• BIST 107.015
  • Altın 172,213
  • Dolar 4,0658
  • Euro 4,9307
  • Kayseri : 10 °C
  • Ankara : 13 °C
  • İstanbul : 22 °C

18 ŞEHİDİN İSMİ BELLİ OLDU

18 ŞEHİDİN İSMİ BELLİ OLDU
Hakkâri'nin Çukurca ilçesinde 24 güvenlik görevlisi şehit düştü.
Başbakanlık kaynakları: 24 şehit, 18 yaralı

Başbakanlık Kaynakları, Hakkari'deki hain saldırılarda 24 şehit, 18 yaralı olduğunu bildirdi.

Başbakanlık kaynaklarının verdiği bilgiye göre, bölgede PKK'lı teröristlerin saldırıları sonucunda 24 şehit, 18 yaralı olduğu kaydedildi.

Şehit sayısını 26'ya çıktığı iddia edildi

İçişleri Bakanlığı, Yüksekova ve Çukurca'da yaşanan terörist saldırılarda 26 şehit, 22 yaralı olduğunu bildirdi.

Jandarma Başçavuş İbrahim Geçer'in ailesine acı haber ulaştı

Hakkâri'nin Yüksekova ve Çukurca ilçelerinde güvenlik güçlerine PKK'lı teröristler tarafından yapılan saldırılarda şehit olan 26 askerden birinin, Konya'nın Akşehir ilçesi nüfusuna kayıtlı Jandarma Başçavuş İbrahim Geçer (36) olduğu öğrenildi. İki çocuk babası olan şehit Başçavuş Geçer'in ailesine acı haber yetkililer tarafından ulaştırıldı.

Şehit Üsteğmen Murat Bek'in baba ocağına ateş düştü

Hakkari Çukurca'da PKK terör örgütü üyeleri ile girilin çatışmada şehit düşen Üsteğmen Murat Bek'in Yozgat'taki baba ocağına ateş düştü.

Şehit Üsteğmen Murat Bek'in şehit haberini İl Jandarma Komutanlığında görevli Binbaşı Süleyman Gürz, İl Müftüsü Nuh Korkmaz birlikte verdi. Yozgat'ın Söğütlüyayla köyünde ikamet eden şehidin annesi Elmas Bek, askeri araçların evinin önünde durduğunu görünce feryat etti. Ağlayarak askerlere sarılıp daha sonra yere yığılan anne Elmas Bek'e sağlık görevlileri müdahale etti. Sağlık görevlileri kalp hastası baba Abdullah Bek'e de ilaçlarını verip sakinleştirmeye çalıştı. Anne Elmas Bek, yavrum nerede, yavrum bu şekilde mi gelecektin, senin yerine ben ölseydim diye ağıtlar yaktı.

Nişanlı olduğu öğrenilen Üsteğmen Murat Bek'in yakın zamanda düğün edeceği belirtildi.

Şahadet haberi Er Eyüp Çolakoğlu'nun İstanbu'daki evine ulaştı


Hakkari Çukurca'daki terör saldırında şehit olan Er Eyüp Çolakoğlu'nun İstabul'daki evine acı haber ulaştı.

Hakkari Çukurca'da 26 güvenlik görevlisinin şehit olduğu, 22'sinin yaralandığı terör saldırısında hayatını kaybeden Er Adem Çolakoğlu'nun İstanbul'daki evine acı haber ulaştı. Saldırının ardından Çolakoğlu'nun Avcılar'daki evine gelen askeri yetkililer şahadet haberini aileye verdi. Askeri yetkililerin evdeki bekleyişi devam ederken, Çolakoğlu'nun evine Türk bayrağı asıldı.

Şehit Er Çolakoğlu'nun Avcılar'daki evinde polis ekipleri ve ambulans hazır bekliyor.


Bir ateş de Isparta'ya düştü: Süleyman Kalkan'ın evinde yas var

Hakkâri'nin Yüksekova ve Çukurca ilçelerinde güvenlik güçlerine PKK'lı teröristler tarafından yapılan saldırılarda şehit olan 26 askerden birinin, Ispartanın Yalvaç ilçesine bağlı Sücüllü kasabası nüfusuna kayıtlı Süleyman Kalkan olduğu bildirildi.

Acı haberi, Sücüllü kasabasına gelen kaymakamı, ilçe müftüsü ve jandarma ekiplerinin vermesiyle öğrenen aile, yasa boğuldu.

Sakaryalı Birol Elmas'ın evine acı haber ulaştırıldı

Hakkâri Çukurca'daki terör saldırısında şehit olan askerlerden birinin Sakaryalı Jandarma Çavuş Birol Elmas olduğu bildirildi.

Elmas'ın, Adapazarı ilçesi Karakamış mahallesindeki evine acı haber ulaştırıldı. Acı haber, Sakarya Merkez Komutanı Albay Kutluay Önay tarafından anne Mübyen Elmas'a verildi. Anne Elmas, haberi alınca sinir krizleri geçirdi, kendisini yerden yere attı. Mübyen Elmas, bayılması üzerine sağlık görevlileri tarafından sedyeye alınarak ambulansla hastaneye götürüldü.

Birol Elmas'ın askerliğini tamamlamasına 120 gün kaldığı öğrenildi. Birol Elmas'ın Kocaeli'de çiftçilik yaptığı kaydedildi. Elmas'ın, biri kız üç kardeş, kardeşlerinden birinin engelli olduğu, babasını da daha önce kaybettiği öğrenildi.

Uzman Çavuş Mustafa Aslan'ın Çorum'daki evinde yas var

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Mustafa Aslan'ın evinde yas var.

Çorum Garnizon Komutanlığı ekipleri, sağlık görevlileri ile birlikte gittikleri şehidin merkez Harmanlar 2. sokakta yaşayan yakınlarına acı haberi verdi.

Oğullarının şehit olduğu haberini alan anne Samiye Aslan ile baba Ali Aslan gözyaşlarına hakim olamadı.

Evli 2 çocuk babası olduğu öğrenilen şehidin Çorum'da yaşayan eşi Pınar Aslan'da gözyaşlarına boğuldu.

Garnizon Komutanlığı yetkililerince evin camına Türk Bayrağı asıldı.

İskenderunlu er Mesut Cengiz'in baba ocağına ateş düştü

Hakkari'de şehit düşen İskenderunlu er Mesut Cengiz'in baba ocağına ateş düştü.

Şehit haberinin duyulmasından sonra Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Denizciler beldesindeki Mesut Cengiz'in baba ocağına ziyaretçi akını yaşandı.

Denizciler'de oturan baba Ahmet Cengiz ile anne Sultan Cengiz'e acı haberi askeri yetkililer verdi.

İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan ve askeri ve mülki yetkililer ile vatandaşlar acılı aileyi ziyaret etti.

Sinir krizi geçiren şehit yakınlarına sağlık ekipleri müdahale etti. Şehidin evinin önünde bir ambulans ile sağlık ekibi bekletiliyor.


Piyade Er Ufuk Bozkurt'un Çavuşköy'deki evinde hüzün var

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Er Ufuk Bozkurt'un Kırklareli'nin Vize ilçesindeki baba evinde hüzün yaşanıyor.

Pınarhisar Kaymakamı ve Vize Kaymakam Vekili Mevlüt Özmen, Vize Garnizon Komutanı Jandarma Albay Hasan Basri Küçük, Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz ve askeri yetkililer, sağlık görevlileri ile birlikte gittikleri şehidin, Çavuşköy'de yaşayan yakınlarına acı haberi verdi.

Oğulunun şehit haberini alan baba Fedai Bozkurt, gözyaşlarına hakim olamayıp, ''Oğlum oğlum gitti'' diye feryat ederek baygınlık geçirdi. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği baba Bozkurt, daha sonra ambulansa alındı.

Bu arada teskeresine 5 ay kalan şehit Ufuk Bozkurt'un iki gün önce babasını arayıp, ''Baba ben izine gelmek istiyorum'' dediği öğrenildi.

Şehit Er Mehmet Çetin'in Nazilli'deki evinde yas var

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit olan Jandarma Komando Er Mehmet Çetin'in Aydın'ın Nazilli ilçesine bağlı Beğerli köyündeki evinde yas var.

Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Garnizon Komutanı Yarbay Ekrem Turan ve Nazilli İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Seydi Salman, sağlık görevlileri ile gittikleri şehidin Beğerli köyündeki evinde anne Şerife Çetin ve baba Bekir Çetin'e durumu bildirdi.

Oğullarının şehit olduğu haberini alan anne ve baba gözyaşlarına hakim olamadı.

Anne Şerife Çetin, acı haberi aldıktan sonra gözyaşları içinde gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Buna bir çare bulun. Bu daha ne kadar gidecek? Daha ne kadar şehit vereceğiz. Canlarımız boşa gidiyor. Üzüntümüz çok büyük. Askerliğinin bitmesine 3-4 ay kalmıştı. Dört gözle yolunu bekliyorduk'' diye konuştu.

Şehidin 5 kardeşin en küçüğü olduğu, askerliğinin bitmesine 100 gün kaldığı öğrenildi.

Acı haberi alan şehidin akrabaları ve yakınlarının eve geldiği görüldü.

Ramazan Akın dün geceki saldırıda şehit düştü

Ağrı üst üste şehit haberleri ile sarsılıyor. Dün Bitlis'in Güroymak ilçesindeki hain saldırıda şehit olan polislerden sonra bugün de bir acı haber Hakkari'den geldi.

Ağrı'nın Hamur ilçe nüfusuna kayıtlı Ramazan Akın (20)'ın, dün geceki saldırıda şehit düştüğü öğrenildi. Hamur Kaymakamlığı'nın acı haberi şehidin babası Mehmet ile annesi Sakine Akın'a bildirdiği kaydedildi.

Fevzi Kazak terhisine 1,5 ay kala şehit düştü

Hakkâri'nin Çukurca ilçesinde şehit olan askerlerden Gaziantepli Fevzi Kazak'ın baba ocağına ateş düştü.

Şehadet haberini alan Kazak ailesi sinir krizleri geçirdi. Şehit askerin terhisine de yaklaşık 1,5 ay kaldığı öğrenildi.

24 askerin şehit düştüğü saldırıda, acı haberlerden biri de Gaziantep'i vurdu. Şehitkâmil ilçesine bağlı Zeytinli mahallesinde 133 nolu sokakta oturan Kazak ailesine, çocuklarının şehit olduğu haberi askeri yetkililer tarafından verildi.

Evin önünde sağlık ekipleri ve emniyet güçlerinin de hazır bekletilirken, acı haberi alan aile üyeleri sinir krizleri geçirdi. Anne Fatma Kazak, evin penceresinden askeri yetkilileri görünce gözyaşlarına boğularak feryat etti. Bu sırada evin önünde şehit askerin kardeşleri de emniyet güçleri tarafından güçlükle sakinleştirildi. Sağlık ekipleri tarafından da evin önünde hazır bekletilen ambulanslarda, şehidin yakınlarına sakinleştirici iğne yapıldı.

Öte yandan, 8 kardeşten en büyüğü olduğu öğrenilen şehit askerin ailesinin, Karpuzkaya köyünden Gaziantep'e yeni göç ettikleri, baba Mehmet Kazak'ın da ailesinin geçimini sağlamak için inşaatlarda bekçilik yaptığı öğrenildi.

Şehit Er Yavuz Çoban'ın baba ocağına ateş düştü

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nde teröristlerin saldırısında şehit olan askerlerden 21 yaşındaki Jandarma Komando Er Onbaşı Yavuz Çoban'ın, memleketi Aksaray'daki Şehit Er Çoban'ın terhisine 5 ay kaldığı öğrenildi.

Şehit Jandarma Komando Er Onbaşı Yavuz Çoban'ın acı haberi, ailesine Aksaray İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli subaylar tarafından verildi. Oğlunun şehit olduğunu öğrenen 50 yaşındaki 4 çocuk annesi Dürdane Çoban, sinir krizi geçirdi. Çoban, hazırda bulunan sağlık görevlileri tarafından sakinleştirildi. Şehit Çoban'ın kamyon şoförü olan 50 yaşındaki babası Ekrem Çoban'ın ise işte olduğu belirtildi. Askerden önce Aksaray Barosu'nda şoför olarak çalışan ve terhisine 5 ay kalan şehit Çoban'ın, bekar olduğu, kız kardeşinin nişanlısı er Cengiz Ertuğrul'un ise Hakkari'de vatani görevini yaptığı öğrenildi. Şehit Çoban'ın cenazesinin yarın Aksaray'da toprağa verilmesi bekleniyor.


Şehit Uzman Çavuş Halil Özdoğru'nun Sinop'taki baba evine ateş düştü

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki hain terör saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Halil Özdoğru'nun (41), Sinop'taki baba evine ateş düştü.

Sinop Garnizon Komutanı Jandarma Albay Mehmet Erkan Arıkan, Uzungürgen köyünde yaşayan ailesine oğullarının şehit olduğu haberini verdi.

Acı haberi duyan şehit uzman çavuşun yakınları fenalık geçirdi. 5 kardeşin ikincisi olan şehit Uzman Çavuş Özdoğru'nun Çukurca'dan önceki görev yerininAfganistanolduğu ve kısa süre önce Çukurca'ya gittiği öğrenildi.

Güçlükle ayakta durduğu gözlenen şehidin babası Osman Özdoğru, oğluyla en son bir ay önce görüştüğünü belirterek, ''Vatan sağolsun, Allah geride kalan askerlerimize uzun ömürler versin, terörle mücadele gücü versin'' dedi.

Oğlunun kısa süre önce memleketi Sinop'a izne geldiğini ifade eden anne Şehriye Özdoğru da, ''Oğlum Afganistan'da görevliydi. Yeni gelmişti Afganistan'dan. İzne geldiğinde az kaldı, daha doyamadan yeni görev yeri Hakkari'ye gitti, şimdi şehit oldu'' diyerek ağıt yaktı.

Şehidin evli ve 3 çocuk babası olduğu, ailesinin ise kent merkezindeki askeri lojmanlarda yaşadığı öğrenildi.


Şehit Er Mehmet Ağgedik'in Elazığ'daki evinde yas var

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit olan er Mehmet Ağgedik'in (21) Elazığ'daki evinde yas var.

Ağgedik'in şehit olduğu haberi 8. Kolordu Komutanlığından askeri yetkililer tarafından, Olgunlar MahallesiAtatürkCaddesi'nde yaşayan ailesine verildi.

Şehit haberinin duyulmasının ardından komşuları tarafından apartmana Türk bayrakları asılırken evi ziyaret eden bazı yakınları fenalaştı.

Ağgedik'in babası Bekir Ağgedik, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Vatan sağolsun ne yapalım başka bir şey yok'' dedi.

En son pazartesi günü görüştüğü oğlunun 8 aylık asker olduğunu ifade eden Ağgedik, ''Milletimizin başı sağ olsun ne yapalım. Yeter bu artık'' diye konuştu.

Ağgedik'in 3 kardeşin en büyüğü olduğu, askere gitmeden önce bir avukatın yanında çalıştığı, yaz mevsiminde Ağın ilçesinde dedesine tarlada yardım ettiği öğrenildi.

Şehit Piyade Çavuş İdris Çam'ın Kahramanmaraş'taki evinde yas var

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Çavuş İdris Çam'ın (21) Kahramanmaraş'taki evinde yas var.

Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Ahmet Turgay İmamgiller ve askeri yetkililer İdris Çam'ın şehit haberini merkeze bağlı Döngele beldesinde yaşayan ailesine verdi.

Şehit haberinin duyulmasının ardından şehidin yakınları Ali Çam'ın evine geldi. Bu arada şehidin yakınları fenalık geçirdi. Şehit babası Ali Çam, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Vatan sağolsun. Oğlumla ayın 14'inde konuşmuştuk. 19 Ekim'de operasyona çıkacağını söylemişti'' dedi.

Bu arada şehit kardeşinin fotoğraf albümüne bakan ağabey Cuma Çam gözyaşlarına hakim olamadı. Kardeşinin terhisine 38 gün kaldığını söyleyen Çam, ''Kardeşimle dün konuşmuştum. İyiyiz diyordu. Ben arar hep terhisine kaç gün kaldığını söylerdi. Acımız çok büyük'' diye konuştu.

Çam'ın 6'sı kız 10 kardeşinin olduğunu ve askere gitmeden önce bir fabrikada çalıştığı öğrenildi.

Er Yunus Yılmaz'ın Ankara'daki baba evine ateş düştü

Hakkari Çukurca'daki 26 güvenlik görevlisinin şehit olduğu hain saldırıda hayatını kaybeden Er Yunus Yılmaz'ın Ankara'daki baba evine ateş düştü. Şehit er Yılmaz'ın dün gece babasını arayarak, "Baba operasyona çıkıyoruz. Hakkını helal et" dediği öğrenildi.

Şehit er Yılmaz'ınAnkaraPursaklar İlçesi'ndeki baba evine gelen askeri yetkililer, şehadet haberini aileye verdi. Şehit erin evinin evinin önünde 112 ambulans ekibi beklerken, balkonuna ve mahalledeki bazı evlere Türk bayrağı asıldı.

BABA İSYAN ETTİ

Taziyeleri kabul eden şehidin babası Hasan Yılmaz, artık akan kanın durması gerektiğini belirterek, "Yeter artık, ne gerekiyorsa, ne yapılması lazımsa yapılsın. Artık yüreklere ateş düşmesin. Bu hainleri temizlesinler. Meclisteki BDP'li milletvekillerinin aldığı maaşlar haram olsun. Meclis'te terörist istemiyoruz. Herkes aklını başına alsın, sabrımız tükendi" dedi. Baba Yılmaz, oğlunun dün gece saat 02.00 sıralarında kendisine aradığını belirterek, "Bana 'Baba operasyona çıkıyoruz' hakkını helal et. Sıkıntılı bir durum var gibi. Dua edin, operasyondan dönünce haber veririm' dedi. Dün gece gözüme uyku girmedi. Sabahta oğlumun şehit haberiyle uyandım" diye konuştu. Şehidin dayısı Yusuf Karcı ise isyan ederek, "Şu hainlere söyleyin, biz bitmeyiz, biz yorulmayız, ayağı düşmeyiz. Bir ölürüz bin doğarız. Onlar bizi yok edemez" dedi.

Şehit er Yılmaz'ın 4 kardeşten en küçüğü olduğu ve 4 ay önce askere gittiği öğrenildi. Acemi birliğini Isparta'da yapan Yılmaz'ın, bir ay önce Hakkari'ye gittiği belirtildi. Sivil hayatta bir işyerinde asgari ücret ile çalıştığı öğrenilen Yılmaz'ın, vatani görevini tamamladıktan sonra evliliği düşündüğü kaydedildi.

Piyade Çavuş Fikret Özer'in Samsun'daki evinde yas var

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Çavuş Fikret Özer'in evinde yas var.

Samsun Garnizon Komutanlığı ekipleri, sağlık görevlileri ile birlikte gittikleri şehidin Atakum İlçesi'nde yaşayan ailesine acı haberi verdi.

Oğullarının şehit olduğu haberini alan anne İnci ve baba Celal Özer gözyaşlarına hakim olamadı.

3 kardeşin en büyüğü olan ve 8 ay önce askere gittiği öğrenilen şehidin babası Celal Özer, hainlere fırsat verilmemesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

''Saat iki gibi oğlumun şehit olduğu haberi geldi. En son dün akşam telefonla görüştüm. 'Göreve çıkacağız baba', sekiz gün arayamam' dedi. Aziz Türk milleti sağolsun. Hainlere fırsat verilmesin. Hainlerin biran önce işlerinin bitirilmesi lazım.''

Şehidin evine Atakum İlçe Kaymakamı Salim Demir, Merkez Komutanı Piyade Kıdemli Albay Ahmet Şadi Çakır, İlçe Müftüsü Adem Sayılır ve yakınları taziye ziyaretinde bulundu.

Şehidin evinin bulunduğu apartmana da Türk bayrağı asıldı.


Şehit Piyade Çavuş Koray Özel'in baba evine ateş düştü

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Piyade Çavuş Koray Özel'in Adana'nın Feke ilçesinde baba evinde yas var.

Şehidin Feke ilçesine bağlı Süphandere köyündeki evine giden ilçe Kaymakam Vekili Mustafa Çiftçiler, Belediye Başkanı Ahmet Sel, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Akgün Baydar ile İlçe Emniyet Amir Vekili Cumali Köden, acı haberi anne Elif Özel'e verdi.

Orman işçisi olan ve o sırada ormanlık alanda çalışan baba İdris Özel de köy muhtarı tarafından eve getirildi. Acı haberi alan anne ve baba gözyaşlarını tutamadı.

Bu arada, evin tek erkek çocuğu olduğu ve terhisine yaklaşık 50 gün kaldığı öğrenilen Koray Özel'in, uzman çavuşluk sınavına girip başarılı olduğu öğrenildi.

Acı haber üzerine köylüler taziye için şehit evine gelirken, köydeki evlere Türk bayrakları asıldı.

AJANSLAR
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim