• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • Kayseri : -1 °C
  • Ankara : 0 °C
  • İstanbul : 11 °C

24 ŞEHİT ASKERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

24 ŞEHİT ASKERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU
Hakkari'nin ilçesi Çukurca'daki çatışmada hayatını kaybeden 24 şehidin kimlikleri belli oldu
24 şehit askerin kimlikleri belli oldu


J. Kıdemli Başç.ş İbrahim Geçer (Konya),

Piyade Astsubay Bilal Özcan (İstanbul),

Piyade Uzm.ç Halil Özdoğru (Sinop),

Piyade Uzm.ç Mustafa Aslan (Çorum),

Piyade Uz.Onb. Reşit Ercan (Elazığ),

Piyade Çavuş Koray Özel (Adana),

Piyade Çavuş Yunus Yılmaz (Ankara),

Piyade Çavuş Birol Elmas (Sakarya),

Piyade Onb Mesut Cengiz (Hatay),

Piyade Onb Mesut Kazanç (Erzurum),

Piyade Onb Yavuz Çoban (Aksaray),

Piyade Onb Fikret Özer (Samsun),

Piyade Onb Hüseyin Güldal (Kocaeli),

Piyade Onb Soner Ateşsaçan (Artvin),

J. Er Eyüp Çolakoğlu (İstanbul),

Piyade Er İdris Çam (Kahramanmaraş),

Piyade Er Fevzi Kazak (Gaziantep),

Piyade Er Mehmet Çetin (Aydın),

Piyade Er Süleyman Kalkan (Isparta),

Piyade Er Ahmet Tunçer (Bitlis),

Piyade Er Mehmet Ağgedik (Elazığ),

Piyade Er Ramazan Akın (Ağrı),

Piyade Er Ufuk Bozkurt (Kırklareli)

(Bir şehidin kimliği henüz belirlenemedi)

ŞEHİT AKIN'IN FACEBOOK MESAJI DUYGULANDIRDI

Ağrı, üst üste gelen şehit haberleri ile sarsıldı. Bitlis'te 2 Ağrılı polisin şehit olmasının ardından bu defa acı haber Hakkari'den geldi.

Bitlis'te şehit düşen Ağrılı polis memurları Volkaz Sabaz ve Yalçın Demir'in acısı yaşanırken, vatandaşlar Hakkari'den gelen acı haberle bir kez daha yıkıldı. Ağrı Valiliği, 26 askerin şehit olduğu çatışmada Ağrılı asker Ramazan Akın'ın da hayatını kaybettiğini açıkladı.

Öte yandan Ramazan Akın'ın özel bir paylaşım sitesine yazdığı, "Allah'ım şu an bu duayı okuyan kullarına Hazreti Muhammed ahlakı, Hazreti Süleyman saadeti, Hazreti Eyyub'un sabrı, Hazreti Yusuf'un güzelliği, Hazreti Hamza'nın cesareti, Hazreti Ömer'in adaleti, Hazreti Ali'nin bilgisi ve 124 bin peygamberin duası onlarla olsun, amin. Şehitlerimizin ruhlarını şad, mekanlarını cennet eyle. Ya Rabbim, acılı ailelerine ve yüce Türk milletine sabır ver, amin" ifadeleri, okuyanları duygulandırdı.

ŞEHİT TUNCEL'İN ANNESİ HASTANEYE KALDIRILDI

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit olan piyade er Ahmet Tuncel'in (21), Bitlis'in Mutki ilçesine bağlı Çığır köyündeki baba ocağında yas var.

Çığır köyünde yaşayan şehidin ailesi, acı haberi askeri yetkililerden aldı. Haberi duyduktan sonra sinir krizi geçiren şehidin annesi Perihan ve babası Mehmet Baki Tuncel ile yakınları, Mutki Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Şehidin ailesini hastanede ziyaret eden Mutki Kaymakamı Oğuzhan Bulut ile diğer yetkililer, aileye başsağlığı diledi.

Şehit piyade er Ahmet Tuncel'in 8 kardeş olduğu öğrenildi.

ŞEHİT KAZANCI'NIN AİLESİ ŞOK GEÇİRDİ

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarının hain saldırısında şehit düşen Erzurumlu Piyade Onbaşı Mesut Kazancı'nın baba ocağına ateş düştü.

Palandöken ilçesine bağlı Konaklı köyünde ikamet eden şehit Mehmetçiğin ailesi, oğullarının şehit olduğu haberini alınca büyük bir şok yaşadı. Erzurum 9. Kolordu Komutanlığı'ndan askeri heyet köye giderek şehit haberini aileye verdi. Şehit Mehmetçiğin yakınları sinir krizi geçirirken, baygınlık geçiren aile fertleri ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Gözyaşlarına boğulan şehidin yakınlarını askerler teskin etmeye çalıştı.

Konaklı köyünde teröre lanet yağdırılırken, Şehit Piyade Onbaşı Mesut Kazancı'nın köydeki arkadaşları, "Yeter artık. Kaç yuvaya daha ateş düşecek. Bitsin bu terör" dediler.

Şehit Erzurumlu Piyade Onbaşı Mesut Kazancı'nın 4 kız kardeşi, evin tek erkek çocuğu olduğu ve teskeresine 5 ay kaldığı öğrenildi.


ŞEHİT GÜRDAL NİŞANLI VE 6 AY SONRA TERHİS OLACAKTI

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, PKK tarafından gerçekleştirilen saldırıda şehit olan 24 askerden biri de Karamürselli Hüseyin Gürdal oldu.

Şehit Hüseyin Gürdal'ın ailesinin Karamürsel ilçesi Yalakdere Mahallesinde oturduğu belirtildi. Hüseyin Gürdal'ın Ebru Utaş ile nişanlı olduğu ve terhisine altı ay kaldığı öğrenildi.

Şehit askerden geriye nişanlısı Ebru Utaş ile çektirdiği fotoğraflar kaldı. İlçe kaymakamı ve askeri yetkililer şehit ailesine acı haberi vermek üzere yola çıktı.

ŞEHİT ERCAN 15 GÜN ÖNCE NİŞANLANMIŞTI

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Reşit Ercan'ın (25), Elazığ'ın Kovancılar ilçesine bağlı Yarımca beldesindeki evinde yas var.

Fatih Mahallesi'ndeki iki katlı kerpiç evde yaşayan aileye, Ercan'ın şehit olduğu haberi askeri yetkililer tarafından verildi.

Ercan'ın oturduğu eve büyük bir Türk bayrağı asılırken, şehidin eve gelen bazı yakınları baygınlık geçirdi.

Kovancılar Kaymakamı Selçuk Aslan da eve gelerek şehit Ercan'ın babası İsrafil Ercan'a başsağlığı diledi.

6 çocuklu ailenin en küçüğü olduğu belirtilen Ercan'ın 15 gün önce izne geldiği, izindeyken amcasının kızıyla nişanlandıktan sonra Çukurca'ya döndüğü öğrenildi.

ŞEHİT YILMAZ'IN BABASINDAN BDP'LİLERE ÖFKE

Hakkari'deki hain terör saldırısında şehit olan er Yunus Yılmaz'ın Ankara'daki baba ocağına ateş düştü.

Hakkari'deki hain saldırıda er Yunus Yılmaz'ın şehit olduğu haberini alan yakınları Pursaklar ilçesinde bulunan baba evine akın etti. Şehit babası Hasan Yılmaz, BDP'li milletvekillerine seslenerek, "Onların devletten aldığı maaş zehir zıkkım olsun, haram olsun. Allah bana bir imkan verirse, devlet bana bir imkan verirse gidip onları mecliste taramak istiyorum, öldürmek istiyorum. Bu devletin, bu milletin parası o 36 milletvekiline haram olsun, zehir zıkkım olsun. Yoksa benim bebelerim bu vatan feda
olsun. Onlara zehir zıkkım olsun bu milletin parası" dedi.

4 kardeşten biri olan Yunus Yılmaz'ın terhisine 4 ay kaldığı öğrenildi.


ŞEHİT ÖZEL'İN HABERİ İLK ANNEYE VERİLDİ

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Piyade Çavuş Koray Özel'in Adana'nın Feke ilçesinde baba evinde yas var.

Şehidin Feke ilçesine bağlı Süphandere köyündeki evine giden ilçe Kaymakam Vekili Mustafa Çiftçiler, Belediye Başkanı Ahmet Sel, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Akgün Baydar ile İlçe Emniyet Amir Vekili Cumali Köden, acı haberi anne Elif Özel'e verdi.

Orman işçisi olan ve o sırada ormanlık alanda çalışan baba İdris Özel de köy muhtarı tarafından eve getirildi. Acı haberi alan anne ve baba gözyaşlarını tutamadı.

Bu arada, evin tek erkek çocuğu olduğu ve terhisine yaklaşık 50 gün kaldığı öğrenilen Koray Özel'in, uzman çavuşluk sınavına girip başarılı olduğu öğrenildi.

Acı haber üzerine köylüler taziye için şehit evine gelirken, köydeki evlere Türk bayrakları asıldı.

ŞEHİT ER ATEŞSAÇAN'IN EVİNDE YAS VAR

Hakkari’nin Çukurca ve Yüksekova ilçelerine düzenlenen terör saldırılarında şehit olan 24 askerden birinin Artvin’in Yusufeli ilçesinden olan er Soner Ateşsaçan olduğu öğrenildi.

Şehit erin ailesi acı haber sonrasında gözyaşlarına boğulurken haberi veren askeri yetkililer teselii etmeye çalıştı

Artvin’in Yusufeli İlçesinin Bıçakcılar köyünden olan Ateşsaçan’ın (21) Hakkari Geçitli Dağ Komando Tugayı’nda görev yaptığı sırada şehit edildiği belirtildi.


ŞEHİT ÖZER'İN KARDEŞİ 'HAİNLERE FIRSAT VERMEYİN'

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Çavuş Fikret Özer'in evinde yas var.

Samsun Garnizon Komutanlığı ekipleri, sağlık görevlileri ile birlikte gittikleri şehidin Atakum İlçesi'nde yaşayan ailesine acı haberi verdi.

Oğullarının şehit olduğu haberini alan anne İnci ve baba Celal Özer gözyaşlarına hakim olamadı.

3 kardeşin en büyüğü olan ve 8 ay önce askere gittiği öğrenilen şehidin babası Celal Özer, hainlere fırsat verilmemesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

''Saat iki gibi oğlumun şehit olduğu haberi geldi. En son dün akşam telefonla görüştüm. 'Göreve çıkacağız baba', sekiz gün arayamam' dedi. Aziz Türk milleti sağolsun. Hainlere fırsat verilmesin. Hainlerin biran önce işlerinin bitirilmesi lazım.''

Şehidin evine Atakum İlçe Kaymakamı Salim Demir, Merkez Komutanı Piyade Kıdemli Albay Ahmet Şadi Çakır, İlçe Müftüsü Adem Sayılır ve yakınları taziye ziyaretinde bulundu.

Şehidin evinin bulunduğu apartmana da Türk bayrağı asıldı.

ŞEHİT ÇAM 10 KARDEŞTEN BİRİYDİ

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Çavuş İdris Çam'ın (21) Kahramanmaraş'taki evinde yas var.

Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Ahmet Turgay İmamgiller ve askeri yetkililer İdris Çam'ın şehit haberini merkeze bağlı Döngele beldesinde yaşayan ailesine verdi.

Şehit haberinin duyulmasının ardından şehidin yakınları Ali Çam'ın evine geldi. Bu arada şehidin yakınları fenalık geçirdi. Şehit babası Ali Çam, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Vatan sağolsun. Oğlumla ayın 14'inde konuşmuştuk. 19 Ekim'de operasyona çıkacağını söylemişti'' dedi.

Bu arada şehit kardeşinin fotoğraf albümüne bakan ağabey Cuma Çam gözyaşlarına hakim olamadı. Kardeşinin terhisine 38 gün kaldığını söyleyen Çam, ''Kardeşimle dün konuşmuştum. İyiyiz diyordu. Ben arar hep terhisine kaç gün kaldığını söylerdi. Acımız çok büyük'' diye konuştu.

Çam'ın 6'sı kız 10 kardeşinin olduğunu ve askere gitmeden önce bir fabrikada çalıştığı öğrenildi.

ŞEHİT CENGİZ'İN BABASI 'VATAN SAĞOLSUN'

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Er Mesut Cengiz'in (20) Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Denizciler beldesindeki baba evinde yas var.

Askeri yetkililer, şehit Mesut Cengiz'in baba evine gelerek anne Sultan ve baba Ahmet Cengiz'e acı haberi verdi. Oğlunun şehit olduğunu duyan anne Sultan Cengiz, gözyaşları içinde ''Oğlumuzu vatana kurban verdik'' dedi. Şehidin amcası Emin Cengiz ise ''Evladımız vatan için şehit oldu. Vatan sağolsun'' diye konuştu.

Bekar olduğu belirtilen şehit er Mesut Geçer'in askere 4 ay önce gittiği öğrenilirken, acı haberi duyan yakınları ve komşuları taziye ziyaretinde bulundu. Bu arada, şehidin baba evine Türk bayraklarının asıldığı görüldü.

İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Aygen, İlçe Emniyet Müdürü Kamil Yıldızkaya, Denizciler Belediye Başkanı Eshabil Soydan da şehit evine gelerek, aileye başsağlığı dileklerini iletti.

Belediye Başkanı Soydan, yaptığı açıklamada, beldenin kısa süre önce polis merkezine düzenlenen saldırıyla hatırlatarak, ''Umarız bu terörün sonu gelir. Hep birlikte bu terörün sonunu getireceğiz'' dedi.

ŞEHİT AĞGEDİK'İN EVİNE TÜRK BAYRAĞI ASILDI

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit olan er Mehmet Ağgedik'in (21) Elazığ'daki evinde yas var.

Ağgedik'in şehit olduğu haberi 8. Kolordu Komutanlığından askeri yetkililer tarafından, Olgunlar Mahallesi Atatürk Caddesi'nde yaşayan ailesine verildi.

Şehit haberinin duyulmasının ardından komşuları tarafından apartmana Türk bayrakları asılırken evi ziyaret eden bazı yakınları fenalaştı.

Ağgedik'in babası Bekir Ağgedik, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Vatan sağolsun ne yapalım başka bir şey yok'' dedi.

En son pazartesi günü görüştüğü oğlunun 8 aylık asker olduğunu ifade eden Ağgedik, ''Milletimizin başı sağ olsun ne yapalım. Yeter bu artık'' diye konuştu.

Ağgedik'in 3 kardeşin en büyüğü olduğu, askere gitmeden önce bir avukatın yanında çalıştığı, yaz mevsiminde Ağın ilçesinde dedesine tarlada yardım ettiği öğrenildi.

ŞEHİT KAZAK'IN AİLESİ SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Jandarma Er Fevzi Kazak'ın (21) evinde yas var.

Terör örgütünün Hakkari'de düzenlediği silahlı saldırıda şehit olan askerlerden Gaziantepli Fevzi Kazak'ın baba ocağına ateş düştü. Oğullarının şehit olduğunu öğrenen Kazak ailesinin fertleri, sinir krizi geçirdi.

Şehitkamil ilçesine bağlı Zeytinli Mahallesi'nde ikamet eden Kazak ailesine, çocuklarının şehit olduğu haberini askeri yetkililer bildirdi. Evin önünde sağlık ekipleri ve emniyet güçleri de hazır bekletildi.

Acı haberi alan aile fertleri, gözyaşlarına hakim olamadı. Anne Fatma Kazak, evlerinin penceresinden askeri yetkilileri görünce gözyaşlarına boğuldu. Şehidin kardeşlerini polisler güçlükle sakinleştirildi. Sağlık ekipleri, şehidin yakınlarını sakinleştirmek için iğne yaptı. Şehit Er Fevzi Kazak'ın 1,5 ay sonra terhis olacağı öğrenildi.

ŞEHİT KARTAL'IN AİLESİNE HABERİ ÜSTEĞMEN VERDİ

Hakkari'deki terör saldırısında şehit düşen Jandarma Er Süleyman Kalkan'ın, memleketi Isparta'nın Yalvaç ilçesine bağlı Sücüllü beldesindeki evinde yas var.

Çukurca'da askerliğini yapan 21 yaşındaki Jandarma Er Süleyman Kalkan'ın şehit haberini ailesine İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Hakan Güler verdi.

Evinin önünde otururken askeri araçlar ve 2 ambulanstan oluşan konvoyu karşısında gören anne Şerif Kalkan, araçların önüne geçerek, konvoyu durdurdu. Anne Şerif Kalkan, ''Oğlum Süleymanıma bir şey mi oldu? Siz nereye gidiyorsunuz'' diyerek feryat etti.

Anne Kalkan, sağlık görevlilerinin sakinleştirici iğne yapılması teklifini de reddetti. Babasını üç yıl önce kaybeden şehit Süleyman Kalkan'ın ailesi büyük acı yaşarken, belde halkı da ailenin acısını paylaştı.

Anne Şerif Kalkan,''Yavrum, Süleymanım evimin direği. Bir sen kalmıştın, şimdi beni bırakıp gittin. Ben sana 'Hakkari'ye gitme yavrum' dedim dinlemedin beni kuzum'' ağıtlar yakarak, gözyaşı döktü.

Şehit Jandarma Er ile aynı ismi taşıyan dedesi Süleyman Kalkan da sabah belde meydanındaki kahvehanede haberleri izlerken hain saldırıyı öğrendiğini, ''Torunum da şehit düşmüştür. Keşke öyle bir şey olmasa'' dediğini anlattı. Süleyman Kalkan, ''Ben bu çocuğumu kendi ellerimle büyüttüm askere yolladım. Şehit olsun cenazesi gelsin diye mi askere yolladım? Ne olacak bu böyle devam mı edecek? Askere giderken balkona astığı bayrak orada duruyor. Şimdi şehit bayrağını asıyorlar, Allah'ım ben nasıl dayanacağım'' dedi.

Süleyman Kalkan'ın bekar olduğu, terhisine yaklaşık 4 ay olduğu öğrenildi. Kalkan'ın 5 çocuklu Kalkan Ailesi'nin en büyük çocuğu olduğu, babasının ölümünün ardından ailesine baktığı ve çobanlık yaptığı kaydedildi.

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ ÖZDOĞRU'NUN 3 ÇOCUĞU VARDI

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki hain terör saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Halil Özdoğru'nun (41), Sinop'taki baba evine ateş düştü.

Sinop Garnizon Komutanı Jandarma Albay Mehmet Erkan Arıkan, Uzungürgen köyünde yaşayan ailesine oğullarının şehit olduğu haberini verdi.

Acı haberi duyan şehit uzman çavuşun yakınları fenalık geçirdi. 5 kardeşin ikincisi olan şehit Uzman Çavuş Özdoğru'nun Çukurca'dan önceki görev yerinin Afganistan olduğu ve kısa süre önce Çukurca'ya gittiği öğrenildi.

Güçlükle ayakta durduğu gözlenen şehidin babası Osman Özdoğru, oğluyla en son bir ay önce görüştüğünü belirterek, ''Vatan sağolsun, Allah geride kalan askerlerimize uzun ömürler versin, terörle mücadele gücü versin'' dedi.

Oğlunun kısa süre önce memleketi Sinop'a izne geldiğini ifade eden anne Şehriye Özdoğru da, ''Oğlum Afganistan'da görevliydi. Yeni gelmişti Afganistan'dan. İzne geldiğinde az kaldı, daha doyamadan yeni görev yeri Hakkari'ye gitti, şimdi şehit oldu'' diyerek ağıt yaktı.

Şehidin evli ve 3 çocuk babası olduğu, ailesinin ise kent merkezindeki askeri lojmanlarda yaşadığı öğrenildi.

ŞEHİT ER UFUK BOZKURT İZİNE GELMEK İSTEMİŞ

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Er Ufuk Bozkurt'un Kırklareli'nin Vize ilçesindeki baba evinde hüzün yaşanıyor.

Pınarhisar Kaymakamı ve Vize Kaymakam Vekili Mevlüt Özmen, Vize Garnizon Komutanı Jandarma Albay Hasan Basri Küçük, Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz ve askeri yetkililer, sağlık görevlileri ile birlikte gittikleri şehidin, Çavuşköy'de yaşayan yakınlarına acı haberi verdi.

Oğulunun şehit haberini alan baba Fedai Bozkurt, gözyaşlarına hakim olamayıp, ''Oğlum oğlum gitti'' diye feryat ederek baygınlık geçirdi. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği baba Bozkurt, daha sonra ambulansa alındı.

Bu arada teskeresine 5 ay kalan şehit Ufuk Bozkurt'un iki gün önce babasını arayıp, ''Baba ben izine gelmek istiyorum'' dediği öğrenildi.

MEHMET ÇETİN TEZKERE SAYIYORDU

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit olan Jandarma Komando Er Mehmet Çetin'in Aydın'ın Nazilli ilçesine bağlı Beğerli köyündeki evinde yas var.

Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Garnizon Komutanı Yarbay Ekrem Turan ve Nazilli İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Seydi Salman, sağlık görevlileri ile gittikleri şehidin Beğerli köyündeki evinde anne Şerife Çetin ve baba Bekir Çetin'e durumu bildirdi.

Oğullarının şehit olduğu haberini alan anne ve baba gözyaşlarına hakim olamadı.

Anne Şerife Çetin, acı haberi aldıktan sonra gözyaşları içinde gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Buna bir çare bulun. Bu daha ne kadar gidecek? Daha ne kadar şehit vereceğiz. Canlarımız boşa gidiyor. Üzüntümüz çok büyük. Askerliğinin bitmesine 3-4 ay kalmıştı. Dört gözle yolunu bekliyorduk'' diye konuştu.

Şehidin 5 kardeşin en küçüğü olduğu, askerliğinin bitmesine 100 gün kaldığı öğrenildi.

Acı haberi alan şehidin akrabaları ve yakınlarının eve geldiği görüldü.

BİROL ELMAS'IN ANNESİ ACI HABERİ ALINCA BAYGINLIK GEÇİRDİ

Hakkari Çukurca'da düzenlenen hain saldırıda terhisine 120 gün kala şehit olan Piyade Çavuş Birol Elmas'ın memleketi Sakarya'da baba ocağına ateş düştü. Oğlunun ölüm haberini alan acılı anne fenalık geçirdi.

Hakkari Çukurca'da PKK terör örgütü mensupları ile girilen çatışmada şehit olan Piyade Çavuş Birol Elmas'ın ölüm haberi evine ulaştırıldı. Anne Mübiyyen Elmas askerlerden oğlunun şehit olduğunu öğrenince baygınlık geçirdi. Oğlunun terhisini beklerken ölüm haberini alan acılı anne Elmas, sedye ile ambulansa taşınarak tedavi edildi. Yakınları da acı haber sonrası güçlükle ayakta dururken, askerler şehidin ailesini teselli etmeye çalıştı.

Sakarya'nın Adapazarı ilçesine bağlı Karakamış Mahallesinde oturan şehidin ailesi, acılı haberle teröre lanet etti. Askerden önce çiftçilik yaptığı kaydedilen Elmas'ın babasının da birkaç yıl önce vefat ettiği ve 5 kardeş oldukları öğrenildi.

Terhisine 120 gün kala şehit olan Elmas, Sakarya'nın 119. şehidi oldu. Şehidin cenazesinin akşam üzeri uçakla İstanbul'a getirileceği buradan da karayolu ile Sakarya'ya geleceği kaydedildi.
Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi morguna kaldırılacak olan şehidin cenazesi, yarın öğle vakti Karakamış Camiinde kılınan cenaze namazının ardından Karakamış Mezarlığına defnedilecek.
Elmas'ın şehit olduğu haberinin gelmesinin hemen ardından arkadaşları tarafından kurulan facebook sayfasında ise arkadaşları şehitlerine sahip çıkarak teröre lanet etti.

ASLAN'IN ÇORUM'DAKİ EVİNDE YAS VAR

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Mustafa Aslan'ın evinde yas var.

Çorum Garnizon Komutanlığı ekipleri, sağlık görevlileri ile birlikte gittikleri şehidin merkez Harmanlar 2. sokakta yaşayan yakınlarına acı haberi verdi.

Oğullarının şehit olduğu haberini alan anne Samiye Aslan ile baba Ali Aslan gözyaşlarına hakim olamadı.

Evli 2 çocuk babası olduğu öğrenilen şehidin Çorum'da yaşayan eşi Pınar Aslan'da gözyaşlarına boğuldu.

Garnizon Komutanlığı yetkililerince evin camına Türk Bayrağı asıldı.

ACI HABER EYÜP ÇOLAKOĞLU'NUN AVCILAR'DAKİ EVİNE ULAŞTI

Hakkari'deki terör saldırısında şehit olan 26 asker arasında yer alan Eyüp Çolakoğlu'nun İstanbul'daki ailesi, acı haberle yıkıldı.

Eyüp Çolakoğlu'nun şehit olduğu haberi, askeri yetkililer tarafından İstanbul Avcılar'da oturan aileye ulaştırıldı. Şehidin ailesi, gelen acı haberle adeta yıkıldı. Binaya Türk bayrağı asılırken, evin önünde ambulanslar hazır bekletiliyor.

KONYALI ASTSUBAY GERİDE 2 ÇOCUK BIRAKTI

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde dün gece düzenlenen hain saldırıda şehit düşenlerden Astsubay Başçavuş İbrahim Geçer'in Konya'nın Akşehir ilçesine bağlı Yazla kasabasındaki evine acı haber ulaştı.

Çukurca'da görev yapan Komando Astsubay Başçavuş İbrahim Geçer'in de timiyle birlikte teröristlerle çarpışırken şehit düştüğü haberi Konya'nın Akşehir ilçesine bağlı Yazla kasabasında yaşayan annesi Fatma Geçer'e askerler tarafından verildi. Gözyaşlarını tutamayan annenin, "Kurbanı 10 gün önce kutladık, oğlumuzu vatana kurban verdik" dediği öğrenildi.

Babası 2 yıl önce vefat eden 36 yaşındaki şehit İbrahim Geçer'in eşinden ayrıldığı, Mehmet Batuhan (17) ve Murat Geçer (14) isimli iki oğlunun olduğu ve yurt dışında yaşadığı öğrenildi. Şehidin yakınları acı haberi alır almaz gözyaşlarını tutamazken, "Nutkumuz tutuldu, söyleyecek bir şey yok" dediler. Şehidin annesinin kasabada oturduğu ev Türk bayraklarıyla donatıldı.

ŞEHİT ÜSTEĞMENİN BABA OCAĞINA ATEŞ DÜŞTÜ

Hakkari Çukurca'da terör örgütü PKK üyeleri ile girilen çatışmada şehit düşen Üsteğmen Murat Bek'in Yozgat'taki baba ocağına ateş düştü.

Üsteğmen Murat Bek'in şehit düştüğü haberini ailesine İl Jandarma Komutanlığında görevli Binbaşı Süleyman Gürz, İl Müftüsü Nuh Korkmaz birlikte verdi. Yozgat'ın Söğütlüyayla köyünde ikamet eden şehidin annesi Elmas Bek, askeri araçların evinin önünde durduğunu görünce feryat etti. Ağlayarak askerlere sarıldıktan sonra yere yığılan anne Elmas Bek'e sağlık görevlileri müdahale etti. Sağlık görevlileri ilaçlarını vererek kalp hastası baba Abdullah Bek'i de sakinleştirmeye çalıştı. Anne Elmas Bek, "Yavrum nerede? Yavrum bu şekilde mi gelecektin? Senin yerine ben ölseydim" diye ağıtlar yaktı.

Nişanlı olduğu öğrenilen Üsteğmen Murat Bek'in yakın zamanda evlenmeye hazırlandığı belirtildi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim