• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • Kayseri : 4 °C
  • Ankara : 11 °C
  • İstanbul : 16 °C

AKMERMER,” SEVDAM MİLLET, AMACIN HAK’KA VE HALKA HİZMET”

AKMERMER,” SEVDAM MİLLET, AMACIN HAK’KA VE HALKA HİZMET”
AK Parti Kayseri Milletvekili Aday Adayı Ferhat Akmermer, Kayseri Ticaret Odası veKayseri Düşünce Okulu’nda yaptığı çalışmaları anlattı, Yeni Türkiye’yle ilişkin görüşlerini açıklarken, “Neden Aday Adayı” sorusuna açıklık getirdi.

7 Haziran milletvekili genel seçimleri yaklaşırken, siyasi partilerde olağanüstü ve hareketli günler

yaşanıyor. Seçimlere milletvekili aday adayı olarak katılmak isteyen kamu görevlileri, bu görevlerinden 10 Şubat’ta istifa ederek aday adaylığı başvurusu için hazırlık yapmaya başladı..

unnamed-(1)-005.jpg

Seçimlerin en haraketli partisi, geçtiğimiz seçim dönemlerinde olduğu gibi yine AK Parti AK Parti İl teşkilatlarında büyük hareketlilik var. TBMM’nde 9 Milletvekili ile temsil edilecek olan Kayseri’de, diğer partiler aday bulmakta zorlanırken, AK Parti’de 150-200 aday adayının isminden 

söz ediliyor. 

Sıralamalar yapılıyor, listeye girecekler, girmeyecekler üzerinde onlarca tahmin yapılıyor ve bir o kadar da senaryo üretiliyor. Siyasi kulislerde tartışmalar giderek yoğunlaşırken, Kayseri’de milletvekili aday adayı başvurusu AK Parti İl Başkanlığı’na yapılmaya başlandı. 

unnamed-(3)-001.jpg

10 Şubat’ta Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve buna bağlı tüm görevlerinden istifa eden Kayseri Düşünce Okulu Genel Koordinatörü ve İş Adamı Ferhat Akmermer, Cuma günü Kayseri İl Başkanlığı’na “Aday Adayı” başvuru dilekçesini verdi.

Kayseri Düşünce Okulu’nda gerçekleştirdiği etkinlikler ve özellikle Avrupa Birliği Delegasyonu’nun düzenlediği, “Din ve İnanç Özgürlüğü” ve “Avrupa Birliği 6. Gençlik Formu”nda yaptığı konuşmalarla kamuoyunun dikkatini üzerine çeken Ferhat Akmermer, genç, dinamik, atak ve cesur yapısı ile Kayseri’de siyaset sahnesinin yeni aktörlerinden hatta en önde gelen isimlerinden birisi oldu. 

 

AK Parti Kayseri Milletvekili Aday Adayı ve Kayseri Düşünce Okulu Genel KoordinatörüFerhat Akmermer ile başvuru sonrası Kayseri Ticaret Odası’nda görev yaptığı dönem ve Kayseri Düşünce Okulu hakkında görüşlerini alıyoruz.

 

çok özel ve önemli bir yeri var. Son 1.5 yıl içerisinde Kayseri Ticaret Odası’nın kurumsal bir kimlik kazanması ve Kalite-Yönetim Sistemlerinin her alanda faaliyete geçirilmesi yolunda çalışmalarımız oldu. Bu çalışmalar sırasında, gerek yönetim kurulu üyelerimiz ve gerekse oda çalışanları büyük fedakârlıklar gösterdi. Kayseri Ticaret Odası’nın bugün geldiği noktada, kapıdan kim içeri girerse girsin, aynı kalitede ve eşit hizmet almaktadır.

unnamed-(2)-004.jpg

 

Üyelerimize hızlı ve kaliteli hizmet vermenin yolları açılmış, kurumsal bir kimlik kazanan Kayseri Ticaret Odası,Avrupa Standartlarının üzerinde bir yönetim anlayışı ile üyelerine hizmet verir konuma gelmiştir. Bu hizmet anlayışı, Kayseri ve üyelerimiz adına çok önemli bir gelişmedir”

 

Ferhat Akmermer’in, Avrupa Birliği Delegasyonu tarafından Heybeliada’da düzenlenen, “Din ve İnanç ve Vicdan Özgürlüğü Forumu”nda yaptığı konuşma büyük yankı uyandırdı.Akmermer’in burada yaptığı konuşma kamuoyunda büyük takdir topladı. AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Bela Szombati, Bursa Metropoliti ve Heybeliada Ada Triyada Manastırı Başrahibi Elpidophoros Lambiriniadis, AB Bilgi Merkezleri Koordinatörleri ve çok sayıda Akademisyen ve öğrencinin katıldığı bu toplantıda, Dünya’da Müslümanlara karşı yapılan saldırıları şiddetle kınayan Akmermer, Filistin’de, Arakan’da ve Suriye’de yaşanan olaylara dünyanın sessiz kalmasına bir türlü anlam veremediğini AB Delegasyonu temsilcilerinin yüzüne karşı ifade etme cesaretini göstermiş ve toplantıya katılan Tüm katılımcılar tarafından uzun süre alkışlanmıştı.

 

Ferhat Akmermer, bu toplantıda bakın ne söylüyordu. 

“Din, inanç ve vicdan özgürlüğü konusunda, dünyanın neresinde yaşarsak yaşayalım, hangi dine mensup olursak olalım, dünyada derin bir hoşgörü ve saygı ortamı sağlamalıyız.

 

Müslüman toplumların genel olarak arzu ve istekleri bu yöndedir. Ancak, üzülerek görmekteyiz ki, özellikle din, inanç ve vicdan özgürlüğü konusunda dünya da Müslüman toplumlarda yaşanan gelişmeler, bu toplumların maruz kaldığı zulümlere karşı, din ve inanç kesimlerince sessiz kalınmaktadır. 

 

Okyanuslarda nesli tükenen fok balıklarına gösterilen vicdan ve hassasiyet, bir devlet eliyle katliamda bulunulan Filistin Gazze’de bütün şiddeti ile devam etmekte, bombalı saldırılara maruz kalan çocuklar Gazze kıyılarında haince katledilmektedir. Ve, tüm bu katliamlara dünya sessiz kalmaktadır. Sadece Filistin mi? Arakan’da, Suriye’de ve diğer müslüman toplumlarda yaşanan olaylar karşı dünya sessiz ve duyarsız kalmaktadır. Batılı toplumlar, Müslüman toplumların içerisinden elini artık çekmeli ve “İslamafobi”den kendilerini kurtarmalıdırlar.” 

 

unnamed-(4).jpg

Akmermer, “Avrupa Birliği 6. Gençlik Formu”nda da aynı konuya dikkat çekiyor ve gençliğin dini ve tarihi değerlere, gelenek ve göreneklerine sahip çıkmaları gerektiği üzerinde önemle vurgular yapıyordu. 

 

Akmermer, “Müslüman toplumlara yönelik zulümlere sessiz kalınması bizlerin derinden üzüyor ve yaralıyor” diye konuşurken, toplum dinamiklerinin bu konuda zaman geçirmeden harekete geçmesi konusunu da bir kez daha hatırlatıyordu. 

 

Ferhat Akmermer, Kayseri Ticaret Odası’ındaki aktif çalışmaları ile Kayseri’nin yeni yüzü haline gelirken, sosyal ve kültürel alanda da çok sayıda etkinliğe imza atmayı başardı. 

Özellikle, geçtiğimiz yıl 7 arkadaşı ile birlikte kurdukları Kayseri Düşünce Okulu, Kayseri’nin sosyal, kültürel ve düşünce hayatında kısa zamanda yerini alıyor ve belirleyici olmaya başlıyordu. 

Kayseri Düşünce Okulu, ilk olarak Liberal Düşünce Derneği tarafından düzenlenen, “Liberal Düşünce 2014 Kongresi”nde, Genel Koordinatör Ferhat Akmermer tarafından temsil edildi.

Kongrede, aralarında Stratejik Düşünce Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, Liberal Düşünce Topluluğu Başkanı Prof. Dr. Atilla Yayla, Gazeteci ve TV Yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı, gazeteci Nagehan Alçı, Gazeteci- Yazar Gülay Göktürk gibi önemli isimler yanında, çok sayıda aydın, düşünür, gazeteci, yazar ve Liberal Düşünce Topluluğu üyesi katıldı. Akmermer, kongre süresince, katılımcılarla çeşitli konularda, özellikle, Dünya’da ve Türkiye’de yaşanan olaylar ve gelişmelerle ilgili görüş alış verişinde bulundu, düşüncelerini aktardı. 

 

Kayseri Düşünce Okulu Genel Koordinatörü Ferhat Akmermer’in, Türkiye’nin en önemli düşünür ve 

yazarlarından 7 Güzel Adamın Efsane İsimlerinden Nuri Pakdil ile kahvaltılı bir toplantıda bir araya 

gelmesi, O’nu bir kez daha Kayseri’nin gündemine oturttu. Zira, Nuri Pakdil’in Kayseri ziyaretinin hemen arkasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yazar Pakdil’i evinde ziyaret etmiş ve bir süre sohbet etmişti. 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu ziyareti, Pakdil’in Kayseri ziyaretini çok daha önemli kılmış, Kayseri 

Düşünce Okulu ve Ferhat Akmermer, kamuoyunda en çok konuşulan ismi haline gelmişti. Kayseri düşünce Okulu, etkinliklerine ara vermeden devam etti. Liberal Düşünce Topluluğu Üyesi Prof. Dr.Bekir Berat Özipek, Stratejik Düşünce Enstitüsü’nden Dr. Murat Yılmaz’ın katılımı ile gerçekleştirilen diğer etkinlikler, Akmermer ve KDO’nu hep gündemde tuttu. 

Kayseri Düşünce Okulu’nun son olarak Stratejik Düşünce Enstitüsü ile birlikte gerçekleştirdiği “Alevi Sorunları ve Talepleri Çalıştayı”, Türkiye’de büyük yankı uyandırdı. Bu toplantıya, Türkiye ve Kayseri’den çok sayıda bilim insanı, alevi dedeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gazeteciler ve yazarlar katıldı. Toplantıda ortaya konulan sorunlar ve ortaya çıkan sonuçlar, SDE tarafından daha sonra hükümete bir rapor halinde iletilecek. 

Kayseri Düşünce Okulu Genel Koordinatörü ve AK Parti Kayseri Milletvekili Aday Adayı Ferhat Akmermer, “Yeni Türkiye- Güçlü Türkiye yolunda yürümekte kararlıyım” diyor ve Türkiye’nin 7 

Haziran Milletvekili Seçimlerinden çok daha güçlenerek çıkacağına inananların başında geliyor. 

Akmermer,“AK Parti, 7 Haziran seçimlerinden güçlenerek çıkacak ve başta yeni anayasa değişikliği olmak üzere Türkiye’ye yeni ufuklar açacak, Türkiye’yi lider ülke konumuna taşıyacak AK Parti, Başkanlık Sistemi”ne geçişi milletimizin iradesi ile gerçekleştirecektir.

Türkiye’nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı ve Partimizin kurucu Genel Başkanı olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Yeni Türkiye, Güçlü Türkiye’yi oluşturacak, dünya da barış ve hoşgörü hakim kılınacaktır. Ülkemizde insanlar mutlu ve huzur içinde yaşamayı her zamankinden daha fazlası ile hak etmektedirler. Bu barış ve huzur ortamını da ancak, çözüm süreci ile Türkiye’ye yeni ufuklar açan, toplumlararası barış için yola çıkan Ak Parti iktidarları sağlayabilir” diyor. 

 

“Türkiye’de İllere göre Yaşam Kalitesi” ve “Kayseri’de İlçelerin Gelişmişlik Düzeyleri” gibi önemli araştırmalara imza atan Kayseri Düşünce Okulu Genel Koordinatörü Ferhat Akmermer, Kayseri’nin ilk aday adaylık başvurusu yapan isimlerinden ve belki de en genç aday adayı olarak düşüncelerini dile getirirken, “Kutlu bir yolculuğa çıkıyorum. Sevdam millet, amacım hak’ka ve halka 

hizmettir. Hayırlısı ne ise o olsun” diyor.Akmermer, “Neden Milletvekilliği” sorusuna bakın nasıl cevap veriyor. "Yeni Türkiye yolunda kutlu bir yolculuğa çıkıyorum. Türkiye, son 12 yılda belki de kimsenin hayal bile edemediği çok önemli gelişmeler gösterdi.

Hükümetimiz, Yeni Türkiye- Güçlü Türkiye’nin oluşmasında dünya da dikkatle takip edilen çok önemli çalışmalar yapmaktadır. Ülkemiz bugün, bölgemizin ve dünyanın lider-Önder ülkesi, insanlığın umudu haline gelmiştir. Hükümetimizin bu çalışmalarına katkı sağlamak vatandaş olarak hepimizin birinci görevidir. Ortak bir zeminde, ortak bir akılla millet ve Türkiye için hizmet üretmeliyiz. Türkiye Ekonomisi’nin büyümesi, uluslararası politikaların şekillenmesi, huzurun, güvenliğin daha da artması, demokrasinin standartlarının yükselmesi- ileri demokrasiye ulaşmada toplum olarak hepimize önemli görevler düşmektedir. 

 

Refah, kalkınma ve huzur için Türkiye’nin ayağındaki prangalardan kurtulması gerekmektedir. Prangaların kırılması içinde, Türkiye’nin yeni bir Anayasaya ve yeni bir anlayışa ihtiyacı vardır. Hükümetimizin bütün samimiyeti ile sürdürdüğü çözüm süreci, ülkemizin en önemli sorunlarından biri haline gelen paralel yapı ile mücadele, yeni anayasa çalışmaları ve Türkiye’nin önünü açacak olan başkanlık sistemine geçiş sürecine katkı sağlamak, ülkemizin önündeki engelleri kaldırabilmek için sürdürülen çalışmalara bizzat katılabilmek amacıyla yola çıkıyor, aday adaylığı başvurumu tamamlamış bulunuyorum. Sevdam millet, amacım halka ve hakka hizmet olacaktır.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim