• BIST 112.122
  • Altın 174,588
  • Dolar 4,0390
  • Euro 4,9849
  • Kayseri : 11 °C
  • Ankara : 8 °C
  • İstanbul : 14 °C

ASAYİŞ:

ASAYİŞ:

a. İNCESU’DA YÜKSEKTEN DÜŞME:
İncesu-Saraycık Mahallesinde; 12 Nisan 2013 günü saat:06.00 sıralarında bir yaşındaki mağdur Y.M. örümcek diye tabir edilen arabasıyla yürürken evin merdiven basamaklarından düşerek yaralanmıştır. Mağdur sevk edildiği Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, tahkikat tamamlanmıştır

b. İNCESU’OA KASTEN YARALAMA:
İncesu-Karahöyük Köyünde; 12 Nisan 2013 günü saat:19.00 sıralarında şüpheli H.Ö. husumet nedeniyle tartıştığı mağdur M.Y, 'yi yumruk ve sopayla kasten yaralamıştır. Mağdur sevk edildiği sağlık kuruluşunda tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş, şüpheli ifadesi alınarak serbest bırakılmıştır.

c. PINARBAŞI’DA HAKKI OLMAYAN YERE TECAVÜZ:
Pınarbaşı-Şabanlı Köyünde; 12 Nisan 2013 günü saat:12.00 sıralarında şüpheli M.G, kendisine
ait tarlayı sürerken sınır ihlali yaparak mağdur C.D.’ye ait buğday ekili tarlayı yaklaşık Dır dönüm kadar
fazladan sürdüğü tespit edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, şüpheli ifadesi alınmasına müteakip serbest bırakılmış, tahkikat tamamlanmıştır.

d. SARIOĞLAN’DA TEHDİT:
Sarıoğlan-Çiftlik Kasabasında; 12 Nisan 2013 günü saat: 13.00 sıralarında şüpheli H.B. aralarında arazi anlaşmazlığı bulunan mağdur H.B.’yi ölümle tehdit etmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına
bilgi verilerek, şüpheli ifadesi alınmasına müteakip serbest bırakılmış, tahkikat tamamlanmıştır.

e. SARIOĞLAN’DA KİŞİLERE AİT MALA ZARAR VERME:
Sarıoğlan-Yıldırım Köyünde; 12 Nisan 2013 günü saat;14.00 sıralarında şüpheli l.Ö, kendisine ait küçükbaş hayvanları mağdur İ.T, ye ait arpa ekili tarlada otlatması sonucu mala zarar vermiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, şüpheli ifadesi alınmasına müteakip serbest bırakılmış, tahkikat tamamlanmıştır.

f. SARIOĞLAN’DA KAYIP ŞAHIS:
Sarıoğlan-Çiftlik kasabasında; 12 Nisan 2013 günü saat:16.00 sıralarında karakola müracaat eden O.B. eşi E.B. ve kızı E.E’nin 10 Nisan 2013 günü evden ayrıldıklarını ancak kendilerinden bir daha haber alamadığını beyan ederek kayıp müracaatında bulunmuştur Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, kayıp şahısları bulma çalışmalarına devam edilmektedir.

S. TOMARZA’DA İŞ KAZASI:
Tomarza-Kapıkaya köyünde; 12 Nisan 2013 günü saat:15.00 sıralarında mağdur D.D. çalıştığı maden ocağında dikkatsizlik sonucu başını demir iskeleye çarpması sonucu hafif şekilde yaralanmıştır Mağdur sevk edildiği sağlık kuruluşunda tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, tahkikat tamamlanmıştır.

13 Nisan 2013

a. DEVELİ’DE TEHDİT:
Develi-Satı Köyünde; 12 Nisan 2013 günü saat: 18.30 sıralarında mağdur F.D. evine taş atan küçük yaştaki çocukları ikaz ederken yanına gelen ve elinde tahra diye tabir edilen bir alet bulunan şüpheli R.K.* nın kendisini çocuklara bağırmaması konusunda tehdit ettiğini beyan etmiştir Olay ile ilgili C Savcısına bilgi verilerek, şüpheli ifadesi alınmasına müteakip serbest bırakılmış, tahkikat tamamlanmıştır.

b. DEVELİ’DE KİŞİLERE AİT MALA ZARAR VERME:
Develi-Sindelhöyük Kasabasında; 12 Nisan 2013 günü saat:21.30 sıralarında şüpheliler F.B. ve H.K. ’ nin kendilerine ait olduğunu iddia ettikleri arazi üzerinde mağdurlar M K. ve eşi S.K.’ ye ait bahçe duvarını yıkarak mala 2arar verdikleri. Bununla birlikte aralarında çıkan tartışma sonucu mağdurlara küfür ve hakarette bulunmuşlardır. Olay ite ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, şüpheliler ifadeleri alınarak serbest bırakılmış, tahkikat tamamlanmıştır.

c. FELAHİYE’DE 2521 SAYILI KANUNA MUHALEFET:
Felahiye-Kayapınar Beldesinde; 12 Nisan 2013 günü saat:21.30 sıralarında C.Savcılığından alınan arama kakarına istinaden şüpheli R.K.’ nin evinde yapılan aramada bir adet öncü marka tek kırma ruhsatsız av tüfeği ele geçirilmiştir. Şahıs hakkında tanzim edilen evraklar idari yaptırım uygulanmak üzere ele geçen tüfekle birlikte Felâhiye Kaymakamlık makamına gönderilmiştir.

d. İNCESU’DA AİLE HUKUKUNDAN KAYNAKLANAN YÜKÜMLÜLÜĞÜN İHLALİ:
İncesu - Hamurcu köyünde; 13 Nisan 2013 günü saat:16.00 sıralarında mağdur M.M.C. babası
olan şüpheli M.C. 'nin kendisine bakmadığını, evden kovduğunu ve kendisini darp ettiğini beyan ederek müracaatta bulunmuştur. Mağdur sevk edildiği sağlık kuruluşunca yapılan muayenesinde herhangi bir darp cebir izine rastlanılmamıştır. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, şüpheli ifadesi alınmasına müteakip serbest bırakılarak mağdurun sığınma evine gitmek istememesi üzerine babasına teslim edilerek tahkikat tamamlanmıştır.

e. KOCASİNAN’DA İŞ KAZASI:
Kocasinan-Dadağı Mahallesinde; 13 Nisan 2013 günü saat:11.00 sıralarında hafriyat şirketinde iş makinesi operatörü olarak çalışan mağdur N.Y. kullanmış olduğu makinenin dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu devrilmesi neticesinde hafif şekilde yaralanmıştır. Mağdur sevk edildiği sağlık kuruluşunca tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.

f. PINARBAŞI'DA SU ÜRÜNLERİ KANUNUNDAKİ KABAHATLER:
Pınarbaşı İlçesi Şerefiye Köyünde; 13 Nisan 2013 gönü saat:14.30 sıralarında şüpheli DA isimli şahıs avlanmaya yasak olan sit alanında balık avlarken yakalanmıştır. Şüpheli hakkında 1380 sayılı Su Ürünleri Kanundaki Kabahatlere muhalefet etmekten 272 TL idari yaptırım kararı tanzim edilerek, ele geçirilen 1 adet kamiş olta Pınarbaşı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

g. TOMARZA’DA KASTEN YARALAMA:
Tomarza-Güzelce köyünde; 13 Nisan 2013 günü saat: 15.00 sıralarında şüpheliler Z.T. ve D.B, miras malı olan yere ev yaptıran mağdur A.R.T. ile aralarında çıkan tartışma sonucu şüpheliler mağduru yumruk ve tekme vurmak suretiyle yaralamışlardır. Mağdur sevk edildiği sağlık kuruluşunca tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, şüpheliler ifadeleri alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.

h. TOMARZA’DA ŞÜPHELİ ÖLÜM:
Tomarza- Çüçün Köyünde; 13 Nisan 2013 günü saat:18.45 sıralarında tansiyon hastası olan mağdur Ş.S. evde hamur yoğurduğu esnada ölü olarak eşi tarafından bulunmuştur. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek Develi OYİT tarafından olay mahallinde inceleme yapılması sonucu maktulün otopsisi yapılması için Tomarza Devlet Hastanesine sevk edilmiş olup yapılan otopsi sonucunda yüksek tansiyona bağlı olarak beyin kanamsı geçirdiği tespit edilmiştir.

i. TOMARZA'DA KİŞİYE VE HATIRASINA HAKARET:
Tomarza-Böke köyünde; 12 Nisan 2013 günü saat:23.30 sıralarında şüpheli Ü.Ş. kendisine borcu olan mağdur A.Y.’ye borcun ödenmesi konusunda küfür ve hakarette bulunmuştur. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, şüpheli ifadesi alınmasına müteakip serbest bırakılmış, tahkikat tamamlanmıştır.

j. YEŞİLHİSAR’DA KİŞİLERE AİT MALA ZARAR VERME:
Yeşilhisar-Gülbayır Köyünde; 13 Nisan 2013 gönü saat;02,00 sıralarında Kum ocağı
şantiyesinde bulunan mağdur T.G. *ye ait bekçi barakasını ocak ayında işten atılan ve sürekli mağduru tehdit eden şüpheli A C. tarafından yakılarak kullanılamaz hale geldiğini beyan etmiştir.. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, şüpheli İfadesi alınarak serbest bırakılmış, tahkikat tamamlanmıştır.

14 Nisan 2013

a. AKKIŞLA’DA KİŞİLERE AİT MALA ZARAR VERME:
Akkışla - Ganişeyh Köyünde; 13 Nisan 2013 günü saat:15.50 sıralarında şüpheli M.Ö., tarla komşusu olan mağdur Ü.G' ye ait tarlada bulunan söğüt ağacını yakmak suretiyle zarar vermiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.

b. DEVELİ’DE İNTİHARA TEŞEBBÜS:
Develi - Gazi Kasabasında; 14 Nisan 2013 günü saat:l2.00 sıralarında mağdur FU. Ailevi geçimsizlik ve psikolojik nedenlerden dolayı TYOFLEX marta ilaçtan 19 adet BACTRİM FORD marka ilaçtan 10 adet ve PROTONDC marka ilaçtan 14 adet Develi Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalenin ardından Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilerek midesi yıkanmıştır. Şahsın hayati tehlikesi mevcuttur. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.c. İNCESU’DA İŞ KAZASI:
İncesu-Garipçe Mahallesinde; 14 Nisan 2013 günü saat:03.00 sıralarında mermer fabrikasında işçi olarak çalışan mağdur M.Ş. mermer kesme makinesinden koparak fırlayan mermer parçasının sol kaşına çarpması sonucu hafif şekilde yaralanmıştır. Mağdur sevk edildiği sağlık kuruluşunca tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.


d. KOCASİNAN'DA DİĞER KAZALAR:
Kocasinan-Kuşçu Mahallesinde; 14 Nisan 2013 günü saat:11.00 sıralarında mağdur M. A. I. Nın evlerinin bahçesinde kompresör ile araba lastiği şişirdiği esnada lastiğin patlaması sonucu parmağından yaralanmıştır. Mağdur Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.

KAÇAKÇILIK OLAYLARI;

14 Nisan 2013

PINARBAŞI’DA KAÇAK EŞYAYI TAŞIMAK, SATMAK, SATIN ALMAK VE SAKLAMAK:
Pınarbaşı İlçesi Yukarı Beyçayır köyünde 14.04.2013 günü yapılan yol kontrolü esnasında saat
05.00 sıralarında, 38 plakalı otomobilde yapılan aramada şüpheli E.T.’ye ait olduğu tespit edilen
toplam 6470 paket bandrolsüz sigara ele geçirilmiştir. Olayla ilgili olarak C.Savcısına bilgi verilmiş,
alınan talimat ile bandrolsüz sigaralara el konulmuş, şüpheli E.T.’nin ifadesinin alınmasına müteakip
serbest bırakılmıştır

CEZAEVİ OLAYLARI:

TRAFİK OLAYLARI:

12 Nisan 2013

İNCESU’DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
İncesu Saraycık Mahallesinde^ 1 Nisan 2013 günü saat:22.55 sıralarında şüpheli H.K. yönetimindeki
51….plakalı aracı ile İncesu ilçesi istikametinden Kayseri ili istikametine seyir halinde iken aşın hız
sebebiyle direksiyon hâkimiyetini kaybetmesiyle yoldan çıkarak şarampole düşmesi sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada araç içerisinde yolcu olarak bulunan mağdurlar F.K. ve C.K yaralanmıştır. Mağdurlar Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, şüpheli ifadesi alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.

13 Nisan 2013

İNCESU’DA TEK TARAFLI OLARAK MEYDANA GELEN YARALAMALI TRAFİK KAZASI:
İncesu-Subaşı) Köyü Kayseri Niğde Karayolunda; 13 Nisan 2013 günü saat:21.20 sıralarında
mağdur H.Ü. yönetimindeki 38 plakalı aracı ile Niğde istikametinden Kayseri İli istikametine seyir halindeyken direksiyon hâkimiyetini kaybederek takla atması sonucu mağdur hafif şekilde yaralanmıştır. Mağdur sevk edildiği sağlık kuruluşunca tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim