• BIST 95.057
 • Altın 192,277
 • Dolar 4,7244
 • Euro 5,4834
 • Kayseri : 15 °C
 • Ankara : 15 °C
 • İstanbul : 22 °C

ASAYİŞ:

ASAYİŞ:
AKKIŞLA’DA TEHDİT:
Girinci Köyünde; 17 Mayıs 2013 günü saat:12.10 sıralarında şüpheli S.A. mağdur M.A.’yİ aralarında alacak verecek meselesi nedeni ile çıkan tartışma esnasında “seni yaşatmam” diyerek tehdit etmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şüpheli ifadesi alınarak serbest bırakılmış, tahkikat tamamlanmıştır.

b. İNCESU’DA RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK:
Saraycık Mahallesinde; 17 Mayıs 2013 günü saat:11.30 sıralarında İncesu İcra Müdürlüğünce yapılan icra esnasında, şüpheli Y.Ç.’nin işletmeciliğini yaptığı şirkete ait iki adet aracın sahte plakalı olduğu tespit edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, tahkikata başlanılmıştır.

c. MELİKGAZİ’DE TEHDİT:
Gürpınar Mahallesinde; 17 Mayıs 2013 günü saat:16.30 sıralarında şüpheli H.E. mağdur İ.S.’nin işlettiği taş ocağının, köye zarar verdiği gerekçesiyle şantiyenin faaliyetini durdurması konusunda mağduru tehdit etmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şüphelinin ifadesi alınarak serbest bırakılmış, tahkikat tamamlanmıştır.

d. SARIOĞLAN’DA KASTEN YARALAMA:
Tatili Köyünde; 17 Mayıs 2013 günü saat:09.00 sıralarında şüpheli İ.Ç. kızı mağdur A.Ç.’yi taşınma meselesi nedeni ile aralarında çıkan tartışma esnasında tokat atarak yaralamıştır. Mağdur sevk edildiği Sarıoğlan İlçe Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şüphelinin ifadesi alınarak serbest bırakılmış, tahkikat tamamlanmıştır.

e. TOMARZA’DA TEHDİT:
Şiraz Köyünde; 17 Mayıs 2013 günü saat:15.30 sıralarında şüpheli T.K. mağdur O.Y’yi aralarında arazi anlaşmazlığı nedeni ile çıkan tartışma esnasında ölümle tehdit etmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şüpheli ifadesi alınarak serbest bırakılmış, tahkikat tamamlanmıştır.

f. TOMARZA’DA KASTEN YARALAMA:
Avşarsöğütlü Köyünde; 17 Mayıs 2013 günü saat:14.00 sıralarında şüpheli P.Ö. ile mağdur S.Ö. arasında geçmişe dayalı husumet nedeni ile çıkan tartışma esnasında, şüpheli elindeki sopa ile mağdurun koluna vurarak bilek kısmından kırılmasına neden olmuştur. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şüpheli ifadesi alınarak serbest bırakılmış, tahkikat tamamlanmıştır.

g. TOMARZA’DA MADEN KANUNDAKİ KABAHATLER:
Şıhbarak Köyünde; 17 Mayıs 2013 günü saat: 14.30 sıralarında icra edilen devriye faaliyeti esnasında, şüpheli İ.Ş.’nin kullandığı 38 .... plakalı çekicinin kasasında bulunan 25 ton bims madenini sevk ve kantar fişi olmadan sevk ettiği tespit edilmiştir. Olay ile ilgili tutanak tanzim edilerek idari yaptırım uygulanmak üzere mülki makama gönderilmiştir.

18.05.2013
ı. BÜNYAN’DA DİĞER KAZALAR:
Sultanhanı Köyünde; 18 Mayıs 2013 günü saat: 15.25 sıralarında mağdur F.B. tansiyonun düşmesi sonucu düşerek kafasını buzdolabına çarparak yaralanmıştır. Mağdur Kayseri Bünyan Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.


i. PINARBAŞI’DA HAYVAN SAĞLIĞI ZABITASI KANUNA MUHALEFET:
Kılıçmehmet Köyünde; 18 Mayıs 2013 günü saat: 10.30 sıralarında yol emniyet devriyesinin icrasında yapılan kontrolde şüpheli C.G. isimli şahsa ait 46 .... plakalı kamyonette veteriner sağlık raporu olmayan 32 adet küçükbaş hayvana rastlanılması üzerine tanzim edilen evraklar ve hayvanlar gerekli işlemin yapılması için İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerine teslim edilmiştir.


j. PINARBAŞI’DA İŞ KAZASI:
Demircili Köyünde; 18 Mayıs 2013 günü saat: 10.30 sıralarında maden ocağında çalışan H.A. odun kırdığı esnada odun parçasının alnına gelmesi sonucu yaralanmıştır. Mağdur Pınarbaşı Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.

k. PINARBAŞI’DA DİĞER KAZALAR:
Kaynar Beldesinde; 18 Mayıs 2013 günü saat: 11.00 sıralarında mağdur E.Ş. eğlenmek için gittiği Kaynar Baraj Göleti kenarında dengesini kaybederek düşmesi sonucu başından yaralanmıştır. Mağdur Kayseri Erciyes Tıp Fakültesi Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.

I. SARIOĞLAN’DA KASTEN YARALAMA:
Tatili Köyünde; 18 Mayıs 2013 günü saat: 10.00 sıralarında şüpheli K.B. arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartıştığı mağdur F.Ç.’e kürek ile vurarak başından yaralamıştır. Mağdur Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.

m. SARIOĞLAN’DA HAYVAN SAĞLIĞI ZABITASI KANUNA MUHALEFET:
Tatili Köyünde; 18 Mayıs 2013 günü saat: 11.00 sıralarında yol emniyet devriyesinin icrasında yapılan kontrolde şüpheli H.K. isimli şahsa ait 38 ...plakalı kamyonette veteriner sağlık raporu olmayan 6 adet büyükbaş hayvana rastlanılması üzerine tanzim edilen evraklar ve hayvanlar gerekli işlemin yapılması için İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerine teslim edilmiştir.

n. SARIOĞLAN ‘DA HAYVAN SAĞLIĞI ZABITASI KANUNA MUHALEFET:
Tatili Köyünde; 18 Mayıs 2013 günü saat: 11.00 sıralarında yol emniyet devriyesinin icrasında yapılan kontrolde şüpheli K.Ç. isimli şahsa ait 38 ...plakalı kamyonette veteriner sağlık raporu olmayan 5 adet büyükbaş hayvana rastlanılması üzerine tanzim edilen evraklar ve hayvanlar gerekli işlemin yapılması için İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerine teslim edilmiştir.

o. SARIOĞLAN’DA KAZAEN YARALANMA:
Palas Kasabasında; 04 Mayıs 2013 günü saat: 21.00 sıralarında mağdur F.Y. evlerinde bulunan sedirden düşerek yaralanmıştır. Mağdur Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.

ö.TOMARZA’DA KAYIP ŞAHIS:
Kömür Köyünde; 18 Mayıs 2013 günü saat:05.00 sıralarında M.D. kızı mağdur Ç.D. ‘ın evden kendisine ait eşyaları alarak habersiz bir şekilde gittiğini kızına ait cep telefonunu aradığında ulaşamadığını beyan ederek şikâyette bulunmuştur. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.

p.TOMARZA’DA DİĞER KAZALAR:
Çanakpınar Köyünde; 17 Mayıs 2013 günü saat:22.00 sıralarında S.Y. yemek pişirmek için kullandığı mutfak tüpünü açık unuttuğu daha sonra mutfak tüpünü yakmaya çalıştığı esnada gazın alev alarak mağdurun el ve yüzünün yakması sonucu olay meydana gelmiştir. Mağdur Tomarza Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata tamamlanmıştır.

r. YAHYALI’DA DİĞER KAZALAR:
Derebağ Kasabasında; 18 Mayıs 2013 günü saat: 16.30 sıralarında mağdur M.T. ailesi ile birlikte piknik yaptığı esnada mangal közünün koluna gelmesi üzerine kolundan yaralanmıştır. Mağdurun Yahyalı Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.

s. DEVELİ’DE KASTEN YARALAMA:
Küçükkünye Köyünde; 18 Mayıs 2013 günü saat:17.00 sıralarında mağdur H.B.şüpheliler eşi Ç.B., kayınvalidesi M.B., kayınbabası H.B.ve kayınbiraderi R.B. tarafından kendisinin ve çocukları H.B., D.B.ve D.B.’nin şiddet gördüğünü ve darp edildiklerini beyan ederek şikayette bulunmuştur.Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şüphelilerin ifadesi alınarak serbest bırakılmış mağdurlar hakkında koruma kararı verilmiş olup, tahkikat tamamlanmıştır.

t. DEVELİ’DE KAYIP ŞAHIS:
Kılıçkaya Köyünde; 18 Mayıs 2013 günü saat:18.00 sıralarında H.A.Y.kızı mağdur G.Y. ‘un evden kimseye haber vermeden gittiğini kızına ait cep telefonunu aradığında ulaşamadığını ve köy içerisinde yaptığı aramada kızını bulamadığını beyan ederek şikâyette bulunmuştur. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.

u. PINARBAŞI’DA DİĞER KAZALAR:
Kayaaltı Köyünde;19 Mayıs 2013 günü saat: 06.00 sıralarında Mağdur S.B. oda içerisinde yanan odun sobasına elleri ile dokunması neticesinde Mağdur çocuğun her iki elinde yanık oluşmuş ilgili sağlık kurumunca yapılan tedavisinin ardından taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş, tahkikat tamamlanmıştır.

ü. TALAS’DA DİĞER KAZALAR:
Yamaçlı Köyünde;19 Mayıs 2013 günü saat:10.00 sıralarında Mağdur M.Ö. kendisine ait bisiklet ile köy içerisinde gezerken dengesini kaybederek bahçe duvarına çarpması sonucu kaza meydana gelmiştir. Mağdur kazadan sonra Tomarza devlet hastanesine kaldırılmış ileri tetkik ve tedavisinin yapılabilmesi için EÜTF hastanesine sevk edilmiş burada mağdur çocuğun hayati tehlikesi bulunduğuna dair rapor tanzim edilmiş, olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, tahkikata başlanmıştır.

v. AKKIŞLA’DA KİŞİLERE AİT MALA ZARAR VERME:
Gömürgen Kasabasında; 19 Mayıs 2013 günü saat:13.30 sıralarında şüpheli Ü.K. sahibi bulunduğu küçükbaş hayvanlarını mağdur S.E. ın yonca ekili tarlasında otlatması sonucu olay meydana gelmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş, şahısların ifadelerinin alınmasına müteakip tahkikat tamamlanmıştır.

y. TOMARZA’DA YÜKSEKTEN DÜŞME:
Avşarsöğütlü Köyünde;19 Mayıs 2013 günü saat:15.45 sıralarında Mağdur B.A. evlerinin önünde bulunan traktörün üzerinden inmek isterken ayağının takılması sonucu yere düşmesi neticesinde alın ve yüz kısmında sıyrıklar, sol el bileğinde ise kırık meydana gelmiştir. Mağdur ilgili sağlık kuruluşunda yapılan tedavinin ardından taburcu edilmiş, Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, tahkikat tamamlanmıştır.

z. TOMARZA’DA SU ÜRÜNLERİ KANUNUNA MUHALEFET:
Süvegenler Köyünde;19 Mayıs 2013 günü saat:15.00 sıralarında şüpheli A.Y. nın avda kullanılması yasak olan malzeme ile 1 adet sazan balığı yakaladığı tespit edilmiştir. Malzeme ve balığa el konularak tanzim edilen tutanak ile birlikte idari yaptırım uygulanmak üzere İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

a.TOMARZA’DA SU ÜRÜNLERİ KANUNUNA MUHALEFET:
Süvegenler Köyünde;19 Mayıs 2013 günü saat:15.00 sıralarında şüpheli F.A. nın avda kullanılması yasak malzeme ile 3 adet sazan balığı yakaladığı tespit edilmiştir. Malzeme ve balığa el konularak tanzim edilen tutanak ile birlikte idari yaptırım uygulanmak üzere İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne teslim edilmiştir.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Pınarbaşı’da trafik kazası: 4 yaralı21 Haziran 2018 Perşembe 14:50
 • Kocasinan Belediyesi, daha sağlıklı bir toplum için aralıksız çalışıyor21 Haziran 2018 Perşembe 14:48
 • Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın “İmar Barışı” toplantısına katıldı21 Haziran 2018 Perşembe 14:46
 • Kayseri Büyükşehir'den ihale21 Haziran 2018 Perşembe 14:42
 • Ticaret Odasından KAYSO’ya Ziyaret21 Haziran 2018 Perşembe 14:40
 • Beydeğirmeni hızla ilerliyor21 Haziran 2018 Perşembe 13:31
 • Elitaş'tan Develi'ye ziyaret21 Haziran 2018 Perşembe 13:29
 • YEMLİHA YOLU ASFALTLANIYOR21 Haziran 2018 Perşembe 13:27
 • Vergi borçlarına yapılandırmada son gün 31 Temmuz21 Haziran 2018 Perşembe 13:26
 • Mahmut Arıkan21 Haziran 2018 Perşembe 13:21
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim