• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • Kayseri : 27 °C
  • Ankara : 28 °C
  • İstanbul : 24 °C

Aydın Kalkan:"İkinci darbe girişimine müsaade etmeyeceğiz"

Aydın Kalkan:"İkinci darbe girişimine müsaade etmeyeceğiz"
Memur-Sen Kayseri İl Temsilcisi Aydın Kalkan:

www.kayserinews.com

güncel haber sitesi

Reklam verebilirsinizTELEFON 0352 231 31 3

Memur-Sen Kayseri İl Temsilcisi Aydın Kalkan, OHAL'in uzatılmasını desteklediklerini söyledi. 


Memur-Sen Kayseri İl Temsilciliği Eylül ayı Divan Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Memur-Sen Kayseri İl Temsilcisi Aydın Kalkan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kalkan, "Bilindiği gibi Suriye sadece İslam aleminin değil tüm insanlığın kanayan yarası durumundadır, Yıllardır süren ve 600 yüz bin insanın ölümüne, 5 milyon insanın göç etmesine sebep olan Suriye dramı tüm acımasızlığı ile devam etmektedir.

'Yediğimiz ekmek aşı, içtiğimiz alın teri, İşte geldik gidiyoruz, şen olasın Halep şehri' dizelerine konu olmuş, Osmanlı Devletinin en önemli şehirlerinden biri olan Halep, maalesef kan ağlamaktadır. Son günlerde Suriye rejim güçlerinin ve Rusya’nın saldırılarını artırması sonucu Halep yanmaktadır. Yüzün üzerinde çocuk hayatını kaybetmiş ve yüzlerce insanla birlikte vicdanlar ve sözüm ona çağdaş insanlık da zalim uçaklarının bombaları karşısında enkaz altında kalmıştır.

Tüm taraflardan ve Müslümanların kanlarının akmasına sürekli seyirci kalmış Birleşmiş Milletlerden bu katliamın bir an önce durdurulmasını istiyoruz. Bunu söylerken maalesef, problemin çözümüne yönelik ümidimizin olmadığını da ifade etmek istiyorum." diye konuştu. 

"Fırat Kalkanı harekatını destekliyoruz"
Fırat Kalkanı harekatını desteklediklerini söyleyen Kalkan, "Türkiye’nin Fırat Kalkanı operasyonu güney sınırımızın terör yuvalanmalarından temizleme harekâtıdır. Her ülkenin olduğu gibi Türkiye’nin de kendi sınırlarını koruma hakkı vardır ve bu hakkı kullanan iradenin ve kahraman askerlerimizin yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Suriye konusunda emperyalist güçlerin bu bölgeye barış getireceğine inanmıyoruz. İslam coğrafyasını ilgilendiren bu gibi sorunların ancak Müslüman devletlerin bir araya gelerek çözeceklerine inanıyoruz" dedi.


Kalkan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Son günlerde kamuoyunda yoğun bir şekilde 2 darbe kalkışmasıyla ilgili açıklamalar yapılmaktadır. 15 Temmuz’da onurunu, şerefini ve bağımsızlığını kurtaran bu millet asla böyle bir kalkışmaya müsaade etmeyecektir. Biz Memur Sen ailesi olarak Türkiye’de 1 milyon Kayseri’de 23 bin üyemizle birlikte ülkemize, demokrasimize ve istiklalimize gelebilecek tüm iç ve dış hainliklere karşı teyakkuz halindeyiz. Asla bir panik havasının oluşmasına izin vermeyeceğiz, gevşemeden vatan hassasiyetimizi elden bırakmayacağız. Biz bir yandan işimizi en iyi şekilde yapıyoruz bir yandan da olayları en hassas biçimde takip ediyoruz.

Bilindiği gibi Milli Güvenlik Kurulundan OHAL’in 3 ay uzatılmasıyla ilgili tavsiye kararı çıkmıştır. Bu hain kalkışmanın tüm sorumluların hukuk önünde hesap vermelidir. FETÖ ile ilişkisi olan ve aktif bir şekilde darbe kalkışmasında sorumluluğu olan herkesten bunun hesabı sorulmalıdır. Sade memurlar ve iş adamları üzerinden yürütülen FETÖ mücadelesinin eksik kalacağını düşünmekteyiz.

FETÖ terör örgütünün 15 Temmuzda bu millete reva gördüğü aşağılık davranışlar unutulmamalıdır, sulandırılmamalıdır, keyfi uygulamalara dönüştürülmemelidir. Bu kapsamda OHAL’in uzatılmasını destekliyoruz. Fakat terör örgütleriyle yapılan mücadeleyi zaafa uğratmamak şartıyla Türkiye’nin bir an önce normal hayata geçmesini temenni ediyoruz. Kanun Hükmünde Kararnamelerle kamuda çalışan ve FETÖ terör örgütüyle bir şekilde bağlantısı olan toplamda elli bin memur kamudan ihraç edilmiştir. Halen açığa alınan otuz binin üzerinde memur bulunmaktadır.

Bu konuda devletin ve yetkililerin hassas davrandıklarını düşünüyor ve bu hassasiyetin devam edeceğine inanıyoruz. Fakat halen açıkta olan ve iade edilmesi gereken kamu çalışanlarının bir an önce görevlerine iade edilmesini bekliyoruz. Suçsuz olan kamu çalışanlarının belirsizlik içerisinde bekleyişleri sosyal bir probleme dönme potansiyeli barındırmaktadır. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde 20 bin öğretmen alımı için öğreten adaylarına 12 ilde mülakatlar yapıldı. Bu mülakatların çıkış noktası çok haklı bir gerekçeye dayanmaktadır. Mülakatlarla, özellikle terör örgütleriyle bağlantısı olan, terör örgütlerinin temsilcisi gibi faaliyetler yürüten kişilerin devletten maaş almalarını engellemek amaçlanmıştır. Bunu yaparken terör örgütleriyle uzaktan yakından lakası olmayan insanların hak kaybına uğramaları engellenmelidir. 12 farklı ilde yüzlerce komisyonun aynı branştaki öğretmen adaylarına adil bir puanlama yapacakları konusunda endişeler bulunmaktadır.

Her il kendisi açısından adil davrandığını düşünebilir Fakat bize gelen bilgilere göre a şehri puan Aralığını 80 - 90 aralığında tutarken b ili 70-80 aralığında tutmuştur. Memur yerleştirmelerinde yarım puanın bile hayati önem taşıdığı düşünülürse KPSS sıralamasının çok düştüğü ya da çok yükseldiği adaylar hakları dışında bir puanlamayla karşı karşıya kalmışlardır. Mülakatlar OHAL süreci içerisinde yapılmıştır fakat biz mülakatların kaldırılması taraftarıyız."

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim