• BIST 95.852
  • Altın 190,702
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • Kayseri : 19 °C
  • Ankara : 16 °C
  • İstanbul : 24 °C

Bahçeli: Bu Hükümet ne iş yapar

Bahçeli: Bu Hükümet ne iş yapar
Bahçeli: AKP Devleti Geriletmiş PKK'yı İlerletmiştir
Devlet Bahçeli parti grubunda " 3 bin öğretmene mesajla bulundukları yerden gitmeleri istenmektedir. Bu öğretmenleri koruyamayan, okulları koruyamayan devlet ne iş yapmaktadır? AKP devleti geriletmiş, PKK'yı ilerletmiştir."dedi.
 
 
 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli parti grubunda yaptığı konuşmasında hükümette yüklendi. Bahçeli öğretmenlerin geri çağrılması ile ilgili dikkat çeken şu ifadeleri kullandı:

Davutoğlu'nun istikrarı sağlama sözleri boşa çıkmıştır. Sokağa çıkma yasağı gün sayısı 170'e çıkmıştır. 17 ilçede 52 kez sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.

Cizre ve Silopi, Mardin Nusaybin'de sokağa çıkma yasağı getirilmiş, 3 bin öğretmene mesajla bulundukları yerden gitmeleri istenmektedir. Bu öğretmenleri koruyamayan, okulları koruyamayan devlet ne iş yapmaktadır?

AKP'nin 1 Kasım'dan sonra huzurun geleceğini, siyasi belirsizliğin biteceğini söylediğini hatırlatan Bahçeli, "Maalesef hazin ve vahim sonuç ortadadır. 1 Kasım'dan bu yana 14 polisimiz, 15 Mehmedimiz şehit edilmiştir. 20 Temmuz'dan bu tarafa kabaran bilanço ise korkunç boyutlara ulaşmıştır. Suruç'ta canlı bomba ile başlayan terör eylemlerinde toplam 94 polisimiz, 119 Mehmedimiz, 5 korucumuz şehit düşmüştür. Yani 218 aile yanmış, yıkılmıştır." diye konuştu.

TOROS MESAJI

“1 Kasım seçimlerinin üstünden 45 gün geçmiştir. Seçimlerden sonra istikararın geleceğini söyleyen hükümet nerededir” sözleriyle hükümete yüklenen Bahçeli, "1 Kasım'dan sonra şehit gelmeyecek diyen soytarılar nereye sinmiş, biz gelmezsek beyaz Toroslar gelir diyen şuursuzlar nereye kaçmıştır?" diye konuştu.

Bahçeli'nin Konuşması:

"Uzunca bir süredir durgunluk ve bocalama sürecinden geçsek de mayamız sağlam, geçmişimiz şan ve zaferle doludur.

SANCAR DÜNYAMIZI AYDINLATTI

Nobel Kimya Ödülü alan sayın Sancar bizim dünyamızı aydınlatmıştır. Sayın Sancar, inanmış bir yürek, kökünü ve geçmişini unutmamış bir vatan kahramanıdır. Hepsinden öncesi Türklüğüyle iftihar eden birinin nelerin üstesinden geldiğini göstermiştir. Kendisini milletmiz ve partimiz adına teşekkür ediyorum.

EYMEN'İN SÖZLERİ BİZİ DERİNDEN ETKİLEDİ

AKP'liler 1 Kasım'dan sonra şehitlerin gelmeyeceğini ve her şeyin düzeleceğini söylemişti. Şu vereceğim rakamlara dikkat edin. Suruç'taki canlı bombalı saldırı sonrası 218 aile yanmış yıkılmıştır. Ankaralı polis memuru Haydar Çetin'in oğlu Eymen'in sözleri bizi derinden sarsmıştır. Babasının tabutuna bakmış ve ciğerleri dağlamıştır. Keşke son bir kez görseydim anne. Babam cennete mi gidecek? Anne sen gitme ne olur?

6 yaşındaki çocuğa bunu yaşatmaya kimin ne hakkı var? Eymen'i izleyen Erdoğan ve Davtuoğlu ne hissetmektedir. 1 Kasım'dan sonra şehit gelmeyecek diyen soytarılar nereye gitmiştir?

DAVUTOĞLU'NUN SÖZLERİ BOŞA ÇIKTI

Davutoğlu'nun istikrarı sağlama sözleri boşa çıkmıştır. Sokağa çıkma yasağı gün sayısı 170'e çıkmıştır. 17 ilçede 52 kez sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.

Cizre ve Silopi, Mardin Nusaybin'de sokağa çıkma yasağı getirilmiş, 3 bin öğretmene mesajla bulundukları yerden gitmeleri istenmektedir. Bu öğretmenleri koruyamayan, okulları koruyamayan devlet ne iş yapmaktadır?

Bugüne kadar cami yakıldı, kutsallarınıza el uzatıldığını duydunuz mu AK Parti'ye oy veren kardeşlerim?

İBLİSLER, ŞEREFSİZLER

Maskeli eşkiyalar sokaklara hendekler kazmaktadır. Camileri yakmaya kadar varan hareketleri yapan iblisler, şerefsizler.. Düşmanlığı cami yakmaya kadar vardıran şerefsizlere ilk kez rastlanıyor. AKP'ye oy veren vatandaşlarımız bugüne kadar cami yakıldığını hiç duydunuz mu? Bugüne kadar bu kadar korkak bir hükümet gördünüz mü?

Erdoğan sana soruyorum kaçak sarayda muhtarlarla toplanıp ona buna sataşmayı biliyorsun da Türkiye'nin milli çıkar ve güvenliği için niçin bir şey yapmıyorsun?

Davutoğlu sana ne demeli? Türkiye'nin hak ve hukukunu korumuyor, pusuyorsun. Sarayın parmak sallamasına terbiyeli çocuk gibi uyuyor sesini bile çıkarmıyorsun. Erdoğan'ın gözünün içine bakmaktan gocunmuyor musun. Saray almış ipleri Davutoğlu konuk mankeni. Durum budur.

Çevir kazı yanmasın türünde açıklama ve değerlendirmeler gerçekleri açıkça saptırmaktadır. AKP PKK'ya boyun eğmiş, devleti geriletmiş, PKK'yı ilerletmiştir. Teslimiyet yayılmış ve iktidarı ele geçirmiştir.

HDP'NİN GRUP TOPLANTISINI DİYARBAKIR'DA YAPMA KARARI KOMPLODUR

Türk vatanı adım adım kundaklanırken AKP'nin sorumsuzluğu başkaca nasıl yorumlanacktır? PKK'nın yedeği HDP'nin grup toplantısını Diyarbakır'da yapma kararı başlı başına bir komplodur. HDP bu cüreti AKP'den almıştır. Hain ittifakın bir ucunda AKP bir ucunda da HDP vardır.

HDP-PKK türk vatanının muhtelif ilçelerinde sözde özerklik ilan ederken AKP dut yemiş bülbül gibi izlemiş ve teşvik etmiştir. Şırnak Cizre, Mardin Nusaybin, Batman il merkezi, Muş Varto, Diyarbakır Sur, Silvan'da öz yönetim adı altında fiili başkaldırma teşebbüsleri görülmüştür. DBP başkanı özerklik ve öz yönetim aynıdır diyerek malumun ilanını yapmıştır.

 "BURASI KÜRDİSTAN"

Planlanan 4 parçalı Kürdistan'ın türkiye ayağında bu 20 il bulunmaktadır. Şark meselesi kapsamında bölünme planlamaktadır.Küresel güçlerin temel amacıTürkiye'nin hangi doz ve sürece parçalanacağıdır. Bize göre düğmeye basılmıştır. Tam bir karanlığa mahkum olan Diyarbakır'da bir kadının polis burası Kürdistan sen ne istiyorsun sözlerine Türk polisinin ne Kürdistanı burası Türkiye sözleri umudumuzu korumamızı sağlıyor. Anadolu coğrafyası ebedi Türk vatanıdır. Kurgu sinsi ve kurnazdır.

Eninde sonunda ihanetin beli kırılacak. Farkıdaysanız hiçbir komşu ülkeyle aramız yok. Kutuplaşmadığımız devlet kalmadı. Etrafımız ateş çemberindeyken AK Parti yanlışlarına sürekli yenilerini ekliyor.

RUSYA İLE KRİZ

Putin yönetimi tehditlerin hacmini gittikçe genişletmektedir. Uzlaşmaz ve küstah politikaları ekonomiyi sakatlamıştır. Biz bu konuda gerekli inceleme ve araştırmayı yapmak üzere bazı isimleri görevlendirmiş bulunmaktayız.

24 Kasım'dan bu yana Rusya ile yaşanan kriz kritik bir noktadadır. Putin tehditlerini büyütüyor. AKdeniz ve Karadeniz'de savaş gemilerinden geçilmiyor. Putin yönetiminin uzlaşmaz politikası bölgesel gelişmeleri etkilemektedir. 9 milyardolarlık bir kayıp yaşanacağı tahmin ediliyor.

ABD VE BATI SINIRLARIMIZA ÜŞÜŞTÜ

Rusya Türkiye'ye karşı güç ve ittifak arayışındadır. PYD'yi, PKK'yı desteklemesi, İran'la ortak hareket etmesi düşmanca bir tutumdur. ABD ve Batı da vakit kaybetmeden sınırlarımıza üşüşmüşlerdir. Soğuk savaş zamanındaki mücadelelerin aynısı tekrar yeşermiştir. Öyle bir noktaya gelindi ki Putin nükleer savaşı telaffuz etmiştir. Davutoğlu'nun manevra alanını daraltan, Erdoğan'ın kafa karıştıran sözleri bir başka düşündürücüdür.

Irak'ın toprak bütünlüğü bizim için hayati önemdedir. AKP'nin Irak politikası baştan ayağa yanlıştır.

IŞİD'E KARŞI ASKERİ MÜCADELE

IŞİD'e karşı askeri mücadelenin henüz bir netice vermediği ortadadır. Esad rejimi Türkmenlere vicdansızca saldırmıştır. Bütün dikkatler Türkmen Dağı'na, Cerablus-Azez noktasına çevrilmişken bir anda Musul noktası gözler önüne gelmiştir.

Başbakan Davutoğlu Musul'daki askerlerin tanzimini güvenlik unsuru olarak adlandırsa da Irak bunu işgal olarak görmüştür. Maliki'nin provoke ettiği kişiler bayrağımızı yakmıştır. Bu ahlaksızlığı kınıyoruz. Türk bayrağını ahlaksızca yakanlar, çakma yiğitler, ABD askerleri kadınlarınıza tecavüz ederken hangi delikteydiniz?

Irak'taki Türkmenlere yardım son derece normaldir. Bu durumda büyütülecek bir şey yoktur. MİT ve Dışişleri Müsteşarı'nın apar topar gitmesi de tansiyonu düşürmedi. Davutoğlu geçen hafta Irak Başbakanı'na mektup gönderdi. Şimdi de Başika'daki askeri unsurlarımızın kuzeye kaydırılması gündemdedir. Erdoğan'ın 'Askerlerimizi geri çekmemiz söz konusu değildir' sözlerinin ne kadar gerçekçi olduğu ortadadır.

BAĞDAT'TA YAKILAN BAYRAĞI KANDİL'E DİK

Bizim beklentimiz peşmergenin eğitilmesi değil türkmenlerin korunmasıdır. Sayın Davutoğlu, sen Bağdat'ta yakılan bayrağı Kandil'de dalgalandır da seni hararetle alkışlayalım.

HA BARZANİ HA ÖCALAN NE FARK VAR?

Barzani, Türkiye'ye geliyor ve özel kuvvetler komutanlığını ve MİT'i ziyaret ediyor. Buna da hükümet izin veriyor. Erdoğan 2007 yılında Barzani muhattabımız değil diyordu. Barzani'den gelecek hayır Allah'tan gelsin? Barzani kim ki işbirliği yapılsın? Ha Barzani ha Öcalan. aralarında ne fark var?"

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim