• BIST 106.935
  • Altın 171,749
  • Dolar 4,0527
  • Euro 4,8911
  • Kayseri : 19 °C
  • Ankara : 23 °C
  • İstanbul : 23 °C

BAŞBAKAN ERDOĞAN BİR TARİHİ KONUŞMASINA DAHA İMZA ATTI

BAŞBAKAN ERDOĞAN BİR TARİHİ KONUŞMASINA DAHA İMZA ATTI
BAŞBAKAN ERDOĞAN ATATÜRK HAVALİMANI'DA KENDİSİNİ KARŞILAMAYA GELEN VATANDAŞLARA KONUŞUYOR
Başbakan Erdoğan'dan büyük gövde gösterisi.

Uçağı iniş yapan Başbakan'ın halkın karşısına çıkmasında önce, kendisine refakat eden devlet yetkilileri vatandaşları selamladı.

Başbakan Erdoğan'ın otobüs üzerine çıkarak halka hitap edeceği açıklandı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN KONUŞMASI
****Her semtiyle, her mahallesiyle, her sokağıyla İstanbul'u yürekten selamlıyorum..

****Yunus Emre gibi, "ben gelmedim kavga için.. Benim işim sevgi için.."

*****Faiz lobisine rağmen bugünlere gedik. 70 milyonun hiçbir ferdini ayırt etmedik. Birileri diyor ki, "Başbakan yüzde 50'nin başbakanı" diyor. Elinize gözünüze dursun..

****Karşımıza dikilenler, yapılan hizmetleri değil, hizmetin kimler tarafından yapıldığını eleştirdiler. AK Parti yapıyor diye eleştirdiler.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN KONUŞMASINDAN...


"Bu saatte bizlere bu heyecanı yaşattığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Bu gece sadece sizleri değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin her köyünde nefes alan canları selamlıyorum. Seccadesinin üzerinde diz çökmüş, Rabb'imin huzurunda diz çökmüş dua eden ninelerimizi, bacılarımızı selamlıyorum. Alınterini ekmeğine katık etmiş, işçi, köylü tüm emekçi kardeşlerimi selamlıyorum. Türkiye kadar büyük, vakur, ağır başlı genç kardeşlerimi selamlıyorum. Şu anda İstanbul'da Saraybosna, Bakü, Beyrut, Kahire, Üsküp, Gazze, Mekke ve Medine'yi selamlıyorum. Her semtiyle, mahallesi, sokağıyla İstanbul'u yürekten selamlıyorum. Bugün sizlere uzaktan selamlar getirdim. Uzak diyarlardaki kardeşlerimden selamlar getirdim. Fas'taki, Tunus'taki, Cezayir'deki kardeşlerimin selamlarını getirdim. Allah kardeşliğimizi daim etsin inşallah. Rabb'im birliğimizi, dayanışmamızı, muhabbetimizi daim etsin inşallah. Oradaki kardeşlerimiz hep şunu söylediler: Bunların hepsi geçer, çünkü biz size inanıyoruz. Sevgili Yunus Emre diyorki:
"Ben gelmedim dava için
Benim işim sevgi için
Dostun evi gönüllerdir
Gönüller yapmağa geldim."
Biz hep gönüller yapmaya geldik. Ama hep dik durduk. Bizim kavgayla, çatışmayla, vandallıkla, vurup kırmakla, kırıp dökmekle işimiz olmaz. Kardeşlerim, biz yapmayı biliriz. Bugüne kadar hep üreterek bugünlere geldik. Faiz lobisine rağmen buralara geldik. Faiz lobisi şu anda borsada spekülasyonlara girmek suretiyle bizi tehdit edeceğini sanıyor. Şunu çok iyi bilmeliler: Bu milletin alınterini biz onlara yedirtmeyeceğiz. Bizle bugün uğraşmaya başladılar. Biz buralara insanımızı yücelterek geldik. Artık dünya Türk insanını konuşuyor. Böyle bir dönemde nereden çıktı bu işler? Biz bugünlere "Ya Sabr" diyerek geldik. Sabreden zafere ulaşır diye geldik. Herkese bilsinki biz Türkiye'yi kardeşliği yücelterek bugünlere geldik. 76 milyonun hiçbir ferdini ayırt etmedik. Birileri diyorki başbakan yüzde 50'nin başbakanı olduğunu söylüyor. Elinize dilinize dursun. Biz bugüne kadar 76n milyonun hizmetkarı olduğumuzu söyledik. En batısından doğusuna hizmet götürdük. Bugüne kadar hizmet görmeyen Hakkari'ye, Şırnak'a, Iğdır'a 10 yıl önce havaalanı açılacak derse kim inanırdı. Havaalanı sayısı 26'ydı bugün 50'yi geçti. Bugün karşımıza dikilenler hizmeti biz yaptığımız için yapıyorlar bunu. Sandıkta başaramadıklarını sandık dışı yollarla başaracağız dediler. Biz birlikte Türkiyeliyiz. Biz beraberiz, kardeşiz.
Türkiye'de yaşanan hadiseleri tüm tarafsızlığımızla değerlendirir sonra adımımızı atarız. Biz kutuplaşmayız ancak şunu bilmeliler: Biz Asım'ın nesliyiz. Ne diyor Akif: 'Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem, biri ecdadıma saldırdımmı boğarım, boğamazsam yanımdan kovarım...'
Emaneti veren millettir, alacak olan da sadece millettir. Millet dışında hiç kimse bu emanete el uzatamaz. Sandık dışında hiç kimse bu emanete kastetemez. 10 yılı geçti. Bu zamana kadar bu emaneti kutsal bildik. Canımız gibi koruduk, korumaya devam edeceğiz.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tunus gezisi dönüşünde Atatürk Havalimanında onbinlerce vatandaş tarafından karşılandı.

Başbakan Erdoğan, Havalimanına getirilen seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara seslendi.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim