• BIST 110.932
  • Altın 175,077
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • Kayseri : 6 °C
  • Ankara : 5 °C
  • İstanbul : 11 °C

Başbakan erdoğan chp'ye seslendi

Başbakan erdoğan chp'ye seslendi
Ak Parti İl Danışma Meclisi'nde kürsüye gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle...
Başbakan Erdoğan AK Parti İl Danışma Meclisi'nde

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Biz başı öne eğilecek millet değiliz. Biz iradesi teslim alınacak, özgürlüğüne ipotek konulacak, istikameti başları tarafından belirlenecek millet değiliz.

Hiçbir örgütün irademize yön vermesine, bize ahkam kesmesine izin vermeyiz. Türkiye büyük devlettir.

Türkiye'yi asla tek taraflı etki altına alınacak, yönlendirilecek üst perdeden hizaya çekilecek ülke olarak kimse görmesinç Biz alçak gönüllüyüz ama alçaklık kompleksi ile hareket etmeyiz.

TÜRKİYE KİMSENİN ŞAMAR OĞLANI DEĞİLDİR

Sabrımız, tahammülümüz, yumuşak başlılığımız kimse tarafından farklı anlaşılmasın. Türkiye kimsenin şamar oğlanı değildir. Türkiye kimsenin üzerinde operasyona ameliyata yöneliceği ülke değildir. Türkiye içişlerine karışılacak dışarıdan yasama, yürütme, yargı sistemine burun sokulacak ülke değildir.

AB'YE ÜYELİK SÜRECİ

Türkiye dış politikada kendine istikamet çizilecek ülke değildir. Biz batıya doğru akan istikabal içinde kalıba sokulacak, bir çocuk gibi avutulacak ülke değiliz.

Sözlerimi istikamet değişimi olarak algılayanlar varsa yanılgının içindedirler. Nasıl ki aziz milletimizin belirlediği istikamette yürüdüysek bundan sonra da milletin gösteridği istikamette yürüyeceğiz. Bizim oyalanmaya tahammülümüz yoktur. Biz sudan bahanelerle komik herekçelerle kapıda bekletilecek ülke değiliz.

ABD BÜYÜKELÇİSİNE CEVAP

-Hiçbir örgütün bize ahkam kesmesine irademize yön vermesine izin vermeyiz.

-Türkiye'nin çıkarı neyse biz o yönde ilişki kurar ve geliştitiririz. Ama Türkiye'yi hizaya çektirmeyiz.

-Mehmed Akif'in şu sözlerini unutmayınız;

Doğduğumdan beridir, aşığım istiklale; Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale! Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?

-Türkiye içişlerine karışılacak, yasamaya, yürütmeye yargıya burun sokulacak bir ülke değildir.

-Kalıba sokulacak, zincire vurulacak, bir çocuk gibi avutulacak bir ülke de değil.

AVRUPA BİRLİĞİ'NE ELEŞTİRİLER VE KIBRIS KONUSU

Biz kapı önelerinde bekleyecek, bekletilecek ülke değiliz.

-Kriterleri karşılamayan birçok ülkeyi üye yapyoyrsunuz Türkiye'ye gelince bahaneler buluyorsunuz.

-10 yeni ülkeyi AB'ye aldılar, En hassas olan ise Güney Kıbrıs yünetimini AB'ye almalarıdır.

-Annan planına 'Evet' diyen Kuzey Kbrıs cezalandırılıyor ve AB'ya alınmıyor, 'hayır' diyen Güney Kıbrıs'ı AB'ye alıyorlar.

-Dünya ve ABD, Kıbrıs konusunda verdiği sözü tutmalı.

-Sadece ve sadece oyalıyorlar. Hiçbir şey yapmıyorlar.

-Tamamen ideolojik sebeplerden dolayı Türkiye'yi AB'ye almıyorlar.

TERÖR SORUNU

-AB'ye soruyorum. Teröre neden bu kadar müsamaha gösteriyorsunuz. Bunun cevabını aziz milletime bunun cevabını vermenizi istiyorum.

-Terör konusunda neden Türkiye'ye cevap vermiyorsunuz? Neden kırmızı bültenle arananlara kol kanat geriyorsunuz.

-Berlin'in göbeğinde teröre para toplanıyor. Türkiye'de cinayet işledikleri sabit olan militanlar AB'de göstermelik olarak yargılanıp salınıveriliyor.

-Artık sabrımız kalmadı.

-İnsanlığı katletmek ne zamandır özgürlük oldu.

-Önce Paris'teki olay, sonra ABD Büyükelçiliği'ne yapılan saldırı, Avrupa ile terör arasındaki muhabbetin sorgulanması gerekitğini ortaya koymuştur.

EKONOMİK GELİŞMELER

-Merkez Bankamızın rezervi 125 milyar 234 milyon dolara ulaşarak yeni bir rekor kaydetmiştir. Göreve geldiğimizde 27,5 milyar dolardı.

-IMF'e olan borcumuzu 800 milyon dolar borç kaldı. Mayıs ayında borcu sıfırlayıp bu defteri kapatıyoruz.

-Şuan görüşmeler sürüyor. IMF'e 5 milyar dolar borç vereceğiz.

MARMARAY AÇILIYOR

-Marmaray'ı inşallah 29 Ekim'de açacağız.

-Belki İstanbul-Ankara hızlı tren hattını da aynı gün açarız. Ya da birer hafta ay arayla açalım ki hewyecanı hemen bitirmeyelim.

-İstanbul'a iki büyük meydan yapıyoruz. Biri Anadolu'da biri Avrupa yakasına, Devasa meydanlar olacak. Gidin doldurabilirseniz o alanı mitinginizi yapın.

-Taksim Meydanı projemizde bitiyor. Bu çalışma başladığında solcular ayağa kalktı. Bu solcular nasıl kalktılarsa öyle yatmak istiyor. Hizmet diye bir dertleri yok.

Taksim'deki o kışla tekrar yapılacak. Bunun buradan söylüyorum.

-YA şu CHP'nin genel başkanı 'şunu şunu yapacağız desin ama yok. İktidar olursak bunları yapacağız de. İkitadar da olamayacaksın da... '

-Bunlar herşeye karşı. 3. köprüye de karşılar.

KILIÇDAROĞLU'NA KIS KIS GÜLÜYORLARDIR

CHP Genel Başkanı Portekiz'e gitti. Orada Türkiye ekonomisini yerden yere vurmaya çalıştı. CHP Başkanı'nı dinleyen üyeler bu yoldaşın kendi ülkesinden haberi yok demişlerdir. İçlerinden kıs kıs gülmüşlerdir. Avrupa'da Türkiye ekonomisinin başarı hikayeleri konuşuluyor ama bu beyefendi çıkmış Portesiz'de yergi ortaya koyuyor. Türkiye'nin sessiz devrimleri her yer konuşuluyor ülkemizin ana muhalefeti bunları konuşuyor.

PKK SİLAH BIRAKACAK

Terör meselesini gündemimizden çıkartacağız. Türkiye'yi çekemiyenler tarafından desteklenen terör olgusundan kurtulmak durumundayız. Hafta içinde çıkarttığımız yaasayla terörün finans kaynaklarına darbe vuruyoruz. Bu konuda da yersiz kaygıların okuştuğunu görüyorum. Bu yeni yasa terörle mücadeleye etki katacak yasadır. Silahların bırakılması, fikirlerin siyasetin konuşması için adımlarımızı atıyoruz. Bölücü terör örgütü silahlarını bırakmadığı sürece güvenlik güçlerimizden kimse operasyonları durdurmasını beklemesin. Onlar silahları bırakacak ve bırakmakla da kalmayacak.

TERÖRÜN FİNANSMANI TASARISI

Kamuoyunda yersiz bir kısım kaygılar var. AK Parti hükümeti hiçbir haksızlığa kesinlikle geçit vermez

Terörün finansmanı ile ilgili tasarıyı hazırlarken insan hakları, terör ve hukuk arasındaki dengeyi hassasiyetle gözettik
İçerdeki meselelerde yetki yargıda olacak. BM kararlarında Bakanlar Kurulu yetkili olacak. Yeni yasayla ilgili hiçbir endişeye mahal yoktur
Bu yeni yasa Türkiye ve küresel ölçekte terörle mücadeleye güç katacak bir yasadır

HABUR'LA İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Başbakan konuşmasının bu bölümünde geçtiğimiz yıllarda bir grup PKK'lının silah bırakarak "iyi niyet" girişimi ile Türkiye'ye gelişlerinde Habur Sınır Kapısı'nda törenlerle karşılanmasına gönderme yaptı.

İşte o can alıcı bölüm:

Bölücü terör örgütü silahlarını bırakmadığı sürece güvenlik güçlerimizden kimse operasyonları durdurmasını beklemesin. Kimse.. Silahları bırakmakla da kalmayacak Türkiye sınırları içinde olanlar bundan önceki düşülen yanlışlara izin vermeden onların yurt dışına çıkışına izin veririz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim