• BIST 95.852
  • Altın 190,917
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • Kayseri : 17 °C
  • Ankara : 16 °C
  • İstanbul : 22 °C

BİZİ DUMAN EDECEKLERDİ

BİZİ DUMAN EDECEKLERDİ
Başbakan Erdoğan Denizli'de partisinin mitinginde konuştu....

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 10 Ağustos Köşk seçimi öncesi son olarak Denizli'de halka seslendi. Erdoğan'ın hedefinde CHP ve MHP'nin çatı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu vardı. Erdoğan, İhsanoğlu'nun 'Yol yapmak, köprü yapmak Cumhurbaşkanı'nın işi değil' sözlerine tepki gösterdi. Erdoğan, 'Bir tane Cumhurbaşkanı adayına soruyorlar karayollarına ne yapacaksınız. Verdiği cevap şu 'O benim işim değil' Niye çünkü siyasetin insan yönetme sanatı olduğunu, insana hizmet üretme sanatı olduğunu bilmeyen adamdan cumhurbaşkanı olmaz. Bu ülkede kuş uçsa bu Cumhurbaşkanının haberi olacak. Yani sen Denizli-Manisa bağlantısı nedir, Aydın Denizli bağlantısı nedir bunu bilmiyorsan senden bir şey olmaz. Biz koşacağız,suyuyla da ilgileneceğiz' diye konuştu.

'BİZİ DUMAN EDECEKLERDİ'

Gezi Parkı eylemleri ve 17-25 Aralık operasyonlarına da dikkat çeken Başbakan Erdoğan, 'Yoksa Gezi olaylarıyla 17-25 aralık zamanında bizi duman edeceklerdi. Paralel yapıyla mücadele, yeni dönemde çok daha kararlılıkla devam edecektir. Çocuklarınızı paralelin okullarından alın. Onlar hem parayı alıyor hem de bu millete ihanette kullanıyor.' dedi

İşte Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları..

Türkiye yüzde 69 oy oranıyla bu önemli değişikliğe evet dedi. Yüzde 59 oy oranıyla buna oy veren Denizli halkının karşısına bu CHP bu MHP zihniyeti nasıl gelecek. Benim Denizlili kardeşlerimden hangi yüzle adaylarına oy isteyeceklar.

'BİZE KARŞI 5 PARTİ BİR ARAYA GELDİ'

Diyorlar ki Erdoğan büyük imkanlarla bu yarışa girdi. Kardeşlerim şu anda basın toplantısı yaptılar, 5 parti bir araya geldiler. 5 parti bir aday çıkardılar. Şu anda bütün medya gruplarıyla bir araya geldiler. Biz de milletimizle yola çıktık. Eski Türkiye'den kalma bir sorun daha ortadan kalkıyor. Millet tayin ediyor. Bugünlerde diyorlar ki Cumhurbaşkanı tarafsız olmalı, siyasetin dışında olmalı diyorlar. Cumhurbaşkanı bu milletin başkanı değil mi? Devlet ayrı millet ayrı olabilir mi? Cumhuriyet ile Cumhur'un arasında mesafe olabilir mi? Bugüne kadar gelmiş bütün Cumhurbaşkanlarının hangisi siyasetin dışındaydı. Kimileri milletin tarafını tuttular kimileri de devletin tarafını tutup vesayetin tarafı oldular. Tarafsızlık adı altında siyaset üstü olmak adı altında devletin tarafını statikonun tarafını tutacak değiliz.

'BİR TANE CUMHURBAŞKANI ADAYINA SORUYORLAR..'

Bizim tarafımız bellidir, biz milletin tarafıyız. Cumhurbaşkanı devletle milletini kucaklaştıran vatanının milletinin hizmetkarıdır. Eğer siz oy verirseniz sizin tarafınızda olacak milletin tarafında olacak, ülkemiz için koşacak ve koşturacağız. Bir tane Cumhurbaşkanı adayına soruyorlar karayollarına ne yapacaksınız. Verdiği cevap şu 'O benim işim değil' Niye çünkü siyasetin insan yönetme sanatı olduğunu, insana hizmet üretme sanatı olduğunu bilmeyen adamdan cumhurbaşkanı olmaz. Bu ülkede kuş uçsa bu Cumhurbaşkanının haberi olacak. Yani sen Denizli-Manisa bağlantısı nedir, Aydın Denizli bağlantısı nedir bunu bilmiyorsan senden bir şey olmaz. Biz koşacağız,suyuyla da ilgilneceğiz, Yavuz Sultan Selim köprüsünün bitirilmesiyle de ilgileneceğiz. Yeni köprüler, boğazın altından geçen tüp geçitlerle de ilgileneceğiz. Biz cumhurbaşkanlığı makamını bir dinlenme makamı olarak görmüyoruz. Orası hizmet makamı.

'DIŞ POLİTİKA VE AB SÜRECİNE DEVAM'

Dış politika, AB sürecinde hiç bir değişiklik olmayacak. Seçilmiş bir başbakan uyum içinde Türkiye'yi inşallah şaha kaldıracağız. Başbakan olarak Denizli'nin bütün meseleleriyle ilgilendik. Şimdi de Büyükşehir'i bize verdiniz. Cumhurbaşkanı seçilirsek hem şahsım olarak hem de yerimize gelen Başbakan yine Denizli ve 81 vilayet için çalışacak. Hem ülkemize son 12 yılda çok büyük eserler kazandırdık. 9 Katrilyon TL yatırım yaptık.

Denizli'nin kendisine komşu illerle bağlantı yolları tamamlanacak. 2 bin 520 metre uzunluğundaki tünel için de çalışmalar başlıyor. Deizli-Pamukkale yolunu tamamlamak da bize nasip oldu. 1 Mart'ta size bir müjde vermiştim. Hızlı tren hattına Denizli'yi de dahil ediyoruz demiştim. Antalya-Denizli hızlı tren hattı çalışmalarına da başlayacağız. Denizli büyük bir değişim dönüşüm yaşadı. Denizliye 12 yılda yaptıklarımızı saymaya kalksak inanın saatler alır.

Cumhurbaşkanlığım görevi boyunca Denizli'deki tüm hizmetlerin takipçisi olacağım. Hiç bir eser atıl kalmayacak. Bizim hizmet sevdamız bitmeyecek. Bu can bu tende oldukça bu davaya hizmet yolunda devam edecek.

'BİZ GELDİĞİMİZDE NEYDİ, BİZDEN SONRA NE OLDU'

İhracatımız 36 milyar dolardı şimdi 156 milyar dolar. MHP, DSP.. Bak şimdi bir araya geldiler. Hepsinin ortaklaşa IMF'ye borcu 23 milyar dolardı. geçen 14 Mayıs'ta borcumuz sıfırlandı artık borcumuz yok. bitmedi Merkez bankası bizim milli bankamız. Döviz rezervi 27.5 milyar dolardı şimdi 131 milyar dolar. Ah ahh. Ahhh kılı kırk yaran yolsuzlukların iktidarı olsaydık merkez bankası bu rakamları göremezdi. Hepsinin ortaklaşa Ziraat Bankası'nı getirdikleri yer iflastı. Çünkü batmıştı. Görev zararı gösterdiler. Şu anda Ziraat Bankası dünyanın sayılı bankalarından birisi.

'GEZİ, 17 -25 ARALIK'TA BİZİ DUMAN EDECEKLERDİ'

Halkbankası benim esnaf kardeşime yüzde 47 arasında kredi veriyordu. Şimdi 0-5 arasında. Onu soruyorum ben yahu ABD yüzde 1 faizle yapıyor da İsrail 1'le yapıyor da biz niye aşağı düşürmüyoruz? Biz faizi yatırımların karşısındaki en büyük engel olarak görüyoruz. Eğer faiz düşük olursa yatırımlar artacaktır, işsizlik azalacaktır, üretim daha da artacaktır. Bakın Avrupa'da büyüme oranları çok düşük. Ama Türkiye ilk çeyrekte 4.3 büyüme gösterdi. Biz buradayız. Yüzde 63 devlet faiz ödüyordu ama şimdi tek haneli rakama düştü. Enflasyon yüzde 30'du şimdi tek hanede. Ama bunu birilerine anlatamadık ama er geç onlar da anlayacak. Türkiye artık dünyada en büyük 17. ekonomi. Avrupa'da 6. büyük ekonomi. Koştuk, koşturduk ve buraya geldik. Türkiye'nin çok borcu var diyorlar, yalan söylüyorlar. Milli gelire borç oranı biz geldiğimizde yüzde 73'tü, şimdi yüzde 35'e geldi.

Yoksa Gezi olaylarıyla 17-25 aralık zamanında bizi duman edeceklerdi. Paralel yapıyla mücadele yeni dönemde çok daha kararlılıkla devam edecektir. Çocuklarınızı paralelin okullarından alın. Onlar hem parayı alıyor hem de bu millete ihanette kullanıyor.

Ve sevgili kardeşlerim sakın ha hayırlarınızı bunlara vermeyin. Kurbanlarınızı sakın ha, çünkü bunlar kurbanı alır başka yerde kullanırlar. Paralel yapıya müsamaha yok. Biz de bu mücadeleyi kararlılıkla sürdürüyoruz. Çözüm süreci aynı kararlılıkla devam edecek. Bayrağımız üzerinden tahrik ve sabotajlara girmek isteyenlere geçit vermeyeceğiz. Onların tahriklerine aldanmayacağız. Şimdi burada ben bir şey söylüyorum, diyorum ki hep birlikte bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız. bundan taviz yok. Biz Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle yaradılanı yaradandan ötürü seveceğiz. Birisi siyasal Türkçülük yapıyor, biri siyasal Kürtçülük yapıyor. Birisi diyor ki ben kumsalların partisiyim. Ama biz 77 milyonun hizmetkarıyız.

'DİYARBAKIR'A GİDEMİYORLARDI BİZ DEDİK GİTTİLER'

Ama Diyarbakır'a uğrayamıyor. Söyledim söyledim sonunda gitti. Hakkari'de Türk bayrağı sallayamadı. Niye, yapamaz onun böyle bir derdi yok. Ama bizim derdimiz var. Biz diyoruz ki bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır, toprak üzerinde kan varsa vatandır. Onun için Rabia dedik. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Gençler unutmayın... Böyle yürüyeceğiz bu yolda. 780 bin km kare ile tek vatan. 77 milyonla tek millet. Bayrağımız belli. İkinci bir bayrak asla kabul etmiyoruz.

'BİR DE HAYIRSIZ EVLATSA BİR ŞEY BEKLEME'

Devlet içinde devlet paralel devlete de asla müsade etmiyoruz. Tek bir davamız olacak o da millete hizmet davasıdır. Oturan devlet değil koşturan bir Cumhurbaşkanımız olacak, halk için hak için, didinen bir cumhurbaşkanı göreceksiniz. Bizim kutlu davamızın adı millete hizmet davasıdır. Yola çıkarken dedik ki uzun ince bir yoldayız gidiyoruz gündüz gece. Bizim için makamların koltukların değeri yok. Nerede olursak olalım, her koltukta bu ülkeye sevdalı bir hizmet neferi olarak çalışacağız. Eninde sonunda gideceğimiz yern 2.5 metre küplük bir mekan değil mi? Musalla taşına koydukları zaman başbakan niyetine mi diyecek. Er kişi niyetine diyecekler. Ondan sonra orada seni unuturlar, eğer hayırlı bir evlat varsa kuran okurlar gönderirler. Ama bir de hayırsızsa bir şey bekleme. Baki kalan bu gök kubbede hoş bir sedaymış. Yolumuz millete hizmet yoludur. Milli irade milli güç hedef 2023. 10 Ağustos'ta sandıklarda adeta bir tarih yazılacak. Her birinizin sandığa gitmenizi istiyorum. Ablalar, abiler çalışacak mıyız? Tatilde olanları da çağırın ha. bu çok önemli bir şey. Bu büyük tarihi olaya şahitlik etmenizi, yarın evlatlarınıza o sandıkta benim de oyum var deyin.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim