• BIST 107.633
  • Altın 152,738
  • Dolar 3,7116
  • Euro 4,3606
  • Kayseri : 18 °C
  • Ankara : 8 °C
  • İstanbul : 21 °C

Bursa'ya Ucuz Biletler Burada!

Bursa'ya Ucuz Biletler Burada!
Bursa, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Marmara Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır.

 

Bursa, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Marmara Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bursa ülkenin nüfusu en yoğun şehirlerinden biri olmak le birlikte aynı zamanda en ekonomik açıdan en gelişmiş şehirlerinden biri olma özelliğinide elinde bulundurmaktadır. Şehir özellikle otomotiv sektöründe son derece gelişmiştir. En ucuz fiyatlarla Bursa uçak bileti almak istiyorsanız hemen www.neredennereye.com/ucak-bileti adresine girebilirsiniz.

Bursa’nın geçmişi incelendiğinde oldukça köklü bir tarihe sahip olduğu görülecektir. Bunun nedeni birçok Anadolu şehri gibi geçmişinden birbirinden farklı Anadolu medeniyetlerine ev sahipliği yapmış olmasından kaynaklanmaktadır. Özellikle bir dönem için Osmanlı medeniyetine ev sahipliği yapmış bulunmaktadır. Başkent olduğu döneme ait bünyesinde pek çok esere yer vermektedir. Bu durum şehri tarihi ve kültürel bakımdan zengin ve değerli hale getirmektedir.

Bursa ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan görmesi gereken yerler arasında, Orhangazi Camii, Mudanya Rum Mahallesi, Hilmiye Köyü, Mudanya Zeytinbağı Fatih Camii, Oylat Şelalesi, Oylat Vadisi, Bursa Kapalı Çarşı, Yeşil Türbe yer almaktadır. Bu tarihi yerleri görmek için Neredennereye.com üzerinden Thy veya Anadolu jet gibi firmalardan uçak bileti satın alabilirsiniz.

Bursa ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken lezzetler arasında, Silor, Sıkma Lokma, Ayva Tatlısı, Pideli Köfte, Keles Güveci, Bursa Kebabı, Beğendili Kebab, Keşkek yer almaktadır.

Bursa, Marmara Bölgesi’nin sınırları içerisinde ılıman iklimin kendine has özelliklerini sergimektedir. İl göller yöresinde bulunmanin sağladığı avantaj ve iklimi ile birlikte doğal güzellikler bakımından son derece zengn şehirlerden biri haline gelmektedir. Ülkenin bu güzide şehrini en kısa zamanda seyahat rotanıza eklemeyi unutmayın.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim