• BIST 111.864
  • Altın 174,046
  • Dolar 4,0278
  • Euro 4,9678
  • Kayseri : 14 °C
  • Ankara : 13 °C
  • İstanbul : 14 °C

Delikan 5 Madde Halinde Sıraladığı:

Delikan 5 Madde Halinde Sıraladığı:
Köklü Değişimleri Şu Şekilde Açıkladı
Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Adayı, İş Adamı Sayın Nuh Mehmet Delikan, “Kayseri Ticaret Odası’nı ‘YENİ BAKIŞ’ adını verdiğimiz köklü değişim ile 5 trend üzerinde yükselteceğiz” dedi.
Delikan, 5 madde halinde sıraladığı köklü değişimleri şu şekilde açıkladı:
“Odamız organlarının etkin çalışabilmeleri ve üyelerimize uluslararası standartta hizmet verilebilmesi için “Eşitlik, Şeffaflık, Hesap Verebilirlik, Etik ve Yüksek Sorumluluk” kavramlarından oluşan Kurumsal Yönetim İlkelerini benimseyerek temel disiplinimiz yapacağız. Çatı kuruluşumuz TOBB tarafından yürütülen Oda Akreditasyon Sistemi’ni rehber edinerek Oda çalışmalarında Stratejik Yönetim ve Planlama’ya bağlı kalacağız. Kısa, Orta ve Uzun Vade’ye yayılmış ayağı yere basan projelerimizi hayata geçireceğiz. Her şeyden önce Plan yapacağız.
Odamızda üyelerimize hizmet ederken ferdi ve fevri davranmayacağız. Geniş katılımı sağlayacağız. Ticaret Odası üye olup Oda’nın herhangi bir faaliyetinden şimdiye kadar faydalanmamış sessizlerin sesi olacağız. Üyelerinin bir kısmının hizmetlerden faydalandığı bir kısmının faydalanamadığı bir Oda görevini yerine getiremiyor demektir. Bu nedenle, tüccarımız, kendisinin üyelik hukuku ile bağlı olduğu Oda’sının her türlü konuda menfaatini kolladığını iliklerine kadar hissedecek. “Ben Değil Biz, Biz Değil Kayseri” misyonu ile üyelerimize ve şehrimize hizmet edeceğiz. Koltuk meraklısı değil hizmet aşığıyız.
Üye, Odanın müşterisi yada misafiri değil ev sahibidir. Oda’nın kurumsal iletişim alt yapısını yeniden kurarak üye ile daha açık ve daha sağlıklı iletişim kanallarını oluşturacağız. Tüm ezberler bozulacak, bilgiler güncellenecek ve üye ile etkin iletişim oluşturulacak. E-Hizmet ağını oluşturarak hizmet sürelerini kısaltacağız. Oda Organları ve Oda Çalışanları Üyeye hizmet ederken ‘Açık Kapı Politikası ve Sonuç Odaklı İş Yapma Kültürü’ çerçevesinde hareket edecek. “Üyeye ve Ülkeye Odaklı Hizmet” Felsefesini kendimize şiar edineceğiz. Üyenin Oda’yı kovaladığı değil, Oda’nın üye işlerini kovaladığı bir yapıyı kuracağız. “Hizmetkâr Oda Yönetimi” duruşumuz tüccarımıza hizmetin tanımıdır.
Kayseri Ticaret Odası bünyesinde “Üye Eğitim Akademisi”ni kurarak üyelerimize ücretsiz ve isabetli eğitim programları vereceğiz. Sektörel ve Kurumsal Gelişime yönelik eğitim programları ile üyelerimizin rekabet edebilirlik gücüne katkı sağlayacağız. Reaktif değil proaktif eğitim programları ile erken uyarı sistemi görevi göreceğiz. Üyelerimiz, oda hizmetlerine “Yeni Bakışımız” ile farkındalığı hissedecek.
Ülkemizin 2023 için belirlemiş olduğu genel hedeflerin Kayseri ayağında tutturulması için azami gayret göstereceğiz. Yeni yatırım imkânları, teşvik ve hibelerin peşinde olacağız. İşsizlikle mücadele ederek istihdam politikalarına katkı sağlayacağız. Kalifiye kadroların yetiştirilmesi ve iş hayatına kazandırılması için üyelerimizin yanında olacağız. Üyelerimizin ihracatını artırmaları için ticari heyetler, isabetli fuarlar, pazar araştırmaları yapacağız. Alış-Veriş günleri düzenleyerek açık hava AVM’leri oluşturacağız. Şehrimizde yapılan, tüccarımıza fayda sağlayacağına inandığımız her türlü gelecekçi yatırımın, akılcı adımların yanında olacağız.
Kayseri tüccarından fevkalade derecede hüsnükabul gördük. Tüccarımızın gösterdiği ilgi ve destek ile adeta rüzgârı arkasına almış yarış atı gibi hizmete koşacağız.”
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim