• BIST 112.195
  • Altın 174,656
  • Dolar 4,0229
  • Euro 4,9803
  • Kayseri : 23 °C
  • Ankara : 23 °C
  • İstanbul : 19 °C

DR. İSMAİL GÖKŞEN'DEN 'ÇÖZÜM SÜRECİ' DEĞERLENDİRMESİ

DR. İSMAİL GÖKŞEN'DEN 'ÇÖZÜM SÜRECİ' DEĞERLENDİRMESİ
Dr. İsmail Gökşen, Çözüm süreci ile ilgili önemli bir değerlendirmede bulundu.

İŞTE GÖKŞEN'İN O DEĞERLENDİRMESİ

Vatandaş olarak  Görevimiz;

Ülkemizin genel konjonktürü içinde;birlik beraberlik ve dayanışma ruhuyla ;dini milli insani  ve sosyal sorumluluğumuz doğrultusunda  vatan ve milletin mukadderatı için;Anayasa, yasa ve hukuk içinde kalarak; demokratik laik ve sosyal hukuk devleti anlayışına katkıda  bulunmaktır.

Türk Milletinin bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini,Cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak; Cumhuriyetin nitelikleri ve kazanımlarıyla,toplum huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde insan haklarına saygılı, Vatanın ve Türkiye Cumhuriyetinin ebedi varlığı için , şahıslar ve kurumlar hürriyetçi demokrasi ve  bunun icapları ile belirlenmiş hukuk dışında bir çözüm aramamalıdır.Eşsiz kahraman Atatürk’ün inkılap ve ilkelerine bağlı kalarak “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” gereği yurtiçi ve yurt dışında barış ve kardeşliği tesis etmemiz gerekir.Özgür laiklik  ilkesi gereğince kutsal din duygularına saygılı; hiçbir olumsuz faaliyetin Türk Milleti menfaatlerine halel getiremeyeceğidir.

İktidarı, Muhalefeti, Sivil Toplum Örgütleri, Odalar, Meslek Örgütleri,Aydınlar,Bilim Adamları, Akil Adamların GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİYLE  ÇÖZÜM SÜRECİNİN olgunlaşması gerekir.

Tarihin beşiği yurtlar yurdu, Anadolu’nun hamurunu karan; Evrensel mesajları ile insanlığa

Barış ve huzur, huzur ve kardeşliği getiren Mevlan’nın “Hoşgörusü” Yunus’un” Yardılanı Hoşgör, Yaratan’dan Ötürü” ilahi aşkı; Hacı Bektaş’ın “İncinsende İncitme, Düşmanın Dahi İnsan Olduğunu Unutma” Ahmet Yesevi’nin “ Başım Toprak ,Gönlüm Toprak”Dediği gibi hep birlikte Anadolu hamurunu bir kere daha karalım.

Farklılıklarımız zenginliklerimiz olarak algılanmalı, etnik kimlikler bireysel hak ve özgürlükler  alanı içinde kalmalıdır. Aklı selim çerçevesinde hareket etmeli , yapıcı ve sağ duyulu davranılmalıdır.

Ülkemizin barış ve huzur ortamının pekişmesi için herkesin… iyi niyetle ve sabırla gayret göstermesi gerekir.Kamu düzenini  istikrarlı bir şekilde korumalıyız. Irk din, dil,inanç,siyasi görüş ve cinsiyet farkı gözetmeksizin her türlü fikre saygı duyulmalı; milli manevi değerlere bağlı, insan hakları  ve evrensel değerlere saygıda kusur edilmemesi gerekir.

Vatandaş olarak Görevimiz;

Toplusal dayanışma, siyasi kültür ve demokratik kültürün, kamuoyu bilincinin oluşmasında

katkıda bulunmak için çaba göstermek gereğinin bilincinde olmamız gerekir.

Çözüm süreci; Ülkemiz için Sevgi,Hoşgörü, Diyalog, Muhabbet, birlik ve beraberlik  süreci olmalıdır.AŞIK VEYSEL’in Edasıyla;

“Kim okurdu, kim yazardı

Bu düğümü kim çözerdi

Koyun kurt ile gezerdi

Fikir başka başka olmasa”

Hepimiz özümüzden bal yapalım. Bu Anadolu kültür ikliminde; Sevgi, hoşgörü,diyalog muhabbet  pınarı olalım, herkes testisini bizden doldursun.

DR.İSMAİL GÖKŞEN

ESKİ KENT KONSEYİ ÜYESİ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim