• BIST 94.552
  • Altın 192,939
  • Dolar 4,7378
  • Euro 5,4908
  • Kayseri : 13 °C
  • Ankara : 16 °C
  • İstanbul : 22 °C

Emrullah İşler: Cemaat Bitmiştir

Emrullah İşler: Cemaat Bitmiştir
Seçim çalışmaları kapsamında memleketi Kızılcahamam’da bulunan Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler Akit Ankara Temsilcisi Yener Dönmez’e gündemdeki konulara dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

17 Aralık komplosu ile Türkiye’nin önünü kesmeye yeltenen Paralel yapıyla mücadelenin yol haritasına ilişkin açıklamalarda bulunan İşler, “Bu mücadeleyi tek başımıza aslanlar gibi vereceğiz. Cemaat bitmiştir. 30 Mart günü bunun tescillendiğini tüm dünya görecektir” dedi.

“KİMSE AKLINI KİRAYA VERMESİN”

Toplumun ‘doğru’ bir din anlayışına sahip olması gerektiğinin önemini vurgulayan İşler şunları söyledi: “Doğru bir din anlayışına hepimizin ihtiyacı var. Bunu sağlayamaz isek bazı gruplarda, cemaatlerde birtakım yanlış İslam anlayışının geliştiği ortaya çıkıyor. Biz birtakım insanları sevebiliriz, bunları sevmemiz aklımızı kiraya vermemizi gerektirmez. İslam inancında hepimiz yapıp ettiklerimizden sorumluyuz ve kimse kimsenin günahını üstlenemez. Bizim temel sorunumuz bu; birilerini seviyoruz ve ona sorgusuz sualsiz ölesiye bağlanıyoruz, bir yerlerden talimat geldiği zaman o talimatı hiçbir sorgulamasını yapmadan uygulamaya geçiyoruz. Bunun yanlış olduğunu düşünüyorum.”

“CEMAAT BİTMİŞTİR”

“Cemaat’in siyasallaşması, Fethullah hocaefendinin bir siyasi lider gibi sürekli mesaj vermesi ve ağır ifadeler kullanması, Firavun’dan, Nemrut’tan, Karun’dan bahsetmesi doğrusu şaşırtıcı gelmiyor artık. Ben bu dershane olayları başladığında bunun ‘Cemaati bitirme operasyonu’ olduğunu söylemiştim. Bugün bunu açıkça görebiliyoruz. O dönemde ‘Cemaat’in bir akıl tutulması yaşadığını söylemiştim. Gelinen nokta itibariyle şunu söyleyebilirim ki bugün bu ‘Cemaat’ bitmiştir”

“KENDİ İPLERİNİ KENDİLERİ ÇEKTİLER”

“Bundan 4 ay önce müthiş bir ‘Cemaat’ algısı vardı. Şimdi bakıyoruz o algının yerle bir olduğunu, paramparça olduğunu görüyoruz. Şu an 76 milyon insanımızın hemen tamamı, bütün bu karanlık, kirli, pis işler ve ne kadar şantaj, tehdit olayı varsa arkasında bu yapının olduğunu düşünüyor. Anlıyoruz ki ‘Cemaat’,  bu cemaat olgusundan bir örgüt yapısına dönüşme kararını vermiş. Türk milleti böyle bir ‘Cemaat’-‘Örgüt’ şeklindeki yapıyı kaldırmaz. Böyle bir ‘Cemaat’le de artık iletişim içerisinde olacağını ben şahsen beklemiyorum. Bundan dolayıdır ki, ‘Cemaat’ bir yerde kendi ipini kendisi çekti’ diyorum”

‘PARALEL YAPI’ FOTOĞRAFININ BÜTÜNÜ…

‘Paralel Yapı’, ‘’Çete’ olarak adlandırılan yapının ‘Cemaat’ten ibaret olmadığını da belirten İşler şöyle devam etti: “Bu yapının bir ‘Cemaat’ kısmı var; gövdeyi oluşturan… Bir de ‘Paralel Yapı’ dediğimiz bütünü… Şimdi bu gövdenin hiçbir itibarının olmadığı ortaya çıktı. Bu yapının ne olup olmadığı konuşulabilir… Ne kadar yerlidir? Ne kadar yabancı?.. Bu sorgulanmalıdır. Bu yapı ‘Cemaat’i tamamen bir kalkan olarak kullanmış. Bir tarafta tamamen güzel bir imaj var. Ve bu imajın arkasına sığınılarak devlet içerisinde sinsi şekilde yapılanma sağlanmış ve bugünlere yönelik olarak adım adım adım hazırlıklar yapılmış…”

“TÜRKİYE’NİN BEKA SORUNU…”

Paralel yapıyla mücadele noktasında devletin atması gereken ilk adımları attığını, alınması gereken ilk tedbirlerin alındığını da belirten İşler şöyle devam etti: “Şu anda da bu tedbirler alınmaya devam ediliyor. Bir defa karar mekanizmasından bunlara tamamen el çektirildi. Bundan sonra alta doğru da elbette inilecek. Ancak şu an bir seçim atmosferindeyiz. Hükümet üyeleri, herkes seçim bölgelerinde. Dolayısıyla devlet işlerinden daha ziyade seçim faaliyetleri ile meşgulüz. Ancak Sayın Başbakanımızın ifadelerine de bakarsanız bu çete ile mücadele sonuna kadar devam edecek. ‘Bunların inlerinden bulup çıkaracağız’ tabirini kulandı Sayın Başbakan. Bunların üzerine gidilecek elbette… Seçimlerde milletimiz eğer bize güçlü bir destek verirse Türkiye’nin beka sorunu olarak gördüğümüz meseleyi halledeceğiz, bu mücadeleyi tek başımıza aslanlar gibi yürüteceğiz”

“ZOR OYUNU BOZDU - OTURDULAR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun meydanlarda istismar siyaseti yürüttüğünü söyleyen İşler şunları kaydetti: “Bizde bir atasözü var. Zor oyunu bozar derler. Zorun oyunu bozduğunu görüyoruz. Zor milletin iradesidir. Milletin iradesi karşısında CHP’nin o geleneksel başörtüsü düşmanlığından vazgeçtiğini görüyoruz. Bunda samimi olup olmadıklarının takdiri milletimize aittir. Baktılar ki artık başa çıkamayacaklar. Geri adım attılar. Şimdi yıllardır bu sorunu yaratan, bu sorunun sürmesini sağlayan CHP’nin ‘Bu sorunu çözdük’ demesini büyük bir pişkinlik olarak görüyorum. Biliyorsunuz Anayasa Mahkemesi’ne de götürdüler. Aslında meclisteki başörtülü milletvekillerine de karşı çıkacaklardı ama meclisteki milletin iradesi, bizim grubumuz karşısında fazla ses çıkaramadılar. Baktılar aleyhlerinde olacak, oturdular. CHP yönetimini kastediyorum… Bunlar başörtüsü gördükleri zaman kırmızı görmüş dana gibi, boğa gibi oluyorlardı maalesef”

“ABBAS YOLCU”

30 Mart seçimlerinin birçok kişi için dönüm noktası olacağını da sözlerine ekleyen İşler şöyle konuştu: “30 Mart’tan sonra bir Abbas yolcu olacak. Ben o Abbas’ın kesinlikle Kılıçtaroğlu olacağını düşünüyorum. Bu sefer CHP gösterdiği adaylarla da çok ciddi bir kumar oynadı. Bu kumarda kaybederse bedelini ödeyecek. CHP içerisindeki milletvekillerini tanıyoruz biz mecliste... Büyük bir grup şu an pusuda bekliyor. 30 Mart akşamı onların sesini duyacağız. 31 Mart’ta olay başlayacak. Kılıçtaroğlu’nun gideceğini düşünüyorum”

PROVOKASYON UYARISI

30 Mart seçimleri öncesi malum çevrelerin son bir denemeyle amaçladıkları kaos ortamını oluşturmak için harekete geçebilecekleri uyarısında da bulunan İşler şunları söyledi: “30 Mart Türkiye’nin bir kader seçimi haline geldi. Özellikle de bu Paralel Yapı için bir ölüm kalım meselesi haline geldi. Bu yapı eğer 30 Mart’ta beklediği sonucu alamazsa - ki öyle gözüküyor - kendisinin yok olacağını biliyor. Bunun için 30 Mart’a kadar ellerinden gelen her şeyi ortaya koyacaklar. Önce dediler ki 15 Mart’ı bekleyin. Bekledik bir şey görmedik. Şimdi 25 Mart diyorlar. Bekliyoruz. Sempatizanlarını bir arada tutabilmek için böyle atraksiyonlarda bulunuyorlar. Şu mesajı veriyorlar: ‘30 Mart’a kadar bu iş bitecek’… Yani ben şu ortamda bir takım olağanüstü hallerin olmasını, olayların yaşanmasını bekliyorum doğrusu. Çünkü bunlar ellerinde ne geliyorsa bunu yapacaklar. Seçim sonucunu etkilemeye dönük… Seçimde yenileceklerini anladılar. Hem o ‘Yapı’ hem o yapıyla kol kola olan CHP ve MHP anladı”

“AK PARTİ OYLARI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”

Paralel Yapı ve yandaşlarının her girişiminin ardından AK Parti’nin oylarında artış yaşandığını kaydeden İşler seçim sonuçlarına ilişkin tahminde de bulundu: “Özellikle de son 10-15 günde AK Parti’nin oylarının 5-6 puan Türkiye genelinde arttığını görüyoruz. Şu mesajı veriyorum, bundan sonra yapılacak her sokak olayı Gezi olaylarının başarısız ve kötü bir kopyası olacak. Devletinde bu konuda ciddi tecrübe ve çalışması var. Bundan sonra ne yapsalar AK Parti’nin oylarını artıracağını düşünüyorum. Biz önceki seçimde biz 38 küsur almıştık. Buna en az 8-10 puan ilave ettiğimizi görüyoruz. Yani 45-50 puan arasında bir oy alacağımızı düşünüyorum. Son günlerde yaşanabilecek olaylarla bizim oyumuzun 5-6 puan daha artabileceğini düşünüyorum”

“KAVGA ESKİ TÜRKİYE İLE YENİ TÜRKİYE ARASINDA…”

“Kanaatim oyumuzun bundan sonra da artacağı yönünde… Hakikaten Türkiye Cumhuriyeti devleti bir beka, bir istiklal sorunuyla karşı karşıya… Halkımız bunu gördü. Bu eski Türkiye ile yeni Türkiye asındaki bir kavga. Daha doğrusu eski Türkiye taraftarları ile yeni Türkiye taraftarları arasındaki bir kavga…  Biz yeni Türkiye’yi anlatıyoruz, eski Türkiye’den örnekler veriyoruz. Milletin gözü açıldı. Artık milletimizin ilerlemeden, gelişmeden, kalkınmadan, büyümeden, lider ülke olma mefkuresinden yana olduğunu ve oyunu da bu doğrultuda kullanacağını görüyoruz.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim