• BIST 95.852
  • Altın 190,917
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • Kayseri : 17 °C
  • Ankara : 16 °C
  • İstanbul : 22 °C

ERTENLER SİGORTA 2015-2016 HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

ERTENLER SİGORTA 2015-2016 HEDEFLERİNİ AÇIKLADI
ERTENLER SİGORTA KAYSERİNEWS.COM'A 2015-2016 HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

img_2507.jpgimg_2501.jpg

Ertenler Sigorta olarak faaliyet gösterdiğiniz sektörün Kayseri’deki konumundan bahsedebilirmisiniz

Sigorta faaliyetlerine başladığımız 1993 yılında Kayseri de sigorta konusunda bilgi sahibi insan çok azdı. Sigorta insanlara pazarlama şeklinde birçok hata ve gerçeği yansıtmayan bilgilerle sunuluyordu. Ertenler olarak kuruluş amaçlarımızdan biride doğru bilgiyi, dürüst ve güvenilir kaynaklardan müşterilerimize aktarmak ve Onların neyi satın aldıklarını bilmelerini sağlamaktı.

 

Hala aynı düstur ve sorumluluk bilinciyle iş hayatımıza devam etmekteyiz. Günümüz konjonktüründen bakıldığında değişen ve gelişen şartlar, insanların hem daha bilinçli olmasını hem de acentelerin “müşteri memnuniyeti ilkesini” esas alarak faaliyet göstermesini sağlamıştır. Zaten acentenin bu ilkeyi amaç edinmeden ayakta durması çok zordur. 

 

Son yasal düzenlemeler ile peşpeşe açılan ve aynı hızda kapanan bir çok acente ve arkalarında bıraktıkları mağdur birçok müşteri gördük. Sanırım acenteler bazı basamakları 3’er 5’ er tırmanmak istiyorlar. Aslolan sağlam adımlarla, direk kar amacı gütmeyen ve insana yönelik çözümler üreten acente modeli. Sektörü ancak bu şekilde istediğimiz, maksimum faydaya ulaştırabiliriz.  

 

Firmanızın hedeflerinden bahsedebilir misiniz?

 

Firma olarak 2006 yılında ortaya koyduğumuz yapılanma, sermayemizdeki güçlendirme ile gerek Kayseri içerisinde gerekse diğer illerde teknik bilgi ve birikim isteyen büyük ebatlı işlere yoğunlaştık. Çok büyük değerlerin sigortalama işlerini yaptık. 

 

En önemlileri 2 yıldır üst üste sigortalama başarısı gösterdiğimiz ve 120,000,000Euro değerindeki tramvayların sigortalama işidir. Bunun yanında Türkiye’de sadece 8 adet bulunan LamborghiniGallardo marka araçlardan ikisini sigortaladık.

Tanesi 750,000 TL değerindeki bu araçlar için teknik servisimiz ve  underwritingleriyle çok özel poliçeler hazırladık. Ülke dışındaki değerlerinde sigortalanmasını sağladık. Portekiz ve Almanya da birçok sorumluluk poliçemiz çalıştı ve çalışmaya devam etmekte.

Bu işlerin reasüre edilmesi çok önemli başarılardır. Biz bu başarılar ile yetinmeyip, sigortalılarımızın isteklerine göre özel poliçeler hazırlamak için yelpazemizi genişletmeye devam ediyoruz. En önemli hedeflerimizden biri, şu anda hizmet vermekte olduğumuz 12,000’ e yakın bireysel ve kurumsal müşteri sayımızı 2015 yılına kadar 15,000’ e çıkarmak. 

 

Kayseri’de yıllık araç konut ve deprem sigortalarında ne kadarlık poliçe düzenleniyor? Siz bu pastadan ne kadar pay alıyorsunuz?

Bu zamana kadar müşterilerimizle sadece kasko ve trafik sigortası tabanlı çalışma yapmadık, gerek çapraz satış yöntemleri, gerekse yaptığımız müşteri odaklı bilgilendirmeler ile çok sayıda konut ve deprem sigortası portföyünü yönetmekteyiz. 

 

Türkiye’de her yıl 75,000 eve hırsız giriyor, 100,000 ev ise yangın tehlikesi geçiriyor. Deprem ve sel,  doğal afet olması sebebiyle hasarlar içerisinde en sonlarda geliyor, fakat bıraktığı hasar miktarı ile başı çeken risklerden. Geçen senenin rakamlarına baktığımızda 2987 adet konut ve deprem sigortası üretmişiz. Bu rakam mevcut Kayseri ortalamasının çok üzerinde olmasına rağmen, halen atılım ve gerekli bilgilendirmelerin yapılmadığı bir alan, yurtdışındaki sigorta zihniyetinin sıralaması, sağlık, konut, işyeri, araç şeklinde giderken; ülkemizde maalesef tam tersi bir düşünce yapısı mevcut. Konut ve işyeri gibi değerlerin sigorta primlerinden ve içerdiği teminatlarından, insanlarımız haberi yok. Bunların içerdiği çoğu riski bizim All Risk dediğimiz uygulamalar ile sıfıra indiriyor ve sigortalılarımızın mağduriyetini azaltabiliyoruz.  

 

2015 yılı beklentilerinizden bahsedebilir misiniz?2016’de hedefleriniz neler?

 

2014 yılı sigorta sektörü açısından 2013 ve 2014 yıllarına göre daha olumlu bir yıl olarak geçmekte. İyi acentenin ön plana çıktığı ve adet artışı yaşandığı bu yıl, bize göre 2015 yılından daha sönük olacaktır. Yeni yılla beraber diğer sektörlerde yaşanacak reel büyümeler, diğer kalemlerinde harekete geçirecek ve bu durumdan tabiî ki sigorta sektörü de nasibini alacaktır. 2016 yılı hedeflerimiz içerisinde ses getirecek büyük projelere imza atmaya devam edeceğiz, İnşaat alanında İnşaat All Risk Sigortalarına yön verecek, firmaların isteklerine özgü teminatlar ile ürünler ortaya koymaya başladık. Bu alanı geliştirmek istiyoruz.

Ayrıca yaşanan iş kazalarına yönelik sektörün ihtiyaçlarına uygun ürünler oluşturduk. Bu durum bir çok iş kazasında işverenin yaşadığı maddi manevi sıkıntıyı giderebilecek ölçüdedir. Ortaya çıkardığımız ürünle hem işverenlere hem de işçilere tazminat ödemeleri yaparak birçok mağduriyetin önüne geçiyor ve bir çok kişinin yaşam standartını değişiklik olmadan devam ettirmesini sağlıyoruz. Tazminat ödemelerini mahkeme şartı olmadan direk işverene ödediğimiz 

için bu durum iki tarafında menfaatine oluyor. Adına Nakit Destek Sigortası dediğimiz ürünün birçok sektörde iş kazaları noktasında işverene ve işçiye nakit tazminat desteği sağlaması toplumumuz açısından fark yaratan bir konudur.

Sizi farklı kılan bir özelliğinizden bahsedebilir misiniz?

Bence diğer sigorta acentelerinden bizi farklı kılan özellik, işin hasar kısmı. Hasar kısmında o kadar profesyonel hareket ediyoruz ki sigortalılarımız bu farkı anlıyor. Tabiî ki işin fiyat kısmı da çok önemli fakat satın aldığınız ürünün doğru, hızlı ve eksiksiz çalıştığını ve müşterilerimizin yüzünde bu samimi gülümsemeyi görmek, bizleri mutlu eden en önemli faktör, sizin mutluluğunuz aynı zamanda bizim mutluluğumuz ve özelliğimiz oluyor. 

 

Firmanızın yeni yatırımları bulunuyor mu? Gelecek hedeflerinizi ayrıntılı olarak ele alır mısınız? 

 

2007 yılında Turizm firmamızı faaliyete geçirdik. Bu alanda kongre ve yurt içi-yurtdışı uçak biletleme ve otel rezervasyonu gibi faaliyetler göstermekteyiz. Ertenler olarak faaliyet gösterdiğimiz her alanda öncü olmak gibi bir amacımız var. Zaten bu amaçla hareket ederseniz başarı peşinden gelecektir. 

 

Sektör olarak yaşadığınız sorunları ele alarak bu sorunların çözümüne yönelik öneri ve beklentilerinizi aktarır mısınız?

 

En önemli sorunumuz doğru anlatılmayan sigorta poliçeleri, bilgi ve birikimi yetersiz kişiler tarafından oluşturulan poliçeler, hasar anında sigortalıların mağduriyetine sebep olan uygulamalar, bütün bunların üzerinde biz Ertenler olarak danışmanlık yapıyoruz. İllaki müşterinin bizim portföyümüzde olması gerekmiyor. Biz poliçenin doğru mu yoksa yanlış mı üretildiği konusunda tecrübemizi paylaşıyoruz. Bunun yanı sıra Organize Sanayi Bölgeleri içerisinde faaliyet gösteren büyük çaplı 

firmalarda yapılan satın-almaların eksik bilgiyle yapılması çok önemli bir sorun oluşturmakta, bu durum şirket menfaatlerini gözetirken aynı zamanda çoğu büyük bir firmanın kendi kuyusunu kazmasına sebep oluyor. Çünkü sigorta dediğimiz meta bir sözleşmedir.

Üzerine not edilecek ufak ayrıntılarda saklı olan bu ürünler, yanlış ve kötü niyetli kullanımlarda çok büyük felaketlere sebep olabiliyor. Şirketlerin buna bir mal alım satımıymış gibi yaklaşması son derece tehlikeli bir durumdur. Bizce konunun danışman bir şirketle paylaşılması, şirketinde ne satın aldığını bilmesi çok önemli. 

 

Mevcut üretim ve iç Pazar tüketimi hakkındaki rakamlarınızı bizimle paylaşır mısınız?

Son 2013 yılına baktığımızda 8,000,000-TL üzerinde ciro gerçekleştirmişiz. 2014 yılında sektör küçülürken biz % 7 oranında büyüme başarısı göstermişiz. Demek ki 2014 yılı bizim için atılım yaptığımız bir yıl oluyor. Önemli olan, bu süreci kesmeden, 

çizgiyi bozmadan, lokomotifin hızlanmasını devam ettirmek. Bu sebeple karımızın büyük kısmını işimizi daha verimli hale 

getirecek yatırımlara yönlendirmekteyiz. Daha iyi hizmet sunmak için Ertenler Acil Hattı oluşturarak 4440950 nolu telefonlar 

Türkiye’ nin her yerinden müşterilerimizin alan kodu çevirmeden bize ulaşmasını sağladık. Facebook, tweeter, google plus 

gibi sosyal medya alanlarında boy göstererek, daha çok kitleye sesimizi duyurmak ve doğru bilgiyi güvenilir kaynaklardan 

alma noktasında ilerleme kaydettik. Sloganımızı netleştirerek; “güven veren fikirler” başlığı altında topladık. Eminiz ki bu yatırımlar bize misliyle dönecektir.

 

Faaliyet gösterdiğiniz sektörün gelişimi için tavsiyeleriniz var mı?

 

Sektörün gelişimi bence dürüstlük, ulaşılabilirlik ve güven ilkesine dayanıyor. Çünkü bizim yaptığımız iş bardak satmaya veya gözle görünür her hangi bir şey satmaya benzemiyor. Müşterilerimizle, sattığımız kağıdın en ince ayrıntısına kadar handikap ve avantajlarını paylaşmalı, bilgi olarak insanlar için çok ayrı bir mevzuatın hakimi olmalıyız ki, insanlar asıl işlerine rahatça odaklanabilsin ve hasar anında gerekli olan desteği yanında bulabilsin. Çünkü biz hasar psikolojisini biliyoruz. Biz yılda 3000 

adetin üzerinde hasar dosyasını yönetiyor; onlara zamanında hasar ödemesi yaparak, yüzlerinin her daim gülmesini sağlıyoruz. Hep söylediğimiz bir şey var; “Biz 1993’ te bir tek uzun şase daktilo ile kurulduk.” Şimdi ise 20 e yakın personel 

sayımızla, 6 adet acil yardım aracımızla,  acil yardım hattımız ve 500 m2 lik modern ofisimizle değerli halkımıza güvenin 

adresini vurguluyoruz. Ertenler, güven veren fikirler…

ERTENLER SİGORTA. ADRES M.KEMAL PAŞA.BUL.NATO.CAD.NO/144-A.TELEFON: 0352 235 22 22. 0533 314 74 99

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim