• BIST 107.401
  • Altın 173,640
  • Dolar 4,1031
  • Euro 4,9999
  • Kayseri : 11 °C
  • Ankara : 9 °C
  • İstanbul : 16 °C

Eşeğin kuyruğunu kalabalıkta kesme;

Eşeğin kuyruğunu kalabalıkta kesme;
PİMİ ÇEKİLMİŞ, KRONİK ARIZALAR..!

Yeni dönemin inşası beklendiği gibi zor ve sancılı bir şekilde gerçekleşiyor. Şehit haberleri ile kalbimize tikenler batıyor. Lakin, Ülkemizin terörden tamamen temizlenmesine Allah’ın izni ile çok az kaldı az biraz sabır, hepsini temize havale edeceğiz inşallah. Terör belasından da yakamızı kurtardığımızda, inşallah hep birlikte Yeni Türkiye’yi kuracağız. Yeni anayasa ve Başkanlık sistemi, Yeni Türkiye’nin çok önemli kavşaklarından biridir. Ufukta Yeni Anayasa ve Başkanlık sistemi için referandum artık çok net bir şekilde görünüyor. Mecliste, STK’larda bu konu aylarca tartışılmalı ve bize uyan en güzel sistem ortaya çıkarılmalıdır. İlgili bütün kurum ve kişiler, bilhassa hükümet yetkilileri, geleceğimiz için düşünülen Türkiye Modeli Başkanlık sistemini çok iyi bir şekilde anlatmalıdırlar. Her ne kadar ’’ Eşeğin kuyruğunu kalabalıkta kesme; kimi uzun, kimi kısa der’’deseler de biz birbirimizi iyice anlayıp, dinleyip kuyruğu öyle keselim! Çift başlılığa son verip, Devletin yönetimini doğrudan halk tarafından seçilen bir kişiye emanet edelim. Geçmişte rahmetli Erbakan’ın, Özal’ın, Demirel’in ve Başkanlığın kitabını yazan merhum Türkeş’in cesaret edipte hayata geçiremedikleri hayallerini bu şekilde gerçekleştirmiş olalım..!

Dünya’da başta ABD’ olmak üzere 38 ülkede başkanlık sistemi başarı ile sürdürülüyor. Macera aramaya mevcutla yetinmeye zinhar gerek yok rüzgârın önüne düşmeyen yorulurmuş..! Yeter artık yıllardır üst akıl tarafından dayatılan, kırk yamalı darbe anayasasından, derme çatma oluşturulan vesayetçi ithal sistemlerden yorulduk. Yerli ve tamamen bize ait bir sisteme geçmenin zamanı çoktan gelmişte geçmiştir bile! Allah’ın izni ile muhalif takımdan; Dersimli Gandi Kemale, Hendekçi  Süloya ve Mister No’ya ve Fetö’ye rağmen bu sisteme geçeceğiz! Üzgünüm, Yani sizin anlayacağınız Erdoğan ve ekibini Pirincin içindeki beyaz taşlara rağmen yine tasfiye edemeyeceksiniz! Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Sayın Şeref Malkoç ‘un 40 Soruda Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemini anlatan kitabı başlangıç için güzel bir kaynak olmuş. Kafamızdaki birçok sorunun karşılığını hızlıca bu kitapta bulup zihin bulanıklığını giderebiliriz.

Bütün kirli heveskar güçler Ülkemizin enerjisini heba ederek bizleri tezgâhladıkları çok farklı oyunlarla, demografik tehditlerle, durdurmak ve yavaşlatmak istiyorlar. Bizde bu kravatlı teröristleri Üstad Nuri Pakdilin, anti emperyalist, anti kapitalist, anti faşist ve anti firavunist duygularıyla selamlayarak yolumuza yılmadan devam ediyoruz. Bölgeden gelen şehit haberleri ciğerimizi kanatıyor ama inşallah yolun sonuna mutlu başlangıçlara doğru hızla yaklaşıyoruz. Kararlılığımızdan asla taviz vermeden bu illetten tamamen kurtulacağız inşallah. Bırakın siz o sıcak köşesinden cazgırlık yapanları, Devletimizin güvenlik güçlerinin yapmış olduğu mıntıka temizliği takdire şayandır.

Savaş sanatlarının en önemli kollarından biri de "Psikolojik savaş taktikleri" dir. Düşmanın moralini bozmak ve direncini kırmak, saldırı gücünü azaltmak için hayati önem taşır. Psikolojik olarak yürütülen savaşlara, yapılan algı operasyonlarına karşı bizler yeni paradigmalar ekleyerek bölgedeki vatandaşlarımıza sürekli destek olmalıyız. Terör sonrası bölgede yapılacak restorasyon çalışmalarını kastetmiyorum. Aksine hemen şimdi ateşin olduğu, şehit cenazelerimizin geldiği bu bölgelerde devletimizle kol kola girerek bu psikoloji savaşta onlarla birlikte olmalıyız.

İmdi.. Terör örgütleri tarafından mağdur edilmiş mütedeyyin Kürt kardeşlerimizin, amasız mamasız  eskisinden daha fazla yanlarında olmalıyız. Başta hükümet yetkililerimiz olmak üzere, bölgenin vekilleri, Kaymakamları, STK’lar, bürokratlar, belediyeler, dernekler ve vatandaş el ele vererek çok önemli işlere imza atabilirler. Terörün berhava edilip, psikolojik savaşta galip gelinmesi için bir taraftan güvenlik güçlerimiz eli kanlı terör örgütü ile mücadele ederken, öte taraftan da eş zamanlı olarak psikolojik savaşta birlikte yürütülmelidir. Yapılacak atraksiyonlarla oralarda yaşayan masum Kürt vatandaşlarımıza devletimizin gücü, kudreti, şefkati ve daima yanlarında olduğu iyice hissettirilmelidir.

Top yekûn harekete geçerek bütün terör örgütlerine inat duygusal bağlar daha da sıkılaştırılmalıdır. Bir Kürt kardeşimizin tepsiye koyduğu çayları askerimize ikram etmesinin verdiği motivasyonu, kardeşliği başka hiçbir şey sağlayamaz. Aynı şekilde Askerimizin Kürt çocuklarına verdikleri çikolata şekerleme ve oyuncaklarda eş değerdedir. Dağıtılan iaşeler, sırtlarda taşınan Kürt analar PKK’yı çıldırtmaktadır. Lakin bu durum bunlarla sınırlı kalmamaları 90’ların ceberrut devlet anlayışı tuzla buz edilmelidir.

Tabancanın dolusu bir kişiyi, boşu kırk kişiyi korkuturmuş..! Bölgenin vekilleri ve bürokratları Ankara’nın yolunu unutup, sıkıntının olduğu ilçelerimizde vatandaşlarımızla yatıp kalkmalıdırlar. Çatışmaların olmadığı mahallelerde, STK’lar bölgede paneller yapmalı, yardım organizasyonları çadırlar kurmalı, lojistik ve psikolojik destek sağlanmalıdır. Bir şekilde yapılan etkinliklerle 24 saat bölge canlı tutulmalıdır. Yani kısaca kimse asla arazi olmamalıdır!. Özellikle koltuğu olup ta bu devletten bolca nemalananların acil işim çıktı diyerek sıvışmamalıdırlar!… Yaşanan terör’e inat işadamları gazeteciler akademisyenler, sanatçılar bürokratlar bölgede Mehmetçiğe ve halka destek nöbeti tutmalıdırlar. Böylece hem Devletin silahlı güçleri de oluşacak fiili halk desteğinden olumlu etkilenecek, baldırı çıplak teröristlerin moralleri sıfırlanacaktır. Bölge halkı ile birlikte yürüteceklerini düşündükleri hendek siyaseti de Hendekçi Selo ile birlikte çöpe gidecektir.

 Toplumun farklı kesimlerinden gelen binlerce insan canla başla bu kurtuluş mücadelesine destek olmalı oradaki mağdur edilmiş vatandaşlara ve Mehmetçiğe nefesini, kalp atışlarını ve arkasında olduğunu her daim hissettirmelidirler. Aylarca PKK zulmüne duçar olmuş ve iki kurşun arasında esir kalmış vatandaşların can havli ile evinden alabildiği üç beş eşyayı yatağı yorganı el arabası ile ya da sırtında kaçırması, hükümetimiz adına kamuoyuna verilen doğru bir görüntü değildir!Aksine tamda teröristlerin keyifle izlediği bir görüntüdür. Otobüslerde yer bulamayanların perişan bir halde caddelere çıkıp otostop yapması, nakliye için kamyon bulamaması, bulsa da fahiş fiyata işlerin yaptırılması, Kürt vatandaşlarımızın mağduriyetlerini bir kat daha arttırmaktadır. Oysa çok şükür devletimizin bunları telafi edecek, ekonomik gücüde kudreti de fazlası ile vardır yeter ki ilgili kişiler bölge halkı ile hem hal olsun..!

Ezcümle, Lan değişikler! Bizler her daim vatan bellediğimiz bu kutsal  topraklarda 780.000 km’nin alayındayız.! Sur’dayız, Cizre’deyiz, Nusaybin’deyiz..! Ya sizler nerelerdesiniz hele bir deyin hele.. Müstemlekeler !..  Size diyorum … ! Beyazların mahallesinde piyasa yaparak ahkâm kesip, köşesinden çemkiren kibar arkadaşlar! Tatlı su aydınları!, Derin mütefekkirler! Şakşakçı akademisyenler! Yandaşlar, candaşlar alayınıza sesleniyorum! Buyurun buyurun çekinmeyin sizi de bekleriz…!

Şehitlerimize rahmet, kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Mekanları cennet olsun.

Allaha emanet olun, kalın sağlıcakla.

Twitter: @MK19038 /  Facebook: muzaffer.kahraman19038

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim