• BIST 112.122
  • Altın 174,823
  • Dolar 4,0406
  • Euro 4,9882
  • Kayseri : 7 °C
  • Ankara : 9 °C
  • İstanbul : 15 °C

"FETHULLAH GÜLEN İLE GÖRÜŞTÜM"

"FETHULLAH GÜLEN İLE GÖRÜŞTÜM"
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge isimli programa konuk oldu. Aziz Yıldırım hakkındaki iddialar ve gündeme ilişkin bomba açıklamalarda bulundu. Aziz Yıldırım, Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı.Asbaşkan Deniz Tolga Ay

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım CNN Türk’te yayınlanan Tarafsız Bölge isimli programa konuk oldu. Aziz Yıldırım hakkındaki iddialar ve gündeme ilişkin bomba açıklamalarda bulundu. Aziz Yıldırım, Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtladı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Asbaşkan Deniz Tolga Aytöre ve Genel Sekreter Mahmut Uslu, CNNTürk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programında açıklamalarda bulunuyor. Başkan Yıldırım, konuşmada ilk sözü aldı ve şunları söyledi:

"BEN HAPİSTEN KORKMUYORUM"

"Yargıtay başsavcılığında bizim itiraz dilekçemiz vardı. O inceleniyor. Şu anda kamuoyu gibi biz de bekliyoruz. Ben de bekliyorum, çok da önemli değil benim hapiste yatmam. Önemli olan Türkiye'nin durumu. Biz hapisten korkmuyoruz. Biz dava adamıyız. 1 yıl yattım. 2 sene 4 ay gibi bir şey daha yatacağım. Eğer suçsuz olduğunuzu kabul ediyorsanız insanların vicdanında yeniden yargılanırsınız. Mühim olan benim insanları vicdanında temiz olmam"

"ŞİKE DAVASI OLMASAYDI DA HEDEF OLURDUM"

Yıldırım, Ahmet Hakan'ın "Sürekli söylediğiniz bir söz var. 'Ben açıklarsam yer yerinden oynar diye' nedir bu?" sorusuna şu cevabı verdi:

"Bildiklerimi açıklarsam yer yerinde oynar diye bir şey demedim. Ben değişmem 62 yaşındaki bir adamı değiştirebilir misiniz? Ben neysem oyum. Fenerbahçe'yi de konuşacağız, Aziz Yıldırım'ı da konuşacağız. Bu iki konu bir bütün, ayıramayız. Şike davası olmasaydı da hedef olurdum. Şamil Tayyar benim Ergenekon'un kasası olduğumu yazdı ve söyledi. Beni Ergenekon'a bağlamak istiyorlardı ama başaramadılar. Askerle benim bir ilişkim vardı sandılar. İhaleler aldı Aziz Yıldırım, silah sattı dediler. Ben NATO mütehattitiyim. Yol yaptım.

"SES KAYITLARI OPERASYONDUR"

"17 Aralık'ta yapılan bir operasyondur. Ülkenin genel durumu üzerinde kendimizi odaklıyoruz. Bugün Ergenekon, Balyoz, Oda TV, Cübbeli Ahmet davası... Yani özel mahkemelerde yargılananların hukuksuz yargılandıklarını beyan ediyoruz. 17 Aralık'ta yapılan bu hadiseyi kınıyoruz. Aynı zamanda Fethullah Hoca'nın da ses kayıtlarının yayınlanmasını da tasvip etmiyoruz. Bu da bir operasyon. Kanuna göre gereken yapılacak."

"SUÇLULUĞUMUZU İNTERNETTEN ÖĞRENDİK"

"İktidar yanlış yaptı. Adil yargılanmayı yaprken usulüne ve kanuna göre yapılmalı. Benim resimlerimi çektiler hapishanede. Bir algı oluşturuldu. Kanun, hakim, savcı eldeki belgelere göre yargılamalı. Gizlilik kalktıktan sonra herkes öğrenecek. Gizlilik varken internet sayfalarından öğrendik suçlu olduğumuzu. Suç var veya yok o ayrı bir konu. Mahkeme gerekeni yapar. Rejimi sıkıntıya soktuk. Bütün partiler şikayetçi. AKP, CHP, MHP, BDP şikayetçi. Bunu çözmek hükümetin görevi. Yeniden adil yargılanma yaparak bu insanların suçlu olup olmadığını ortaya koyacaklar. Ben yatmayı göze aldım. Kamuoyu öğrensin. O insanlara yazık. İnsanlar kanserden ölüyor içeride."

"İTİBARSIZLAŞTIRMA HAREKETİ İLE TUTUKLADILAR"

Yıldırım'ın konuşmasından sonra Tolga Deniz Aytöre, sözü aldı ve şunları söyledi: "Başka bir mahkemeye gittiniz. Neyle yollayacaklar sizi. Özel yetkili savcıların belgeleriyle. Yani polis fezlekeleriyle. Biz o fezlekeler sonucu UEFA'ya gittik. Daha savunması alınmamış insanı örgüt lideri olarak lanse edemezsiniz."

Mahmut Uslu ise şu ifadeleri kullandı:

"Biz neyi konuşuyoruz. Biz o yaptı ve bu yaptının ötesindeyiz. Başbakan "Evet, yanlışlar olmuş" diyor. Allah'a havale etmiştik bunları ama Allah'a havale etmeden de inşallah burada çözeceğiz."

"EMENIKE'NİN PARASI VAR DEDİLER, BİR ŞEY ÇIKMADI"

Aziz Yıldırım tekrar sözü aldı ve şunları söyledi:

"Emenike'nin parası görüntülü dediler. Bir şey çıkmadı. Biz görmedik bugüne kadar. Siyah çanta var dediler. Bizde Emenike'nin paralarının görüntüleri var dediler. Sivas'ta görüntü var dediler, yok. Buca maçında şike olduğunu biliyoruz dediler, iddianameye bile girmedi. Bunları ne zaman öğreneceğiz. İddianame açıklandığı zaman. Herkesi itibarsızlaştırma hareketiyle içeriye aldılar ve tutukladılar.

"ZEKERİYA ÖZ GALATASARAYLIYDI"

Ya biz kurtulacağız, adil yargılanacağız, ya da bütün haklarımızı iade edecekler. Mehmet Berk şunu söylüyor. Bu davanın kilididir bu: 'Bu dava bana Zekeriya Öz'den geldi. Öz Galatasaraylı'ydı. Davanın kendisinde olmasının yanlış olduğunu söyleyerek dosyaları önüme koydu. Davalar sıradan bir dolandırıcılık çerçevesinde ele alınabilirdi. Bu durumda bu kişileri çağırıp, ifadelerini alıp salmaya karar verdim. TBMM'de kanun değişti ve yapabileceğimiz bi şey yoktu. Önüme gelen dosyada Fenerbahçe ile ilgili şike içeren dosyalar vardı. Bunu sadece Fenerbahçe davası ile ilgili ele almak doğru olmaz, diğer davalara bakmak lazım dedim."

"ÖZGENER İLE OLGUN PEKER'İN NE İLGİSİ VAR"

Deniz Aytöre, Yıldırım'ın konuşmasından sonra şu ifadeleri kullandı:

"Biz şikeden ve haksız çıkar örgütü olmaktan suçlandık. Bunları görüleceği yer, 6222'ye dönerseniz cebir ve şiddet yoksa özel mahkemeler bunun yeri değil. Özel Yetkili Mahkemeler'e bunu gitmesi için cebir ve şiddet olması gerekir. Silahlı suç örgütünden 2 şeyi sağlıyorsunuz. Hukuka aykırı dinlemeler için gerekli mahkemeleri yönlendiriyorsunuz. Meşhur dinleme kararları nasıl başlıyor. Aziz Yıldırım Mahmut Özgener ile telefon görüşmesi yapıyor. Mahmut Özgener ile Olgun Peker'in ne ilgisi var. Olgun Peker Mahmut Özgener'i bir transfer için arıyor. Aziz Yıldırım, Mahmut Özgener'i, Peker de Özgener'i arıyor. Öyleyse bunlar örgüt diye bir sonuca varılıyor. Biz bunlar için yargılanıyoruz."

"BEN HAKEM AYARLAMASI YAPIYORMUŞUM"

Yıldırım tekrar sözü aldı:

"Savcıya emniyet olarak dersiniz ki Aziz Yıldırım'ın telefonunu dinleyin. Telefonlar benim üzerime değildi. Sektreterimiz üzerindeydi. Basına verilen şişirme haber. Şu kadar telefonu var, bu kadar silahı var diyerek algıyı kirletmek. Özgener ile ilgili alınan yetki. Mahmut'u almışlar.İddia şu. Hakem ayarlaması yapıyormuşum. Mahmut bey ile yaptığım telefon görüşmeler sonucu 5 telefon görüşmesi var. Bunların çözümünü yapmadan kuvvetli şike var diye dinleme yapıyorlar. Beni dinleyebilmek için hakem ayarlaması yaptığımız gerekçesiyle mahkemeye gidiliyor, onlar da özel mahkemeden izin alıp dinlemeye başlıyorlar. Bu tapeleri yasadan önce deşifre ediyorlar. Savcılığa götürdükleri her evrakta el yazısı doldurma yapıyorlar."

"İSPAT ETSİNLER, KÖPRÜDEN KENDİMİ ATARIM"

Yargı, savcı, hakim bizi suçluyorsa elinde belge olmalı. Neyle suçluyorsa onu tespit edecek. Bunların hiçbiri yokken afaki olarak iddia ettiklerini söyleyemezler. Aziz Yıldrım, İbrahim Akın'a parayı verdi diyorlar ispat etsinler. Ben kendimi köprüden atacağım dedim yahu. Sadece karaladılar bizi.

"BU BİR HUKUK ŞİKESİ"

Tolga Deniz Aytöre, şunları söyledi:

"Şike yasası çıkacağını bildikleri için o zamanlarda bu yargılamayı uzattılar. Demek ki burada bir operasyon var. Bu bir hukuk şikesi. Konuşmalar dinletilmek zorunda olmasına rağmen bize telefon kayıtları sunulmadı."

"KONUŞMALARI KISALTARAK SUÇLAMAYA UYGUN HALE GETİRMİŞLER"

Aziz Yıldırım, Tolga Deniz Aytöre'nin ardından şu ifadeleri kullandı:

Polis fezlekesinde konuşmaları kısaltarak suçlamaya uygun hale getirmeye çalışmışlar. Türkiyede yargılamanın nasıl olduğunu artık biliyoruz. Sayın Başbakan ve parti liderleri dile getiriyor. Yargılamaları yapanların hepsi bugün dağıldılar. Paronayak hale geldik, simitçide boyacıda kendinin dinlenildiğini düşünüyor.

"BAŞBAKAN İSTEDİ CAS DAVASI'NI ÇEKTİK"

Biz yeniden adil yargılanır ve beraat edersek bunların hiçbir tanesi Avrupa'da kalmaz. Türkiye kendi kendini rezil etti. Türkiye'de tepeler var. Birileri bu tepeleri düzeltmek için bu operasyonları yaptı. Fenerbahçe Türkiye'de bir spor gücüdür. Fenerbahçe halktır. Bunları yok ederken spor da gitti. Ben hapisyetken kararları ben vermedim. Ben içerdeyken kulüp ile ilgili kararları yönetime bıraktım. 'CAS davasını çekmeyin' demiştim. Başbakan istedi CAS davası çekildi.

"FETHULLAH GÜLEN İLE GÖRÜŞTÜM"

"Onlar bizi polis fezlekesine göre suçladılar bu ortadan kalkarsa yeniden dava görüşülür.Fethullah gülen beni hapisten çıktıktan sonra beni aradı tebrik etti kalbimde seninle alakalı kötü bişey yok dedi. Başbakan'la hiç görüşmedim. Biz Metris'teyken nisanda çıktıktan sonra temmuzda bizi aldılar ve ben 10 Temmuz'da Metris'e gittim."

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim