• BIST 111.575
  • Altın 174,364
  • Dolar 4,0393
  • Euro 4,9681
  • Kayseri : 17 °C
  • Ankara : 16 °C
  • İstanbul : 15 °C

Genç Memur-Sen Kayseri İl Temsilciliği

Genç Memur-Sen Kayseri İl Temsilciliği
ŞEMŞAMER MEZHEB( Kayseri Atasözü )“Kelâmın fıdda ise, sükûtun olsun zeheb,Kemâl ehli, kemâlâtı sükût ile buldu hep”Der Erzurumlu Avlarlı Efe Hz.
Atalar da “Söz gümüşse, Sükût Altındır.” Diyerek Sükûtun ne büyük bir erdem olduğunu söylerler, erdem ve ehl-i kemal olana.
Bugüne değin hep bir suskunluk içinde olmuşsak, hep bu kayguyla, ehli kemâlattan olabilme arzusuyladır. Ve fakat gün gelir de bir dili çatallı, kalemi ucuz, kibir ve enaniyetinin esiri olmuş, gökkuşağı gibi her renkle boyanmış ve her dönemde, Kayseri tabiri ile “şemşamer mezhebli” birileri çıkar da lüzumundan ziyâde, lüzumsuzluğun fevkinde, sırf işgal ettiği “köşemde bugün de yazı olsun da, nasıl olursa olsun” saikiyle sözümona yazı yazarsa O’na ithaf olunur. Ve bu yazı şahsi manevimiz için, bir nefsî cevaptan ziyade 10 Ekim Perşembe günü O meydanda bulunan tüm eli öpülesi yiğit Kayseri’liler içindir.
Malumunuz 10 Ekim Perşembe günü Genç Memur-sen öncülüğünde, Rabiâ Platformu gönüllüleri ve 28 Şubat günlerinden beri hep meydanlarda olan insanlar, Mısırdaki Darbenin 100. gününde hem gündem oluşturmak, hem İbrahim ateşine su taşıyan güvercin erdemine mazhar olmak için meydanlardaydı. Görünen o ki; bu yürüyüş ve basın açıklaması birilerini rahatsız etti. Biz; Zalim Sisi ve âvanesini rahatsız edelim derken, buradan karın ağrıları ayyuka çıkmış bir takım zevâtı rahatsız edeceğimizi bilememiştik, Buda gösteriyor ki “28 Şubatta neredeydiniz” diye hafife alınmaya çalışılan O yürekli insanlar doğru yerdeler.
Daha 17 yaşında bir lise öğrencisi iken, 28 Şubat’ın en şedîd günlerinde defalarca gözaltına alınan, adliye nerededir bilmezken hâkim karşısında kendini savunmak durumunda bırakılan, vatan vazifesi için gittiği asker ocağında her an psikolojik baskıya maruz kalarak adını bile ilk orada duyduğu “Müslüman Genç Örgütü, Malatyalılar Grubu” üyesi olmakla suçlanan, İmam-Hatip okullarının kapatılması sürecinde defalarca horlanan suçlananlar ve daha 16 yaşında aylarca tutuklu kalarak, Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesinde yargılanan kardeşlerimiz, hep olduğu gibi o gün de meydanlardaydı.
Ey bize 28 Şubatta neredeydiniz diyenler; biz hep Meydandaydık ve fakat siz yoktunuz. Çünkü Şemşamer Kalpağınız O devrin Güneşine dönüktü.
Tarih: 11 Ekim 1998. Bu Ülke de yapılmış en büyük eylem günüdür. Hatırlamayanlar için söyleyelim Türkiye bir uçtan, bir uca EL ELE eylemi ile dünyanın dikkatini çekmiştir. Aynı gün Kayseri'mizde de kilometrelerce uzunluğunda el ele tutuşan insanlar gözaltına alınmış 34 kişi o geceyi Emniyet Müdürlüğünün nezarethanesinde geçirmiştir. O vatandaşlarımız o gün olduğu gibi bugün yine meydanlardadır.
Yıl 1998, Pazar günleri Sabah Namazından sonra Hunat Camii’nde yapılan “İmam-Hatip okuluma dokunma” eylemleri neticesinde günlerce Kayseri kapalı cezaevinde tutuklu kalan hocalarımız ve sivil halktan duyarlı vatandaşlarımız 28 şubatta olduğu gibi bugün yine meydanlardadır.
Ve daha nice baskı, zulüm çarkları bizim için dönerken siz, sırma köşklerde Entel (!) Aydın (!) havalarında idiniz. Bugüne kadar hangi Milli Manevi, hangi İnsani ve İslami aktivitenin içinde oldunuz, hangi eylemde gözüktünüz, davuldan ziyade gümbürtülüsünüz, sizden ihsan istemiyoruz, gölge etmeyin diyeceğiz ama sizlerin edeceği gölge dahi nokta kadar değildir.
Ve bugün geldiğimiz noktada hiç kimsenin haddi değildir yapılan bir aktiviteyi küçümseyerek toplum nezdinde itibarsızlaştırma gayretine girmek, eğer yapılan eylemi İtibarsızlaştırma hadsizliğine girerseniz, olmayan itibarınızdan da olursunuz bilesiniz. 13.10.2013
Genç Memur-Sen Kayseri İl Temsilciliği

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim