• BIST 94.437
  • Altın 194,040
  • Dolar 4,7316
  • Euro 5,4729
  • Kayseri : 22 °C
  • Ankara : 24 °C
  • İstanbul : 26 °C

GIDA DÜNYASININ TÜRKİYE BULUŞMASI GIDA 2011'de

GIDA DÜNYASININ TÜRKİYE BULUŞMASI GIDA 2011&#39de
22-25 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi / Cnrexpo’da gerçekleştirilecek olan 19. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı - Gıda’11, ITE Group Türkiye Ofisi E Uluslararası Fuarcılık (EUF), T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, T

Soru: Bu yıl 19 kez düzenlenen GIDA Fuarı’nın gelişimi ve hedeflerini anlatırmısınız?22-25 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi / Cnrexpo’da gerçekleştirilecek olan 19. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı - Gıda’11, ITE Group Türkiye Ofisi E Uluslararası Fuarcılık (EUF), T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, T.C Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı, KOSGEB ve TGDF (Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu) desteği ile gerçekleştirilecek. Grubumuz bünyesindeki Worldfood Fuarları arasında İstanbul – Türkiye ayağı olarak yerini alan Gıda 2011, dünyanın dört bir yanında gerçekleşen Worldfood Fuarları ile koordineli olarak çalışmalar yürüterek bir dünya markası olma sürecinde önemli bir adım atmıştır. Fuar, Worldfood Moscow başta olmak üzere Azerbaycan, Rusya, Ukrayna, Tacikistan, Kazakistan, Hindistan ve Özbekistan’da düzenlenen 10 büyük fuar ile uluslararası alandaki başarısını arttırmaktadır. GIDA Fuarı sektörün gelişmesinde ve yeni pazarlara açılmasında önemli bir rol üstlenmektedir.Türk gıda ve içecek sektörünün, son yıllarda büyük gelişmeler kaydetmesini, krizleri geride bırakmasını ve yurt dışında yapılan ziyaretçi ve tanıtım çalışmaları sayesinde bölge pazarındaki öneminin artmasını sağlayan fuar, bu yıl da sektördeki bu önemli rolünü arttırarak devam ettirmek üzere kapılarını açacak. Hem ulusal hem de uluslararası işbirlikleri yapma ve yeni bağlantılar kurma imkânı veren fuar, IPACK ile birlikte toplam 5 salonda sektörün önde gelen 400’ün üzerinde firmasına ve yaklaşık 1000 markaya ev sahipliği yapmayı planlıyor. Firmaların şimdiden yoğun ilgili gösterdiği Gıda 2011, sektörün gündemini belirleyecek.

Soru: Fuarın katılımcı ve ziyaretçi profilini kimler oluşturuyor?Fuar katılımcı ve ziyaretçi olarak yurt dışından gördüğü yoğun ilgi yanı sıra, 19 seneden beri Türkiye’nin her yerinden gelen yerli ziyaretçisi ile geniş katılım sağlayan Türkiye’nin en kapsamlı ve talep gören “GIDA” Reyonu. Başta Pazarlama Şirketleri & Toptancı Kuruluşlar, Süper, Hiper, Gross Marketler, Bakkallar, İthalatçılar, İhracatçılar, Restoran, Bar ve Kulüp İşletmeleri, Otel ve Tatil Köyleri, Fast Food Kuruluşları, Catering Firmaları, Yolcu Ağırlama Şirketleri, Askeri ve Resmi Kuruluşlar, Büfeler, Kuruyemişçiler & Kantin İşletmecileri, Gıda Firma Yöneticileri, Gıda Mühendisleri, Kimya Mühendisleri, Ziraat Mühendisleri, Veterinerler, Medya Mensupları GIDA Fuarı’na yoğun ilgi gösteriyor.Gıda 2011’in katılımcı profilinde Süt ve Süt Ürünleri, Et Ürünleri, Şekerleme Ürünleri & Çikolata, Dondurulmuş Hazır Gıda, Konserve Ürünleri, Doğal & Organik Ürünler, Gıda Katkı & Yardımcı Maddeler, Alkollü İçecekler, Alkolsüz İçecekler, Çay & Kahve Ürünleri, Dondurulmuş Deniz Ürünleri, Bitkisel Yağlar, Zeytin, Unlu Gıdalar & Makarnalar, Reçel, Bal, Pekmez & Helva Ürünleri, Bakliyat, Baharat, Kuruyemişler, Soslar, Bebe Gıdaları, Yaş Meyve & Sebze, Diğer Gıda Ürünleri başta olmak üzere pek çok ürün yer alıyor. 400 üzerindeki katılımcısı ile Çaykur, TAT Bakliyat, Seyidoğlu, Baktat Gıda, Kervan Gıda, Memişsan Gıda, MND Gıda, Elvan Gıda, Saadet Gıda, Beşel Gıda, ŞMS Kopuz Gıda, Saadet Gıda, Koopsüt Gıda, Zümrüt Gıda, GTT, Bozdağ Gıda, Akaş Gıda, Ertay Gıda, Tayaş Gıda, UNIFO Gıda, Gülsan Gıda, Mertsan Gıda, Barhan Gıda, Fine Food, Takış Gıda, Nazlı Gıda, Kuleli Gıda, Emek Yağ, Tiryaki Agro, Tariş, Orkide Yağları, Kristal Yağ, Zade Yağları, Tur Yağ, Ravin, Sunar Mısır, Marmara Birlik, Trakya Birlik, Konya Grup, Güngör Zeytin, Olivin Zeytincilik, Girgin Zeytin, Felda IFFCO, Aroma Meyve Suları, Mey Su, Kristal Kola, Sarıkız, Winner, Fetahoğlu Meşrubat, Buzdağı Kaynak Suları, Beyazpınar, Aksu Vital, Kayserilioğlları, Malatya Pazarı, Helvacızade, Filiz Helva, Bağdat Baharat, Kamaş Baharat, Sadullah Ceviz, Ersa Sakız, Keskinoğlu, CP Piliç, Hızal Et, Beşyıldız Et, Şimşek Bisküvi, Anı Bisküvi, Markaevi, Rapsodi Çikolata, Hazal Bisküvi, Çağla Çikolata, Candy Bar Evliya Çikolata, Aslan Çikolata, Tayaş Çikolata, Usaş Lokum, Ogaş Şekerleme, Filiz Şekerleme, İnceler Bakliyat, Öztat Bakliyat, Narpa Narin, Aydın Kuruyemiş, Beşler Makarna, Berrak Makarna, Mutlu Makarna, PAKSTAR, Tuğra A.Ş, Yiğit Dondurma bunlardan bazıları.

Soru: Yurt dışından hangi ülkelerden fuara katılım bekleniyor?İtalya, Almanya, Norveç, Yunanistan, Bosna Hersek, Kosova, Polonya, Suriye, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Sri Lanka, Hindistan, Tayland, Çin, Ekvator ve Kolombiya’dan birçok uluslararası firma 19.Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı’nda dünya lezzetlerini Türkiye ile buluşturacak. Sri Lanka’dan Sri Lanka Tea Board, Malezya’dan Seasonings Specialities Sdn Bhd ve İtalya’nın ünlü markası Euricom S.P.A. fuarda ürünlerini sergileyecek önemli katılımcılar arasında yer alacak. Bireysel katılımların yanı sıra Almanya, Hindistan, Bosna, Tayland, Ekvator ve Kolombiya fuara ülke katılımı yaparken Kanada Tarım Bakanlığı da GIDA 2011 fuarında temsil edilecek.

Soru: Fuarı ziyaret edecek alım heyetleri hakkında netleşen bilgiler var mı?Katılımcı olarak yurt dışından gördüğü yoğun ilgiyi ziyaretçiye de yansıtan GIDA fuarı, bu yıl Malezya’yı konuk ülke olarak ağırlıyor. Malezya’daki Türk Ticaret Ataşeliği’nin desteği ile büyük zincir market satın almacılarının, büyük toptancı ve tedarikçilerin olduğu özel bir alım heyeti fuarı ziyaret edecek ve ikili görüşmelerde bulunacak. Carrefour Malaysia, Auric Pacific , Mydin Holding, Delfi Marketing Sdn Bhd, Petra Foods Subsidiary, Fırst Food Distribution (M) Sdn Bhd. ve diğer ulusal ve uluslararası zincirlerin genel müdürleri ve satın alma yetkilileri dünyaya lezzet katan Türk Gıda Markaları ve Ürünleri ile bu fuarda buluşacaklar. Bunun yanı sıra Rusya, Ukrayna, Arnavutluk, Gürcistan, Bosna Hersek, Sırbistan’ın büyük yerel zincirleri de fuar da görücüye çıkan Türk Gıda Markalarına ve Yerel Lezzetlerine yoğun ilgi gösteriyorlar. Fuar, T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde, İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) Genel Sekreterliği organizatörlüğünde Almanya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Sırbistan, Makedonya, Romanya, Bulgaristan, BAE, Cezayir, Hindistan, Etiyopya, Fas, Filipinler, Gürcistan, İsrail, İran, Irak, Katar, Kazakistan, Lübnan, Nijerya, Malezya, Mısır, Özbekistan, Pakistan, Rusya, Suudi Arabistan, Singapur, Suriye, Ürdün, Tunus, Ukrayna ve Yunanistan’dan firma yetkililerinden oluşan alım heyetini ağırlayacak.Soru: Gıda 2011 ile eş zamanlı yapılacak olan 26. Uluslararası Ambalaj, Paketleme ve Gıda İşleme Sistemleri Fuarı’ndan da (IPACK 2011) bahseder misiniz?300’ün üzerinde yerli ve yabancı firmanın katılım göstereceği fuarda gıda işleme makineleri, şişe yıkama, dolum ve kolileme makineleri, dörtkenarı yapışık sistemler, termoform sistemler, konveyör sistemler, özel paketleme makineleri, hamur işleme makineleri, ekmek ve unlu mamul pişirme fırınları, pasta, bisküvi, çikolata ve şekerleme üretim makineleri ve ekipmanlar, başta olmak üzere pek çok ürün yer alıyor. GIDA’ 11 ile eş zamanlı yapılacak olan IPACK 2011, bu sayede sektörün tüm taraflarını bir araya getirerek, her iki fuarın katılımcı ve ziyaretçileri birincil iş ortaklarıyla geniş bir platformda sektörün durumunu değerlendirme, yenilikleri ve fırsatları paylaşma, sektörün gündemini belirleme fırsatı bulacaklar.GIDA 2011 Fuarı Afrika Boynuzu’nda yaşanan kuraklık ve açlığa dikkat çekiyor!UNICEF çocuklara tedavi edici gıda, temiz su ve sağlık koruma sağlıyor aynı zamanda kızamık gibi öldürücü hastalıklara karşı aşılama kampanyası sürdürüyor. Kuruluş aynı zamanda ‘Kullanıma hazır- tedavi edici gıda’nın en büyük, ana tedarikçisi. UNICEF’in yaptığı çalışmalar hakkında bilgi sahibi olmak ve bağışta bulunmak için 22-25 Eylül tarihlerinde Gıda Fuarı’nda UNICEF standını ziyaret edebilirsiniz.Röportajı veren:İnci ÖNAL

ITE Group PLC. / EUF A.S. Pazarlama Koordinatörü


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim