• BIST 108.489
  • Altın 152,547
  • Dolar 3,6704
  • Euro 4,3242
  • Kayseri : 1 °C
  • Ankara : 3 °C
  • İstanbul : 17 °C

İnternetten araç plakası sorgulama yöntemleri

İnternetten araç plakası sorgulama yöntemleri
İnternet dünyasının gelişmesiyle anlık bilgiye hemen ulaşılabilmesi, özellikle acil ve önemli durumlarda oldukça faydalı oluyor.

İnternet dünyasının gelişmesiyle anlık bilgiye hemen ulaşılabilmesi, özellikle acil ve önemli durumlarda oldukça faydalı oluyor. Hareket halinde ya da olmayan birçok araç kullanıcısı çeşitli problemlerle karşı karşıya kalabiliyor. Kimi sürücüler cezai işlem gerektiren birçok suç işlerken, kişilerin tespit edilememesi nedeniyle, yaptıkları yanına kar kalıyor. Günümüzde gelişen internet ile bu kişilerin tespit edilmesi araç plaka sorgulama işlemleriyle sağlanabiliyor.

E DEVLET PLAKA SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Suç işleyen veya sizde rahatsızlık oluşturan sürücülerin plakalarını sorgulatarak anında isimlerine erişerek kişilerin kimliğini tespit edebilirsiniz. Teknolojinin getirdiği en büyük güzelliklerden olan sorgulama işlemlerini internet üzerinden hemen gerçekleştirebilirsiniz. Seyir halindeyken bile, sizi rahatsız eden kişiyi tespit etmek için mobil ağ yardımıyla telefonunuz internetten plakasını sorgulatarak tespit işlemi yapabilirsiniz. Teknolojinin bu boyutu sadece bu tür vakalarda değil, araç alımlarında da son derece yarar sağlamaktadır. Alım yapılacak araç sahibinin bilgilerinin teyit edilmesi amacıyla da kontrol amaçlı bu tür işlemler yapılabiliyor. İnternet üzerinden araç sorgulama ücretsiz olarak yapıldığından, özellikle araç satın alırken mutlaka sorgulama işlemleri yapılmalıdır. Bu işlemler neticesinde kayıp ve çalıntı araç satın almanın da önüne geçilerek dolandırıcıların mağduru olmaktan kurtulabilirsiniz. Yapacağınız araç alımlarında sözlü olarak karşılıklı güvene dayanan bir alışverişin dışında yapacağınız sorgulama kontrolleri olmazsa olmazınız haline gelmelidir.

Günümüzde tüm telefon operatörleri de atacağınız kısa mesajlarla sorgulama yapma imkânı sunuyor. Bağlı bulunduğunuz telefon operatörünün sorgulama mesajını göndererek, gelecek cevap doğrultusunda işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. SMS olayını özellikle internet imkânınız bulunmadığını zamanlar için mutlaka hazır bulundurmalısınız. İnternetten plaka sorgulama işlemleri daha kapsamlı olduğundan mümkünse internet üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirmeye gayret gösteriniz. Araçlarla ilgili yaşayabileceğiniz tüm olumsuzlukları yaşamamak adına sorgulama işlemlerini aklınızdan çıkarmayınız.

Kaynak: plakasorgulamasi.com

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim