• BIST 110.059
  • Altın 174,736
  • Dolar 4,0867
  • Euro 5,0024
  • Kayseri : 10 °C
  • Ankara : 10 °C
  • İstanbul : 18 °C

Kayseri Emlakçılar Odası Başkan adayı Mehmet Özet,seçimler öncesi gövde gösterisi yaptı...

Kayseri Emlakçılar Odası Başkan adayı Mehmet Özet,seçimler öncesi gövde gösterisi yaptı...
ÖZET : HUZUR HAKKI ALMAYACAĞIZ, HİÇBİR EKONOMİK BEKLENTİMİZ YOK.- BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN HİZMETE TALİBİZ.-İŞTE MEHMET ÖZET'İN LİSTESİ.

zaaaa-004.jpgKayseri Emlakçılar Odası Başkan adayı Mehmet Özet, seçime  günler kala, Tuana Restorant'ta düzenlediği aday tanıtım toplantısında gövde gösterisi yaptı.

Verdiği yemekli toplantıda emlakçıları bir araya getiren Özet, yönetim ve denetim kurulu üye adaylarını meslektaşları ile kamuoyuna tanıttı.

Özet, hizmete talip olduklarını belirttiği konuşmasında seçilmesi halinde odada gerçekleştirmeyi düşündüğü projelerini açıkladı ve "yönetim olarak huzur hakkı almayacağız, odamızdan hiçbir ekonomik beklentimiz yok" dedi.

18 Mart Salı günü Tuana Restorant'ta yapılacak olan ve mevcut Başkanlığı'nı Kazım Temel'in yaptığı Kayseri Emlakçılar Odası'nın 5 adayından biri olan Özet Emlak Ofisleri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özet, aday tanıtım toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

 

ÖZET: DEĞİŞİM ŞART

Konuşmasına teşekkür silsilesi ile başlayan Özet, "Odamızın kurulmasında emeği geçen ve bugünlere gelmesinde katkısı bulunan meslektaşlarımıza, yöneticilerimize ve mevcut Başkanımıza teşekkür ediyorum. Değişen ve gelişen dünya düzenine Oda olarak ayak uyduramamış bulunmaktayız. Bu nedenle değişimin şart olduğu gözlemlenmektedir. Bu değişime katkıda bulunan diğer aday arkadaşlarıma da özellikle teşekkür ediyorum. Kayseri kamuoyunda odamızın bilinirliği ve mesleğimizin daha saygın bir meslek olması için bütün aday arkadaşlarımızın katkısı olmuştur. Aday arkadaşlarımıza ve çalışma arkadaşlarına çok çok teşekkür ediyorum." dedi.

 

Mesleğin sorunlarını ve başkan seçilmesi halinde gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği projeleri Emlak Sözlüğü ile birleştirerek kitapçık haline getirerek meslektaşlarına dağıtan Özet, konuşmasında şu konulara değindi:

 

"ODAMIZ KENDİ YERİNE KAVUŞACAK"

"Sektörümüzde birçok sıkıntılarımız bulunmaktadır, bunları özet olarak bir kitapçık haline getirdik, bunlardan bazılarını paylaşmak gerekirse; öncelikle odamıza sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturabilmek için çaba sarf edeceğiz, Kayseri Emlakçılar Odası'nı kendi yerine kavuşturacağız."

 

"EMLAKÇILARIN ÇOĞU ODAYA KAYITLI DEĞİL"

"Kayseri Emlakçılar Odası'nın 238 kişilik hazirun listesi var. Yeni üye olan 5-6 arkadaşımız var. Odamıza kayıtlı olan emlakçı sayısı oldukça az. 4 yıl önceki hazirun listesine baktığımızda üye sayımızın 284 olduğu görülmektedir. 4 yıl içerisinde 135 kişi odamızdan ayrılmış, 50 kişi de yeni üye olmuştur.

Oysaki Kayseri'de 1000'e yakın emlakçı arkadaşımız bulunmakta, meslektaşlarımızın bir kısmı Ticaret Odası'na üye iken 250'ye yakını Emlakçılar Odası'na kayıtlı, diğer  meslektaşlarımızda hiçbir odaya kayıtlı bulunmamaktadır. Şehrimizde emlakçılık yapan 1000 civarındaki meslektaşlarımızdan yüzde 60'ı odalara kayıtlı değil."

 

"GÜÇLÜ ODA İÇİN BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAYACAĞIZ"

"Bizler güçlü olabilmek için gittiğimiz her yerde istediğimiz şartları oluşturabilmek için bir bütün olmak zorundayız. Ticaret Odası'nda ve odamızda kayıtlı emlakçı arkadaşlarımızla ve odaya kayıtlı olmayan emlakçı arkadaşlarımızla bir bütün olmalıyız. Öncelikle bu mesleği yapan bütün arkadaşlarımızın odamıza kayıtlı olması noktasında çalışmalar yapacağız. Ve odamızı Avrupa Emlakçılar Odası'na kayıtlı bir kuruluş haline getirerek kalitesini yükselteceğiz. Örneğin Ankara Emlakçılar Odası ATEM gibi."

 

"KORSAN EMLAKÇILIK BİTECEK, PROFESYONEL

HİZMET İÇİN EĞİTİM DÖNEMİ BAŞLAYACAK

"Diğer bir konu da; Emlakçı İhbar Hattı kuracağız. Bu sayede kayıtdışı emlakçıları belirleyerek gerekli işlemlerin yapılmasını sağlayacağız. Emlakçılık Eğitim Sertifikası, Halk Eğitim, Milli Eğitim, Belediyeler gibi kurum ve kuruluşlarca verilmektedir; oysaki bunun tek yetkilisi Emlakçılar Odası'dır. Oda'nın olduğu yerde Emlakçılar Odası, olmadığı yerde Ticaret Odası, Ticaret Odası'nın olmadığı yerlerde Sanayi Odası sertifika vermeye yetkilidir. Bu konudaki karmaşanın önüne geçerek odamız bünyesinde daha profesyonel daha kalıcı bir hizmet içi eğitim ve sertifikalandırma süreci için de çalışmalar yapacağız."

 

"EMLAKÇILARI YEREL

YÖNETİMLERLE BULUŞTURACAĞIZ"

"Emlakçılarımızı yerel yönetimlerle buluşturacağız yani Kayseri'de bulunan ilçe belediye başkanlarımızla, Büyükşehir Belediye Başkanımızla yan yana getireceğiz. Onlarla sık sık istişare halinde olacağız çünkü belediyeler imar yapar, emlakçılar bunu pazarlar.

Normalde bu konuda dikkate alınması gereken en önemli kurum ve kuruluş Emlakçılar Odası'dır. Tabii ki biz bir ve beraber olursak, bütün olursak bizi dikkate alırlar yoksa dikkate almazlar. Oysa belediyelerin imara açtığı yerlerin pazarlamasını emlakçılar olarak bizler yapmaktayız. Kısa bir anekdot aktarayım, Ticaret Odası Meclis üyesi iken Büyükşehir Belediye Başkanımız özellikle geldi, toplantımıza katıldı ve orada Erciyes Master Planı'nı anlatarak işadamlarının Erciyes'e yatırım yapması gerektiğini anlattı. Bana göre bu konu Ticaret Odası'nda anlatıldığı kadar da Emlakçılar Odası'na da aktarılması gereken bir konu. Bizler birlik içerisinde hareket edemediğimiz için böyle bir talep de böyle bir yaklaşım da olmadı. Emlak sektörümüzün en büyük sıkıntılarının başında resmi kurum ve kuruluşlarda yeteri kadar itibar görmeyişimiz gelmektedir. Mesela Melikgazi Belediye Başkanımız Memduh Büyükkkılıç'a bu konuyu ilettik, kendisi dedi ki (5 tane aday olursanız hepiniz bir tarafa çekerseniz ben de sizi dikkate almam arkadaşlar. Ama siz bir olursanız, birlik olursanız ne diyorsanız başüstüne) dedi masa sohbetinde. İşin gerçeği de budur yani...Seçimler bir yarıştır, bir zenginliktir, bunu yanlış yorumlamamak da gerek."

 

EMLAKÇILARA ÖZSERMAYE KAZANDIRACAĞIZ"

"Meslek odaları belediyelerden ya da hazineden tahsis yoluyla çeşitli arsalar temin edebilirler, bizim bir çalışmamız da belediyelerle alt yapı çalışmasını da yaptık, belediye başkanlarımızla da görüştük; Belediyelerden ya da Milli Emlak'tan arazi alarak imarını yaptırıp odamıza kayıtlı arkadaşlarımıza meslektaşlarımıza bir öz sermaye kazandırmayı hedefliyoruz.

Örnek olarak söylüyorum; Ticaret Odası bunu yaptı, Kuşçu'dan arsa aldı, bugün 10 katı 20 katı değer artışı oldu. Yani biz meslektaşlarımızın ekonomik olarak güçlenmesi için de çalışacağız."

"ODAYA ÖZEL İNTERNET SİTESİ,

EMLAKÇILARA ÖZEL İNTERNET SİSTEMİ"

"Odamız adına bir internet sitesi kurarak paylaşımları çok hızlı bir şekilde gündeme getireceğiz, vereceğimiz şifre ile sadece meslektaşlarımızın faydalanabileceği bilgi bankası oluşturacağız; tebliğleri, odamızla ilgili yayınlanmış olan herşeyi anında meslektaşlarımıza duyurmuş olacağız."

 

"ODAMIZDAN HİÇBİR

EKONOMİK BEKLENTİMİZ YOK"

"Bizler sizlerin izniyle yönetim olarak hizmete talibiz, odamızdan hiçbir ekonomik beklentimiz yok, bu nedenle bizler ne maaş ne huzur hakkı hiçbir şey almayacağız.

Odalarda başkan bir asgari ücret, başkan yardımcısı yarısı kadar, yöneticiler huzur hakları alır Biz bunların hiçbirisini almayacağız. Ta ki odamız kendi ayakları üstünde durana, ekonomik gücünü Kayseri'de hissettirene, kendi binasına kavuşana kadar bu tür fedakarlıklarda bulunacağımızın da taahhüdünü veriyorum."

 

Özet'in konuşmasının alkışlar eşliğinde sora ermesinin ardından yemeğe geçildi.

İŞTE YÖNETİM VE DENETİM KURULU ÜYE ADAYLARI

Kayseri Emlakçılar Odası Başkan adayı Mehmet Özet'in Yönetim ve Denetim Kurulu aday listesi şöyle:

Altan Polat; Kapol Emlak,

Şemsettin Arslan; Gürpınar Emlak,

Ali Rıza Ünalmış; Gülveren Emlak

Şah İsmail Anık; Aslı Emlak

Yaşar Kantekin; Cadde Emlak

Ahmet Koçak; Koçak Emlak

Hakan Kalkan; Kalkan Emlak

Muammer Öztürk; Öztürk Emlak

Hilmi Aslan; Özşeker Emlak

Derviş Çam; Yapı Emlak,

Turgay Ceylan; Ceylan Emlak

İlyas Alkaya; Alkayalar Emlak

Cavit Şahin; Üçler Emlak

Öcal Yağan; Yağan Emlak

Ahmet Karaman; Ayhan Emlak

İbrahim Gümüş;Gümüş Emlak

Mümtaz Cesur;Cesur Emlak

Nuran Can; Arman Emlak

Esen Dağ; Esen Emlak

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim