• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • Kayseri : 8 °C
  • Ankara : 9 °C
  • İstanbul : 12 °C

KAYSERİ GÜNLÜK JANDARMA OLAYLARI

KAYSERİ GÜNLÜK JANDARMA OLAYLARI
ASAYİŞ OLAYLARI:
a. AKKIŞLA'DA KASTEN YARALAMA:
Kululu Kasabasında; 11.10.2012 günü saat 09.00 sıralarında G.M. aynı evde beraber yaşadığı babası G.M.'yi aralarında meydana gelen tartışma sonucu maket bıçağı ile sol bacağından yaralaması sonucu olay meydana gelmiş mağdurun sevk edildiği Akkışla sağlık merkezince hayati tehlikesinin bulunmaması nedeni ile taburcu edilmiştir. Olay C.Savcısına bilgi verilerek mevcutlu olarak getirilmesi talimatı alınması üzerine tahkikata başlanmıştır.
b. KOCASİNAN'DA SUÇ EŞYASINI SATIN ALMA VE KABUL ETME:
Beydeğirmeni Köyünde; 10.10.2012 günü saat 10.00 sıralarında boru fabrikasında meydana gelen iş yerinden hırsızlık olayı ile ilgili olarak yapılan araştırma neticesinde olayda çalınan 500 kg. bakır kablo ve 50 kg.hurda pirinç in şüpheliler M.Ö ve S.K. isimli hurdacılara satıldığının tespit edilmesi üzerine Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmış şahısların ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.
c. SARIZ'DA YÜKSEKTEN DÜŞME:
Damızlık Köyünde; 11.10.2012 günü saat 10.00 sıralarında mağdur D.E. Kendisine ait evinin balkonunda temizlik yaptığı esnada dengesini kaybederek 1 m. yüksekten düşmesi sonucu yaralanmıştır. Sarız devlet hastanesindeki tedavisinin ardından hayati tehlikesinin bulunmamamsı nedeni ile taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili olarak C.Savcısı na bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.
d. TALAS'TA KİŞİYİ HÜRRİYETİNDEN YOKSUN KILMA:
Çömlekçi Köyünde; 10.10.2012 günü saat 16.00 sıralarında mağdur B.K. ve şüpheli R.E.'nin birlikte kendi rızaları ile gittiği tespit edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek mağdur ve şüphelinin yakalanması çalışmalarına devam edilmektedir.
KAÇAKÇILIK OLAYLARI
a. KOCASİNAN'DA PETROL PİYASASI KANUNA MUHALEFET:
Çavuşağa Köyünde; 10.10.2012 günü saat 14.30 sıralarında işletmeciliğini şüpheli A.B.Ş.'nin
yaptığı akaryakıt istasyonunda Ulusal Marker cihazı ile yapılan kontrolde satışa sunulan
motorinin markersiz olduğu, akaryakıt verilen pompalarda kaçak elektrik düzeneği olduğu tespit edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şüphelinin ifadesi alınarak serbest bırakılmış, Markersiz olduğu tespit edilen 5635 LT. motorine el konularak İl özel idaresi müdürlüğü ekiplerine teslim edilmiştir.
b. PINARBAŞI'DA GÜMRÜK VE TEKEL KAÇAKÇILIĞI:
Pınarbaşı-Solaklar Köyünde; 11.10.2012 günü saat 04.30 sıralarında yapılan Yol Kontrol araması sırasında durdurulan 34 GR 5118 Plakalı Metro Turizme ait yolcu otobüsünde yapılan aramada şüpheli S.A 'a ait olduğu tespit edilen valiz içerisinde 67 Karton Pirestige marka bandrolsüz kaçak sigara ele geçirilmiştir.C.Savcısının talimatı ile Sigaralara el konularak şahıs mahkemeye çıkartılmak üzere göz altına alınmış olup tahkikata devam edilmektedir.
c. PINARBAŞI'DA GÜMRÜK VE TEKEL KAÇAKÇILIĞI:
Solaklar Köyünde; 11.10.2012 günü saat 04.35 sıralarında yapılan Yol Kontrol araması sırasında
durdurulan 34 GR plakalı Metro Turizme ait yolcu otobüsünde yapılan aramada şüpheli M.A.A.'ya
ait olduğu tespit edilen valiz içerisinde 84 Karton Pirestige marka bandrolsüz kaçak sigara ele geçirilmiştir. C.Savcısının talimatı ile Sigaralara el konularak şahıs mahkemeye çıkartılmak üzere göz altına alınmış olup tahkikata devam edilmektedir.
ç. SARIZ'DA GÜMRÜK VE TEKEL KAÇAKÇILIĞI:
Yedioluk Köyünde; 11.10.2012 günü saat 09.00 sıralarında yapılan Yol Kontrol araması sırasında
durdurulan 33 E plakalı Tır da yapılan aramada şüpheli H.A.'ya ait olduğu tespit edilen 8 Karton
Pirestige marka bandrolsüz kaçak sigara ele geçirilmiştir. C.Savcısının talimatı ile Sigaralara el konularak şahısın ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.
1 /2

d. SARIZ'DA GÜMRÜK VE TEKEL KAÇAKÇILIĞI:
Yedioluk Köyünde; 11.10.2012 günü saat 09.00 sıralarında yapılan Yol Kontrol araması
sırasında durdurulan 63 HD plakalı citroen marka araçta yapılan araçta yapılan aramada
şüpheli Ş.K.'ya ait olduğu tespit edilen 10 Karton Gauloıses marka bandrolsüz kaçak sigara ele geçirilmiştir. C.Savcısının talimatı ile Sigaralara el konularak şahısın ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.
TRAFİK OLAYLARI:
a. DEVELİ'DE TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALANMA:
Ayvazhacılı Köyünde; 11.10.2012 günü saat 08.30 sıralarında Develi-Sayimbeyli karayolunda Ayvazhacı köyü istikametine seyir halinde iken havanın yağışlı olması ve dikkatsizlik tedbirsizlik nedeni ile aracın kayarak devrilmesi sonucu şüpheli/mağdur E.Ü yaralanmış Develi devlet hastanesinde yapılan müdahalenin ardından hayati tehlikesinin bulunmamasından dolayı taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.
b. HACILAR'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALANMA:
Karpuzsekisi Köyünde.; 11.10.2012 günü saat 11.30 sıralarında şüpheli Y.K 38 ..119 plakalı hususi otomobil ile Karpuzsekisi köyü istikametine seyir halinde iken karşı istikametten gelen şüpheli ÖÇ kullandığı 38 ...056 plakalı Tır ile virajda çarpışması sonucu kaza meydana gelmiştir. Mağdur A.K. kazada hafif şekilde yaralanmış Kayseri devlet hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.
c. İNCESU'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALANMA:
Cumhuriyet mah.; 11.10.2012 günü saat 08.00 sıralarında şüpheli İ.U idaresindeki 38 ... 891 plakalı kamyoneti ile Hürriyet mahallesi istikametine seyir halindeyken havanın yağışlı olması nedeni ile direksiyon hakimiyetini kaybederek şerit ihlali yapması sonucu karşı yönden gelen B.Y yönetimindeki 38 ... 477 plakalı otomobille çarpışması sonucu meydana gelen kazada her iki araç sürücüsü de yaralanmıştır. Yaralılardan B.Y' in hayati tehlikesi bulunması sebebiyle tedavisine devam edilmektedir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.
ç. İNCESU'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALANMA:
Avonos kavşağında.;11.10.2012 günü saat 15.00 sıralarında şüpheli R.N 38 ...168 plakalı hususi otomobil ile kavşağa girdiği sırada karşı yönden gelen şüpheli A.B in kullandığı 38 ...676 plakalı hususi otomobil ile çarpışması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada, 38 ,,,,168 plakalı araç içerisinde yolcu olarak bulunan N.N ve F.T ile birlikte araç şoförleri de yaralanarak Kayseri devlet hastanesine kaldırılmışlardır. Kayseri devlet hastanesinde yapılan tedavilerine müteakip taburcu edilmişlerdir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.
d. SARIZ'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALANMA:
Ayranlık Köyünde; 11.10.2012 günü saat 06.30 sıralarında Kayseri-K.Maraş karayolunda K.Maraş istikametine seyir halinde iken havanın yağışlı olması ve dikkatsizlik tedbirsizlik nedeni ile aracın kayarak devrilmesi sonucu şüpheli/mağdur S.O yaralanmıştır. Kayseri devlet hastanesine sevk edilen mağdur yapılan tedavisinin ardından taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.
e. SARIZ'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALANMA:
Ayranlık Köyünde; 11.10.2012 günü saat 15.00 sıralarında şüpheli R.B kullandığı 31 ...3951 plakalı hususi otomobil Kayseri Kahramanmaraş karayolunda seyir halinde iken Ayranlık köyüne sınırları içerisinde havanın yağışlı olmasından dolayı direksiyon hakimiyetini kaybederek devrilmesi sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada şoför yaralanarak Sarız devlet hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.
f. TALAŞTA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALANMA:
Talas-Malatya yolu 23.km.si.;11.10.2012 günü saat 12.00 sıralarında şüpheli N.D 38 ...844 plakalı kamyonet ile Kayseri istikametine seyir halinde iken dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun sağ tarafındaki şarampole devrilmesi sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada şoför ve kamyonet içerisinde yolcu olarak bulunan mağdurlar B.F. ve A.A yaralanarak Kayseri devlet hastanesinde tedavilerine müteakip taburcu edilmişlerdir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim