• BIST 110.932
  • Altın 175,230
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • Kayseri : 4 °C
  • Ankara : 6 °C
  • İstanbul : 12 °C

KAYSERİ GÜNLÜK JANDARMA OLAYLARI

KAYSERİ GÜNLÜK JANDARMA OLAYLARI
KAYSERİ GÜNLÜK JANDARMA OLAYLARI
1. ASAYİŞ OLAYLARI:
09.11.2012
a. DEVELİ'DE YÜKSEKTEN DÜŞME:
Sindelhöyük Kasabasında 09 Kasım 2012 günü saat 06.30 sıralarında mağdur M.Ç. evlerinin balkonunda oynadığı esnada dengesini kaybederek yaklaşık 1 metre yükseklikten düşerek hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralı çocuk Develi Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiş olup, olayla ilgili C.Savcasına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır
b. KOCASİNAN'DA İŞ KAZASI:
Taşhan köyünde 08.11.2012 günü saat 15.00 sıralarında mağdur K.Y. kepçe ile hafriyat çalışması yaptığı esnada göçük meydana gelmesi sonucu kepçenin devrilmesiyle hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralı E.Ü.T.F. hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
c. SARIOĞLAN'DA HAKKI OLMAYAN YERE TECEVÜZ:
Kızılpınar köyünde 09 Kasım 2012 günü saat 12.30 sıralarında şüpheli ş.p. mağdur H.Ö.'ye ait tarlaları kendisine haber vermeden ve herhangi bir bedel ödemeden ekip biçtiği tespit edilmiştir. Olayla ilgili olarak C.Savcasına bilgi verilmiş olup şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.
d. TOMARZA'DA KASTEN YARALAMA:
Çulha Köyünde 09 Kasım 2012 günü saat 16.00 sıralarında şüpheli G.E. isimli bayan aralarında geçmişe dayalı husumetten dolayı köy içerisinde karşılaştığı mağdur D.E. isimli bayan ile tartıştığı, tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu şüpheli mağduru yumruk vurmak suretiyle hafif şekilde yaralamıştır. Yaralı Tomarza Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili olarak C.Savcasına bilgi verilmiş olup şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.
e. TOMARZA'DA YÜKSEKTEN DÜŞME:
Akdere Köyünde 09 Kasım 2012 günü saat 14.00 sıralarında mağdur D.Ü. evlerinin merdiveninden aşağı indiği esnada dengesini kaybederek yaklaşık 2 metre yükseklikten düşerek hayati tehlike arz edecek şekilde yaralanmıştır, Yaralı şahıs Tomarza Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip ileri tetkik ve tedavi amacıyla Özel Avrupa Hastanesine sevk edilmiş olup, olayla ilgili C.Savcasına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır
10.11.2012
a. DEVELİ'DE SUL SEL BASKINI:
Küçükkünye köyünde; 09 Kasım 2012 günü saat 22.00 sıralarında aşırı yağış nedeniyle meydana gelen selde köy içinden geçen derenin kenarında evleri olan mağdurlar A.B. G.G., A.K. ve E.Ç. nın ev, ahır ve samanlıklarında maddi hasar meydana gelmiştir, Olay il özel
idare ekiplerine bildirilmiş hasar tespit çalışmaları devam etmektedir.
b, İNCESU 'DA İŞ KAZASI:
Subaşı köyü organize sanayi bölgesi Turkuaz seramik fabrikasında; 10 Kasım 2012 günü saat 08.00 sıralarında fabrikanın sevkiyat bölümünde çalışan mağdur Y.M. elindeki lavabo taşının sağ ayak başparmağına düşmesi sonucu yaralanmıştır. Yaralı mağdur Kaldırıldığı Kayseri
Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcasına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.
1/4
c. KOCASİNAN 'DA KULLANMA HIRSIZLIĞI:
Kızık mahallesinde ikamet eden şüpheli A.Ö. isimli şahsın Kayseri C,Başsavcılığının 2012/23457 soruşturma sayılı yazısı ite kaçak olarak su kullandığı tespit edilmiştir. Şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.
d. SARIOĞLAN'DA KASTEN YARALAMA:
Çiftlik kasabasında; 10 Kasım 2012 günü saat 1100 sıralarında şüpheliler Ü.G, M.S.G ve E.G aralarında kız arkadaşlığı meselesinden çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu mağdurlar E.S ve E.S yi tekme ve yumruk vurmak suretiyle yaralamışlardır. Mağdurlar kaldırıldıkları Sarıoğlan devlet hastanesinde tedavilerine müteakip taburcu edilmişlerdir. Olayla ilgili olarak C.Savcısına bilgi verilerek şüphelilerin ifadelerinin alınmasını müteakip serbest bırakılmış, tahkikat tamamlanmıştır.
e. SARIOĞLAN'DA YÜKSEKTEN DÜŞME:
Gaziler kasabasında; 10 Kasım 2012 günü saat 13.00 sıralarında mağdur M.G evinin önündeki ceviz ağacından ceviz toplarken 8 m. yüksekten düşmesiyle olay meydana gelmiştir. Mağdur hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanarak Özvatan devlet hastanesinde tedavisine devam edilmektedir. Olayla ilgili olarak C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.
f. T0MARZA 'DA DİĞER KAZALAR;
Imamkullu köyünde; 10 Kasım 2012 günü saat 12.30 sıralarında mağdur Y.D. ve A.K evlerinin önünde buldukları kurusıkı tabanca fişeğini çivi ile patlatmaları solucu elleri ve yüzlerinden hafif şekilde yaralanarak kaldırıldıkları Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisini müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili olarak C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.
g. YAHYALI'DA KASTEN YARALAMA:
Ağaçaşar köyü Fidanlık mevkiinde; 10 Kasım 2012 günü saat 16.30 sıralarında şüpheli B.Ö. alkol aldıkları esnada aralarındaki tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu arkadaşı mağdur 2 Ö. yü bıçakla kafasından hafif şekilde yaralamıştır. Olayın devamında şüpheli mağdura
ait 50 021 plakalı otomobilin 4 tekerini de bıçakla keserek olay yerinden plakası tespit
edilemeyen otomobili ile kaçmıştır. Yapılan araştırma neticesi şahsın Develi ilçesinde Polis ekipleri tarafından yakalanarak adres ve kimlik bilgilerinin tespit edilmesine müteakip C.Savcısının talimatı ile serbest bırakılmıştır. Yaralı mağdur kendi imkânı ile Yahyalı devlet hastanesine gelerek tedavisini müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili olarak C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.
11.11.2012
DEVELİ'DE ZEHİRLENME:
Şahmelik Köyünde; 11 Kasım 2012 günü saat 15.30 sıralarında mağdurlar M.Ö. , N.Ö. , H.Ö. ve M.Ö. araziden topladıkları mantarları yemeleri sonucu zehirlenerek Develi Devlet hastanesine kaldırılmıştır. Burada yapılan tedavilerinde hayati tehlikelerinin olmaması üzerine taburcu edilmişler olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır
2. KAÇAKÇILIK OLAYLARI:
10.11.2012
a. KOCASİNAN «DA PETROL PİYASASI KANUNUNA MUHALEFET:
Güneşli Beldesi Gömeç mahallesi sınırlarındaki Polat Petrol istasyonunda; 10 Kasım 2012 günü saat 01.00 sıralarında 156 J.İmdat hattından kaçak akaryakıt satıldığı ihbarının alınması üzerine Kom Ş.Md.lüğü ekiplerince yapılan kontrolde satışa sunulan 1585 Lt motorin olduğu değerlendirilen akaryakıtın markersiz olduğu tespit edilmiştir. Olayla ilgili olarak C.Savcısına bilgi verilerek el konulan akaryakıt İl özel idare ekiplerine teslim edilmiş, istasyon işletmecisi olan şüpheli İ.A. alınan ifadesine müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.

2/4
b. YAHYALI 'DA NARKOTİK VE PSİKOTROP MADDE KAÇAKÇILIĞI.
Delialiuşağı köyünde 09 Kasım 2012 günü saat 18.00 sıralarında icra edilen önleyici
kolluk devriyesi esnasında durumundan şüphelenilen 01 54 plakalı araçta bulunan M.B. , S.A.
ve M.B. isimli şahıslar durdurulmuş ve C.Savcılığından alınan arama kararına istinaden araçta ve şahısların üzerlerinde yapılan aramada M.B. isimli şahsa ait 500 gr kubar esrar ve (1) adet av tüfeği ile bu tüfeğe ait (21) adet fişek ele geçirilerek muhafaza altına alınmıştır. C.Savcısının talimatı ile gözaltına alınan şüpheliler çıkarıldığı adli makamlarca tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.
3. TRAFİK OLAYLARI:
09.11.2012
a. SARIZ'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Kemer köyünde 08 Kasım 2012 günü saat 17.15 sıralarında Y.Y. sevk ve
İdaresindeki 01 0958 plakalı traktör ile Kahramanmaraş Kayseri istikametine seyir
halindeyken Kemer köyüne dönüş yaptığı esnada aynı istikamette gelmekte olan Y.D.
yönetimindeki 66 223 plaka TIR ile traktöre arkadan çarpmıştır. Kazada traktör sürücüsü ve
traktörde yolcu olarak bulunan D. D. yaralanmıştır. Yaralılar Kayseri Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Hayati tehlikeleri yoktur. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
b. SARIZ 'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Ayranlık köyünde 09 Kasım 2012 günü saat 12.15 sıralarında mağdur S Ö. sevk ve
idaresindeki 38 567 plakalı otomobili ile Göksün Pınarbaşı istikametine seyir halinde iken
Ayranlık köyü mevkiine geldiği esnada havanın yağışlı olmasından dolayı otomobilinin direksiyon hâkimiyetini kaybederek orta refüje çarpması sonucu meydana gelen kazada araç şoförü hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralı Sarıoğlan Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir.
10.11.2012
a. KOCASİNAN’DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Yemliha Kasabasında 09 Kasım 2012 günü saat 21.30 sıralarında şüpheli Y.E. sevk
ve idaresindeki 34 8064 plakalı otomobil ile Kayseri Kırşehir istikametine seyir halinde iken
Yemliha Kasabası mevkiine geldiği esnada havanın yağışlı olmasından dolayı direksiyon hâkimiyetini kaybederek yolun sağ tarafında bulunan şarampole takla atmıştır. Kazada araç sürücüsü ile birlikte araçta yolcu olarak bulunan A.E.E. ve İ.E. isimli şahıslar hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmışlardır. Yaralılar Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alınmış olup, olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
b. MELİKGAZİ 'DE TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Kayseri-Sivas karayolu 16 ncı km si Karanfil petrol istasyonu çıkışında; 10 Kasım
2012 günü saat 03.00 sıralarında şüpheli M.S. sevk ve idaresindeki 38 844 plakalı otomobili
ile petrol istasyonundan ana yola çıkarken Sivas-Kayseri istikametine seyir halinde olan Şüpheli C.Y. sevk ve idaresindeki 48 ....391 plakalı araca yandan çarpmasıyla kaza meydana gelmiştir. Kazada 48 ,,,. 391 plakalı araçta yolcu olarak bulunan mağdur G.T. yaralanarak Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek yapılan tedavisini müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
c. SARIZ'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Kahramanmaraş-Kayseri karayolu Sarız ilçesi Ayranlık köyü mevkiinde; 10 Kasım 2012 günü saat 15.30 sıralarında şüpheli M.E kendi sevk ve idaresindeki 34 XX XXXX plakalı
otomobili ile seyir halindeyken direksiyon hakimiyetini kaybederek bariyerlere çarpması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada şüpheli ve araçta yolcu olarak bulunan mağdurlar E.E ve H.E isimli şahıslar hafif şekilde yaralanarak Pınarbaşı devlet hastanesinde tedavilerini müteakip taburcu edilmişlerdir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
3/4

11.11.2012
KOCASİNAN'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Karakimse Eskiömerler köy yolunda; 10 Kasım 2012 günü saat 15.00 sıralarında
şüpheli/Mağdur M.P. kendi sevk ve idaresindeki 50 385 plakalı kamyonu ile seyir halindeyken
Dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu kamyonun yolun sağ şarampole girmesiyle kaza meydana gelmiştir. Kazada hafif şekilde yaralanan mağdur kaldırıldığı Kayseri E.Ü.T Fakültesinde tedavisine devam edilmekte olup, olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim