• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • Kayseri : 23 °C
  • Ankara : 25 °C
  • İstanbul : 22 °C

KAYSERİ GÜNLÜK JANDARMA OLAYLARI

KAYSERİ GÜNLÜK JANDARMA OLAYLARI
KAYSERİ GÜNLÜK JANDARMA OLAYLARI
1. ASAYİŞ OLAYLARI:
21 Aralık 2012
a. AKKIŞLA' DA MALA ZARAR VERME:
Gömürgen Kasabasında; 17 Aralık 2012 günü saat 15.00 sıralarında Şüpheli K.Ş. mağdur S.Ö.'ye ait yonca ekili tarlaya küçükbaş hayvanlarını sokarak zarar vermesi sonucu mala zarar verme olayı meydana gelmiştir Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilmiş, alınan talimat doğrultusunda şüphelinin ifadesi alınarak serbest bırakılmış ve tahkikat tamamlanmıştır
b. MELİKGAZİ' DE KAYIP ŞAHIS:
21.12.2012 tarihinde yapılan müracaatla Melikgazi-Gesi-Gürpınar mahallesinde 20 Aralık 2012 tarihinde Z.Ö. isimli şahıs otobüse binmek suretiyle mahalleden ayrıldığı ve geri dönmediği eşi Ş.Ö. tarafından bildirildiği Olay ile ilgili C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.
c. SARIZ' DA İNTİHARA TEŞEBBÜS:
Ayranlık da 21 Aralık 2012 günü saat: 15.00 sıralarında mağdur G.K. daha önce psikolojik tedavi gördüğü ilaçlardan girmiş olduğu bunalımdan dolayı cinsi ve miktarı bilinmeyen miktarda içerek iftihara teşebbüs etmesi sonucu olay meydana gelmiştir. Mağdurun Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesine sevk edildiği hayati tehlikesinin bulunduğu Olay ile ilgili C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır
d.. TALAS' DA KASTEN YARALAMA:
Koççağız köyünde;21 Aralık 2012 günü saat 16.15 sıralarında şüpheliler M.P., F.P. ve F.E. isimli şahıslar mağdurlar H.P. M.P., G.P., A.P. ve N.P. ile miras anlaşmazlığı nedeniyle aralarında tartışma çıktığı, tartışmanın daha sonra kavgaya dönüşmesi sonucunda birbirlerini tekme tokat vurmak suretiyle darp etmesi sonucunda olay meydana gelmiştir.Yaralılar H.P. M.P.,G.P.,A.P. ve N.P. kendi imkanları ile gittikler Kayseri Eğitim ve Araştırma hastanesindeki tedavilerine müteakip taburcu edildikleri.Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilmiş, alınan talimat doğrultusunda tahkikat tamamlanmıştır.
e. TOMARZA' DA KİŞİYE VE HATIRASINA HAKARET:
İmamkulu köyünde; 21 Aralık 2012 günü saat 11.10 sıralarında mağdur S.E. şüpheli C.E.'ye ait inşaatta işçi olarak çalıştığı ve karşılığında 115 ti ücret aldığı C.E. den alacağını 115 ti istediğinde kendisine vermeyerek hakaret etmesi sonucu olay meydana gelmiştir. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilmiş, alınan talimat doğrultusunda şüpheli ifadesi alınarak serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır
f. TOMARZA'DA ZEHİRLENME:
Dağyurdu Köyün de 21 Aralık 2012 günü saat:07.30 sıralarında mağdur C.D. başının ağrıması sebebiyle 3 adet Buskcopan 5-6 adet Majezik isimli ilaçları içerek zehirlenmiştir. Mağdurun Tomarza Devlet Hastanesine sevk edildiği hayati tehlikesinin bulunmadığı Olay ile ilgili C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata tamamlanmıştır
g. YAHYALI' DA DİĞER KAZALAR:
Çubuklu Köyün de 21 Aralık 2012 günü saati 11.00 sıralarında mağdur A.F.S. okulunun bahçesinde oynadığı sırada okul bahçesinde bulunan taşın üzerinden dikkatsizlik ve tedbirsizlik neticesinde düşerek yaralanması sonucu olay meydana gelmiştir. Olay ile ilgili C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır
22 Aralık 2012
a. AKKIŞLA' DA TEHDİT
Gömürgen Kasabasında; 22 Aralık 2012 günü saat 10.00 sıralarında şüpheli S.Ö. ekili arazide hayvan otlatma meselesi yüzünden tartıştığı mağdur A.A.' ya "Bunu senin yanına koymam. Senden üç katını alırım" diyerek tehdit etmiştir. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek alınan talimat doğrultusunda şüphelinin ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.
1 /3

b. BÜNYAN'DA ZEHİRLENME
Akmescit kasabasında; 22 Aralık 2012 günü saat 06.30 sıralarında mağdurlar İ.Z., Y. Z., H. Z. ve A.Z. sobadan sızan karbon monoksit gazından zehirlenmişlerdir. Hayati tehlikesi bulunmayan mağdurlar Tomarza Devlet Hastanesine sevk edilerek tedavilerine devam edilmektedir. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek alınan talimat doğrultusunda tahkikata başlanmıştır.
c. FELAHİYE' DE DİĞER KAZALAR
Karaşeyh köyünde; 22 Aralık 2012 günü saat 12.30 sıralarında mağdur A.E.' ün yanmakta olan sobaya eliyle dokunması sonucu yaralanmıştır. Mağdur sevk edildiği Felâhiye Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek alınan talimat doğrultusunda tahkikata başlanmıştır.
d. MELİKGAZİ' DE TEHDİT
Tekir Yaylası; 22 Aralık 2012 günü saat 11.00 sıralarında şüpheli Ş.T. aralarında alacak ve verecek meselesi yüzünden tartıştığı mağdur M.B.' a "Eğer Jandarma sana bir şey yapmazsa, ben sana yapacağımı bilirim" diyerek tehdit etmiştir. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek alınan talimat doğrultusunda şüphelinin ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.
e. YAHYALI' DA TEHDİT
Ağcaşar köyünde; 22 Aralık 2012 günü saat 21.00 sıralarında Baraj Restauranta alkollü gelen şüpheli N.G. ve arkadaşı müşterileri rahatsız etmeleri üzerine restaurant sahibi mağdur S.C.ve çalışan mağdur K.G. tarafından dışarı çıkarıldıkları esnada şüpheli N.G. aracında bulunan ruhsatlı av tüfeğini çıkartarak "Sizi öldürürüm" diyerek tehdit etmiştir. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek alınan talimat doğrultusunda av tüfeği muhafaza altına alınmış, şüpheli ise alınan ifadesinin ardından serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.
23 Aralık 2012
a. DEVELİ' DE ZEHİRLENME:
Gümüşören Köyünde 23 Aralık 2012 günü saat:14.00 sıralarında mağdur S.T. başının ağrıması sebebiyle bir defada 6 adet Yasmin isimli ilacı içerek zehirlenmiştir. Mağdur Develi Devlet Hastanesine sevk edilmiş olup hayati tehlikesi bulunmaktadır. Olay ile ilgili C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
b. DEVELİ' DE TEK TARAFLI OLARAK MEYDANA GELEN YARALAMALI TRAFİK
KAZASI:
23 Aralık 2012 günü saat:20.00 sıralarında mağdur Y.E. sevk ve idaresindeki 38 plakalı
aracı ile ile Kayseri istikametinden Develi istikametine seyir halindeyken yavaşlamak için frene bastığı esnada yolun karlı ve kaygan olmasından dolayı direksiyon hâkimiyetini kaybederek yol kenarında bulunan kar yığınına çarpması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada, araç sürücüsü hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmış, sevk edildiği Develi Devlet Hastanesinde yapılan tedavi sonrası taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.
c. İNCESU'DA YÜKSEKTEN DÜŞME
Çardaklı mahallesinde; 22 Aralık 2012 günü saat 20.20 sıralarında mağdur H.A. evlerinde oynarken kanepenin üzerinden sırt üstü yere düşmesi üzerine olay meydana gelmiştir. Hayati tehlikesi bulunmayan mağdur sevk edildiği İncesu Devlet Hastanesinde müşahede altına alınmıştır. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek alınan talimat doğrultusunda tahkikata başlanmıştır.
d. MELİKGAZİ' DE TEK TARAFLI OLARAK MEYDANA GELEN YARALAMA TRAFİK
KAZASI
Ağırnas kasabasında; 22 Aralık 2012 günü saat:22.00 sıralarında mağdur A.Ç. sevk ve
idaresindeki 38 plakalı araç ile Ağırnas istikametinden Bünyan istikametine seyir halindeyken sağ
ön lastiğinin patlaması sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybederek yoldan çıkıp takla atması neticesinde hafif şekilde yaralanmıştır. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
e. KOCASİNAN' DA KAYIP ŞAHIS:
Salur köyünde; 23 Aralık 2012 günü saat:19.00 sıralarında M.N.D. isimli şahıs, kardeşi mağdur H.D.' nin 21.12.2012 tarihinden itibaren kayıp olduğunu ve bir daha geri dönmediğini beyan etmiştir. Olay ile ilgili C.Savcılısına bilgi verilerek mağdurun bulunma çalışmalarına başlanılmıştır.
2/3

f. PINARBAŞI'DA TEHDİT:
Pazarören-Tokmak mahallesinde 23 Aralık 2012 günü saat 16.30 sıralarında mağdur M.Ö. evinden kendisine ait ahırına gittiği esnada şüpheli A.B. sebepsiz bir şekilde kendisiyle tartışma çıkarmış, çıkan tartışma sonucunda mağduru ölümle tehdit etmiştir. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek alınan talimat doğrultusunda şüphelinin ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.
6. TRAFİK OLAYLARI:
22 Aralık 2012
PINARBAŞI' DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA
Pazarören Kasabası; Pınarbaşı-Kayseri Karayolu 20. Km.sinde 22 Aralık 2012 günü saat: 10.00
sıralarında şüpheli H.D. sevk ve idaresindeki 38 plakalı aracı ile Pınarbaşı istikametinden Kayseri
istikametine seyir halindeyken dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybederek tarlaya girmesi sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada araç sürücüsü ve araçta yolcu olarak bulunan E.D. hayat tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmış, sevk edildikleri E.Ü.T.F. Hastanesinde tedavi altına alınmışlardır. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
23 Aralık 2012
SARIZ' DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Dayıoluk Köyünde 23 Aralık 2012 günü saat:15.00 sıralarında şüpheli Y.E.' sevk ve idaresindeki 27 .... Plakalı aracı ile Kayseri istikametinden Kahramanmaraş istikametine seyir halindeyken dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek karşı şeride geçip takla atması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada, araç sürücüsü ve araçta yolcu olarak bulunan E.E. hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmış, sevk edildikleri Sarız Devlet Hastanesinde yapılan tedavi sonrası taburcu edilmişlerdir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim