• BIST 95.852
  • Altın 190,917
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • Kayseri : 14 °C
  • Ankara : 15 °C
  • İstanbul : 22 °C

KAYSERİ GÜNLÜK JANDARMA OLAYLARI

KAYSERİ GÜNLÜK JANDARMA OLAYLARI
KAYSERİ GÜNLÜK JANDARMA OLAYLARI
ASAYİŞ OLAYLARI:
28.12.2012
1- TOMARZA'DA ZEHİRLENME:
Avşarobası kasabasında; 22 Aralık 2012 günü saat: 08.00 sıralarında mağdurlar F.Ü. ve eşi N.Ü. sobadan sızan karbon monoksit gazından zehirlenmişlerdir. Hayati tehlikesi bulunmayan mağdurlar sevk edildikleri Tomarza Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerine müteakip taburcu edilmişlerdir. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek alınan talimat doğrultusunda tahkikata başlanmıştır.
2- BÜNYAN'DA TEHDİT:
Karadayı köyünde; 28 Aralık 2012 günü saat 12.00 sıralarında şüpheli S.A. ailevi nedenlerden dolayı tartıştığı mağdur M.A' i ölümle tehdit etmiştir. Olay ile ilgili Olarak C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
3- PINARBAŞI' DA İŞ KAZASI:
Demircili köyünde; 28 Aralık 2012 günü saat: 14.30 sıralarında maden Ocağında işçi olarak çalışan mağdur M.K. tünelde çalışırken ayağına taş düşmesi üzerine hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmıştır. Mağdur sevk edildiği Pınarbaşı Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek alınan talimat doğrultusunda tahkikata başlanmıştır.
4- İNCESU' DA AİLE HUKUKUNDAN KAYNAKLANAN YÜKÜMLÜLÜĞÜN İHLALİ:
Ötebatan Santır mahallesinde; 28 Aralık 2012 günü saat 14.30 sıralarında mağdur Ö.Ö. kendisinin rızası olmadan nişanlandırdığını ve babası şüpheli M.Ö. tarafından zorla evlendirilmek istendiğini beyan ederek, babasından şikâyetçi olmuştur. Olay ile ilgili Olarak C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
29.12.2012
1. İNCESU'DA TÜTÜN VE TÜTÜN MAMULLERİNİN TÜKETİLMESİ KANUNDAKİ KABAHATLER:
Üçkuyu köyünde; 29 Aralık 2012 günü saat:00.30 sıralarında İncesu Sulh Ceza Mahkemesinden alınan arama kararına istinaden umuma açık yerde yapılan kontrolde müşteri olan şüpheliler A. P. ve A.H,' nin kapalı alanda sigara içtikleri tespit edilmiştir. Şüpheliler hakkında 83' er TL idari para cezası uygulanmıştır.
2. PINARBAŞI'DA TEK TARAFLI OLARAK MEYDANA GELEN YARALAMALI TRAFİK KAZASI:
Yukarı Beyçayır köyünde; 29 Aralık 2012 günü saat:01.15 sıralarında mağdur M.C. yönetiminde
bulunan 38 KK plakalı aracı ile Pınarbaşı istikametinden Kahramanmaraş istikametine seyir
halindeyken direksiyon hâkimiyetini kaybederek yolun sağında bulunan şarampole girerek takla atması sonucu kaza meydana gelmiştir. Hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanan mağdur Kayseri E.Ü.T.F.Hastanesine sevk edilerek tedavisine devam edilmektedir. Olay ile ilgili Olarak C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
3. SARIOĞLAN'DA HAYVAN SAĞLIĞI VE ZABITASI KANUNUNDAKİ KABAHATLER:
Tatili köyü mevkiinde (Kayseri- Sivas Karayolu); 29 Aralık 2012 günü saat: 08.30 sıralarında İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri ile birlikte şüpheli İ.D.'ye ait 38 H ... Plakalı kamyonette yapılan kontrolde (6) adet büyükbaş hayvanı "Veteriner Sağlık Raporu" olmadan sevk ettiği tespit edilmiştir. Şüpheli hakkında tanzim edilen evraklar ile büyükbaş hayvanlar idari yaptırım uygulanmak üzere İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne teslim edilmiştir.
4. SARIOĞLAN'DA HAYVAN SAĞLIĞI VE ZABITASI KANUNUNDAKİ KABAHATLER:
Tatili köyü mevkiinde (Kayseri - Sivas Karayolu); 29 Aralık 2012 günü saat: 08.30 sıralarında İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri ile birlikte şüpheli N.G.'ye ait 38 ZE ... Plakalı kamyonette yapılan kontrolde (15) adet küçükbaş hayvanı "Veteriner Sağlık Raporu" olmadan sevk ettiği tespit edilmiştir. Şüpheli hakkında tanzim edilen evraklar ile büyükbaş hayvanlar idari yaptırım uygulanmak üzere ilçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne teslim edilmiştir.
1/4

5. TALAS'DA ZEHİRLENME:
Sakaltutan köyünde; 29 Aralık 2012 günü saat 04.00 sıralarında mağdurlar T.M.K., F.K., ş. K., H.K. ve H.E.N.K. ısınmak için yaktıkları sobadan çıkan gazdan zehirlenmiştir. Mağdurlar kaldırıldıkları Tomarza Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.
6. MELİKGAZİ'DE YÜKSEKTEN DÜŞME:
Küçükbürüngüz mahallesinde; 29 Aralık 2012 günü saat: 10.00 sıralarında mağdur A.Ö., evinin balkonunda temizlik yaparken ayağının kayması sonucu yaklaşık 3,5 metre yükseklikten düşerek yaralanmıştır. Mağdur, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınmıştır. Olay ile ilgili Olarak C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
7. AKKIŞLA'DA KASTEN YARALAMA:
Gömürgen Kasabası Yeni Mahallede; 29 Aralık 2012 günü saat: 17.00 sıralarında şüpheliler A.E. ve İ.B., aralarında bulunan husumet nedeniyle tartıştıkları köy imamı mağdur Ş.A.'yı tekme ve yumruk vurmak suretiyle hafif şekilde yaralamıştır. Mağdur, Akkışla sağlık kuruluşunda yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.
8. SARIOĞLAN'DA KİŞİYİ HÜRRİYETİNDEN YOKSUN KILMA:
Çiftlik Kasabasında; 29 Aralık 2012 günü saat: 19.00 sıralarında mağdur M.E.S., alacaklı olduğu mağdur H.K.'yi evine çağırarak 835.000 TL. alacağını isteyerek kısa bir süre evinde alıkoyması üzerine olay meydana gelmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şüpheli ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.
9. MELİKGAZİ'DE KASTEN YARALAMA:
Büyükbürüngüz Mahallesinde; 29 Aralık 2012 günü saat: 17.00 sıralarında şüpheliler E.M. ve oğlu B.M., mağdurlar G.B. ve B.B.'nin evine doğum gününe giden kızı yüzünden aralarında çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine mağdurları tekme ve yumruk vurmak suretiyle hafif şekilde yaralamıştır. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.
30.12.2012
1. TOMARZA'DA KASTEN YARALAMA:
Dadaloğlu Kasabası Hürriyet mahallesinde; 29 Aralık 2012 günü saat: 17.00 sıralarında şüpheli M.Y., yemek yapıp yapmama meselesi nedeniyle tartıştığı eşi mağdur F.Y.'Yİ yumruk vurmak suretiyle yaralamıştır. Mağdur, Tomarza Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Aynı gün saat 23.00 sıralarında öğrenilen olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek talimatı gereği şüpheliye (1) ay süre ile mağdura yaklaşmama tedbir kararı uygulanmış, ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.
2. DEVELİ'DE KASTEN YARALAMA:
Şahmelik köyünde; 29 Aralık 2012 günü saat: 20.30 sıralarında mağdur S.Ö., tarlada çalıştığı esnada kendisine iki el ateş edildiğini ve iki bacağından yaralandığını, kendi imkânları ile Develi Devlet Hastanesine geldiğini beyan etmiştir. Burada yapılan ilk müdahalesine müteakip ileri tetkik ve tedavi için Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilerek tedavisine devam edilmektedir. Yapılan inceleme ve araştırmada; mağdurun husumetli olduğu kardeşi şüpheli B.E.Ö.'nİn olabileceğinin değerlendirilmesi üzerine olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş talimatları doğrultusunda şüpheli yakalanarak, el svvapları alınmış, olayda kullanıldığı değerlendirilen şüpheliye ait ruhsatsız av tüfeği (Tuka marka 2368 seri nolu, çift kırma) muhafaza altına alınarak ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikata başlanmıştır.
3. YAHYALI'DA HABERLEŞME VE ENERJİ NAKİL KABLOSU HIRSIZLIĞI:
Delialiuşağı köyünde; 29 Aralık 2012 günü saat: 23.30 sıralarında telefon direklerindeki kabloların direklerden söküldüğü ihbarının alınması üzerine yapılan kontrolde şüpheliler E.K., N.K. ve B.V.'nin köyün yamacından geçen 14 direk arası telefon telini keserek 38 .... Plakalı araca yükledikleri tespit edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek araçta yapılan kontrolde; aracın arka koltuğu ile bagaj kısmında yaklaşık 350 metre telefon teli bulunmuş, şüpheliler mevcutlu olarak adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alınmış, çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakılmışlardır.
2/4

4. DEVELİ'DE KUMAR OYNAMAK İÇİN YER VE İMKÂN SAĞLAMAK:
Yaylacık köyünde; 29 Aralık 2012 günü saat: 23.00 sıralarında işletmeciliğini şüpheli H.B.'nin yaptığı kahvehanede yapılan kontrolde; şüpheliler S.E., Y.G., T.B. ve S.Ç.'nin zar atmak sureti ile kumar oynadıkları tespit edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, masa üzerinde bulunan 495 TL para ile iki adet zar muhafaza altına alınmış, kahvehane sahibi H.B. hakkında "Kumar için Yer ve İmkan Sağlama" suçundan adli tahkikat, diğer (4) şüpheli hakkında kabahatler kanununa göre "Kumar Oynamaktan 169' ar TL idari yaptırım uygulanarak şahıslar serbest bırakılmıştır.
5. TOMARZA'DA YÜKSEKTEN DÜŞME:
İmamkullu köyünde; 30 Aralık 2012 günü saat: 11.30 sıralarında mağdur Ö. Ç. isimli şahıs, evlerinin merdiveninden indiği esnada dengesini kaybederek yaklaşık (1,5) metre yükseklikten düşerek kafasını merdivenlere çarpması sonucu yaralanmıştır. Yaralı şahıs, ilk tedavisi Tomarza Devlet Hastanesinde yapıldıktan sonra ileri tetkik ve tedavi için Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiştir. Hayati tehlikesi bulunmayan şahsın tedavisine devam edilmektedir. Olayla ilgili olarak C.Başsavcılığına bilgi verilmiş olup tamamlanan tahkikat evrakları muameleten gönderilecektir.
6. TOMARZA'DA YÜKSEKTEN DÜŞME
Dadaloğlu Kasabasında; 30 Aralık 2012 günü saat: 12.00 sıralarında mağdur C. K. isimli çocuk, oyun oynadığı esnada evlerinin merdiveninden dengesini kaybederek düşmesi sonucu kafasından hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralı çocuk, Tomarza Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili olarak C.Başsavcılığına bilgi verilmiş olup tamamlanan tahkikat evrakları muameleten gönderilecektir.
7. YAHYALI'DA KASTEN YARALAMA:
Mustafabeyli köyünde; 30 Aralık 2012 günü saat: 13.00 sıralarında şüpheli O.Ö., eşini taciz etmeye geldiği gerekçesi ile tartıştığı mağdur A.D. isimli şahsı, kendisine ait ruhsatlı 08A3624 seri numaralı Huğlu marka yarı otomatik av tüfeğinin dipçiği ile yüzüne vurmak suretiyle yaralamıştır. Yaralı şahıs Yahyalı Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş talimatları doğrultusunda şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmış, olayda kullanılan av tüfeği muhafaza altına alınmıştır.
8. AKKIŞLA'DA KİŞİYE VE HATIRASINA HAKARET:
Ganişeyh köyünde; 30 Aralık 2012 günü saat: 16.30 sıralarında şüpheli K. D. isimli bayan tartıştığı mağdur T. D. isimli bayana küfür etmek suretiyle hakarette bulunmuştur. Olay ile ilgili olarak C.Savcısına bilgi verilmiş olup, alınan talimat doğrultusunda ifadeleri alınan şahıslar 31 Aralık 2012 günü mevcutlu olarak C.Başsavcılığına sevk edilmek üzere serbest bırakılmışlardır.
9. PINARBAŞI'DA KARA AVCILIĞI KANUNUNA MUHALEFET:
Yukarıkaragöz Köyünde; 30 Aralık 2012 günü saat: 20.30 sıralarında şüpheli K. A. isimli şahıs, A. P. isimli şahsa ait ruhsatlı CBC 12 Cal marka av tüfeği ile gece av yaptığı tespit edilmiştir. Olayda kullanılan av tüfeği muhafaza altına alınmış olup, şahıs hakkında tanzim edilen evraklar idari yaptırım kararı uygulanmak üzere Kayseri İl Çevre ve Orman Müdürlüğüne gönderilecektir.
10. TOMARZA'DA DİĞER KABAHATLER
Avşarobası Kasabasında; 30 Aralık 2012 günü saat: 20.00 sıralarında şüpheli Yalçın KIRTAŞ isimli şahsın, ruhsatsız olarak kahvehane işlettiği tespit edilmiştir. Şahıs hakkında tanzim edilen evraklar idari yaptırım kararı uygulanmak üzere Avşarobası Belediyesine gönderilecektir.
11. TOMARZA'DA KASTEN YARALAMA:
Dadaloğlu Kasabasında; 30 Aralık 2012 günü saat: 19.00 sıralarında şüpheliler E.T. ve A.T. isimli şahıslar, aralarında bulunan husumet nedeniyle çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu mağdur A.T. isimli şahsı sopa ve yumruk vurmak suretiyle yaralamışlardır. Yaralı şahıs, ilk tedavisi Tomarza Devlet Hastanesinde yapıldıktan sonra Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiş, burada yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili olarak C.Savcısına bilgi verilmiş olup, alınan talimat doğrultusunda ifadeleri alınan şüpheliler serbest bırakılmışlardır.
3/4

TRAFİK OLAYLARI:
29.12.2012
KOCASİNAN'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Molu mahallesinde; 29 Aralık 2012 günü saat: 11.00 sıralarında şüpheli E.Ç., sürücülüğünü yaptığı 38 ZS ... Plakalı aracı ile Molu mahallesinden Kayseri istikametine seyir halindeyken dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybederek şarampole devrilmesi sonucu kaza meydana gelmiştir. Olayda, araçta yolcu olarak bulunan V.D. ve S.K. hafif şekilde yaralanmış, kaldırıldıkları Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tedavilerine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim