• BIST 110.059
  • Altın 175,012
  • Dolar 4,0867
  • Euro 5,0024
  • Kayseri : 14 °C
  • Ankara : 18 °C
  • İstanbul : 22 °C

KAYSERİ GÜNLÜK JANDARMA OLAYLARI

KAYSERİ GÜNLÜK JANDARMA OLAYLARI
ASAYİŞ OLAYLARI:
01 Mart 2013
a. BÜNYAN'DA ZEHİRLENME:
Pirahmet köyünde; 01 Mart 2013 günü saat: 06.00 sıralarında mağdur E.S., rahatsızlığı nedeniyle aldığı fazla miktardaki ağrı kesici ilaçlardan zehirlenmiştir. Mağdur sevk edildiği Bünyan Devlet Hastanesinde yapılan tedavisini müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.
b. DEVELİ' DE KASTEN YARALAMA:
Şıhlı kasabasında; 01 Mart 2013 günü saat: 13.00 sıralarında mağdur S.T., çocuğu ile kaldığı evde annesi şüpheli S.T'nin sigara içmesi üzerine tartışmışlar tartışma esnasında şüpheli tarafından tokat ve yumrukla dövülmesi üzerine aldığı bıçakla kendisini yaralamaya çalışmış, şüpheli, mağdurun elinden aldığı bıçakla üzerine yürümüş ve elinden yaralamıştır. Mağdur kaldırıldığı Develi Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş, olayda kullanılan bıçak muhafaza altına alınarak, şüpheli ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır. Mağdur, ailesinin yanında kalmak istememesi üzerine Kayseri Sosyal Hizmetler Kadın Konuk evine teslim edilerek tahkikat tamamlanmıştır.
c. PINARBAŞI'DA YÜKSEKTEN DÜŞME:
Pazarören beldesi Fevzi Çakmak Mahallesinde; 01 Mart 2013 günü saat: 15.00 sıralarında mağdur H.D., düzeltmek için çıktığı garaj çatısından düşmesi sonucu hafif şekilde yaralanmıştır. Mağdur, kaldırıldığı Bünyan Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.
d. SARIZ' DA HÜRRİYETE VE ŞEREFE KARŞI DİĞER SUÇLAR:
Dayıoluk köyünde; 01 Mart 2013 günü saat: 13.00 sıralarında mağdur H.M., Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği şikâyet dilekçesinde, şüpheli M.A.'nın kendisini sürekli telefonla arayarak Huzur ve Sükûnunu Bozduğunu beyan ederek şikayetçi olmuştur. Olay ile ilgili C.Savcısının talimatı doğrultusunda şüpheli ifadesi alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.
e. YAHYALI' DA KASTEN YARALAMA:
Sazak köyünde; 01 Mart 2013 günü saat: 19.00 sıralarında şüpheli Ç.T., ailevi nedenlerle tartıştığı mağdur Z.T.'ye yumruk ve tekme vurmak suretiyle hafif şekilde yaralamıştır. Mağdur, olay sonrası kaldırıldığı Yahyalı Devlet Hastanesinde yapılan tedavisini müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şüpheli ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.
02 Mart 2013
a. TOMARZA' DA KASTEN YARALAMA:
Kuşcağız köyünde; 02 Mart 2013 günü saat: 00.10 sıralarında şüpheli H.K., nikâhsız olarak birlikte yaşadığı mağdur Z.A.' yi çıkan tartışma esnasında tekme ve vurmak suretiyle hafif şekilde yaralamıştır. Mağdur, olay sonrası kaldırıldığı Tomarza Devlet Hastanesinde yapılan tedavisini müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şüpheli ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.
b. YAHYALI'DA TEHDİT:
Kocahacılı köyünde; 02 Mart 2013 günü saat: 13.15 sıralarında şüpheli S.P., kaybolan mazotunu kendisinin aldığını iddia eden mağdur MA' yi "Senin canına malına bir şey olursa benden bil" diyerek tehdit etmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş olup, şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.
03 Mart 2013
a. DEVELİ ' DE KASTEN YARALAMA:
Soysallı Köyünde; 03 Mart 2013 günü saat: 01.30 sıralarında şüpheli M.S. mağdur G.T.' yi aralarında kız meselesi yüzünden çıkan tartışma esnasında yumruk vurmak suretiyle yaralamıştır. Olay sonrası burnu kırılan mağdur sevk edildiği Develi Devlet Hastanesinde yapılan tedavisin müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat evrakları ikmalen gönderilmek üzere tahkikat tamamlanmıştır.

b. İNCESU' DA YÜKSEKTEN DÜŞME:
Kızılören Orta Mahallede; 03 Mart 2013 günü saat: 17.40 sıralarında mağdur F.K. evinin merdivenlerinden ayağının kayması sonucu düşerek yaralanmıştır. Olay sonrası mağdurun sol bacağında çatlak meydana gelmiş, mağdur sevk edildiği Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş olup tahkikata başlanılmıştır.
c. İNCESU'DA ZEHİRLENME:
Saraycık Mahallesinde; 03 Mart 2013 günü saat:17.00 sıralarında mağdur M.A. isimli çocuk evde bulunan çamaşır suyundan içmek suretiyle zehirlenmiştir. Hayati tehlikesi olmayan mağdur olay sonrası Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiş olup tedavisi burada devam etmektedir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş olup tahkikata başlanılmıştır.
d. SARIOĞLAN' DA GENEL TEHLİKE YARATAN DİĞER SUÇLAR:
Yerlikuyu Köyünde; 03 Mart 2013 günü saat: 13.30 sıralarında şüpheli G.T.' ye ait başıboş kangal köpeği mağdur İ.Y.' nin sağ ve sol elinden ısırarak yaralamıştır. Mağdur olay sonrası Sarıoğlan Devlet Hastanesine sevk edilmiş olup yapılan tedavisini müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat evrakları ikmalen gönderilmek üzere tahkikat tamamlanmıştır.
e. TALAS'DA TEHDİT:
Çömlekçi Köyünde; 01 Mart 2013 günü saat: 12.30 sıralarında şüpheli Y.K. mağdurlar M.K. ve eşi D.K.' yi aralarında çıkan tartışma sırasında seni buralarda yaşatmam diyerek tehdit etmiştir. Olay mağdurların 03.03.2013 günü İlçe J.K.lığına müracaatı ile öğrenilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat evrakları ikmalen gönderilmek üzere tahkikat tamamlanmıştır.
TRAFİK OLAYLARI:
a. DEVELİ' DE TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Öksüt köyünde; 01 Mart 2013 günü saat: 11.30 sıralarında şüpheli T.K., idaresindeki 38 .... plakalı otomobili ile Develi istikametinde seyir halindeyken, sürücü belgesiz şüpheli E.O' nün yol kenarına tedbir almadan park ettiği 38 .... plakalı traktöre önden çarpması sonucu kaza meydana gelmiştir. Olayda, hafif şekilde yaralanan araç sürücüsü T.K. ile aynı araçta yolcu olarak bulunan ve hayati tehlikeleri bulunan İ.K. ve A.K.A., kaldırıldıkları Kayseri Erciyes Üniversitesi Hastanesinde tedavilerine devam edilmektedir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şüpheliler ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikata başlanmıştır.
b. SARIZ' DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Karapınar köyünde; 01 Mart 2013 günü saat: 16.00 sıralarında şüpheli T.E.İ, idaresindeki
24 plakalı aracı ile Sarız istikametinden Karapınar istikametine seyir halendeyken yolun buzlu
olması nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek şarampole takla atması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada, araç sürücüsü ile yolcu olarak bulunan mağdurlar S.E., A.E., M.E., B.E., V.E. ve M.E. yaralanmıştır. Yaralılar, Sarız Devlet Hastanesine kaldırılmış, S.E. hayati tehlikesi olmayıp ileri tetkik ve tedavisi için Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alınmış, diğer yaralılar taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şüpheli ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikata başlanmıştır.
02 Mart 2013
a. SARIZ' DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Kıskaçlı köyünde; 02 Mart 2013 günü saat: 16.00 sıralarında şüpheli Ö.A. sevk ve
idaresindeki 27 plakalı otomobili ile seyir halinde iken dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu
direksiyon hâkimiyetini kaybederek gidiş istikametine göre yolun sağ tarafında bulunan şarampole devrilmesi sonucu meydana gelen kazada araç sürücüsü ve araçta yolcu olarak bulunan mağdur G.K. hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmışlardır. Yaralılar Kayseri Eğitim ve Araştırma hastanesine sevk edilerek tedavi altına alınmışlardır. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş olup gerekli tahkikata başlanılmıştır.
b. İNCESU' DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Saraycık mahallesinde; 02 Mart 2013 günü saat: 14.45 sıralarında şüpheli B.A. sevk ve
idaresindeki 28 plakalı otomobili ile İncesu istikametinden Kayseri istikametine seyir halinde
iken dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybederek karşı yönden gelen
şüpheli E.D. sevk ve idaresindeki 38 plakalı otomobile çarptığı esnada, onun arkasından gelen
A.E. sevk ve idaresindeki 38 plakalı otomobile de çarpması sonucu zincirleme kaza meydana
gelmiştir. Kazada 28 plakalı araçta yolcu olarak bulunan E.Ş., M.Ş., H.Ş., 38 plakalı araç

sürücüsü ve araçta yolcu0 olarak bulunan M.D., H.D., 38 plakalı araç sürücüsü ve araçta yolcu
olarak bulunan H.P., S.E. ve A.E. isimli şahıslar hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmışlardır. Yaralılar Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve Özel Erciyes Kartal Hastanesinde tedavi altına alınmışlardır. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş olup gerekli tahkikata başlanılmıştır.
03 Mart 2013
a. MELİKGAZİ' DE TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Turan Mahallesinde; 02 Mart 2013 günü saat: 17.30 sıralarında şüpheli B.G. sevk ve
idaresindeki 38 plakalı otomobili ile Turan Mahallesi istikametinden Kayseri istikametine seyir
halinde iken aracını mıcıra kaptırması sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybederek yolun sağ tarafına devrilmesi neticesinde meydana gelen kazada araçta yolcu olarak bulunan mağdur E.T. hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmıştır. Yaralı şahıs Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş olup gerekli tahkikata başlanılmıştır.
b. YEŞİLHİSAR' DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Derbentbaşı Köyünde; 02 Mart 2013 günü saat: 20.20 sıralarında şüpheli İ.K. sevk ve
idaresindeki 38 plakalı otomobili ile Derinkuyu ilçesinden Yeşilhisar ilçesi istikametine seyir
halinde iken Derbentbaşı köyü mevkiine geldiği esnada aracının direksiyon hâkimiyetini kaybederek yolun sağ tarafına takla atarak devrilmesi neticesinde meydana gelen kazada araç sürücüsü ve araçta yolcu olarak bulunan mağdurlar A.T.K. ve Y.K. hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmışlardır. Yaralı şahıslar Nevşehir ilindeki çeşitli sağlık kuruluşlarına sevk edilerek tedavi altına alınmışlardır. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş olup gerekli tahkikata başlanılmıştır.
c. SARIOĞLAN' DA TEK TARAFLI MEYDANA GELEN YARALANMALI TRAFİK KAZASI:
Palas Kasabasında; 03 Mart 2013 günü saat: 17.30 sıralarında mağdur Z.Y. sevk ve
idaresindeki 38 ... plakalı otomobili ile Sarıoğlan ilçesinden Palas Kabası istikametine seyir halinde Palas Kasabası girişinde aracının direksiyon hâkimiyetini kaybederek aracını şarampole devirmesi sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada araç sürücüsü hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmış, sevk edildiği Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tedavisini müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş olup gerekli tahkikata başlanılmıştır
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim