• BIST 94.437
  • Altın 194,212
  • Dolar 4,7316
  • Euro 5,4729
  • Kayseri : 14 °C
  • Ankara : 17 °C
  • İstanbul : 23 °C

KAYSERİ GÜNLÜK JANDARMA OLAYLARI

KAYSERİ GÜNLÜK JANDARMA OLAYLARI
ASAYİŞ OLAYLARI:
ASAYİŞ OLAYLARI:
08 Mart 2013
a. BÜNYAN' DA HAKKI OLMAYAN YERE TECAVÜZ:
08 Mart 2013 günü saat: 17.30 sıralarında, Bünyan ilçesi Tuzhisar Kasabasında, şüpheli E.B. miras anlaşmazlığı nedeni ile H.Ö.'ye ait tarlayı sürmüştür. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat evrakları ikmalen gönderilmek üzere tahkikat tamamlanmıştır.
b. DEVELİ' DE KASTEN YARALAMA:
Sindelhöyük Beldesinde; 08 Mart 2013 günü saat 07.30 sıralarında şüpheli/mağdur U.K. ile şüpheli/mağdur H.T. aralarında çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu birbirlerini tekme ve tokat vurmak suretiyle yaralamışlardır. Şüpheli/mağdurlar sevk edildikleri Develi Devlet Hastanesince tedavileri yapılarak taburcu edilmişlerdir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş olup, savcılıkça ifadelerinin alınmasına müteakiben ailelerine teslim edilmişlerdir.
c. FELAHİYE' DE TAKSİRLE YARALAMA:
08 Mart 2013 günü saat: 15.30 sıralarında, Felâhiye ilçesi Büyüktoraman Kasabasında, şüpheli S.T.'nin top oynadığı esnada vurduğu futbol topunun mağdur E.K.'nın başına çarpması sonucu mağdur yere düşerek yaralanmıştır. Olay sonrası mağdurun sağ kolunda üç ayrı yerden kırık oluşmuş, mağdur E.Ü.T.F. hastanesine sevk edilmiş olup tedavisi burada devam etmektedir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.
d. MELİKGAZİ' DE KASTEN YARALAMA:
08 Mart 2013 günü saat: 15.30 sıralarında, Melikgazi ilçesi Gesi Güney Mahallede şüpheli K.Ö. mağdurlar D.C., Ş.Ö ve A.U.'ya tokat atmak suretiyle yaralamıştır. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş olup, tahkikat evrakları ikmalen gönderilmek üzere tahkikat tamamlanmıştır.
e. PINARBAŞI'DA ZEHİRLENME:
08 Mart 2013 günü saat 09.30 sıralarında, Pınarbaşı İlçesi Oğuzlar Mahallesinde, mağdur İ.K. baş ağrısı nedeniyle içtiği 3 adet ağrı kesici haptan zehirlenmiştir. Olay sonrası mağdur sevk edildiği Pınarbaşı Devlet Hastanesinde yapılan tedavisini müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş olup, tahkikat tamamlanmıştır.
f. SARIOĞLAN' DA KASTEN YARALAMA:
08 Mart 2013 günü saat: 15.30 sıralarında, Sarıoğlan ilçesi Çiftlik Kasabasında, şüpheli O.Y. mağdur H.Y.'yi aralarında çıkan tartışma esnasında tokat vurmak suretiyle yaralamıştır. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş olup, tahkikat evrakları ikmalen gönderilmek üzere tahkikat tamamlanmıştır.
g. SARIZ'DA DİĞER KAZALAR:
08 Mart 2013 günü saat 09.30 sıralarında, Sarız İlçesi Oğlakkaya Köyünde, mağdur S.K. evin merdivenlerinden çıktığı esnada kafasını evin girişinde bulunan demir kapıya çarpması sonucu yaralanmıştır. Olay sonrası mağdur sevk edildiği Sarız Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş olup, tahkikat tamamlanmıştır.
h. YAHYALI' DA KASTEN YARALAMA:
08 Mart 2013 günü saat: 15.30 sıralarında, Yahyalı ilçesi Mustafabeyli Köyünde, şüpheli/mağdur İ.T., şüpheli/mağdur H.Ö.'yü aralarında ağaç kesme meselesi nedeniyle çıkan tartışma esnasında elinde bulunan testere ile omuz ve kafa kısmından yaralamış, H.ö. ise İ.T.'yi bıçak (ahşap saplı 25 cm uzunluğunda) ile sağ omzundan yaralamıştır. Yaralı şahıslar olay sonrası Yahyalı Devlet Hastanesine sevk edilmiş olup, İ.T. yapılan tedavisini müteakip taburcu edilmiş, H.Ö. ise hayati tehlikesinin bulunmasından dolayı Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.
1/3

09 Mart 2013
SARIZ' DA KASTEN YARALAMA:
Ayranlık köyünde; 09 Mart 2013 günü saat: 19.00 sıralarında, şüpheli S.Ş aralarında husumet bulunan mağdur A.K 'yi kafasına taş ile vurmak sureti ile yaralamıştır. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş olup, tahkikata başlanılmıştır
10 Mart 2013
a. İNCESU' DA KASTEN YARALAMA:
Örenşehir Mahallesinde; 09 Mart 2013 günü saat:23.30 sıralarında, şüpheliler R. A. ile S.D. tartıştıkları mağdur A.A.'yı tekme ve yumruk vurmak sureti ile yaralamışlardır. Hayati tehlikesi bulunmayan mağdur İncesu Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.
b. TOMARZA' DA KASTEN YARALAMA:
İmamkullu köyünde; 10 Mart 2013 günü saat:12.00 sıralarında, şüpheli E. G., aralarında arazi meselesi nedeniyle husumet bulunan mağdurlar S. Y. ve N. Y.'yi sopa ve yumruk vurmak suretiyle hafif şekilde yaralaması ve kendisine ait ruhsatsız av tüfeği ile havaya ateş etmek suretiyle olay meydana gelmiştir. Mağdurlar, kaldırıldıkları Tomarza Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalelerine müteakip ileri tetkik ve tedavi amacı ile sevk edildikleri Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tedavilerini müteakip taburcu edilmişlerdir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, ruhsatsız av tüfeği muhafaza altına alınmış, şüpheliler ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.
c. DEVELİ' DE KİŞİYE VE HATIRASINA HAKARET:
Sindelhöyük Kasabasında; 10 Mart 2013 günü saat: 17.00 sıralarında, şüpheli/mağdur F. K., aralarında köpek meselesi nedeniyle husumet bulunan şüpheli /mağdur S. C.'nin birbirlerine hakaret etmeleri neticesinde olay meydana gelmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş, şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.
d. TOMARZA' DA KİŞİLERE AİT MALA ZARAR VERME:
İmamkullu köyünde; 10 Mart 2013 günü saat: 09.00 sıralarında, şüpheli A.E., besledikleri büyükbaş hayvanlardan bir tanesini satmak istemesi üzerine çıkan tartışma sonrasında babası mağdur S.E.'a ait vitrin camlarını kırmıştır. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şüpheli ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.
e. KOCASİNAN' DA İŞ KAZASI:
Beydeğirmeni köyünde; 10 Mart 2013 günü saat: 18.30 sıralarında bir plastik fabrikasında çalışan mağdur C.K., su borularını traktör römorkundan indirdiği esnada ayağına düşürmesi sonucu hafif şekilde yaralanmıştır. Mağdur, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tedavisini müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.
TRAFİK OLAYLARI: 08 Mart 2013
PINARBAŞI' DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
08 Mart 2013 günü saat: 07.30 sıralarında, Pınarbaşı ilçesi Büyükpotuklu Köyünde,şüpheli/mağdur D.Ö. sevk ve idaresindeki 38 plakalı aracı ile Büyükpotuklu istikametindenPınarbaşı istikametine seyir halinde iken aracını mıcıra kaptırarak şarampole girmesi sonucu kaza meydana gelmiştir. Kaza sonrası araç sürücüsü ve araçta yolcu olarak bulunan N.B. hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmış, ambulans ile Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmişlerdir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş olup, tahkikata başlanılmıştır.
2/3

09 Mart 2013
a. TALAS' DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
09 Mart 2013 günü saat:05.00 sıralarında, Talaş ilçesi Kayseri-Malatya karayolu 26'ncı
km.sinde; şüpheli M. Ö. sevk ve idaresindeki 38 plakalı otomobili ile seyir halinde iken
dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek takla atması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada araçta yolcu olarak bulunan H. O. ile A. Ş. isimli şahıslar hafif şekilde yaralanmışlardır. Yaralılar Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yapılan tedavilerine müteakip taburcu edilmişlerdir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş olup, tahkikata başlanılmıştır.
b. SARIZ' DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Tekneli Köyündü;09 Mart 2013 günü saat:10.15 sıralarında, şüpheli S.E kullanmış olduğu
38 plakalı aracı ile Damızlık-Tekneli köyüne doğru seyir halinde iken dikkatsizlik ve
tedbirsizlik sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybederek yoldan çıkması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada araç sürücüsü ve araçta yolcu olarak bulunan T.S, M.Ç ile A.D hafif şekilde yaralanmışlardır. Yaralılar Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yapılan tedavilerine müteakip taburcu edilmişlerdir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş olup, tahkikata başlanılmıştır.
c. İNCESU' DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Garipçe köyü Kayseri-Nevşehir karayolu 29'uncu km.sinde; 09 Mart 2013 günü saat: 15.30
sıralarında, şüpheli İran uyruklu A.R kullandığı 28 plakalı çekici ile hareket halinde iken
dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybederek yoldan çıkması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada araç sürücüsü hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralı şahıs İncesu Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş olup, tahkikata başlanılmıştır.
10 Mart 2013
TALAŞ' DA TRAFİK KAZASI SONUCU ÖLÜME SEBEBİYET VERME:
Kuruköprü mahallesinde (Kayseri-Malatya Karayolu 16'ncı km.si); 10 Mart 2013 günü saat: 10.00
sıralarında, şüpheli S. Y. 34 plakalı mikser Kamyonu ile Malatya istikametinden Kayseri
istikametine dönüş yaptığı esnada, Malatya istikametinden seyir halinde olan şüpheli/mağdur Z. Y.,
yönetimindeki 38 plakalı otomobili ile şüphelinin kullandığı mikser kamyona çarpması
sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada, 38 plakalı araçta yolcu olarak bulunan A. Y. olay
yerinde hayatını kaybetmiş, yine aynı araç sürücüsü ile yolcu olarak bulunan A. Y., N. Y., F. Y. hayati tehlike arz edecek şekilde, A. Y. ise hafif şekilde yaralanmışlardır. Hayati tehlikesi bulunan yaralıların Kayseri ilinde bulunan değişik hastanelerde tedavilerine devam edilmektedir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş, şüpheli S. Y. gözaltına alınarak tahkikata başlanmıştır.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim