• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • Kayseri : 14 °C
  • Ankara : 18 °C
  • İstanbul : 19 °C

KAYSERİ GÜNLÜK JANDARMA OLAYLARI BÜLTENİ

KAYSERİ GÜNLÜK JANDARMA OLAYLARI BÜLTENİ
ASAYİŞ OLAYLARI:
a. BÜNYAN'DA TEHDİT:
Elbaşı kasabasında; 01 Mayıs 2012 günü saat 13.15 sıralarında, C. B. ve M. A., aralarında bulunan alacak meselesi nedeniyle birbirlerine tehdit ve hakarette bulunmaları sonucu olay meydana gelmiştir. Olay ile ilgili C.savcısının talimatı ile şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.
b. DEVELİ'DE YÜKSEKTEN DÜŞME:
İncesu köyünde; 01 Mayıs 2012 günü saat 12.30 sıralarında, N. E, evlerinin bahçesinde bulunan tek katlı ahırın damından ayağı takılarak başının üzerine düşmesi sonucu yaralanmıştır. Mağdur Kayseri Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edilerek hayati tehlikesi nedeniyle müşahede altına alınmış olup, C.Savcısının talimatı ile tahkikata başlanmıştır.
c. İNCESU'DA KASTEN YARALAMA:
Kızılören beldesi Aşağı Mahalle Cumhuriyet Caddesinde, 30 Nisan 2012 günü saat:
12.40 sıralarında R. A., aralarındaki alacak verecek meselesi yüzünden tartıştığı C. A.'yı tekme ve tokat vurmak suretiyle yaralamıştır. C.A. sağlık kuruluşunda yapılan tedavine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.
d. KOCASİNAN'DA TAKSİRLE YARALAMA:
Ebiç Mahallesinde; 29 Nisan 2012 günü saat: 18.00 Sıralarında M. 0. kullanmakta olduğu 38 LS 796 plakalı traktör ile kendisine ait tarlayı sürdükten sonra gelini olan K, O. traktöre binmeye çalıştığı esnada dengesini kaybederek yere düşmesi sonucu yaralanmıştır. Hayati tehlikesi bulunan K.O. Kayseri Eğitim ve araştırma hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, tahkikata başlanılmıştır.
e. KOCASİNAN'DA KASTEN YARALAMA:
Hasanarpa köyünde; 01 Mayıs 2012 günü saat 13.00 sıralarında, A. K., aralarında çıkan tartışma sonucu eşi İ. K.'ın başına ve vücuduna yumruk vurarak hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralamıştır. İ.K. sevk sağlık kuruluşunda tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. C.savcısının talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlamıştır.
f. ÖZVATAN'DA GENEL TEHLİKE YARATAN SUÇLAR:
Kemrelik Köyünde, 30 Nisan 2012 günü saat: 20.00 sıralarında M. B. tarlasında çalıştığı esnada A. T.'ye ait eşeğin sırtından ısırması sonucu yaralanmıştır. M.B. sağlık kuruluşunda yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili olarak C.Savcığına bilgi verilerek şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.
g. PINARBAŞI'DA İŞ KAZASI:
Altıparmak köyünde faaliyet gösteren maden Ocağında, 30 Nisan 2012 günü saat:
10.00 sıralarında E. C. iş yerinde bulunan demir çubuklarını bina içerisine taşımak isterken sağ elinin
demir çubukların arasına sıkışmasıyla yaralanmıştır, Mağdur sağlık kuruluşunda yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, tahkikat tamamlanmıştır.
h. PINARBAŞI'DA TEHDİT:
Gölcük köyü Uzunahmet Mezrasında; 30.04.2012 günü saat 17.15 sıralarında O. M. ve H. M., aralarındaki arazi anlaşmazlığı bulunan A. M.'yi sözlü olarak öldürmekle tehdit etmiştir. Olayla ilgili C.Savcılığına bilgi verilerek şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.
i. PINARBAŞI'DA GENEL TEHLİKE YARATAN DİĞER SUÇLAR:
Kayaaltı köyü, Pınarbaşı-Malatya karayolu 21. km.de; 01 Mayıs 2012 günü saat 10.10 sıralarında C. A idaresindeki 21 FS 296 plakalı araç ile Malatya istikametine giderken, şüpheli H. C Ve ait başıboş büyükbaş hayvana çarpması sonucu olay meydana gelmiştir. C.Savcısının talimatı ile şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.j. SARIZ'DA KASTEN YARALAMA:
Çağsak Köyünde; 29 Nisan 2012 günü saat: 21.00 sıralarında İ K, birlikte yaşadığı dini nikahlı eşi S. A. ile ailevi sebeplerden dolayı aralarında çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle, İ. K., S. A. e tekme ve tokat ile vurmak suretiyle hafif şekilde yaralamıştır. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.
k. TALAS'DA KİŞİLERE AİT MALA ZARAR VERME:
Kuruköprü mahallesinde; 01 Mayıs 2012 günü saat 08,00 sıralarında, K. E.. A. E.'in evinin önünde bulunan ceviz ağacına kesmesi sonucu olay meydana gelmiştir. C.Savcısının talimatı ile şahıslar İfadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır,
2. KAÇAKÇILIK OLAYLARI:
a. KOCASİNAN'DA PETROL PİYASASI KANUNUNA MUHALEFET:
30.04.2012 günü saat: 17:30 sıralarında Kayseri İli Kocasinan İlçesi Himmetdede Beldesi Kayseri Ankara Karayolu üzerinde faaliyet gösteren C. T.'in işletmeciliğini yaptığı akaryakıt istasyonunda yapılan kontrolde 16 ZY .... plakalı araca gaz yağı satışının yapıldığı ve yazarkasadan satış sonrasında motorin fişi verildiği tespit edilmiştir. Konu ile ilgili olarak C.Savcısının talimatı doğrultusunda 2 takım numune alınarak tankta bulunan 1800 litre gazyağı el koyma işlemine takiben Kayseri İl Özel İdaresine teslim edilmiştir. C. T. ifadesinin alınmasını müteakiben serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.
b. PINARBAŞI'DA İZİNSİZ KAZI YAPMAK:
Melikgazi köyü Kuş zamantı kalesi mevkiinde; 29 Nisan 2012 günü saat: 22.30 sıralarında alınan ihbar üzerine icra edilen devriye faaliyeti esnasında Y. A, ile A. B. kaçak kazı yaptıkları sırada yakalanmışlardır. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek alman talimat doğrultusunda olayda kullanılan (1) adet detektör, (1) adet kürek ve (1) adet manivela ve (1) adet detektör aparatı muhafaza altına alınmış, şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat
tamamlanmıştır.
3. TRAFİK OLAYLARI:
a. İNCESU'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Subaşı köyü Tepetarla mevkiinde; 30.04.2012 günü saat 09.10 sıralarında I. 0. sevk ve idaresindeki 38 TL 427 plakalı traktör ile Subaşı-Tepetarla mevkii istikametinde seyir halindeyken traktörün arazide kasise düşmesiyle direksiyon hâkimiyetini kaybedip traktörden düşmüş, üzerinden traktörün geçmesi sonucu göğsünden yaralanmıştır. Hayati tehlikesi olan yaralı Kayseri E.0.T F hastanesine kaldırılarak tedavisi devam edilmektedir. Olayla ilgili C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.
b. İNCESU'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Kayseri-Niğde karayolu 10 uncu km sinde; 01 Mayıs 2012 günü saat; 05.30 sıralarında
M. Ü. kendi sevk ve idaresindeki 51 EV 553 plakalı otomobili ile Niğde-Kayseri istikametinde seyir halindeyken önüne çıkan tilkiye çarpmamak için yaptığı manevra sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybederek aracın takla atmasıyla kaza meydana gelmiştir. Kazada araç sürücüsü ve araçta yolcu olarak bulunan B. D., A. S.,A. U. ve I. D. olmak ü2ere (5) şahıs yaralanmıştır. Yaralılar İncesu Devlet hastanesine sevk edilmiş, ileri tetkik ve tedavileri için M.Ü. Kayseri Eğitim ve araştırma hastanesine, i. D. ise Erciyes Ü.T.F.Hastanesine sevk edilmiştir. Hayati tehlikeleri olmayıp tedavileri devam etmekte olup, diğer yaralılar tedavilerine müteakip taburcu edilmişlerdir. Olay C.Savcılığına bildirilerek tahkikata başlanılmıştır.
b. KOCASİNAN'DA TRAFİK KAZASI SONUCU ÖLDÜRME:
Ankara Kayseri Karayolu 17 nci Km.si KASKİ su arıtma tesisi karşısında; 30 Nisan 2012 günü saat: 00.30 sıralarında İ. D. sevk ve idaresindeki 16 Y 0610 plakalı kamyonu ile Ankara-Kayseri
istikametinde seyir halindeyken aynı istikamette giden M. Ç. sevk ve idaresindeki 35 pa 874 plakalı araca arkadan çarpması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada, M Ç. ve 38 PA 874 plakalı otomobilde yolcu olarak bulunan R. A. yaralanmış, M.C.. kaldırıldığı Kayseri Eğt. Arş. Hastanesinde hayati tehlikesi olduğundan beyin cerrahi servisinde tedavi altına alınmış, R.A ise kaldırıldığı Erciyes ÜT.F. hastanesinde hayatını kaybetmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, gözaltına alınan I.D. çıkarıldığı adli makamlarca tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır


C. KOCASİNAN'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Güneşli Beldesi Kızık Mah. Yol Ayrımında; 30.04.2012 günü saat 10.00 sıralarında A. R. A, sevk ve idaresindeki 66 RC 622 plakalı otomobili ile Güneşli - Kayseri istikametinde seyreden ve kontrolsüz şekilde kavşağa giren H. B.'un sevk ve idaresindeki 38 SR 383 plakalı otomobile çarpmasıyla kaza meydana gelmiştir. Kazada araç sürücüleri ve 38 SR 383 plakalı otomobilde yolcu
olarak bulanan H. B. yalanmışlardır. Yaralılardan hayati tehlikesi olan A. R. A. Kayseri E.ÜT.F hastanesine H. B. ve H. B. Kayseri eğitim ve araştırma hastanesine sevk edilerek tedavilerine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcılığına bilgi verilerek şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.
d. PINARBAŞI'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Pınarbaşı - Malatya karayolu Çenkez Karaboğaz köyü mevkiinde: 30.04.2012 günü saat
05.30 sıralarında M. V. idaresindeki 08 HT 375 plakalı otomobili ile Malatya-Kayseri istikametine seyir halinde iken dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek yolun sağ şarampole girmesiyle kaza meydana gelmiştir. Kazada sürücü Ne araçta yolcu olarak bulunan S. U., Ş. U., E. U. ve S, U. Olmak üzere (5) şahıs yaralanmıştır. Yaralılar Pınarbaşı Devlet Hastanesine sevk edilmiş, yaralılardan şüpheli Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine, Ş. U. ise Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilmiş olup tedavilerine müteakip taburcu edilmişlerdir. Olayla ilgili C.Savcılığına bilgi verilerek şahısların ifadelerin alınmasına müteakip serbest bırakılarak
tahkikat tamamlanmıştır.
e. SARIZ'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Sarız - Ayranlık köyü Kahramanmaraş - Kayseri Karayolunda, 29 Nisan 2012 günü saat; 18.10 sıralarında C. U., sevk ve idaresindeki 34 DK 1360 plakalı aracı ile Kahramanmaraş -Kayseri istikametinde seyir halinde iken aşırı hız, sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek şarampole düşmesi sonucu kaza meydana gelmiştir. Hayati tehlikesi olmayan sürücü sağlık kuruluşunda yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.
f. TOMARZA'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Tomarza-Toklar yolu 10.km.de; 01 Mayıs 2012 günü saat 13.30 sıralarında, C. C. idaresindeki 38 HL 674 plakalı araç İle Toklar kasabası istikametinde giderken yolun mıcırlı olması
nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybederek takla atması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada araç sürücüsü ve araçta yolcu olarak bulunan S. K., Ö. S. ve Y. K. Olmak üzere (4) şahıs yaralanmıştır. Yanlı şahıslar sevk edildikleri sağlık kuruluşunda yapılan tedavilerine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şahısların ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim