• BIST 94.552
  • Altın 192,939
  • Dolar 4,7378
  • Euro 5,4908
  • Kayseri : 13 °C
  • Ankara : 17 °C
  • İstanbul : 23 °C

KAYSERİ İL JANDARMA KOMUTANLIĞI GÜNLÜK OLAYLAR BÜLTENİ

KAYSERİ İL JANDARMA KOMUTANLIĞI GÜNLÜK OLAYLAR BÜLTENİ
1. İNCESU'DA YÜKSEKTEN DÜŞME:Üçkuyu Köyünde; 02 Kasım 2011 günü saat 13.30 sıralarında mağdur ö. N. K. kendilerine ait evin balkonunda oynağı sırada dengesini kaybederek yaklaşık (4) metre yükseklikten toprak zemine sırt üstü düşmesi sonucu yaralanm
2. KOCASİNAN'DA KASTEN YARALAMA:
Hırka Köyünde; 02 Kasım 2011 günü saat 10.00 sıralarında şüpheli M. T. aile içi geçimsizlik nedeniyle çıkan tartışma neticesinde eşi mağdur E. T,'yi yumruk vurmak suretiyle hafif şekilde yaralamıştır. Olay ile ilgili CSavcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmış, şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

3. KOCASİNAN'DA HAYVAN SAĞLIĞI VE ZABITASI KANUNUNDAKİ KABAHATLER:
Gömeç Mahallesinde, 02 Kasım 2011 günü saat 14.40 sıralarında Jandarma devriyesince yapılan kontrollerde, şüpheli Ç. T.'nin kullandığı 27 PF 858 plakalı kamyonetin içerisinde menşei şahadetnamesi ve veteriner sağlık raporu olmadan (5) adet küçükbaş hayvanı naklettiği tespit edilmiştir. Şüpheli hakkında idari yaptırım kararı uygulanması için tanzim edilen evraklar Kocasinan Kaymakamlık makamına gönderilmiştir

4. KOCASİNAN'DA AVDA, SPORDA KULLANILAN TÜFEK, NİŞAN TABANCASI VE AV
BIÇAĞIYAPIMI, ALIMI, SATIMI VE BULUNDURMAYA DAİR KANUNDAKİ
KABAHATLER:
Gömeç Mahallesinde, 02 Kasım 2011 günü saat 14.20 sıralarında, Jandarma devriyesince yapılan kontrolde şüpheli M. K.'ya ait 27 PF 858 plakalı Ford Transit marka araç içerisinde yapılan kontrol neticesinde şüpheliye ait (1) adet marka, model ve seri numarası bulunmayan ruhsatsız çift kırma av tüfeği ele geçirilmiştir. Şüpheli hakkında 2521 sayılı kanuna muhalefet suçundan işlem yapılarak tanzim edilen evraklar Kocasinan Kaymakamlık makamına gönderilmiştir,

5. PINARBAŞİN'DA YÜKSEKTEN DÜŞME:
Kaynar Beldesinde; 02 Kasım 2011 günü saat 08.00 sıralarında mağdur A. S. kendisine ait evin çatısında tadilat yaptığı sırada dengesini kaybederek yaklaşık 3 metre yükseklikten düşmesi sonucu yaralanmıştır. Hayati tehlikesi bulunmayan mağdur sevk edildiği E.Ü.T.F Hastanesinde ayak bileğinde kırık şüphesi ile tedavi altına alınmıştır. CSavcısına bilgi verilerek, tahkikata başlanılmıştır.

6. TALAS'DA HAYVAN SAĞLIĞI VE ZABİTASİ KANUNUNDAKİ KABAHATLER:
Kuruköprü Mahallesinde, 02 Kasım 2011 günü saat 11.00 sıralarında Jandarma devriyesi ve Çevre Koruma Timi ile yapılan kontrollerde, şüpheli M. Ç.'nin kullandığı 38 EF 606 plakalı kamyonetin içerisinde menşei şahadetnamesi ve veteriner sağlık raporu olmadan (45) adet kulak küpeli küçükbaş hayvanı naklettiği tespit edilmiştir. Şüpheli hakkında idari yaptırım kararı uygulanması için tanzim edilen evrak Talaş Kaymakamlık makamına gönderilmiştir.

7. TALAS'DA HAYVAN SAĞLIĞI VE ZABITASI KANUNUNDAKİ KABAHATLER:
Kuruköprü Mahallesinde, 02 Kasım 2011 günü saat 11.00 sıralarında Jandarma devriyesi ve Çevre Koruma Timi ile yapılan kontrollerde, şüpheli F. A.'nın kullandığı 38 EK 567 plakalı kamyonetin içerisinde menşei şahadetnamesi ve veteriner sağlık raporu olmadan (1) adet kulak küpeli büyükbaş hayvanı naklettiği tespit edilmiştir. Şüpheli hakkında idari yaptırım kararı uygulanması için tanzim edilen evrak Talaş Kaymakamlık makamına gönderilmiştir.

8. TALAS'DA HAYVAN SAĞLIĞI VE ZABITASI KANUNUNDAKİ KABAHATLER:
Kuruköprü Mahallesinde, 02 Kasım 2011 günü saat 11.00 sıralarında Jandarma devriyesi ve Çevre Koruma Timi ile yapılan kontrollerde, şüpheli C. Y.'nin kullandığı 38 LL 308 plakalı kamyonetin içerisinde menşei şahadetnamesi ve veteriner sağlık raporu olmadan (16) adet kulak küpeli küçükbaş hayvanı naklettiği tespit edilmiştir. Şüpheli hakkında idari yaptırım kararı uygulanması için tanzim edilen evrak Talaş Kaymakamlık makamına gönderilmiştir.

9. TALAS'DA HAYVAN SAĞLIĞI VE ZABITASI KANUNUNDAKİ KABAHATLER:
Kuruköprü Mahallesinde, 02 Kasım 2011 günü saat 11.00 sıralarında Jandarma devriyesi ve Çevre Koruma Timi ile yapılan kontrollerde, şüpheli S. K.'nin kullandığı 38 PP 590 plakalı kamyonetin içerisinde menşei şahadetnamesi ve veteriner sağlık raporu olmadan (1) adet kulak küpeli büyükbaş hayvanı naklettiği tespit edilmiştir. Şüpheli hakkında idari yaptırım kararı uygulanması için tanzim edilen evrak Talaş Kaymakamlık makamına gönderilmiştir,

10. BÜNYAN'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA :
Eski Kayseh-Malatya Karayolu Çakılı Pınar Mevkiinde, 02 Kasım 2011 günü saat 12.45 sıralarında şüpheli/mağdur G. Y. yönetimindeki 51 AY 877 plakalı aracı ile şerit ihlali yaparak karşı yönden gelen şüpheli R. E. yönetimindeki 46 P 4177 plakalı araçla çarpışması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada 46 P 4177 plakalı araç sürücüsü R. E. ve aynı araçta yolcu olarak bulunan mağdur S. E.'nin hafif şekilde yaralandıkları, hayati tehlikeleri bulunmayan yaralılar Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Şüpheli G. Y. hayati tehlikesi şüphesi ile E.Ü.T.F Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. C.Savcısına bilgi verilerek, tahkikata başlanılmıştır.

11. DEVELİ'DE TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA :
Hüseyinli köyünde; 01 Kasım 2011 günü saat 18.00 sıralarında şüpheli E. V. sevk ve idaresindeki 38 LL 343 plakalı aracı ile Develi istikametinden Saimbeyli istikametine seyir halinde iken yoldan geçmekte olan hayvanlara çarpmamak için durduğu esnada, aynı istikamete seyir halinde bulunan M. E. sevk ve idaresindeki 38 AK 635 plakalı aracı ile dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu arkadan çarpması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada araç şoförleri ile birlikte 38 AK 635 plakalı araçta yolcu olarak bulunan C. E. isimli şahıs yaralanmıştır. Yaralı şahıslardan M. E. ve E. V. sevk edildikleri Develi Devlet Hastanesinde tedavilerinin yapılmasını müteakip taburcu edilmişler, diğer yaralı C. E. hayati tehlikesinin bulunması nedeniyle Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilmiştir. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilmiş olup gerekli tahkikata başlanılmıştır.

12. MELİKGAZİ'DE TRAFİK KAZASİ SONUCU TAKSİRLE YARALAMA :
Ağırnas Kasabası Mevkiinde, 02 Kasım 2011 günü saat 16.30 sıralarında şüpheli/mağdur M. E. yönetiminde bulunan 38 H 1964 plakalı aracı ile Ağırnas kasabası istikametinden, Bünyan ilçesi istikametine seyir halindeyken dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybederek takla atması neticesinde kaza meydana gelmiştir. Kazada hafif şekilde yaralanan araç sürücüsü M. E. Bünyan Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. C.Savcısına bilgi verilerek, tahkikata başlanılmıştır.

13. KOCASİNAN'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Himmetdede Kasabası Mevkiinde, 02 Kasım 2011 günü saat 14.00 sıralarında şüpheli M. A. yönetiminde bulunan 06 TJS 15 plakalı araç ile Ankara ili istikametinden Kayseri ili istikametine seyir halinde iken şüpheli M. C.'nin yönetiminde bulunan 38 LL 764 plakalı aracı ile aynı istikamette önünde seyir halinde olan 06 TJS 15 plakalı araca dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu arkadan çarpması neticesinde kaza meydana gelmiştir. Kazada her iki araç şoförünün de yaralanmadığı, 38 LL 764 plakalı araçta yolcu olarak bulunan mağdur Y. K. hafif şekilde yaralanmıştır. C.Savcısına bilgi verilerek, tahkikata başlanılmıştır.

14. KOCASİNAN'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Molu köyünde; 02 Kasım 2011 günü saat 00.10 sıralarında şüpheli M. Ü. sevk ve idaresindeki 38 NT 042 plakalı aracı ile Ankara istikametine seyir halinde iken dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada yaralanan ve hayati tehlikesi bulunmayan araç şoförü Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alınmıştır. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilmiş olup gerekli tahkikata başlanılmıştır.

15. TALAS'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Kamber Köyü Kayseri-Malatya karayolunun 30 km.sinde, 02 Kasım 2011 günü saat 11,10 sıralarında şüpheli/mağdur E. D. yönetiminde bulunan 34 HH 9776 plakalı aracı ile Malatya ili istikametinden, Kayseri ili istikametine seyir halindeyken, aşırı hız sebebi ile direksiyon hakimiyetini kaybederek orta refüj taşına çarpması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada araç sürücüsü ile birlikte yolcular U. K. ile Ş. I. hafif şekilde yaralanmış ve sevk edildikleri Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmışlardır. C.Savcısına bilgi verilerek, tahkikata başlanılmıştır.

16. TOMARZA'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Şıhbarak köyünde; 02 Kasım 2011 günü saat 15.00 sıralarında şüpheli M. A. sevk ve idaresindeki 50 DE 085 plakalı traktör ile Tomarza ilçesi istikametinden Şıhbarak köyü istikametine seyir halinde iken traktöre bağlı olan römorkun çeki demirinin koparak römorkun devrilmesi neticesinde kaza meydana gelmiştir. Kaza neticesinde yaralı mağdur Y. K. hayati tehlike şüphesi ile sevk edildiği Kayseri E.Ü.T.F Hastanesinde tedavi altına alınmış olup, diğer yaralı mağdurlar Tomarza Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerine müteakip taburcu edilmişlerdir. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilmiş olup tahkikata başlanılmıştır.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim