• BIST 107.015
  • Altın 172,140
  • Dolar 4,0658
  • Euro 4,9307
  • Kayseri : 20 °C
  • Ankara : 23 °C
  • İstanbul : 26 °C

KAYSERİ İL JANDARMA KOMUTANLIĞI GÜNLÜK OLAYLAR BÜLTENİ

KAYSERİ İL JANDARMA KOMUTANLIĞI GÜNLÜK OLAYLAR BÜLTENİ
ASAYİŞ OLAYLARI:a. İNCESU'DA KASTEN YARALAMA:Saraycık Mahallesinde; 10 Kasım 2011 günü saat 21.20 sıralarında kız alıp vermeden dolayı aralarında husumet bulunan şüpheli M.B. evine geldiği esnada mağdur M.K. ve M.K. ile karşılaşmaları sonucu arala
b. İNCESU'DA KASTEN YARALAMA:
Saraycık Mahallesinde; 10 Kasım 2011 günü saat 21.30 sıralarında şüpheliler A.K. A.K., B.K. ve B.B. 10.11.2011 günü aynı aileden M.K. ve M.K.' in B. ailesi fertleri tarafından darp edildikleri gerekçesiyle evlerinin önüne gelen mağdur Ş.B. 'y' yumruk ve sopalarla darp etmeleri neticesinde olay meydana gelmiştir. Mağdur İncesu Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir, Hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.

e. İNCESU'DA TAKSİRLE YARALAMA:
Subaşı Köyü-Tekke Dağı Mevkiinde; 11 Kasım 2011 günü saat 15.00 sıralarında şüpheli E.A. av yaptıkları sırada kendisine ait Yılmaz marka, 4932 seri numaralı, ruhsatsız, tek kırma av tüfeğini doldurduğu esnada tüfeğin ateş alması sonucu mağdur H.S.yı sağ bacağından yaralaması sonucu olay meydana gelmiştir. Hayati tehlikesi olmayan yaralı mağdur kaldırıldığı İncesu Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. C.Savcısının talimatı ile küçük yaştaki şüphelinin kimlik tespiti yapılarak serbest bırakılmıştır.

d. KOCASİNAN'DA KASTEN YARALAMA:
Molu köyünde; 11 Kasım 2011 günü saat 16.00 sıralarında şüpheli R.S. aralarındaki alacak verecek meselesinden dolayı tartıştığı mağdur H.Ç.a tekme ve yumrukla vurması sonucu olay meydana gelmiştir. Hayati tehlikesi olmayan mağdur Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şüpheli alınan ifadesine müteakip serbest bırakılmıştır.

e. KOCASINAN' DA İŞ KAZASI:
Yemliha Kasabasında;12 Kasım 2011 günü saat 13.00 sıralarında mağdur S.K. tarlasında traktörü ile çalıştığı sırada bir anlık dikkatsizlik ve tedbirsizlik neticesinde traktörden düşerek yaralanması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada yaralanan mağdur sevk edildiği Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde müşahede altına alındığı, hayati tehlikesinin bulunmadığı tespit edilmiştir. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.

f. ŞARIOĞLAN'DA İNTİHAR:
Üzerlik köyünde 10 Kasım 20-11 günü saat 21.15 sıralarında mağdur D.T. ekonomik sıkıntılar neticesinde girdiği bunalım sonucu kendisine ait evde üzümlü süper poze marka, 114089 seri nolu, ruhsatsız, çift kırma av tüfeği ile çene altından bir el ateş etmek suretiyle intihar etmiştir. Mağdur olay yerinde hayatını kaybetmiştir. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek olayda kullanılan av tüfeği muhafaza altına alınarak tahkikata başlanılmıştır.

g. TOMARZA'DA DİĞER KAZALAR:
Böke Köyünde;12 Kasım 2011 günü saat 12,00 sıralarında mağdur M.K. yemek için yere kurulan yer sofrasındaki sıcak yemek tenceresini fark edemeyerek sol ayağını tencereye sokması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada yaralanan mağdur Tomarza Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.

h. TOMARZA'DA DİĞER KAZALAR:
Kapukaya Köyünde;12 Kasım 2011 günü saat 12.40 sıralarında mağdur A.K. mutfak robotunda yemek malzemesi hazırlarken dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle sağ üç el parmağını kesmesi sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada yaralanan mağdur Tomarza Devlet Hastanesinde yapılan tedavisini müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek tahkikata
Başlanılmıştır.


ı. TOMARZA'DA DİĞER KAZALAR;
İmamkullu Köyünde;13 Kasım 2011 günü saat 16.00 sıralarında tansiyon hastası mağdur B.E.' in tansiyonu düşmesi sonucu bulunduğu oda içerisinde yere düşerek sol kaş ve yüz kısmından yaralandığı bildirilmiştir. Mağdur ileri tetkik ve tedavi için Kayseri Devlet Hastanesine kaldırılmış, hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.

h YAHYALI'DA ZEHİRLENME;
Mustafabeyli Köyünde; 11 Kasım 2011 günü saat 00.10 sıralarında mağdurlar G.O. ,M.Ö. ve H.Ö. evlerinde bulunan sobadan sızan karbondioksit gazı ile zehirlenmeleri neticesinde olay meydana gelmiştir. Mağdur G.Ö. Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek müşahede altına alınmış olup hayati tehlikesi bulunmaktadır. Mağdur M.Ö. ile mağdur H.Ö. Yahyalı Devlet Hastanesine sevk edilerek müşahede altına alınmış olup hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilmiş olup tahkikata başlanılmıştır.

TRAFİK OLAYLARI :
a. BÜNYAN'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Bünyan-Laleli mevkii Kayseri-Sivas Karayolunun 29 uncu Km.sinde;12 Kasım 2011 günü saat 17.15 sıralarında şüpheli B.Ş. sevk ve idaresindeki 38 UN 239 plakalı araç ile Kayseri ili istikametinden gelerek Burhaniye Köyüne dönmek için kontrolsüz bir şekilde sağ şeritten sol şeride geçtiği esnada Kayseri İli istikametinden Sivas ili istikametine gitmekte olan şüpheli M.A. yönetimindeki 60 HH 958 plakalı araçla çarpışması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada 60 HH 958 plakalı araçta yolcu olarak bulunan mağdur G.T. yaralanmıştır. Hayati tehlikesi bulunan yaralı Kayseri Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Olayla İlgili C. Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.

b. DEVELİ'DE TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Çaylıca Köyünde, 11 Kasım 2011 günü saat 14.30 sıralarında şüpheli/mağdur Y.B. yönetiminde bulunan 38 TL 838 plakalı aracı ile Develi ilçesi istikametinden, Tomarza ilçesi istikametine seyir halindeyken aşırı hız nedeni ile direksiyon hâkimiyetini kaybederek takla atması neticesinde kaza meydana gelmiştir. Kazada araç sürücüsü ve aynı araçta yolcu olarak bulunan K.Ş. yaralanmıştır. Hayati tehlikesi olmayan yaralılardan mağdur K.Ş. ileri tetkik için Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. C.Savcısına bilgi verilerek, tahkikata başlanmıştır.

c. DEVELİ'DE TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Develi-Tomarza Karayolunun Kabaklı Köyü yol kavşağında 12 Kasım 2011 günü saat 19.00 sıralarında şüpheli-mağdur D.B. sevk ve idaresindeki 42 M 7698 plakalı araç ile Kabaklı Köyü istikametinden Develi-Tomarza karayolu istikametine seyir halinde iken Develi-Tomarza karayolu kavşağına geldiğinde aldığı alkolünde etkisi ile (121 Promil) direksiyon hâkimiyetini kaybederek tarlaya savrulması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada araç sürücüsü D.B. ve araçta yolcu olarak bulunan N.D. ile İ.D. adlı şahıslar yaralanmıştır. Hayati tehlikesi bulunmayan yaralılar Kayseri Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.

d. DEVELİ'DE TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Kahramanmaraş-Kayseri karayolu Pınarbaşı ilçesi Aşağıbeyçayır köyü mevkiinde,13 Kasım 2011 günü saat 10.30 sıralarında şüpheli M.Y. sevk ve idaresindeki 38 BHA 71 plakalı aracı ile Kayseri ili istikametine seyir halindeyken yolda meydana gelen buzlanma sebebiyle direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu takla atması ile meydana gelen kazada araç sürücüsü M.Y. ve yanında bulunan eşi S.Yr ve çocukları M.Y., Z.Y., A.Y. yaralanmıştır. Hayati tehlikesi bulunmayan yaralılar Pınarbaşı Devlet Hastanesinde tedavilerine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.

e. KOCASİNAN'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Çavuşağa Köyü Mevkiinde, 11 Kasım 2011 günü saat 14.00 sıralarında şüpheli/mağdur S.S. yönetiminde bulunan 38 H 1120 plakalı aracı ile Kayseri ili istikametinden Bünyan ilçesi istikametine seyir halindeyken yolun kaygan olması ve aşırı hız nedeni ile direksiyon hâkimiyetini kaybederek takla atarak karşı şeride geçip, karşı yönden gelen şüpheli S.Y.yönetimindeki 58 RA 898 plakalı kamyonete çarpması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada şüpheli/mağdur S.S. yaralanmış olup, sevk edildiği Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. C.Savcısına bilgi verilerek, tahkikata başlanmıştır.
2/4

f. KOCASİNAN'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Beydeğirmeni köyü Kayseri-Ankara karayolu 27 nci Km sinde, 13 Kasım 2011 günü saat 18.00 sıralarında şüpheli/mağdur İ.C. sevk ve idaresindeki 66 ED 195 plakalı hususi otomobili ile Kayseri-Ankara istikametine seyir halinde iken tali yoldan kontrolsüzce çıkan şüpheli/mağdur H,C. yönetimindeki 38 AR 385 plakalı araçla çarpışması sonucu meydana gelen kazada her iki araç sürücüsü ile birlikte 66 ED 195 plakalı araçta bulunan H.C.r, Z.D. ile 38 AR 385 plakalı araçta bulunan D.T. adlı şahsılar yaralanmıştır. Hayati tehlikesi bulunmayan yaralılar Kayseri Devlet Hastanesinde tedavilerine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek, tahkikata başlanılmıştır.

g. P1NARBAŞPDA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Olukkaya Köyü Malatya-Pınarbaşı Karayolunun 45' inci Km. sinde;12 Kasım 2011 günü saat 06.00 sıralarında şüpheli/mağdur T.Ç. sevk ve idaresindeki 71 DH 975 plakalı araç ile Malatya İli istikametinden Kayseri İli istikametine seyir halinde iken kar yağışı ve yolda oluşan buzlanma nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek refüje çarpması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada 71 DH 975 plakalı araç sürücüsü ve araçta yolcu olarak bulunan mağdur F.U. yaralanarak sevk edildikleri Pınarbaşı Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerini müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili O Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.

h. SARIOĞLAN'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE ÖLDÜRME:
Palas Kavşağı mevkiinde. iO Kasım 2011 günü saat 20.30 sıralarında şüpheli B.G. sevk ve idaresindeki 58 RA 552 plakalı araç ile Sivas ili istikametinden Kayseri ili istikametine seyir halindeyken Palas kavşağında aniden yola çıkan ve kimliği belirlenemeyen şahsa çarpması neticesinde olay meydana gelmiştir. Maktul olay yerinde hayatını kaybetmiştir. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek şüpheli gözaltına alınmış olup, çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak Sarıoğlan Kapalı Cezaevine konulmuştur.

ı. SARIZ'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Tekneli Köyünde, 11 Kasım 2011 günü saat 09.30 sıralarında şüpheli/mağdur Z.D. yönetimindeki 38 E 0055 plakalı aracı ile Sarız ilçesi istikametinden Damızlık köyü istikametine seyir halinde iken aşın hız yaparak girdiği virajda direksiyon hâkimiyetini kaybederek karşı yönden gelen Y.D. yönetiminde bulunan 38 RV 678 plakalı araca çarpması neticesinde kaza meydana gelmiştir. Kazada her iki araç sürücüsü ve 38 RV 678 plakalı araçta yolcu olarak bulunan mağdurlar E.B. ve R.D. yaralanmıştır. Hayati tehlikesi bulunmayan yaralılar sevk edildikleri Sarız Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerine müteakip taburcu edilmişlerdir. C.Savcısına bilgi verilerek, tahkikata başlanmıştır.

i. SARIZ'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Dayıoluk Köyü mevkii Kahramanmaraş- Kayseri-Karayolu 17' inci Km. sinde; 12 Kasım 2011 günü saat 08.00 sıralarında şüpheli B.K. sevk ve idaresindeki 46 F 0439 plakalı araç ile Kayseri İli istikametinden Göksün İlçesi istikametine seyir halinde iken aynı istikamette ve arkasından gitmekte olan şüpheli Y.G. yönetimindeki 08 DD 987 plakalı aracın yolun karlı ve buzlu olması sebebi ile direksiyon hakimiyetini kaybederek 46 F 0439 plakalı araca arkadan çarpması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada 08 DD 987 plakalı araçta yolcu olarak bulunan mağdur E.G. yaralanarak Kayseri Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.

j. TALAS'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Kamber Köyünde;12 Kasım 2011 günü saat 02.30 sıralarında şüpheli S.D. sevk ve idaresindeki 38 LY 384 plakalı araç ile Tomarza İlçesi istikametinden Kayseri ili istikametine seyir halinde iken kar yağışı nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek yoldan çıkması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada 38 YL 384 plakalı araçta yolcu olarak bulunan mağdur Ö.D. hafif şekilde yaralanmıştır. Olayla ilgili O Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır
k.

TALAS'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Yazılı Mahallesi Kayseri-Malatya Karayolu 21' inci Km. sinde ;12 Kasım 2011 günü saat 07.15 sıralarında şüpheli N.Y. sevk ve idaresindeki 10 V 2587 plakalı araç ile Kayseri İli istikametinden Malatya ili istikametine seyir halinde iken yolda oluşan buzlanma nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybederek devrilmesi sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada 10 V 2587 plakalı araçta yolcu olarak bulunan mağdur M.Y. yaralanarak E.ÜT. Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.
¾

L. TALAS'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Çevlik Köyü Kayseri-Malatya Karayolu 32' inci Km. sinde; 12 Kasım 2011 günü saat 08.30 sıralarında şüpheli Y.Y. sevk ve idaresindeki 34 EC 6246 plakalı araç ile Malatya İli istikametinden Kayseri ili istikametine seyir halinde iken yolda oluşan buzlanma nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek devrilmesi sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada 34 EC 6246 plakalı araçta yolcu olarak bulunan mağdurlar H.Y. Ş.Y. A.M.Y., A,Ş, M.Ş. E.Ş. yaralanarak E.Ü.T.Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Mağdur H.Y. nin hayatî tehlikesi bulunmaktadır. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.

m. TALASTA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:

Kamber Köyü Kayseri-Malatya Karayolu 32' inci Km. sinde ; 12 Kasım 2011 günü saat 06.00 sıralarında şüpheli/mağdur K.T. sevk ve idaresindeki 65 NH 609 plakalı araç ile Malatya İli istikametinden Kayseri ili istikametine seyir halinde iken yolda oluşan buzlanma nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybederek devrilmesi sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada 65 NH 609 plakalı araç sürücüsü şüpheli/mağdur K.T. ve araçta yolcu olarak bulunan mağdurlar B.T. M.E.T., T. T. A.T. A.T. A.T, N.T., H.T., Z.T., A.S. yaralanarak sevk edildikten Kayseri Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerini müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.

n. TALAS'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Kamber Köyünde;12 Kasım 2011 günü saat 06.00 sıralarında şüpheli/mağdur F.K. sevk ve idaresindeki 38 YC 620 plakalı araç ile Kayseri ili istikametinden Pınarbaşı İlçesi istikametine seyir halinde yolda oluşan buzlanma nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek şarampole yuvarlanması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada 38 YC 620 plakalı araç sürücüsü şüpheli/mağdur F.K. kaldırıldığı Sevgi Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili O Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim