• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • Kayseri : 6 °C
  • Ankara : 11 °C
  • İstanbul : 15 °C

KAYSERİ İL JANDARMA KOMUTANLIĞI GÜNLÜK OLAYLAR BÜLTENİ

KAYSERİ İL JANDARMA KOMUTANLIĞI GÜNLÜK OLAYLAR BÜLTENİ
ASAYİŞ OLAYLARI:
a) İNCESU' DA HAYVAN SALIĞI VE ZABITA KANUNDAKİ KABAHATLER:
İncesu-Subaşı köyü yol ayrımında 07 Eylül 2012 günü saat. 15.30 sıralarında yapılan yol aramasında A.A ait 51 ... 165 plakalı aracın bagajında 200 kg dondurulmuş olarak sağlık raporu ve damgasız olarak et taşıdığı tespit edilmiş olup İncesu Tarım müdürlüğüne bilgi verilerek gerekli yasal işlem başlatılmıştır. Yakalanan etler ilçe Tarım Müdürlüğü tarafından imha edilerek ve Şüpheli A.A 'a 2,350 TL idari para cezası kesilerek tahkikat tamamlanmıştır.
b) KOCASİNAN' DA KASTEN YARALAMA:
Kocasinan-Mollahacı Köyünde; 06 Eylül 2012 günü saat. 15.30 sıralarında A.Y. ve N.U çıkan tartışma sonucunda birbirlerine darp etmişler alınan adli raporda hayati tehlikelerinin olmaması üzerine olay ile ilgili C.savcısına bilgi verilmiş alınan İfadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılmışlar ve tahkikat Tamamlanmıştır.
c) PINARBAŞI' DA KASTEN YARALAMA:
Pınarbaşı-Çerkez Karaboğaz Köyünde; 06 Eylül 2012 günü saat. 22.00 sıralarında C.K., S.K. ve mağdur Y.T. arasında arazideki hayvan tezekleri yüzünden çıkan tartışma sonucunda birbirlerine darp etmişler sonucu yaralanmışlardır. Yaralılar Pınarbaşı Devlet Hastanesindeki tedavilerinin ardan taburcu edildikleri hayati tehlikelerinin olmaması üzerine olay ile ilgili C.savcısına bilgi verilmiş alınan İfadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılmışlar ve tahkikat tamamlanmıştır.
d) PINARBAŞI' DA YÜKSEKTEN DÜŞME:
Pınarbaşı-Paşalı köyünde 07 Eylül 2012 günü saat. 08.00 sıralarında H.G. isimli çocuk evlerinin yanında bulunan toprak damda oynarken dengesini kaybederek yaklaşık 2,5 M yükseklikten aşağı düşmesi sonucu kazaen yaralanma olayı meydana gelmiştir. Mağdurun Pınarbaşı Devlet hastanesine sevk edildiği hayati tehlikesinin bulunmadığı, Olay ile ilgili C.savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.
e) TOMARZA' DA KİŞİLERE AİT MALA ZARAR VERME:
Tomarza-Dadaloğlu köyünde 07.Eylül 2012 günü saat 11.30 sıralarında Tomarza Dadaloğlu Sağlık ocağında görevli İ.E isimli şahıs ile aralarında önceden husumet bulunan yine aynı sağlık ocağında görevli B.D.'a ait 38 ... 800 plakalı aracın sol ön ve sol arka tekerleklerini bıçak ile delerek zarar vermiştir. Develi OYİP timlerinin olay yerindeki yaptığı incelemede mukayeseye elverişli 3 adet parmak izi bulmuştur. Olay ile ilgili C.savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
f) TOMARZA ' DA KİŞİLERE AİT MALA ZARAR VERME:
Tomarza -Pusatlı köyünde 07 Eylül 2012 günü saat. 17.00 sıralarında şüpheli İsmail ARIKAN () üvey annesi olan M.A ile çamaşır makinesi kullanımı nedeniyle çıkan tartışmada şüpheli mağdurun oturduğu odanın floransan lambasını ve 2 metrelik plastik boruyu vurarak kırmıştır. Şüpheli ifadesi alınarak serbest bırakılmıştır. Olay ile ilgili C.savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.
g) YEŞİLHİSAR' DA DİĞER KAZALAR:
Yeşilhisar-Kavak köyünde 07 Eylül 2012 günü saat. 08.00 sıralarında M.Y. evlerinin bahçesinde bulunan tarım aleti ile oynarken aletin kayışına sağ başparmağını sıkıştırması sonucu kazaen yaralanma olayı meydana gelmiştir. Mağdur Yeşilhisar Devlet hastanesindeki tevdisinin den sonra taburcu edilmiş olup Olay ile ilgili C.savcısına bilgi verilmiş alınan İfadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılmışlar ve tahkikat tamamlanmıştır.
1 /4
08.09.2012
a) BÜNYAN' DA KAMU SAĞLIĞINA KARŞI SUÇLAR:
Bünyan-Akmescit kasabasında;08 Eylül 2012 günü saat. 13.00 sıralarında şüpheli Y.S Yetki belgesiz ve Ruhsatsız Diş protez Muayenehanesi açtığı ve ücretli olarak kasaba halkına diş protezi ve kaplaması yaptığı tespit edilmiştir. Olay ile ilgili C.savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.
b) DEVELİ' DE KASTEN YARALAMA:
Develi-Karacaviran köyünde 07.Eylül 2012 günü saat. 18.00 sıralarında şüpheli R.Ö ile H.Ö arasında tarla yüzünden çıkan tartışma sonucu birbirlerini yaralamışlardır. Yaralılar Develi Devlet hastanesine sevk edilerek tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
c) DEVELİ' DE KASTEN YARALAMA:
Develi-Zile Kasabasında; 08 Eylül 2012 günü saat.01.30 sıralarında şüpheli G.G mağdur C.S ya ile aralarında çıkan tartışma sonucu yumruk vurmak sureti ile yaralamıştır. Hayati tehlikesi bulunmayan mağdur Develi Devlet Hastanesinde yapılan muayenesine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
d) KOCASİNAN' DA KAÇAK YAPILAŞMA:
Kocasinan-Çavuşağa Köyünde;08 Eylül 2012 günü saat. 13.00 sıralarında şüpheli A.B.S'nın İşletmeciğini yaptığı Karacuma Petrol Ofisinde yapılan kontrolde vaziyet planı haricinde yapılaşma olduğu tespit edilmiştir. Şahıs hakkında İdari yaptırım uygulanmak üzere Kocasinan Kaymakamlığına gönderilmiştir.
e) KOCASİNAN' DA VE ZABITA KANUNUNDAKİ KABAHATLER:
Kocasinan-Himmetdede kasabasında 07 Eylül 2012 günü saat. 17.00 sıralarında Ankara -Kayseri yolu Atlantik Petrol istasyonunda yapılan uygulama sonucunda O.C sevk ve idaresindeki 50 .. 343 Plakalı araç içerisinde 10 adet küçükbaş hayvanın yurtiçi veteriner sağlık raporunun olmadan tarafından sevk edildiği tespit edilmiş olup Tarım müdürlüğüne bilgi verildiği. Yakalanan hayvanlar Tarım Müdürlüğü tarafından tutanak tanzim edilerek ilgili kanun hükümlerince işlem yapılarak tahkikat tamamlanmıştır.
f) PINARBAŞI' DA İŞ KAZASI:
Pınarbaşı- Büyük Potuklu köyünde 07 Eylül 2012 günü saat. 19.30 sıralarında H.Y in Dedeman Madenciliğe ait tünelde çalıştığı esnada yukarıdan kopan bir kaya parçasının sol kolunun üzerine düşmesi sonucu hafif şekilde yaralanmıştır. Mağdur Pınarbaşı Devlet hastanesinde yapılan tedavisinden sonra taburcu edilmiş olup Olay ile ilgili C.savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.
g) TOMARZA' DA KASTEN YARALAMA:
Tomarza-Çanakpınar Köyünde; 08 Eylül 2012 günü saat: 11.00 sıralarında şüpheli Yeşil BULUT (Mehmet oğlu, 1947 Tomarza d.lu, 65 yaşında, Evli) 'kendisine ait boş araziden Çobanlık yaptığı köyün hayvanlarını geçiren mağdur Cuma Ali TAŞ (Mehmet oğlu, 1948 Tomarza d.lu, 64 yaşında, Bekar) 'a yumruk vurmak sureti ile yaralamıştır. Hayati tehlikesi bulunmayan mağdur Tomarza Devlet Hastanesinde yapılan muayenesine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
h) YAHYALI' DA KASTEN YARALAMA:
Yahyalı-Taşhan köyünde; 07.Eylül 2012 günü saat.22.30 sıralarında şüpheli M.K ile O.G arasındaki çıkan tartışma sonucu kasten yaralama olayı meydana gelmiştir olay sonrası M.K Yahyalı Devlet hastanesine sevk edilerek tedavisine müteakip taburcu edilmişidir. Olay ile ilgili C.savcısına bilgi verilerek şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır.
09.09.2012
a) DEVELİ' DE KASTEN YARALAMA:
Develi-Ayşepınar Köyünde: 08 Eylül 2012 günü saat. 18.30 sıralarında şüpheli Ö.U. İle mağdur Z.B. arasında çıkan tartışmada şüpheli mağdura yumruk vurmak sureti ile yüzünden hafif şekilde yaralamıştır. Hayati tehlikesi bulunmayan mağdur Develi Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
2/4

b) İNCESU' DA KASTEN YARALAMA:
İncesu-Saraycık Mahallesinde: 08 Eylül 2012 günü saat. 21.15 sıralarında şüpheliler H.Y. ile H.Y. daha önceden evlilik konusunda husumetti oldukları mağdur S.K. nın evlerinin önüne gelerek mağdura tokat atmak sureti ile hafif şekilde yaralamışlardır. Hayati tehlikesi bulunmayan mağdur İncesu Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
c) KOCASİNAN' DA TEHDİT:
Kocasinan-Mahzemin Mahallesinde: 08 Eylül 2012 günü saat. 20.10 sıralarında şüpheli H.D. aralarında husumet bulunan mağdur H.E. 'yi "Seni Öldürürüm" diye tehdit etmiştir. Olay ile ilgili C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
d) MELİKGAZİ' DE TEHDİT:
Melikgazi-Güzelköy Mahallesinde: 08 Eylül 2012 günü saat. 18.45 sıralarında şüpheliler A.A. ile S.A. mağdur O.K. 'ı kız meselesi yüzünden "ölümle Tehdit" etmiştir. Olay ile ilgili C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
e) TOMARZA' DA YÜKSEKTEN DÜŞME:
Tomarza-Çulha köyünde: 08 Eylül 2012 günü saat. 17.00 sıralarında mağdur A. Ç. kendisine ait evin çatısını onarmak için merdivene çıktığı esnada ayağının kayması sonucu yere düşerek sol omzundan hafif şekilde yaralanmıştır. Hayati tehlikesi bulunmayan mağdur Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
f) YAHYALI' DA İŞ KAZASI:
Yahyalı-Kocahacılı Köyünde: 08 Eylül 2012 günü saat. 18.30 sıralarında mağdur H.K. kendilerine ait ayçiçeği tarlasında kesim yaptığı esnada elindeki bıçağın kayması sonucu sol elinden hafif şekilde yaralanmıştır. Hayati tehlikesi bulunmayan mağdur Yahyalı Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
3. KAÇAKÇILIK OLAYLARI:
a) FELAHİYEDE KAÇAK KAZI
Felahiye-Alparslan köyü tozlu mevkiinde kaçak kazı yapan şahısların yakalanması üzerine şahısların araçlarında bulunan 27 m. uzunluğunda kablo ve piriz ile 1 adet jeneratöre C.Savcısının talimatı ile el konulmuş şahısların üst ve araçlarının aramasında herhangi bir suç eşyasına rastlanılmamamsı üzerine C.savcısına talimat ile İfadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.
b) KOCASİNAN 5015 SAYILI PETROL PİYASASI KANUNA MUHAFELET
Kocasinan-Çavuşağa köyü mevkii Karacuma Petrol istasyonunda; 06 Eylül 2012 günü Saat 22.00 sıralarında alınan ihbar üzerine yapılan kontrolde 38 ... 415 plakalı mazot tankerinde 4528 İt. ve istasyonun arkasında bulunan tank içerisinde 300 İt. olmak üzere toplam 4828 İt. Markersiz motorinin olduğu tespit edilmesi üzerine olayla ilgili C.Savcılığına bilgi verilerek alınan talimat ile mazot tankı mühürlenerek İl Özel İdare Müdürlüğüne teslim edilerek tahkikat tamamlanmıştır.
TRAFİK OLAYLARI:
07.09.2012
a) PINARBAŞI' DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Pınarbaşı-A.Kızılçevlik köyünde;07.Eylül 2012 günü saat 07.00 sıralarında Y.B. 02 .... 001 plakalı aracı ile seyir halindeyken aracın tekerlerinin mucura kapılması sonucu şarampole girerek takla atmasıyla kaza meydana gelmiştir, şüpheli/mağdur Y.B. yaralanmıştır. Yaralı Pınarbaşı Devlet hastanesine sevk edilerek tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.savcısına bilgi verilmiş alınan talimat ile şahsın İfadesinin alınmasına müteakip tahkikata başlanılmıştır.
3/4

b) YAHYALI' DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Yahyalı-Dikme köyünde; 06 Eylül 2012 günü saat.21.00 sıralarında şüpheli/mağdur M.E. 38 ... 7475 plakalı aracı ile seyir halindeyken direksiyon hâkimiyetini kaybederek aracın takla atmasıyla kaza meydana gelmiştir, şüpheli/mağdur M.E. yaralanmıştır. Yaralı Yahyalı Devlet hastanesine sevk edilerek tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.savcısına bilgi verilmiş alınan talimat ile şahsın İfadesinin alınmasına müteakip tahkikat tamamlanmıştır.
c) YAHYALI'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Yahyalı-Yeşilköyde; 07.Eylül 2012 günü saat.15:30 sıralarında şüpheli M.E. 38 ... 6061 plakalı aracı ile Kapuzbaşı Yahyalı istikametine seyir halindeyken Yeşilköy virajına geldiğinde aynı istikamette seyir halinde olan H.Ç. yönetimindeki 51 ... 119 plakalı aracı ile solama yaptığı esnada virajı alamayarak önündeki araca çarpması neticesinde kaza meydana gelmiştir. Kazada 38 ... 6061 plakalı araçta yolcu olarak bulunan D.E. yaralanmıştır.Yaralı Yahyalı Devlet hastanesine sevk edilerek tedavisine müteakip taburcu edilmiştir.. Olay ile ilgili C.savcısına bilgi verilmiş alınan talimat ile şahsın İfadesinin alınmasına müteakip tahkikat tamamlanmıştır.
08.09.2012
a) PINARBAŞI' DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE ÖLDÜRME:
Pınarbaşı-Uzunpınar Köyünde; 08 Eylül 2012 günü saat: 14.00 sıralarında şüpheli Z.B'nin kullandığı 02 ... 334 Plakalı araç ile Malatya İli istikametine seyir halinde iken dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybederek yolun sağ tarafına takla atması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada şüpheli Z.B hafif şekilde yaralanmış olup hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Araçta yolcu olarak bulunan mağdur H.B hayatını kaybetmiştir. Olay ile ilgili C.savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.
09.09.2012
b) BÜNYAN' DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Bünyan-Köprübaşı köyünde; 09 Eylül 2012 günü saat. 15.30 sıralarında şüpheli D.U. 33 ... 360 plakalı aracı ile seyir halindeyken direksiyon hâkimiyetini kaybederek kayalara çarpması sonucu meydana gelmiştir. Kazada araç sürücüsü ve araçta yolcu olarak bulunan D.U. yaralanmışlardır. Yaralılar Bünyan Devlet hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Olay ile ilgili C.savcısına bilgi verilmiş alınan talimat ile şüphelinin İfadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılmış tahkikat tamamlanmıştır.
c) MELİKGAZİ' DE TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Kayseri-Sivas Karayolu Lalebeli Mevkii’nde; 09 Eylül 2012 günü saat. 11.30 sıralarında şüpheli F.G. 58 ... 450 plakalı aracı ile seyir halindeyken direksiyon hâkimiyetini kaybederek takla atması sonucu meydana gelmiştir. Kazada araç sürücüsü ve araçta yolcu olarak bulunan G.K. yaralanmışlardır. Yaralılar Erciyes Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Olay ile ilgili C.savcısına bilgi verilmiş alınan talimat ile şüphelinin İfadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılmış tahkikat tamamlanmıştır.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim