• BIST 95.852
  • Altın 189,011
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • Kayseri : 18 °C
  • Ankara : 18 °C
  • İstanbul : 20 °C

Kayseri Jandarma Günlük Olaylar Bülteni

Kayseri Jandarma Günlük Olaylar Bülteni
Kayseri Jandarma Günlük Olaylar Bülteni
DEVELİ'DE KASTEN YARALAMA:

Aksu mevkiinde; 07 Haziran 2012 günü saat 18.30 sıralarında, A.T. ile Y.Ş. halı saha maçı esnasında tartışma çıkması üzerine A.T., Y.Ş.'yi darp etmesi sonucu olay meydana gelmiştir. Y.Ş. sağlık kuruluşunda yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. C.Savcısının talimatı ile şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.

DEVELİ'DE İŞ KAZASI:

Soysallı kasabasında; 08 Haziran 2012 günü saat 13.00 sıralarında N.Y. Devlet Su İşlerine ait sondaj makinesinde çalıştığı esnada sağ elinin makineye sıkışması sonucu orta parmağının birinci boğumundan kopması sonucu yaralanmıştır. Hayati tehlikesi bulunmayan mağdur Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.

FELÂHİYE'DE EVDEN HIRSIZLIK:

Kuruhüyük köyünde; 08 Haziran 2012 günü saat 14.30 sıralarında H.Y. ve H.Y.'nin beyanına göre kendilerine ait eve, S.S. ile C.Y. girerek evin içini karıştırdıkları bildirilerek şahıslardan şikayetçi olmuşlardır. Bu esnada G.K. ile Z. S.'inde şüphelilere gözcülük yaptıkları tespit edilmiştir. Ev sahipleri H.Y. ile H. Y. Köy muhtarına haber vererek G.K., C.Y., S.S. ve Z. S.İ.'yi olay yerinde yakalamıştır. Olay yerinde yapılan incelemede evin kapısında herhangi bir zorlama olmadığı, evde bulunan komedin ile çeyiz sandığının kapağının açılarak karıştırıldığı tespit edilmiştir. Ev içerisinde mağdurlara ait herhangi bir malzemenin çalınmadığı tespit edilmiş olup; Olaya karışan şahıslar çıkardıkları adli makamlarca C.Y. ile S.S. tutuklanarak Kayseri Kapalı C.Evine konulmuş, diğer şahıslar serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.

İNCESU'DA KASTEN YARALAMA:

Garipçe köyünde; 07 Haziran 2012 günü saat 19.30 sıralarında, Kayseri Elektrik dağıtım A.Ş. İncesu görevlileri Ş.Ç., İ.E. ve A.S. Garipçe mahallesinde bulunan sokak lambalarının bakım onarımını yaptıkları esnada, evlerinin önündeki sokak lambalarının onarımını yapmadıkları gerekçesiyle S.B. ile Ö.B. tarafından darp edildiklerini beyan ederek şikayetçi olmuştur. Olay sonrasında yaralanan şahıslar sevk edildikleri sağlık kuruluşunda yapılan tedavilerine müteakip taburcu edilmişlerdir. C.Savcısının talimatı ile şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.

KOCASİNAN'DA KASTEN YARALAMA:

Kızık mahallesinde; 10 Haziran 2012 günü saat 14.00 sıralarında, köy muhtarı F.Ö., çoban olarak çalışan Y.Ş. ile ücret konusunda tartışmışlar, tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu F.Ö., Y.Ş.'yi yumruk vurmak suretiyle hafif şekilde yaralamıştır. C.Savcısının talimatı ile şüphelinin ifadesine müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.

KOCASİNAN'DA KASTEN YARALAMA:

Gömeç mahallesinde; 07 Haziran 2012 günü saat 16.00 sıralarında, A.G. ve İ.G. miras meselesi yüzünden, İ.A.u hafif şekilde yaralamıştır. C.Savcısının talimatı ile şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.

MELİKGAZİ'DE İNTİHARA TEŞEBBÜS:

Gürpınar mahallesinde; 09 Haziran 2012 günü saat 10.00 sıralarında, N.Y. (Ahmet oğlu, 1974 d.iu) ailevi nedenlerden dolayı girmiş olduğu bunalım sonucu evde bulunan (15) adet Majezik isimli haplardan içerek intihara teşebbüs etmiştir. Mağdur Kayseri Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edilmiş, tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, tahkikat tamamlanmıştır.

ÖZVATAN’DA MALA ZARAR VERME:

Küpeli Beldesi, Cumhuriyet mahallesinde 07 Haziran 2012 günü saat 19.00 sıralarında M.C., kendisine ait 400 dönümlük ekin tarlasına, A.Ç.'ın büyükbaş hayvanlarını sokarak tarlada bulunan ekinlere zarar vermesi sonucu olay meydana gelmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.

PINARBAŞI'DA İŞ KAZASI:

Pazarören kasabasında; 09 Haziran 2012 günü saat 19.00 sıralarında, M.K. sulama kanalında çalıştığı sırada ayağının kayarak düşmesi neticesinde başından hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmıştır. Mağdur sağlık kuruluşunda yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, tahkikat tamamlanmıştır.

PINARBAŞI'DA DİĞER HIRSIZLIKLAR:

Bahçecik köyünde 10 Haziran 2012 günü saat 13.20 sıralarında, AVEA A.Ş. yetkilisi A.Ş. Bahçecik köyünde bulunan baz istasyonunun artan (62) adet köşebent demirinin şüpheli Y.Ü. tarafından alındığını beyan ederek şikayetçi olmuştur. Yapılan araştırmada köşebent demirlerinin Y.Ü.'ye ait evin balkonunda bulunduğu tespit edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş, talimatı ile profil demirler mağdura teslim edilmiş olup, Y.Ü.'nün yakalanması çalışmalarına başlanmıştır.

PINARBAŞI'DA İNTİHARA TEŞEBBÜS:

Paşalı Köyünde; 10 Haziran 2012 günü saat 08.00 sıralarında R.A. (Halil kızı, 1955- d.lu.) girdiği ruhi bunalım sonucu evde bulunan antibit ilacını içmek suretiyle intihara teşebbüs etmiştir. Şahıs Pınarbaşı Devlet Hastanesine sevk edilerek tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş, tahkikat tamamlanmıştır.

SARIZ'DA TEHDİT:

Değirmentaş köyü; Tomak yaylasında 07 Haziran 2012 günü saat 16.00 sıralarında, E.Ö. aralarında alacak verecek meselesi yüzünden, M.K. ile Ö.Ç.'nin kendisini tehdit ettiğini belirterek şikâyetçi olduğunu beyan etmiştir. Olayla ilgili Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek şahısların ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.

SAROĞLAN’DA KÖTÜ MUAMELE:

Çiftlik Beldesinde; 08 Haziran 2012 günü saat 10.00 sıralarında A.Y. ile A.Y. sigara içme yüzünden aralarında tartışma çıkmış, A.Y. eşi olan A.Y.'yi çeşitli yerlerinde hafif şekilde yaralamıştır. Hayati tehlikesi bulunmayan A.Y. sağlık kuruluşunda yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili olarak C.Savcılığına bilgi verilerek, şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.

SARIZ'DA ZEHİRLENME:

Çağşak Köyünde; 06 Haziran 2012 günü saat 09.00 sıralarında Y.K. ve eşi F.K. araziden topladıkları mantarları yemeleri sonucu zehirlenmiştir. Her iki şahıs Sarız Devlet Hastanesine sevk edilmiş olup tedavilerine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş, tahkikat tamamlanmıştır.

SARIZ’DA DİĞER KAZALAR:

Değirmentaş Köyünde; 10 Haziran 2012 günü saat 08.00 sıralarında R.K. eşeğinin bakımını yaparken eşek tarafından ısırılarak yaralanmıştır. Şahıs Sarız devlet Hastanesine sevk edilerek tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş, tahkikat tamamlanmıştır.

YAHYALI'DA YÜKSEKTEN DÜŞME:

Yeşilköy köyünde 07 Haziran 2012 günü saat 21.00 sıralarında S.V. evin bahçesinde oyun oynadığı esnada yaklaşık olarak iki metre yüksek duvardan yere düşmesi sonucu yaralanmıştır. Yahyalı Devlet Hastanesine sevk edilen mağdurun hayati tehlikesinin olduğundan Kayseri Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edilerek tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.savcısına bilgi verilerek, tahkikat tamamlamıştır.

TRAFİK OLAYLARI:

BÜNYAN TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:

Sultanhanı köyünde 08 Haziran 2012 günü saat 00.30 sıralarında sürücü G.S. yönetimindeki 38 H 1445 plakalı kamyonet ile Kayseri istikametine seyir halende iken dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu aracı şarampole devirmesi nedeniyle kaza meydana gelmiştir. Kazada sürücü ve araçta yolcu olarak bulunan T.S. yaralanmıştır. Yaralılar sağlık kuruluşunda yapılan tedavilerine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili olarak C.Savcılığına bilgi verilerek şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.

BÜNYAN TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:

Kayseri Malatya Karayolunda; 08 Haziran 2012 günü saat 05.30 sıralarında K.P. kullanmış olduğu 60 DS 486 plakalı aracı ile Malatya istikametinden-Bünyan istikametine doğru hareket halinde iken dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybederek gidiş istikametine göre yolun sağ tarafına devrilmesi sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada araç sürücüsü K.P. hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralı Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili olarak C.Savcılığına bilgi verilerek şahıs ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.

İNCESU'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:

Garipçe köyü yakınlarında 08 Haziran 2012 günü saat 02.15 sıralarında E.K. yönetimindeki 38 ZR 788 plakalı otomobille Nevşehir ili istikametine seyir halinde iken, dikkatsizlik ve tedbirsizlik neticesinde aracın yolun sağ tarafına takla atması neticesinde kaza meydana gelmiştir. Kazada sürücü E.K. ile araçta yolcu olarak bulunan C.Y. yaralanmıştır. Yaralılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavilerine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili olarak C.Savcılığına bilgi verilmiş, şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.

KOCASİNAN TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:

Kayseri-Ankara karayolu, 37 'inci km si Kalkancık köyü mevkiinde 10 Haziran 2012 günü saat 01.50 sıralarında, O.A. idaresindeki 34 AY 3302 plakalı araç ile Kayseri istikametine seyir halinde iken, aracın sağ ön lastiğinin patlaması sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybederek aracın takla atması ile kaza meydana gelmiştir. Kazada araçta yolcu olarak bulunan H.B.P. Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek, hayati tehlikesi bulunmadığından tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.

MELİKGAZİ'DE TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:

Kayseri-Sivas karayolu, Çimsa fabrikası önü, Ağırnas kasabası girişinde; 09 Haziran 2012 günü saat 07.10 sıralarında, F.S. idaresindeki 38 SV 543 plakalı araç ile Bünyan istikametine giderken, dikkatsizlik sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybederek aracın şarampole takla atması ile kaza meydana gelmiştir. Sürücü sağlık kuruluşunda yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şahıs ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.
e.YAHYALI TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:
Yahyalı-Dikme karayolu, Kirazlı köyü Akbaş mevkiinde 10 Haziran 2012 günü saat 16.00 sıralarında, Y.A. kendisine ait plakasız motosikletiyle seyir halinde iken hâkimiyetini kaybederek motosikletin savrulmasıyla, devrilmesi sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada, motosiklet sürücüsü ve yolcu olarak bulunan N.A. yaralanmıştır. Yaralılar sağlık kuruluşunda yapılan tedavilerine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.

YEŞİLHİSAR'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:

Yeşilhisar-Ürgüp yolu, Güzelöz köyü mevkiinde; 09 Haziran 2012 günü saat 14.00 sıralarında, M.Ü. idaresindeki 50 UR 309 plakalı araç ile Yeşilhisar istikametine giderken, dikkatsizlik sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybederek aracın yol kenarındaki bariyerlere çarpması ile kaza meydana gelmiştir. Kazada sürücü ve araçta bulunan H.H.Ü. ve Z.Ü. sevk edildikleri sağlık kuruluşunda yapılan tedavilerine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak, tahkikat tamamlanmıştır.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim