• BIST 94.587
  • Altın 190,850
  • Dolar 4,6831
  • Euro 5,4748
  • Kayseri : 30 °C
  • Ankara : 29 °C
  • İstanbul : 25 °C

Kayseri Jandarma Günlük Olaylar Bülteni

Kayseri Jandarma Günlük Olaylar Bülteni
Kayseri Jandarma Günlük Olaylar Bülteni
BÜNYAN'DA KASTEN YARALAMA:

Girveli köyünde; 12 Haziran 2012 günü saat 18.00 sıralarında şüpheli B.ş. ile aralarında kapı önüne çöp atma meselesi yüzünden husumet bulunan komşusu mağdur K.T.arasında çıkan tartışma esnasında şüpheli elinde bulunan el süpürgesi ile mağdur'un sağ bacağına vurması sonucu olay meydana gelmiştir, Mağdur Kayseri Devlet Hastanesine sevk edilerek tedavisine devam edilmekte olup hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır,

BÜNYAN'DA KİŞİYE VE HATIRASINA HAKARET:

Karadayı köyünde; 13 Haziran 2012 günü saat 14,00 sıralarında şüpheli A.S. ve mağdur N S. arazi anlaşmazlığı yüzünden tartışmışlar, tartışma esnasında şüpheli mağdura küfür ve hakarette bulunması sonucu olay meydana gelmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şahıslar ifadeleri alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır.

BÜNYAN'DA HAKKI OLMAYAN YERE TECAVÜZ:

Eibaşı Kasabasında; 13 Haziran 2012 günü saat 13.30 sıralarında şüpheli C.B,, mağdur H.B. 'ye ait araziyi izni ve bilgisi olmadan işlemesi ve arazide bulunan yonca mahsulünü hasat etmesi sonucu olay meydana gelmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şahıslar ifadeleri alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır.

İNCESU'DA KAYBOLMA(KAYIP ŞAHIS):

Örenşehir Mahallesinde; 13 Haziran 2012 günü saat 12.00 sıralarında, mağdur F.Y. nedeni
belirlenemeyen sebeplerden dolayı evden habersiz ayrılmış ve tüm aramalara rağmen bulunamamıştır. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek, tahkikata başlanılmıştır
Mağdur Firdevs YILDIZ 13.06.2012 günü saat 20.00 sıralarında İncesu ilçe merkezinde bulunarak C savcısının talimatıyla ailesine teslim edilmiştir.

PINARBAŞI'DA KASTEN YARALAMA:

Güîtepe köyünde; 13 Haziran 2012 günü saat 10.00 sıralarında şüpheli/mağdur Y.K.. H.D, ve S.D. arazi anlaşmazlığı yüzünden birbirleri ile tartışmışlar, tartışmanın kavgaya dönüşmesi neticesinde birbirlerini yumruk ve tekme vurarak hafif şekilde yaralamışlardır. Şahıslar sevk edildiği Pınarbaşı Devlet Hastanesi yapılan muayenelerinin ardından taburcu edilmişlerdir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.

SARIOĞLAN'DA DİĞER KAZALAR:

Ebulhayır köyünde: 13 Haziran 2012 günü saat 08.30 sıralarında mağdur S.A, kendisine ait ev inşaatı çalışması sırasında dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeni ile merdiven basamağında sağ ayak bileğini burktuğu ve taşımış olduğu çimento torbasını sağ bacağı üzerine düşürmesi sonucu kaval kemiği kırılmıştır. Yakınları tarafından Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine sevk edilen mağdur yapılan tedavisine müteakip hayati tehlikesi bulunmadığından taburcu edilmiştir. Olay ile
ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.

SARIZ'DA KASTEN YARALAMA:

Damızlık köyünde; 12 Haziran 2012 günü saat 19.00 sıralarında şüpheli/mağdurlar C.G., H.G. E G„ D.G. ile aynı köyden H.S.. B.S., F.S evlerinin yanında bulunan elektrik direği yüzünden çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu şüpheli/mağdurlar birbirlerini çeşitli yerlerinden yaralamışlardır. Şüpheli/mağdurlardan yaralanan F.S ve D.G. Sarız Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerine müteakip taburcu edilmişlerdir, B.S. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde. E.G. Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavilerine devam edilmekte olup hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek alınan talimat doğrultusunda şüpheli/mağdurlar H.S., H.G. ve H.G gözaltına alınmış 13.06 2012 günü çıkarıldıkları adli makamlarca H.S serbest bırakılmış, C.G.ve H.G tutuklanarak Sarız kapalı cezaevine, mevcutlu olarak sevk edilen E.G ise tutuklanarak kayseri kapalı cezaevine konulmuştur.

YAHYALI'DA DİĞER KAZALAR:

llyaslı Köyünde; 13 Haziran 2012 günü saat 08.20 sıralarında mağdur Muhammed Furkan OZBPK(Lüfti oğlu, 2010 Yahyalı d,iu 2 yaşında, çocuk) evlerinin bahçesinde oynarken bisikletten düşerek hafif şekilde yaralanmıştır. Hayati tehlikesi bulunmayan yaralı Yahyalı Devlet Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata tamamlanmıştır.

CEZAEVİ OLAYLARI:

FELÂHİYE KAPALI CEZAEVİNE YASAK MALZEME SOKMA:

13.06.2012 günü saat:15.30'da Felâhiye Kapalı Cezaevinde hükümlü bulunan Abisi S.l 'in kapalı
görüş ziyaretine gelen BJ nin cezaevi girişinde görevli jandarma personeli tarafından yapılan üst ve eşya araması esnasında; cezaevi içerisine sokulmak üzere beyaz poşet içerisinde 1(bir) litrelik 2(iki) adet meyve suyu kutularının içerisine alkollü içecek olan votka doldurulmuş olduğu tespit edilmiştir. Olay Cumhuriyet Savcısına bildirilerek alınan talimat doğrultusunda, şüpheli Barış İRKEK ifadesinin alınması için Felahiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edilmiştir,

TRAFİK OLAYLARİ:

İNCESU'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:

İncesu-Saraycık Mahallesi (Kayseri-Niğde Karayolu 22,km) mevkiinde: 12 Haziran 2012 günü saat 18.45 sıralarında şüpheli H.S.İdaresindeki 50 UH 416 plakalı aracı ile Kayseri istikametinden Niğde istikametine seyir halindeyken, karşıdan karşıya geçmekte olan mağdur E.Û,(1995 diu) a çarpması sonucunda olay meydana gelmiştir. Kaza sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralan mağdur sevk edildiği Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisine devam edilmektedir, Olayla ilgili C.Savcısının talimatı ile tahkikata başlanmıştır,

PINARBAŞI'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:

Pınarbaşı-Büyükgürleyen köyü yol ayrımında (Kayseri-Pınarbaşı Karayolu); 12 Haziran 2012 günü saat 19.00 sıralarında şüpheli A.T.idaresindeki 27 UN 415 plakalı aracı ile Kayseri
İstikametinden Pınarbaşı istikametine seyir halindeyken direksiyon hâkimiyetini kaybederek sağ tarafa yan yatması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada araçta yolcu olarak bulunan mağdurlar Z.T. ET.. E.Ö.T.f 2010 d.tu), N.T., H.T. ve M.T.hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanarak sevk edildikleri Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavilerine devam edilmektedir. Olayla ilgili C,Savcısının talimatı ile tahkikata başlanmıştır.

PINARBAŞI'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA;

Pınarbaşı-Aşağı Beyçayır köyü(Sarız-Pınarbaşı Karayolu) 'de; 13 Haziran 2012 günü saat 00.50 sıralarında şüpheli/mağdur S.E.T. idaresindeki 35 HMY 75 plakalı aracı ile Sarız istikametinden Pınarbaşı istikametine seyir halindeyken, direksiyon hâkimiyetini kaybederek bariyere çarpması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kaza sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanan şüpheli/mağdur S.E.T. sevk edildiği Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisine devam edilmektedir Olayla ilgili C,Savcısının talimatı ile tahkikata başlanmıştır.

PINARBAŞI'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:

Pınarbaşı Kayaaltı Köyünde; 13 Haziran 2012 günü saat 14.30 sıralarında şüpheli O.ö, idaresindeki 38 E 3017 plakalı aracı ile Pınarbaşı istikametinden Kayaaltı köyü istikametine seyir halindeyken, dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybederek yolun sağında bulunana şarampole girerek takla atması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada araç sürücüsü ve
araçta yolcu olarak bulunan mağdurlar G.ö. ve E.C.O. hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmış, sevk edildikleri Pınarbaşı Devlet Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmişlerdir. Olayla ilgili C.Savcısının talimatı ile tahkikata başlanmıştır.

PINARBAŞI'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:

Pınarbaşı Kızıldere Köyünde; 13 Haziran 2012 günü saat 16.50 sıralarında şüpheli/mağdur F.K,(Silopi Emniyet müdürlüğünde görevli Polis Memuru) idaresindeki 38 UC 303 plakalı aracı ile Pınarbaşı istikametinden Kayseri istikametine seyir halindeyken, dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun sağında bulunana şarampole girmesi sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada araç sürücüsü ve araçta yolcu olarak bulunan E. K. . E, K. ve U.K. hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmış, sevk edildikleri Pınarbaşı Devlet Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmişlerdir. Olayla ilgili C.Savcısının talimatı ile tahkikata başlanmıştır.

SARIOĞLAN'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:

Sarıoğlan Kale Köyünde; 13 Haziran 2012 günü saat 01.15 sıralarında şüpheli S.Y. idaresindeki 38 ZE 540 plakalı aracı ile Sarıoğlan istikametinden Kale köyü istikametine seyir halindeyken, şerit ihlali yapması sonucu karşı şeritte seyir halinde bulunan şüpheli/mağdur H.Y. sevk ve idaresinde bulunan 38 SF 526 plakalı motosiklete çarpması sonucu kaza meydana gelmiştir, Kaza sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanan şüpheli/mağdur H.Y. sevk edildiği Sarıoğlan Devlet Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısının talimatı ile tahkikata başlanmıştır.

SARIOĞLAN'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:

Sarıoğlan Palas Kasabasında; 13 Haziran 2012 günü saat 12.05 sıralarında şüpheli/mağdur Sİ. idaresindeki 38 VU 401 plakalı aracı ile kavşaktan dönmek isterken arkadan gelen şüpheli/mağdur 8. T sevk ve idaresinde bulunan 07 VDF 77 plakalı araca sol tarafından çarpması sonucu kaza meydana gelmiştir, Kaza sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanan mağdurlar R.Ö., P.O.
ve B.ö. sevk edildiği Bünyan Devlet Hastanesinde tedavilerine müteakip taburcu edilmişlerdir. Olayla ilgili C.Savcısının talimatı ile tahkikata başlanmıştır.

TALAS'DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:

Talaş Kamber Köyü (Kayseri Malatya Karayolu 40.Km)' de; 13 Haziran 2012 günü saat 06.00 sıralarında şüpheli/mağdur C.CN. İdaresindeki 34 VK 7425 plakalı aracı ile Kayseri istikametinden Malatya istikametine seyir halindeyken, direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu karşı şeritte seyir halinde bulunan şüpheli/mağdur S.K. (Yaralı) sevk ve idaresinde bulunan 21 EJ 204 plakalı araca çarpması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kaza sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanan şüpheli/mağdur S.K. sevk edildiği Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısının talimatı ile tahkikata başlanmıştır.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim