• BIST 94.552
  • Altın 192,939
  • Dolar 4,7378
  • Euro 5,4908
  • Kayseri : 19 °C
  • Ankara : 20 °C
  • İstanbul : 23 °C

Kayseri Jandarma Günlük Olaylar Bülteni

Kayseri Jandarma Günlük Olaylar Bülteni
Kayseri Jandarma Günlük Olaylar Bülteni
BÜNYAN'DA KASTEN YARALAMA:
Sultanhanı köyünde; 13 Haziran 2012 günü saat 19.00 sıralarında S.Y. ile köy muhtarı Ö.K. arasında aza seçiminden dolayı tartışma çıkmış, tartışma esnasında S.Y. Ö.K.'ye taş atması sonucu hafif şekilde yaralamıştır. Yaralı sevk edildiği Bünyan Devlet Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.

BÜNYANDA HAKARET:
Sultanhanı köyünde; 14 Haziran 2012 günü saat 08.00 sıralarında şüpheli Ö.K. daha önce meydana gelen yaralama olayı ile husumetli bulunduğu S.Y.' nın evine giderek hakaret ve küfür ettiği tespit edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.

BÜNYANDA TEHDİT:
Kayseri-Bünyan - Elbaşı kasabası, Hezgine mevkiinde, 14 Haziran 2012 günü saat 09.30 sıralarında çobanlık yapan mağdur M.U. arazide hayvanları otlatırken, yan tarafında bulunan çayır sahibi şüpheli İ.Ö. burada hayvanları otlatamayacağını, özellikle kendi çayırında otlatırsa kendisini öldürmekle tehdit ettiğini beyan etmiştir. Olay ile ilgili incelemelere başlanılmış olup C.Savcısının talimatı gereği şüpheli İ.Ö ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır.

DEVELİDE KASTEN YARALAMA:
Yazıbaşı köyünde; 13 Haziran 2012 günü saat 21.00 sıralarında R.Ç. ile eşi Ş.Ç. arasında ailevi geçimsizlikten dolayı tartışma çıkmış, tartışma esnasında şüpheli mağdur'un yüzüne vurması sonucu hafif şekilde yaralamıştır. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek mağdurun koruma talep etmediği, olayla ilgili şüpheli ifadesi alınarak serbest bırakılmış, tahkikat tamamlanmıştır.

MELİKGAZİ'DE KASTEN YARALAMA:
Gesi Güney Mahallesi Paşa pınarı mevkiinde; 13 Haziran 2012 günü saat 16.00 sıralarında aralarında eskiye dayalı husumet bulunan C.T., A.S. , Z.T., T.Ö. , E.S. ve S.S. arasında çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu E.S bıçakla sol karın boşluğu, bacağı ve kolundan ,S.S ise sopa ile vücudunun çeşitli yerlerinden hafif şekilde yaralanmıştır.Yaralılar sevk edildiği Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek kaçan şüpheli/mağdurlar aynı gün yakalanmış ifadeleri alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.

KOCASİNANDA TAKSİRLE YARAMALA:
Ebiç Mevlana Mahallesinde; 13 Haziran 2012 günü saat 18.00 sıralarında B.M. sevk idaresindeki kamyonet ile geri geri gelirken mağdur A.D. 'a çarpması sonucu hafif şekilde yaralanmıştır. Mağdur sevk edildiği Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.

KOCASİNANDA KİŞİYİ HÜRRİYETİNDEN YOKSUN BIRAKMA:
Amarat Kasabasından; 13 Haziran 2012 günü saat 20.00 sıralarında G.G. 'nin Kayseri C.Savcılığına vermiş olduğu dilekçede velayeti kendisinde bulunan kızı İ.Ş 'in şüpheli A.Ş. tarafından alıkonulduğu iddia etmesi üzerine C.Savcısı talimatı ile şahıs hakkında işlem yapılarak çocuk annesi G.G 'e teslim edilmiş, şüpheli ifadesi alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır.

SARIZDA TEHDİT:
Çörekdere köyünde 14 Haziran 2012 günü saat 11.00 sıralarında H.D., aynı köyde arıcılık yapan Ö.E. tarafından arı kovanlarını daha uzak bir yere taşımasını aksi takdirde kovanlarını yakmakla tehdit etmesi ile olay meydana gelmiştir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş olup, şüpheli ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır.

YAHYALIDA KASTEN YARAMALA:
İlyaslı köyünde 14 Haziran 2012 günü saat 11.50 sıralarında elektrik işçisi olarak çalışan Y.T. ve İ.E.N., Medikal soğuk hava deposunun çevre aydınlatmasını yapmak için çalıştıkları esnada birbirleri ile sözlü olarak tartışmaya başlamışlar ve bu tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu şüpheli İ.EN. Mağdur Y.T' ye küfür ederek elleri ile boğazını sıkmış ve yumrukla bir kaç defa vurması ile olay meydana gelmiştir. Mağdur Yahyalı Devlet Hastanesine sevk edilmiş hayati tehlikesi bulunmadığından yapılan tedavisine müteakiben taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.savcısına bilgi verilmiş olup şüpheli ifadesinin alınmasına müteakiben serbest bırakılmıştır

PINARBAŞI'DA GÜVENİ KÖTÜYE KULLANMA:
Üçpınar Köyünde; 13 Haziran 2012 günü saat 22.00 sıralarında D.A. karakola müracaat ederek hayvanlarını otlatan çobanları şüpheli R.G. 'ye kendisini korumak için verdiği av tüfeğini kaybettiğini ve aramalarına rağmen bulamadığını beyan ettiğini bildirmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şüpheli ifadesi alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır.

PINARBAŞINDA DİĞER KAZALAR:
Gölcük Köyünde; 13 Haziran 2012 günü saat 19.20 sıralarında MM. kendisine ait ahırda büyükbaş hayvanlarını yemlediği esnada hayvanlardan bir tanesinin tekme atması sonucu başından hafif şekilde yaralanmıştır. Hayati tehlikesi bulunmayan yaralı Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.

FELAHİYEDE İNTİHARA TEŞEBBÜS:
Büyük Toraman Beldesinde; 13 Haziran 2012 günü saat 18.30 sıralarında S.Ö. Felahiye İlçe J.K.lığını arayarak ailevi geçimsizlik yüzünden ruhi bunalımda olduğunu ve intihar edeceğini bildirmesi üzerine şahsa ait eve devriye sevk edildiği, devriyenin evden çığlık sesleri duyması üzerine eve girerek kendisin evin su borularına kemer ile tam asılmış vaziyette bulunan mağdura müdahale ederek mağduru Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine şevkinin sağlanarak tedavisine devam edilmektedir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.

KOCASİNANDA SUDA BOĞULMA:

Mahzemin Yeni Mahallede; 13 Haziran 2012 günü saat 20.15 sıralarında P.G. mevsimlik işçi olarak çalışan ailesi ile birlikte yaşadıkları çadırın 10 metre uzağında bulunan karasu sulama kanalına düşmesi sonucu hayatını kaybetmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek talimatı doğrultusunda maktule otopsi yapmak amacıyla E.Ü.T.F.Hastanesine ambulansla sevk edilerek tahkikata başlanılmıştır.

SARIZDA İŞ KAZASI:
Büyüksöbeçimen Köyünde; 14 Haziran 2012 günü saat:09.00 sıralarında H.S. mermer ocağı içinde bulunan koğuşlar bölümünde yürürken dengesini kaybederek düşmüş ve sağ omzundan yaralanmıştır. Sevk edildiği Sarız Devlet Hastanesince yapılan tedavisinde hayati tehlikesi bulunmadığından taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.

PINARBAŞINDA İŞ KAZASI:
Büyükgümüşgün Köyünde; 14 Haziran 2012 günü saat:13.30 sıralarında H.Ö. taş ocağında kullandığı 38 DT 899 plakalı kamyon ile taş kırma makinesine taş boşaltmaya çalıştığı esnada aracın dengesini kaybetmesi sonucu yan yatarak devrilmesi neticesinde kaza meydana gelmiştir. Kaza sonucu H.Ö yaralanmıştır. Hayati tehlikesi olmayan mağdur Kayseri eğitim ve araştırma Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.

MELİKGAZİDE İNTİHARA TEŞEBBÜS:
Gürpınar Köyünde; 14 Haziran 2012 günü saat 10.00 sıralarında G.K. evinde yaşadığı psikolojik bunalım nedeniyle 9 adet Surpfen 400 ve 2 adet Panalgine isimli tabletlerden içmek sureti ile intihara teşebbüs etmiştir. Hayati tehlikesi olmayan mağdur Kayseri eğitim ve araştırma Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır.

SARIZDA DİĞER KAZALAR:
Yedioluk Köyünde; 14 Haziran 2012 günü saat 15.00 sıralarında A.K. evinin balkonunda tamirat yaparken dengesini kaybederek yaklaşık 2 metre yükseklikten düşmesi sonucu yaralanmıştır. Hayati tehlikesi olmayan mağdur Sarız Devlet Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.

KOCASİNANDA ZEHİRLENME:
Hasanarpa Köyünde; 14 Haziran 2012 günü saat 15.30 sıralarında Z.C., N.K., R.C. ve Y.T. çadırda pişirdikleri yemeği yedikten sonra fenalaşmışlardır. Hayati tehlikeleri bulunmayan mağdurlar Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tedavilerine müteakip taburcu edilmişlerdir.

SARIZDA KASTEN YARALAMA:
Ayranlık Köyünde; 14 Haziran 2012 günü saat 14.00 sıralarında G.Ö. ile A.Ö. beraber top oynadıkları esnada kavga ederek birbirlerine tekme ve tokat ile vurmaları neticesinde olay meydana gelmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat başlanmıştır.

YAHYALIDA TEHDİT:
Derebağ Beldesinde;14 Haziran 2012 günü saat 14.30 sıralarında mağdur R.S. Derebağ Beldesinde koyunlarını otlatırken mağdurla yapılan protokol gereği yasak bölgede koyunlarını otlattığı gerekçesi ile 4081 sayılı kanunun 30 'cu maddesi gereği dernek başkanı A.A. tarafından otlatma bedeli olarak 1 adet koyun istemiştir. Mağdurun isteğini kabul etmemesi üzerine A.A. elinde bulunan Special Garantie marka tek kırma av tüfeği ile havaya doğru ateş ederek ölümle tehdit etmiştir. Konu ile ilgili C.Savcısına bilgi verilmiş olup, alınan talimat üzerine av tüfeğine el konularak tahkikata başlanmıştır.

KAÇAKÇILIK OLAYLARI:

SARIZDA YASADIŞI EKİM:
14.06.2012 günü saat 14.00 sıralarında alınan ihbar üzerine, incemağara Köyünden O.A.'nın bahçesinde yapılan aramada (230) kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir. C.Savcısının talimatı ile şahıs ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmış, ele geçirilen kenevir bitkileri imha edilmiştir.

TRAFİK OLAYLARI:

BÜNYANDA TRAFİK KAZASI SONUCU TARSİRLE YARALAMA:
Malatya Karayolu üzerinde: 14 Haziran 2012 günü saat 13.45 sıralarında M.B. 46 E 4879 plakalı aracı ile Kayseri istikametine doğru hareket halinde iken dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu direksiyon hâkimiyeti kaybederek orta refüje çarpması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada araçta yolcu olarak bulunan mağdur S.B. ile araç sürücüsü yaralanmıştır. Hayati tehlikeleri bulunmayan kazazedelerin Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Tedavilerine müteakip taburcu edilmişlerdir. Olay ile ilgili olarak C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.

İNCESUDA TRAFİK KAZASI SONUCU TARSİRLE YARALAMA:
Ankara Karayolu üzerinde: 14 Haziran 2012 günü saat 16.30 sıralarında Ö.A. 38 UH 014 plakalı aracı ile seyir halinde iken dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybederek gidiş istikametine göre yolun sağ tarafına takla atması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada mağdur R.T. yaralanmıştır. Hayati tehlikesi bulunmayan mağdur Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili olarak C.Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim