• BIST 107.015
  • Altın 172,140
  • Dolar 4,0658
  • Euro 4,9307
  • Kayseri : 20 °C
  • Ankara : 23 °C
  • İstanbul : 26 °C

Kayseri Jandarma Günlük Olaylar Bülteni

Kayseri Jandarma Günlük Olaylar Bülteni
Kayseri Jandarma Günlük Olaylar Bülteni
BÜNYAN’DA KASTEN YARALAMA:

Bünyan Güllüce Kasabasında 22 Ağustos 2012 saat 07.00 sıralarında şüpheli/mağdurlar B.B. oğlu olanM.B. ile işe gitme yüzünden çıkan tartışma sonucu birbirlerine yumrukla vurmak sureti l!e hafif şekilde yaralanmışlardır. Şüpheli/Mağdurların Bünyan Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerine müteakip taburcu edilmişlerdir. Olay ile ilgili olarak C Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.

BÜNYAN’ DA DİĞER KAZALAR:

Bünyan Yenisüksün Köyünde; 22 Ağustos 2012 günü saat; 10.00 sıralarında; mağdur Kendisine ait motosikleti garaja koyarken dengesini kaybederek motosikletin altında kalması sonucu kaza olayı meydana gelmiştir.
Hafif yaralanan mağdur Bünyan Devlet Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.

BÜNYAN’ DA DİĞER KAZALAR:

Bünyan Musaşeyh Köyünde; 22 Ağustos 2012 günü saat:13.00 sıralarında; şüpheli A.G İşçi olarak çalıştığı Plato hayvan çiftliğinde hayvanların ürkmesi sonucu aralarında kalarak hafif şekilde yaralanmıştır. Hayati tehlikesi bulunmayan mağdur Bünyan Devlet Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.

BÜNYAN’DA KAYIP ŞAHIS:

Bünyan-Güllüce Kasabasında; 22 Ağustos 2012 günü saat:15.00 sıralarında; F.A isimli şahıs Bünyan İlçe J.K.lığına müracaat ederek oğlu olan mağdur R.A. nın 16 08,2012 günü 19.30 sıralarında evden ayrıldığını bu tarihten sonra bir daha haber alınamadığını beyan etmiştir. Olay ile ilgili C.Savcılığına bilgi verilerek kayıp şahsın araştırılmasına başlanmıştır.

DEVELİ’DE YÜKSEKTEN DÜŞME:

Develi Küçükkünye köyünde; 20 Ağustos 2012 günü saat:12.00 sıralarında; şüpheli H.S sedirde oyun oynarken yaklaşık 1 metre yüksekten betona düşmesi sonucu yaralanarak Develi devlet hastanesine kaldırılarak tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.

DEVELİ‘DE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN HIRSIZLIĞI:

Develi Kale köyünde; 21 Ağustos 2012 günü saat: 19.00 sıralarında; mağdur A.K isimli şahıs karakola müracaat ederek 1 Adet Koyunu Kale köyünden H.Ö isimli şahıs tarafından 38 ... 200 plakalı araç ile çalındığını beyanı üzerine yapılan araştırma sonucunda şüpheli H.Ö 38 .. 200 plakalı aracı ile Develi çıkışında 22.00 sıralarında yakalanarak olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek ifadelesine müteakip gözaltına alınarak OYİB tarafından araç üzerinde inceleme yapılarak tahkikata başlanılmıştır.

KOCASİNAN’DA TEHDİT:

Kocasinan Yemliha kasabasında; 21 Ağustos 2012 günü saat.13.10 sıralarında mağdur N.R şüpheli M.T köyde bulunan tarlaya giden su meselesi yüzünden ararlarında çıkan neticesinde Şüphelinin mağduru seni öldürürüm diye tehdit etmesi sonucu olay meydana gelmiştir Olayla ilgili C.Savcısının talimatı ile şüpheli ifadesine müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.


PINARBAŞI’DA TAKSİRLE YARALAMA:

Pınarbaşı Gazi Köyünde 21 Ağustos 2012 günü saat 15.10 sıralarında şüpheli K.D. isimli şahıs evinin balkonundan mağdur Ö.D. ye dirgeni uzattığı esnada elinden kayması sonucu mağdurun bacağına saplanması sonucu olay meydana gelmiştir. Kaza sonucunda hafif yaralanan mağdur Ö.D. Kayseri Eğitim ve araştırma Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek şüphelinin ifadesine müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.


CEZAEVİ OLAYLARI-

KAYSERİ KAPALI CEZAEVİ GİRİŞİNDEKİ ARANAN ŞAHIS YAKALAMASI:

21.08.2012 günü saat 10.00 da Kayseri Kapalı Cezaevinde "Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde” suçundan hükümlü bulunan oğlu E.C. nin açık görüş ziyaretine gelen K.C. ‘nin yapılan kimlik sorgusunda Kayseri ilamet ve infaz bürosu tarafından “Aileni Korunması Tedbiri” suçundan aradındığı tespit edilmiştir.görüş bitiminde şahıs yakalanarak Kayseri Emniyet Müdürlüğü Ekiplerine teslim edilmiştir.

TRAFİK OLAYLARI:

KOCASİNAN’ DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA

Kocasinan Kalkancık köyü Kayseri -Ankara karayolu 30 ncu km sinde ; 21 Ağustos 2012 günü saat. 16.10 sıralarında; şüpheli A. K. idaresinde 60 .. 225 plakalı otomobil ile Ankara istikametinden Kayseri istikametine seyir halindeyken şüpheli O T sevk ve idaresinde 43 .. 328 plakalı araca yandan vurması sonucu şarampole yuvarlanması sonucu olay meydana gelmiştir. 43 ,. 828
plakalı araç içerisinde bulunan mağdur S.T. Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.

KOCASİNAN’ DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:

Kocasinan Çavuşağa Köyünde; 22 Ağustos 2012 günü saat:07.00 sıralarında; şüpheli/Mağdur M.M. 38 .. 117 plakalı aracı ile Çavuşağa Köyünden-Gömeç Mahallesi istikametine doğru hareket halında iken arka tekerleğinin patlaması sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek gidiş istikametine göre yolun sağ tarafındaki şarampole yuvarlanması sonucu kaza meydana gelmiştir Meydana gelen kazada araç sürücüsü M.M. hafif şekilde yaralanmıştır. Hayatı tehlikesi olmayan mağdur Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili olarak C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.

MELİKGAZİ’ DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:

Melikgazi Ağımas beldesi Mimarsinan mahallesinde; 21 Ağustos 2012 günü saat:17.00 sıralarında şüpheli İ.Ö. idaresinde 38 .. 805 plakalı traktör ile Ağırnas Beldesi içerisinde, Bünyan istikametinden Gesi istikametine seyir halindeyken Şüpheli/mağdur M.G idaresindeki 38 ... 177 plakalı motosiklet ile tali yoldan ana yola çıkmak isterken traktörü fark edemeyerek traktörün sağ yan tarafına çarpması sonucu düşerek yaralanması sonucu olay meydana gelmiştir. Kaza sonucunda motosiklet sürücüsü şüpheli/mağdur M.G Bünyan Devlet Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek ifadelerine müteakip tahkikat tamamlanmıştır.


MELİKGAZİ’ DE TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA:

Melikgazi Ağımas Kasabasında; 22 Ağustos 2012 günü saat;10.30 sıralarında; şüpheli N.Z. 35 ... 3146 Plakalı aracı ile Ağımas Kasabasından-Bünyan a doğru Hareket halinde iken dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybederek gidiş istikametine doğru yolun sol tarafına devrilmesi sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada araç sürücüsü N.Z. hafif şekilde yaralanmıştır. Hayati tehlikesi bulunmayan mağdur Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili olarak C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.

YEŞİLHİSARDA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA

Yeşilhisar-Araplı Köyü Niğde-Kayseri karayolu 62. Km. sinde22 Ağustos 2012 günü saat 06.00 sıralarında şüpheli M. Ç. 38… 9444 plakalı aracı ile Kayseri ilinden-Niğde istikametine doğru hareket halinde iken dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek karşı şeride geçerek devrimlisi sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada araçta yolcu olarak bulanan mağdur Ç.Ç. hafif şekilde yaralanmıştır. Hayati tehlikesi bulunmayan mağdur Yeşilhisar Devlet Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili olarak C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.

PINARBAŞI’ DA KASTEN YARALAMA:

Pınarbaşı Oğuzlar Mahallesinde; 22 Ağustos 2012 günü saat.23.00 sıralarında şüpheliler H,B, E B ile S.K İsimli şahıslar kendi aralarında sözlü olarak tartışmaları sonucu kavga e erek ve birbirlerine tekme ve tokat ile vurmak sureti ile darp ettikleri tespit edilmiştir. Hayati tehlikeleri ulunmayan şüpheliler Pınarbaşı Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerine müteakip taburcu edilmişlerdir. Olay ile ilgili olarak C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.

PINARSAŞI’DA KİŞİLERE AİT MALA ZARAR VERME:

Pınarbaşı Kızıldere köyü Tahtalı mezrasında, 21 Ağustos 2012 günü saat: 16.30 sıralarında; mağdur Y.Ç ile aralarında husumet bulunan şüpheliler D Ç, N.Ç. S.Ç isimli şahıslar arasında sözlü olarak tartıştıkları tartışma esnasında yerden aldıkları taşları Mağdur Y.Ç evine attıkları ve şahsın evinin çatısında bulunan çinko saçlardan bir tanesine hasar vermişlerdir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şüphelilerin ifadelerine müteakip serbest bırakılmış tahkikata başlanılmıştır.

PINARBAŞI’ DA SİLAHLA ATEŞ ETME:

Pınarbaşı Dilciler Köyünde; 22 Ağustos 2012 günü saat: 10.00 sıralarında; alınan ihbar üzerine şüpheli A.D nin köy içerisinde Kurusıkı Tabanca ile havaya ateş ettiği tespit edilmiştir. Olay ile ilgili olarak C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.

ı SARIZ’ DA GENEL TEHLİKE YARATAN DİĞER SUÇLAR:

Sarız Tenteli Köyünde; 22 Ağustos 2012 günü saat. 13.00 sıralarında şüpheliler H.A ile M.T. Mağdurlar K.D, A.D ve İ.D ‘yu yolda durdurarak kendilerini Rütbeli olarak tanıttıkları ve kullanmış oldukları 38 E 1113 Plakalı aracı yaralamak kastı ile üzerlerine sürdüklerini beyan etmişlerdir. Olay ile ilgili C.Savcısına bilgi verilerek alınan talimat üzerine şüpheliler gözaltına alınmış olup; hazırlanan tahkikat evraktan ile birlikte mevcudun C.Savcılığına gönderilecektir.

TALAŞ’ DA YÜKSEKTEN DÜŞME:

Talas Kepez köyünde 21 Ağustos 2012 günü saat: 17.30 sıralarında, mağdur E.G isimli çocuğun evinin balkonuna bakan penceresinin önünde oyun oynadığı esnada dengesini kaybetmesi neticesinde yaklaşık 1 metre yüksekten betona düşmesi sonucu yaralanarak Erciyes Üniversitesi Hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek tahkikat tamamlanmıştır.
n. TOMARZA ‘DA KİŞİYE VE HATIRASINA HAKARET:
Tomarza Çanakpınar köyünde; 21 Ağustos 2012 günü saat:l9.00 sıralarında; şüpheli R.Ç olan mağdur D.Ö ye hakaret ve küfür etmesi sonucu olay meydana gelmiştir. Olayla ilgili C.Savcısına bilgi verilerek şüphelinin ifadesine müteakip serbest bırakılmış tahkikata tamamlanmıştır.

TOMARZA’DA KASTEN YARALAMA:

Tomarza Pusatlı Köyünde; 22 Ağustos 2012 günü saat.10.00 sıralarında şüpheli S.O Eşi mağdur G.Ö. nun aynı köyde bulunan kız kardeşini ziyarete gittiğinden dolayı aralarında çıkan tartışma sonucu tekme ve yumruk vurmak sureti İle yaralamıştır. Hayati tehlikesi bulunmayan mağdur Tomarza Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilmiştir. Olay ile ilgili olarak
C.Savcılığına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim