• BIST 112.122
  • Altın 174,588
  • Dolar 4,0390
  • Euro 4,9849
  • Kayseri : 11 °C
  • Ankara : 8 °C
  • İstanbul : 14 °C

KAYSERİ MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASINDA GENEL KURUL HEYECANI

KAYSERİ MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASINDA GENEL KURUL HEYECANI
KAYSERİ MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASINDA GENEL KURUL HEYECANI MHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ YUSUF HALAÇOĞLU: "SİYASALLAŞTIRILMAYAN BİR HUKUK SİSTEMİNE İHTİYAÇ VARDIR" "HUKUKA SİYASET SOKULDUĞU ZAMAN BU MİLLETE YAPILAN EN BÜYÜK YANLIŞ OLUR"

e3.jpgMakine Mühendisleri Odası Kayseri Şubesinin 12. Olağan Genel Kurulu düzenlenen programla yapıldı. Genel kurulda mevcut başkan Mustafa Özkan aday olmadı. Genel Kurula davetli olarak katılan Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili Yusuf Halaçoğlu, "Siyasallaştırılmayan bir hukuk sistemine ihtiyaç vardır. Hukuka siyaset sokulduğu zaman bu millete yapılan en büyük yanlış olur" dedi. 
Bir düğün salonunda yapılan genel kurula, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili Yusuf Halaçoğlu, Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Mustafa Özkan, Makine Mühendisleri Odası üyesi ve başkan adayı Ersin Fener ve çok sayıda Makine Mühendisleri Odası üyesi katıldı. Olağan Genel Kurulda açılış konuşması yapan Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Mustafa Özkan, "11. dönem genel kurulundan sonra siz değerli üyelerimizden aldığımız güven oyu ve destekle seçilen yönetim kurulu olarak bizler bu dönem içerisinde çok yoğun ve yorucu 2 yıl geçirdik. Allah'a şükür 12. Genel Kurula anlımız açık, başımız dik meslektaşlarımızla birlik ve beraberliği kuvvetlendirerek, artırarak ve bütün kesimlerle kolkola girerek geldik" diye konuştu.
'Makine Mühendisleri olarak bizler bu ülkenin üreten ve düşünen beyinleriyiz' diyen Özkan, "Düşündüğümüz içinde elbette kaygılıyız. 2 yıl önceki genel kurulda da kaygılıydık. Bugün maalesef bu kaygılarımız endişeye dönüştü. Türk - İslam Coğrafyasında yaşanan sayısal istikrarsızlıkların, akan kanın darbeleri, savaşların ve zulmün şiddeti giderek artmaktadır. 21. yüzyıl dünyasının küresel aktörleri, siyonistleri, misyonerleri, haçlı ruhu, İslam coğrafyasının üzerine dört koldan saldırmaktadır. Ancak bu savaşta bir taraf olarak cephede yer almıyorlar. Cephede savaşan maalesef iki tarafta da Müslümanlar var. Her yerde oluk oluk Müslüman kanı akarken, keyifle izleyen bu güçler, bir yandan sattıkları silahlardan, bir yandan yok pahasına el koydukları yer altı zenginliklerden, madenlerden ve petrolden elde ettikleri paralarla güçlerine güç katıyorlar" şeklinde konuştu.
Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili Yusuf Halaçoğlu ise, "Bu ülkenin kalkınmasında en önemli unsurlardan biri ehil insanların ehil yerlerde görevlendirilmesidir. Türkiye'de maalesef yetişmiş insanların heba edildiğini görüyoruz. Bugünde buna benzer binlerce insanlar var. Dolayısıyla bunun önüne geçilmesi gerekir. Günümüzde hemen her şey allak bullak olmuştur. Bir düşünün ki bir ülkede eğitim sistemi yıllardan beri yerine oturtulamamaktadır. Eğitim sistemi bir ülkenin geleceği için çok önemlidir. Ayrıca biraz öncede bahsettiğim gibi herkesin hukuka ihtiyacı var. Hukuk bağımsız olmak zorundadır. Siyasallaştırılmayan bir hukuk sistemine ihtiyaç vardır. Hukuka siyaset sokulduğu zaman bu millete yapılan en büyük yanlış olur" ifadelerini kullandı.
Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Ersine Fener de, "Makine Mühendisleri Odasının geçmişinde gerek mesleki anlamda, gerek kurumsal alanda gerekse ülkesel anlamda önemli hizmetleri gerçekleştirmiş başkan ve yöneticiler olmuştur. Bu sayede sadece Makine Mühendisleri Odası kapsamında değil bir çok mesleki alanda toplumun tüm kesimlerini, tüm meslek mensuplarını kucaklayarak toplumun ve ülkenin tüm meselelerine sahip çıkarak önemli bir meslek odası haline gelmiştir. Ürettiği projelerle, geliştirdiği strateji ve politikalarla bir cazibe merkezi olmuştur. Odamızın bugünlere gelmesinde emeği geçen tüm başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerine ve tüm mensuplarımıza bu vesile ile teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Göreve seçilmeleriyle yapacakları çalışmalara değinen Fener, "Bütün uzmanlık komisyonlarının aktif olarak çalışmasını sağlayarak bu komisyonların aldıkları kararlar doğrultusunda üyelerimiz ve kamu yararına çalışmalar yapacağız. Geçmiş dönem içerisinde yapmış olduğumuz ve KOSGEB ile ortaklaşa yürüttüğümüz 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi' bu dönem içerisinde de hız kesmeden devam edecektir. Üyelerimizin çalışma alanlarına göre düzenli olarak sektörel bazlı toplantılar düzenleyip mesleki branşlarda elde edilen bilgi birikimlerinin paylaşılmasını sağlayacağız. Ülke genelinde düzenlenecek fuar, seminer ve sempozyumları destekleyen kurum olma ve üyelerimizin katılımı noktasında bir takım çalışma programları yapacağız. Üyelerimizin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amaçlı kişisel gelişim seminerlerini değişik periyotta gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı.
Makine Mühendisleri Odasının 12. Olağan Genel Kurulunda oy kullanma işlemi yarın 09.00'da başlayıp 17.00'de sona erecek.e2.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim