• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • Kayseri : 1 °C
  • Ankara : 6 °C
  • İstanbul : 13 °C

KAYSERİ MEMUR-SEN İL TEMSİLCİSİ KALKAN’IN 1 MAYIS MESAJI

KAYSERİ MEMUR-SEN İL TEMSİLCİSİ KALKAN’IN 1 MAYIS MESAJI
Memur-Sen Kayseri İl Temsilcisi Aydın Kalkan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Memur-Sen Kayseri İl Temsilcisi Aydın Kalkan sendika binasında yaptığı açıklamada, “İş güvencesinin korunmasını, saygın iş ve insan onuruna yakışır bir ücret anlayışının hakim olmasını, taşeronlaşmanın son bulmasını, bütün kamu görevlilerinin kadrolu olmasını, insanlık dışı bütün çalışma şartlarının ortadan kaldırılmasını, sendikal örgütlenmenin önündeki engel ve yasakların kaldırılmasını, grev ve siyaset hakkının kamu görevlilerince de kullanılmasını istiyoruz” diye konuştu.

Kalkan konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Kadın çalışanlarımız için sendikal örgütlenmenin önündeki engel ve yasakların kaldırılmasını, grev ve siyaset hakkının kamu görevlilerince de kullanılmasını talep ediyoruz. İnancımızın gereği kıyafetlerle kamu hizmeti sunulmasını, erkek kamu görevlileriyle eşit fırsatlara sahip olmasını, çocuklarımızın bakımında destek olacak sosyal hak ve güvenceler istiyoruz. Eğitim fırsatlarından eşit olarak yararlanılmasını, aile bütünlüğümüzün korumasını, yönetim görevlerine ve kariyer mesleklere atanmada pozitif ayrımcılık bekliyoruz. Daha iyi çalışma şartlarına sahip olmayı, daha iyi hizmet üretmeyi sağlayacak şekilde mevcut engellerin kaldırılmasını, üst düzey görevlere atanmada eşit adaylar konumunda olmayı istiyoruz.”
Gelecek nesillere dünya ölçeğinde küresel aktör bir Türkiye'yi emanet etmek istediklerini belirten Kalkan, “Emekli maaşlarımızın yükseltilmesini, eş ve çocuk yardımından yararlanmayı, ülkenin geleceğine katkı sunan tecrübeli kitle olarak bize saygı duyulmasını istiyoruz. Evimize aş, çocuklarımıza gelecek sağlayacak iş istiyoruz. Bunun için, devletin istihdamda öncülük yapmasını, istihdam dostu yatırımlar yapmasını bekliyoruz. Kamu görevlisinden, işçisine, devlet kurumlarından sivil topluma kadar her kesimin ve bütün herkesin çocuklarımıza, özgür, sivil, demokratik, sosyal hukuk devletini gerçek anlamıyla hayata geçirmiş, kardeşliği, birliği, huzuru, refahı sağlamış bölgesinde lider, dünya ölçeğinde küresel aktör bir Türkiye'yi emanet etmek istiyoruz” ifadelerinde bulundu.
Savaşın, sömürünün son bulduğu ve saygının hakim olduğu bir dünya istediklerini söyleyen Kalkan, “Ülkemizde kardeşlik ikliminin hakim olmasını, terörün son bulmasını, medeniyet değerlerimizin yaşanır olmasını, kimsenin öteki olmamasını, inancımıza saygı duyulmasını, düşüncelerimize tahammül edilmesini, kadın ve erkeğin eşit fırsatlara sahip olmasını, çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla vatanın ve milletin bölünmezliği konusunda ortak iradeye sahip olunmasını, bütün bunları hayata geçirecek Yeni Anayasa'nın bir an önce yürürlüğe konulmasını istiyoruz. Dünyada kanın durmasını, dünya nimetlerinin insanlık ailesi tarafından hakça paylaşılmasını, savaşların son bulmasını, emperyalist sömürülerin bitirilmesini, herkesin birbirine saygı duyduğu, Yaradan'dan ötürü yaratılanların hoş görüldüğü bir dünya istiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle bu günün hak, emek, barış ve kardeşliğin kalıcı hale gelmesine vesile olmasını diliyorum. Bütün üyelerimizin, basın emekçilerimizin, ülkemizdeki ve dünyadaki bütün emekçilerin Emek ve Dayanışma Bayramını kutluyorum. Kamu-Sen ve KESK bu bayramı birlikte kutlamaya katılmamakta, Memur-Sen Konfederasyonu olarak birliğimizin, kardeşliğimizin pekiştiği yer olan Çanakkale’de program yapıyoruz” diye konuştu.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim