• BIST 108.489
  • Altın 151,139
  • Dolar 3,6704
  • Euro 4,3242
  • Kayseri : 9 °C
  • Ankara : 12 °C
  • İstanbul : 18 °C

Kayseri otobüs bileti

Kayseri otobüs bileti
Kapadokya bölgesinin sınırları içinde yer alan Kayseri, binlerce yıllık tarihin ardında bıraktığı tüm izleri hala taşımaktadır.

Kapadokya bölgesinin sınırları içinde yer alan Kayseri, binlerce yıllık tarihin ardında bıraktığı tüm izleri hala taşımaktadır. Günümüzde sanayinin ve üretimin ülkemizdeki merkezlerinden biri olmasıyla nüfusu çevresindeki illere oranla artık göstermiştir. Ancak oraya gittiğinizde kendinizi farklı dönemlerden kalan eserler arasında bir zaman yolculuğu yaparken bulacaksınız. Kayseri otobüs bileti almak için otobus-bileti.com sitesine girmeyi deneyebilirsiniz.

Erciyes:Kayseri’nin sembolü haline gelen Erciyes doğal güzelliğinin yanı sıra kayak merkezleriyle de birçok yeri geçmiş durumda. Daha ekonomik olan fiyatlarının yanı sıra günü birlik kolaylıkla ulaşabileceğiniz imkanlara sahip olması da burayı gözde uğrak mekanlar arasına sokmayı başarıyor.

Gevher Nesibe Şifahanesi (Tıp Müzesi): Değeri geç anlaşılıp hemen restore edilen önemli miraslardan birisi olan bu yapı, Türk tarihinin ilk akıl hastanesi olarak biliniyor. 1200 yıllarda yapılan bu şifahanenin ismi Kılıç Aslan’ın kızı Gevher Nesibe Hatun’dan geliyor. Ayrıca buranın yapılmasını kendisinin vasiyet ettiği de söyleniyor. Hüzünlü bir aşk hikayesi ve zamanına göre gelişmiş tedavi yöntemlerini barındıran bu eseri de yerinde görmelisiniz.

Kayseri'ye gitmek için www.otobus-bileti.com

Güpgüpoğlu Konağı: 600 yıllık tarihe sahip olan bu konak haremlik ve selamlık olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. 1995 yılında yapılan restorasyon ve eklemelerle birlikte Etnografya Müzesi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Soğanlı Harabeleri:Bu harabeler Ürgüp ve Göreme’deki yapılarla benzer şekilde inşa edilmiştir. 4. Yüzyılda Hristiyanlar için kaçış noktası olan bu gizemli yerde birçok kilise yapılmıştır. Her birinin içinde yıllara meydan okuyan freskler göze çarpar. Burayı görmek isterseniz bir gününüzü ayırmalısınız.

Kapuzbaşı Şelalesi: Burayı doğal güzelliklerinin yanı sıra önemli kılan tarafı dünyanın en yüksek ikinci şelalesi olmasıdır. Doğa içinde keşfe çıkmak istiyorsanız bu heyecan verici rotayı takip edebilirsiniz.

Arkeoloji Müzesi: Kayseri’yi dünden bugüne tanımak isterseniz buraya mutlaka uğramalısınız. Kayseri’de barınan Türk kültürünü yansıtan silahlar, çiniler, el yazmaları, kilimler, giysiler, takılar gibi birçok eşyanın sergilendiği bu müzeyi gezerken tarihte yolculuğa çıkacaksınız.

http://www.otobus-bileti.com/ ile İstanbul Kayseri yolculukları oldukça ucuz ve konforlu.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim