• BIST 110.059
  • Altın 174,736
  • Dolar 4,0867
  • Euro 5,0024
  • Kayseri : 10 °C
  • Ankara : 10 °C
  • İstanbul : 18 °C

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay;

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay;
KAYSERİ ŞEKER ALDIĞI KALİTE BELGELERİYLE SEKTÖRÜNDE DÜNYA MARKASI OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

Kayseri Şeker, üretimin her aşamasını  ve çalışma faaliyetlerini, “İş güvenliği ve  İş Kanunu,  İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmelikleri ile  ILO kriterleri kapsamında sahip olunması gereken belge ve sertifikalarla belgelendirmeye devam ediyor.

TS EN ISO 9000 Kalite Yönetim, TS EN ISO 22000 Gıda Güvenliği, FSSC 22000 Gıda Güvenliği, TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti, TS 861 Beyaz Şeker Standardı, Helal Gıda, Yerli Malı, KOSHER Sertifikalarına sahip olan Kayseri Şeker, altı aylık bir çalışma sonrasında TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesi ile TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi  belgelerine de sahip olmayı başardı.

İnsan sağlığının her şeyden daha önemli olduğu bilinci ile hareket eden Kayseri Şeker; Üretilen Şeker’in en sağlıklı şekilde tüketiciye ulaşmasını  sağlamanın yanı sıra  çalışan sağlığına verdiği önemin göstergesi olarak, İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili çalışmalarını sistematik hale getirmek suretiyle kurumsal kimliğini perçinleyip faaliyetlerini belgelendirmeye devam ediyor.

TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesi ile TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi  Belge takdim töreninde konuşan Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Levent Benli; Kayseri Şeker, Gıda Güvenliğini zirveye taşıyarak, FSSC 22000 GIDA Güvenliği Sistem Belgesi’ne sahip Kayseri’de ilk ve tek firma olduğuna dikkat çekti ve bu belge ile Türkiye’de faaliyet gösteren Dünya’nın dev firmalarının tedarikçi listesine girmeyi başardıklarını belirtti.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; Kalite; insan için ne kadar önemli ve elzem ise şüphesiz ki; şirketler içinde aynı kıymete sahiptir. Biz Kayseri Şeker’de  kaliteye ayrı bir önem verdik. Çünkü; kalite her yerde kalitedir. Günümüzde şirketlerin, küresel arenada söz sahibi olmasının, ürününe alıcı bulmasının yolu, dünyaca kabul gören kalite standartlarına sahip olmasından geçmektedir.

Şirketleri geliştiren, Dünya ile entegrasyonunu sağlayan en önemli unsurların başında elbette ki kalite gelmektedir.  Şirketler açısından, kalite standartlarına sahip olmak, ticari anlamda dünya ile ortak dili kullanmaktır. Biz Kayseri Şeker olarak Kalite yolculuğumuza tarladan ve  çiftçimizden başlamış bulunmaktayız. Bu kapsamda, kaliteli tohum, kaliteli gübre ve kaliteli pancar, kalite yolculuğumuzun startını verdiğimiz noktadır. Bu vesileyle çiftçilerimize de huzurlarınız da bir kez daha teşekkür ediyorum.

     Kalite asla tesadüf değildir. Kayseri Şeker durup dururken, hiçbir şey yapmadan bu belgelere sahip olmadı. Üzerine düşen tüm yükümlülükleri fazlasıyla yerine getirdiği, gerekli alt yapı çalışmalarını yaptığı ve sorumluluklarının farkında olarak hareket ettiği için bu belgeleri almaya hak kazandı. Burada yeri gelmişken TSE yetkililerinin de haklarını teslim etmek istiyorum. Hakikaten büyük bir titizlikle, tabiri caizse kılı kırk yararak, en ufak bir ayrıntıya bile göz yummayarak denetimlerini gerçekleştirdiler. Bu yaklaşımlarından dolayı da kendilerini huzurlarınızda tebrik ediyorum. Kayseri Şeker bu belgelerle birlikte sektöründe Dünya markası olma yolunda emin adımlarla yürümektedir. Kayseri Şeker artık bilimle, ilimle, dünyanın gerçekleriyle, standartlarıyla harmanlanmaktadır dedi.

     Türk Standartları Enstitüsü Genel Sekreter Yardımcısı Aykut Kırbaş ise konuşmasında; Kayseri Şeker ülkemizdeki kalite yolculuğumuzda bizim en büyük paydaşlarımızdan birisidir. Bugün burada bulunmamızın nedeni yönetim sistemi alanında Kayseri Şekere 4. ve 5. Yıldızı yani 4 ve 5. Belgeyi vermek için bir araya geldik. Kayseri Şeker bu belgeleri alarak uluslararası bir şekilde sertifikasını ilan etmiş durumda. Kayseri Şeker daha öncede bu hassasiyeti gösteriyordu. Şimdi artık bunu tüm çalışanları ve kamuoyu ile paylaşmış durumdadır dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Kayseri Şeker’e TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesi ile TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi  belgeleri takdim edildi.

Kayseri Şeker’e belge takdim töreni;Türk Standartları Enstitüsü Genel Sekreter Yardımcısı Aykut Kırbaş, Kayseri Ticaret  Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Mimar Sinan Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Bağsız, Kayseri OSB Yöneticileri, Sulama Birlik Başkanları, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay,  Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan Vekili  Avni  Hokkaömeroğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri İlhan Argun, Harun Halıcı, Nizamettin Çatak,Denetim Kurulu Üyeleri: Mehmet Güntay, Menderes Baran, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Atilla Yalçın, Yönetim Kurulu üyeleri Hurşit Dede Abdulkadir Güneş, Niğmetullah Sevim, Halis Lektemur, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Levent Benli,TSE Kayseri Bölge Koordinatörü Mahmut Ulaş, Ziraat Odası ve  Sulama Birlik Başkanları bazı STK temsilcileri, Kayseri Şeker Kalite Yönetim Birimi ve çalışanların katılımıyla yapıldı.

 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim