• BIST 101.892
  • Altın 190,254
  • Dolar 4,6043
  • Euro 5,3842
  • Kayseri : 11 °C
  • Ankara : 13 °C
  • İstanbul : 19 °C

Kayseri Şeker tarihi bir karara daha imza atmaya hazırlanıyor

Kayseri Şeker tarihi bir karara daha imza atmaya hazırlanıyor
KAYSERİ ŞEKER’DEN SPK VE BORSA İSTANBUL’A AÇILMA ÇALIŞMASI.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; Kayseri Şeker’i Sermaye

Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul’un denetimine açmak için çalışma başlatıldığının müjdesini verdi.Kayseri Şeker’e 3 Ocak 2011 tarihinde Kayyum Heyeti olarak atanıp, 25 Haziran 2013 tarihinde yapılan Genel Kurul sonrasında seçimle gelerek görev yapmaya başlayan ve son beş yıl içerisinde uygulanan mali disiplin ile kurumsal yönetim politikaları sonucunda Kayseri Şeker’i kapanmaktan kurtarılıp, çiftçisinin pancar bedelini zamanından önce, çalışanlarının alın terinin karşılığını gününde ödeyen, Devlet hazinesine bir yılda gelir vergisi, kurumlar vergisi, KDV, SSK primi gibi adlarla 100 Milyon TL den fazla katkı sağlayan, vergi ve SSK primi borcu bulunmayan, sektöründe en güçlü, kredibilitesi en iyi konuma gelen Kayseri Şeker yönetimi şimdi tarihi bir karara daha imza atmaya hazırlanıyor.

7f734653-9e3e-4bca-a9fa-da08e3785a43.jpg

Yeşilhisar Bölge çiftçilerinin aileleri ile birlikte katıldığı Kayseri Şeker İftar sofrasında konuşanKayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; Cenabı Allah’a sonsuz şükürler olsun.

Büyük Şeker ailesini bir iftarda daha buluşturmayı nasip eyledi. İnşallah nice ramazanlarda ve bayramlarda tekrardan beraber olmayı cenabı Allahtan temenni ediyorum.

Büyük Kayseri Şeker ailesinin değerli mensupları, Kayseri Şeker vergi rekortmenliğinin yanında tarihinde ilk defa geçtiğimiz sene 31 ortağına kar payı dağıttı. Çiftçimize de bu kardan pay düşebilmesi için Kayseri Şeker Fabrikasına ortak olmanız gerekiyor. İşte şimdi biz bu projenin üzerinde çalışıyoruz. İsteyen çiftçi ve çalışanlarımızı biz Allah’ın izni ile fabrikaya ortak edeceğiz. Bunun kararını fabrikanın Temmuz ayında ki Genel Kurulda aldıktan sonra diğer ortakların onayı sonrasında size duyuracağız. Böylece sizlerin de şirketin karından pay almanızı imkanlar dahiline getireceğiz. Bunu yapmakla aynı zamanda şirketin

geleceğini de kurtaracağız.

KAYSERİNEWS.COM--YAZ--GOOGLE'DAN-GÜNLÜK KAYSERİ'DE YAŞANANLARI TAKİP..EDEBİLİRSİNİZ.

Kayserinews.com@Kayserinewscomtwittersayfamıztakip edebilirsinizTIKLAYIN,BEĞENİ,YAPIN-FACEBOOK-SAYFASI-HABER-TAKİP-SİSTEMİ .https://www.facebook.com/kayserinewscom-261415263889283/?fref=ts

Bu şirketin Devletin denetimine açılmasını, Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul’un denetimine açılmasını sağlayacağız. Bu sayede bundan sonra yönetime gelen hiç kimse istediği gibi çiftçinin hakkını gasp edemeyecek, sağa sola peşkeş çekemeyecek. Bütün faaliyetleri Devlet de denetler hale gelecek. Bu yönüyle de şirketin geleceğini kurtaracağız dedi.

Yeşilhisar Belediye Başkanı Abdulkadir Akdeniz; Kıymetli Hemşerilerim, bugünlere kolay gelinmedi. Bu fabrika 6 yıl önce batakta idi. Ama şimdi geldiği sevindirici noktayı hep birlikte izliyoruz. Bildiğiniz gibi geçenlerde Kayseri Şeker Türkiye de ilk defa çiftçisini faizden kurtarma adı altında avans da verdi. Bunlar gerçekten çok güzel şeyler. Bu bir emek, gayret, bilgelik ve yöneterek yapma işi. Bunun için huzurunuzda Hüseyin Akay ve yönetimine çok teşekkür ediyorum dedi.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyelerinden İlhan Argun da iftar öncesi yapmış olduğu açıklamada; Şu anda Kayseri Şeker’in borcu kalmadığı gibi yatırıma geçiyor ve çiftçilerimize de büyük destek veriyor. Bu destekleri çiftçilerimiz görüyor örneğin, Mazot desteği 1 lt iken 3 lt yapılması, pancarın daha iyi gelişimi için özel gübre üretilmesi gibi. Bunun yanında en önemlisi de Sayın Başkanımızın çiftçilerimize seçimde bir sözü vardı. Fabrika borçlarından kurtulduğu zaman onları da banka temliklerinden kurtarmak istiyordu. Son günlerde bu da gerçekleşti ve çiftçiyi temlikten kurtarma avansı uygulandığını

belirtti.

Yeşilhisar İftar sofrasına Yeşilhisar Belediye Başkanı Abdulkadir Akdeniz, Müftü Dr. Ahmet

Özvarinli, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası

Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Pancar Kooperatifi Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu, Yönetim

Kurulu üyelerinden İlhan Argun, Harun Halıcı, Nizamettin Çatak, Denetim Kurulu Üyelerinden Mehmet

Güntay, Menderes Baran, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Atilla Yalçın, Yönetim

Kurulu üyelerinden Hurşit Dede, Niğmetullah Sevim, Halis Lektemur, Kayseri Şeker Fabrikası Genel

Müdürü Levent Benli, Pancar Kooperatifi Müdürü İsmet Aksoy, Genel Müdür yardımcıları, Bölge

Müdürleri ile köy ve Mahalle Muhtarları ve çiftçiler katıldılar.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim