• BIST 94.437
  • Altın 194,223
  • Dolar 4,7316
  • Euro 5,4729
  • Kayseri : 16 °C
  • Ankara : 22 °C
  • İstanbul : 26 °C

KILIÇDAROĞLU'NA ÇİFTE SALVO

KILIÇDAROĞLU'NA ÇİFTE SALVO
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile ilgili ortaya attığı yalan ve iftiralar bir bir yüzüne çarpmaya devam ediyor.
Son olarak iki ulusal gazetenin köşe yazarı konuyu gündemlerine taşıyarak Kayseri olayını ilginç ayrıntılarıyla okurlarına aktardı.


Akit Gazetesi Köşe Yazarlarından Serdar Arseven, Kayseri olayını, "Kayseri Belgeseli, CHP'nin o güzelim burnunun Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde nelere nasıl bulaştığını ortaya koyması bakımından son derece dikkat çekici" ifadeleriyle anlatarak yazısında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu ve Kılıçdaroğlu'nun yalanlarını destekleyen haberler yapan Gazeteci Uğur Dündar'ı sert bir dille eleştirdi.

Arseven köşesinde şu ifadelere yer verdi: "Kemal Kılıçdaroğlu, her verileni eline alıyor malûm... Uğur Dündar da öyle... Tek yumurta ikizleri!.. Uğur Dündar'ın programında bir anons: "Rüşvetin belgesi bulundu!.. Şok... Şok... Şooook!.. Kayseri Büyükşehir Belediye'sinde rüşvet!... Rüşvetin belgesi bulundu!.." Anonsta "rüşvetin belgesine" dair bir ipucu yok. Başkan Mehmet Özhaseki'nin yerinde olduğunuzu düşünün; acayip bir durum... Neyse; Uğur Dündar, "Ağır Top"u çıkartıyor ekrana... Kemal Kılıçdaroğlu'nun elinde bir fotoğraf... Karanlıkta çekilmiş; bir benzinlik var ve üzerinde de 9 katlı bina... Elinde sallayarak "rüşvetin belgesi" (!)'ni, diyor ki Kemal Efendi: "Bak Uğur bey, bu benzinlikte 9 katlı bina var, İçinde de restoran, düğün salonu var. Bir benzinliğin üstünde dokuz katlı bina olur mu? Bir benzinliğin üzerinde düğün salonu olur mu?..Benzinliğin üzerindeki, bu içinde restoran, düğün salonu olan binaya ruhsatı hangi menfaatler karşılığında verdiler!.. İşte AKP budur!.." Fotoğrafa baktığınızda; "Hakikaten" diyesiniz geliyor: "Olmaz böyle şey; para pul işleri bir yana insan hayatını hiçe sayıyor bunlar!.. O benzinlik Allah muhafaza bir patlasa, düğün salonu, restoran, dokuz katlı bina, onlarca, yüzlerce insan!.."Kemal Kılıçdaroğlu-Uğur Dündar yapımı bu haberin görüneni bu...Gerçeği ise...Komik oğlu komik!.."
Haftasonu Kayseri'de olduğunu ve söz konusu binayı ve benzinliği yerinde incelediğini kaydeden Arseven yazısını şöyle noktalıyor: "Hafta sonunda gittik Kayseri'ye, hususi olarak baktık. Bina ve benzinlik alakasız yerlerde, aradan koskoca bir yol geçiyor. Önden ve de karanlıkta yapılan "özel çekim" ise benzinlik ve bina üst üsteymiş izlenimi veriyor. Kemal Kılıçdaroğlu, eline verilene inanmış, Uğur Dündar da, Kılıçdaroğlu'nun eline verdiğini, aslını feslini araştırmaksızın şaaak kullanmış. Kemal Kılıçdaroğlu Koca Genel Başkan, nasıl olur da böyle bir zokayı yutar... Öte yandan... Uğur Dündar da gazeteci (!), emrinde koca bir medya holding var; Doğan Haber Ajansı muhabirine bir telefon açıp, "Git de bak şu benzinliğe" demek aklına gelmiyor... Ya da geliyor da, kafası öyle şartlanmış ki... "Kemal Kılıçdaroğlu"nu "yalancı" çıkartma ihtimali olan minicik bir araştırmaya girişmek işine gelmiyor!.. Kayserili uyanık... Başlıyor ti geçmeye... Ti geçenlerin en yamanı da "Benzinci!.."Hani, o benzinliğinin üzerine "rüşvetle" içinde düğün salonu, restoran filanın yer aldığı dokuz katlı binayı oturtmakla suçlanan benzinci. Yazmış ki oraya: "Böyle küçücük gözüktüğüme bakmayın ben dokuz katlıyım, Kemal abim öyle diyoooo!.." Kemal Kılıçdaroğlu-Uğur Dündar ikilisi, mandepsiye basmış oluyor böylece... Kemal Efendi'nin "rüşvetin belgesi" denilen dandik fotoğrafı kendisine getiren adamı çağırıyor: "Oooolum, ne yaptın sen!.. Tongaya bastık oluuuum senin yüzünden!.." "Malzemeci!" Kılıçdaroğlu ekolünden... "Efendim" diyor:"Merak buyurmayınız, bizde daha neeee ne malzemeler var!.." Kemal Efendi heyecanlanıyor...Ve alıyor eline verilen bir başkasını... Komik ki ne komik!.."

"SİYASİ HAYATININ EN BÜYÜK HATALARINDAN BİRİNİ YAPTI"


Takvim Gazetesi Köşe Yazarı Emin Pazarcı da "Yargıdan Kılıçdaroğlu'na Şok Karar" başlıklı yazısıyla konuyu köşesine taşıyarak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye attığı iftiralarla siyasi hayatının en büyük hatalarından birini yaptığını belirtti.
Olayın başlangıcından bu güne yaşanan gelişmelere değinen Pazarcı, yazısında tarafların karşılıklı yaptıkları basın açıklamalarından kesitler sundu.
Başkan Özhaseki'nin bir açıklamasında Kılıçdaroğlu'nun yalan söylediğini, iftira ettiğini, çamur attığını, sürekli olarak yeni yalanlara sarıldığını ve CHP Genel Başkanı'na "Yalan Makinesi" adını taktığını hatırlatan Pazarcı, bu açıklamalardan sonra yaşanan mahkeme sürecini şöyle anlattı: "Sonunda olay adliyeye intikal etti. Karşılıklı suç duyurularında bulunuldu, tazminat davaları açıldı... Dokunulmazlığı sebebiyle Kılıçdaroğlu hakkındaki suç duyuruları dönem sonuna bırakıldı. Açılan tazminat davaları ise devam ediyor. Kılıçdaroğlu'nun Özhaseki'nin kendisine "hakaret" ettiği iddiasıyla Kayseri Cumhuriyet Savcılığı'na yaptığı suç duyurusu ise sonuçlandı. Özhaseki hakkında "takipsizlik" kararı verildi. Bir başka ifade ile yargı tarafından Özhaseki'nin, Kılıçdaroğlu hakkında söylediklerinin "suç olmadığı" kanaatine varıldı. Kılıçdaroğlu, Boğazlıyan Ağır Ceza Mahkemesi'ne itiraz etti. Orası da yaptığı itirazı reddetti. Verilen karar kesinleşti. Şimdi, Özhaseki o televizyon benim, bu televizyon senin dolaşsa... Kılıçdaroğlu için "yalan makinesi" dese... Geçmişte söylediği "iftira ediyor, yalan söylüyor, çamur atıyor" gibi sözleri tekrarlasa... Kılıçdaroğlu'nun, hukuken yapabileceği hiçbir şey yok. Çünkü, ortada kesinleşmiş bir yargı kararı var. Özhaseki'nin Kılıçdaroğlu için söylediği bu sözler, yargı tarafından suç sayılmadı. Üstelik, Kılıçdaroğlu'nun yapacağı aynı mahiyetteki başka suç duyuruları için de "emsal bir karar" oluştu! CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sonucun böyle olacağını bilseydi, herhalde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'yi, kesinlikle savcılığa şikâyet etmezdi!"

Köşesinde Erciyes Kış sporları ve Kayak Merkezi hakkındaki düşüncelerini de kaleme alan Pazarcı, yazısını "Çok yakın bir gelecekte, dünyada "önemli kayak merkezi" olarak anılan pek çok bölgenin pabucunu dama atacak büyük bir hareketlenmeye tanık oldum. Yapılan planlamalara, yatırımlara ve atılan adımlara bakılırsa, Erciyes dünyanın sayılı kış sporları merkezinden biri haline geliyor. Bu büyük adımın öncülüğünü de Büyükşehir Belediye Başkanı Özhaseki yapıyor" diye tamamladı.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim