• BIST 115.744
  • Altın 171,609
  • Dolar 3,9739
  • Euro 4,8995
  • Kayseri : 23 °C
  • Ankara : 20 °C
  • İstanbul : 11 °C

Konut değil yaşam alanı inşa ediyoruz

Konut değil yaşam alanı inşa ediyoruz
Suat Altın İnşaat genel Müdürü Sedat Kılınç, Kayseri’de devam eden projeleri hakkında bilgi vererek, İstanbul ve yurt dışına yatırım yapacaklarını açıkladı.
Suat Altın İnşaat genel Müdürü Sedat Kılınç, Kayseri’de devam eden projeleri hakkında bilgi vererek, İstanbul ve yurt dışına yatırım yapacaklarını açıkladı.

Hedeflerimizin çok üzerindeyiz

Bizim 5 yıl önce düşündüğümüz hedeflerimiz; Kayseri’de en büyük yap-sat firması olmak, birçok insanı konut sahibi yapmak ve en önemlisi kaliteli konut yapmaktı. Şu anda bakıyorum 5 yıl önce koyduğumuz hedeflerin çok çok üzerindeyiz. Son 1 yıl içerisinde çok büyük projelere imza attık. 1 yıl önce konut sayımız 350-400’lerdeydi şu anda Kayseri genelinde 2500 konut inşa ediyoruz. Çok ciddi bir rakam Kayseri için.

Suat altın İnşaat’ın başarısı Kayseri’yi aştı

Ama bizim hedefimiz sadece Kayseri değil, inşallah birçok şehirde de projeler yapacağız. Öncelikle şunu söyleyeyim Kayserili hemşehrilerimizden ve civar şehirler Sivas, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Konya, Kahramanmaraş’tan bile çok ciddi talepler aldık. Herkese çok teşekkür ediyorum bizi tercih ettikleri için.

“2014’te önemli projeleri tamamlıyoruz”

Yaptığımız projelerde özellikle teslimattan sonraki memnuniyetler bizi çok mutlu ediyor ve daha çok hırslandırıyor. Şu anda Kayseri’deki 13 bloğumuzu 1 yıl erken teslim ediyoruz. 2014 yılına taahhüt etmiştik. Toplamda 400 adet dairemizi 1 yıl erken teslim ediyoruz. Ayrıca 2014 yılında da çok ciddi teslimatlarımız olacak.

“Golden Center’ı bir yıl önce teslim edeceğiz”

Golden Center Projemizi biz satışa sunduk, şu anda inşaat devam ediyor. Birçok alternatiflerin olduğu bir proje 1+1, 2+1, 3+1, 4+1’in olduğu bir proje Golden Center Projesi. Şu anda başladı ve çok yoğun da bir talep var. 2015 diye düşünüyorduk teslimatları ama şu anda 2014 yılında teslim etmek için hızla çalışıyoruz. Hedefimiz bu projeyi 1 yıl erken teslim etmek ve yeni projelere imza atmak.

İnşaatları aynı yıl başlayıp, aynı yıl teslim ediyoruz

Kayseri’nin şu an birçok bölgesinde inşaat yapıyoruz daha önce biz Uğurevler ve İldem ağırlıklı çalışıyorduk ama gelen talepler üzerine Yıldırım Beyazıt Bölgesi’nde bu yıl 8 bloğa başlıyoruz. Önümüzdeki yıl 12 bloğa daha başlayacağız. Talas Bölgemizde 4 bloğumuz var. Şu anda devam eden inşaatımız var. Altın Hayat projeleri… Sümer Bölgesi’nde Golden Towers Projemiz var, 2014 yılının 8. ayına taahhüt ettiğimiz projemizin kaba inşaatı bitti dış cepheler yapılıyor. Projemizi de inşallah bu yıl teslim edeceğiz. Sümer Bölgesi’nde 2 bloğa yeni başladık. 2012 yılının sonuna doğru başlamıştık. 2013 yılında da inşallah teslim edeceğiz. Pervane Bölgesi’nde Golden Palace Projesi’ni teslim edeceğiz. Ayrıca Altın Konak 1 ve Altın Konak 2 Projemiz var. Pervane Bölgesi’nde, o projelerimize de start verdik. 2014 yılında da o projelerimizi teslim edeceğiz. Ayrıca Yıldızevler Bölgesi’nde Elmas Projemiz var. 3+1 ve 5+1 projelerimizden oluşan hemen tramvay son durağının önünde bir projemiz var. 2014 yılında da o projemizi teslim edeceğiz. Uğurevler Bölgesi’nde Golden World Projemizi bitirmek üzereyiz. Altın Koza 6 ve 7 Projelerimiz’e bu yıl, mayıs ayında başladık. Bu yıl teslim edeceğiz projeleri. Aynı yıl başlayıp, aynı yıl teslim edeceğiz inşallah projelerimizi. Biz inşaat hızımızı yükseltip, mümkün olduğunca müşterilerimize taahhüt ettiğimizden önce teslim etmeye çalışıyoruz. Yap-sat projelerde bu taahhüdü yerine getirmek çok zor, çünkü inşaat hava şartlarına bağlı bir sektör. Hava şartları ağır olduğunda istediğiniz hedefi tutturamıyorsunuz ama çok şükür biz bugüne kadar taahhütlerimizin önünde teslimatlar gerçekleştirdik, bundan sonrada hedefimiz bu inşallah.

“Biz konut değil, yaşam alanı yapıyoruz”

Biz sadece konut yapmıyoruz. Konutların içerisinde birçok sosyal donatılar, yeşil alanlar yani ailelerin çocukların daha mutlu daha huzurlu zaman geçireceği sosyal donatılar yapmaya gayret gösteriyoruz. Golden Center Projemizde bunu biraz daha abarttık diyelim. Projemizde iki ayrı yüzme havuzu var, iki ayrı sosyal kulüp var aslında. Bayan erkek ayrı sosyal kulüp var, içinde kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı, fin hamamı, buhar odası, plates salonu, dinlenme alanları olan, içinde yaşam koçlarının olacağı, spor salonunda çalışacak hocalarımızın olacağı güzel bir tesise imza attık. 1600m² bir alanda… Kayseri’de çok iddialı bir sosyal alan oldu. Golden Center Projesi’nden ev alan herkes bu sosyal kulübün de bir üyesi oldu. Ayrıca bu projemizde yenilenebilir enerjiyi getirdik.

Hem ekonomik hem sosyal”

Golden Center Projemizin çatılarında, güneş panellerinden elektrik üretebilecek bir sistem var. Bu sistem sayesinde yıllık 163 bin TL’lik bir elektrik üretimi olacak. Bu da site sakinlerimizin cebine girecek. Böylelikle projemiz ekonomikte… Elektriği üretiyor, fatura derdimiz olmayacak. Ayrıca yalıtımda üst seviyede… Bizim tüm projelerimizde müşterilerimizin önem verdiği ısınmadır. Yalıtımlarımız üst seviyede olduğu için az rakamlarla ısınabiliyorlar. Bu şekilde projelerin detaylarını anlatınca insanlar şunu merak ediyorlar, bu sitenin aidatı ne kadar? Bu kadar sosyal tesis var ama 800 tane de daire var, Konut sayısı fazla olunca aylık aidatlarımızda alt seviyede. Birçok projemizin daha altında, aylık 40-50 TL’lik bir aidatla sitenin giderlerini karşılayabiliyoruz. Bu sosyal tesislerde şöyle bir sistem yapacağız. Sosyal tesislerimizi kullanan müşterilerimize kartlı sistem yapıyoruz. Hem ekonomik bir proje hem de birçok faaliyeti bir arada bulunduran bir proje. Tabi bununla da kalmıyor, biz bu mekânlarda alışveriş alanlarını da düşündük. Sitemizin içerisinde marketlerimiz, kıyafet mağazalarımız, eczane, kuaför olacak. İhtiyaç duyacağımız her şey Golden Center Projemizde var. Golden Center Projemizde site yönetimini uzun yıllar yapmayı düşünüyoruz.

“Avantajlıyız; çok işi çok ucuza yapıyoruz”

Kayseri’de biz 2 bin 5 yüz adet daire yapıyoruz. 2 bin 5 yüz daire yapmanın inanılmaz avantajları var. Bu avantajlardan biri de kullandığımız malzemeleri daha uyguna alma şansımız var. Bizde bu avantajı müşterilerimize sunuyoruz. Kâr marjımızı hep en alt seviyede tutuyoruz. İnsanları konut sahibi yapmak, o mutluluğu insanların gözünde görmek onu bire bir yaşamak bizlere de mutluluk veriyor.

“Türkiye’de marka olacağız”

İnşallah bundan sonrada çizgimizi değiştirmeden İstanbul’da da proje yapmayı düşünüyoruz. Şu anda arsalarla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor ama bitme aşamasında. 2014 yılında 800 daire ile başlayıp İstanbul’da da ciddi projeler yapmayı düşünüyoruz. Türkiye markası olmak ilk hedefimiz. Daha sonra Anadolu’muzun farklı şehirlerinde gelen talepler doğrultusunda, tabi bizimde programlarımız dâhilinde Sivas’ta düşünüyoruz yakın bir zaman içerisinde. İnşallah Sivas’ta da bir proje gerçekleştireceğiz. Ankara’da ve İzmir’de düşünüyoruz. Hedefimiz birçok bölgede insanları Suat Altın farkıyla konut sahibi yapmak.

“Yurt dışına açılıyoruz”

Ülkemizin dışında birçok ülkede de projelerle ilgileniyoruz. Şu an onlarla ilgilide alt yapı çalışmaları yapıyoruz. Yurt dışında da projeler olacak ama ben hep şunu söylüyorum: “Biz konut imalatçısıyız. Markalı konut yapıyoruz, yap-sat sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Hiçbir zaman farklı bir sektöre de girmeyi düşünmedik, düşünmüyoruz bizim işimiz konut sektöründe hizmet etmek. Hedefimizde o yüzden konut dünyasında bir marka olmak.” Belki şu an bu insanlara hayal gibi gelebilir ama biz inandık ve bugüne kadar inandığımız bir çok şeyi de Rabbimin izniyle gerçekleştirdik. Bundan sonrada konut sektöründe hedefimiz dünya markası olmak. Hedeflerimize emin adımlarla gidiyoruz. Kayseri’deki projelerimize çok yoğun bir talep var. Özellikle Ramazan ayında satışlarımız birçok ayın daha üzerinde oldu. İnşallah böylede devam edecek. Bir dünya markası şehrimizden çıkacak inşallah.

Bizim yaptığımız tüm projeler şeffaf

Bizim yaptığımız tüm projeler şeffaf, her şeyimiz açık ama hep önümüze bakıyoruz. Hedeflerimizi kendimiz belirliyoruz ve hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Bizi taklit eden firmaları duyuyoruz, bu durumdan memnun oluyoruz. Demek ki doğru yoldayız doğru işler yapıyoruz bundan sonrada önümüze bakıyoruz diyorum.

‘Herkese her keseye uygun konut’

Bloklarımız 1+1, ayrı bir blokta 3 tane 2+1 bloğumuz var. 3+1’lerimizde 160, 170 ve 180 m² aynı blok içerisinde alternatif şeklinde bulunuyor. 4+1 200m² tek blok halinde. Golden Center Projemizde bizim sloganımızdı zaten ‘herkese her keseye uygun konut’ imal etmek. Bu nedenle gelen müşteri kendine uygun daireyi seçiyor, bu da bizim doğru bir proje yaptığımızı gösteriyor. Bunun böyle olması da bize, bir sonraki projelerimizde sınırlarımızı zorlamamız gerektiğini vurguluyor.

“Göletli, gondollu projemiz var”

Yakın zamanda Kayseri’de büyük bir proje daha düşünüyoruz. 2 bin 5 yüz dairelik, daha fazla alternatiflerin olduğu, içinde göletlerin bulunduğu gondollarla dolaşabileceğimiz, spor yapabileceğimiz birçok alanların olduğu bir proje tasarlıyoruz. Projemizde cami hatta okul bile düşünüyoruz. Biz şehir merkezine yakın bir alanda inşallah bu projeyi de faaliyete geçireceğiz.

“Kayserimize hizmet etmeye devam edeceğiz”

Müşterilerimiz bizim için değerli. Onları V.I.P aracımızla bulundukları bölgeden alıp projelerimizi gezdirebiliyoruz, gelirken de projelerimizi izleyebiliyorlar ekranda. Bizim çok kampanyalarımız oldu bir dönem araç verdik müşterilerimize. Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz umre kampanyamız var. Beyaz eşya kampanyamız, sosyal alanda birçok faaliyetlerimiz oldu. Mazakaland’ta çocuklar için düzenlemiş olduğumuz etkinliklerimiz oldu. Hacivat - Karagöz, Gülben Ergen konserimiz oldu. Bu yılda düşünüyoruz. Birçok sivil toplum kuruluşlarında da hizmetlerimiz var. Birçok alanda Kayserimize hizmet ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Müşteri memnuniyeti bizim için çok önemli, binayı yaptık deyip bırakmıyoruz. Satış sonrası hizmet ekibimiz var, kendi bünyemizde dairelerde bir sorun olduğu zaman satış sonrası hizmet ekibimizi yönlendiriyoruz. Buda müşteri memnuniyetini sağlıyor. Yaptığımız her işte de hatayı en aza indirmeye çalışıyoruz.

Profesyonel bir ekiple çalışıyoruz

Bu dev projelerin arkasında ki görünmeyen kitle, bizim şuan 160 kişilik idari bir kadromuz var. Yani bu operasyonu yöneten 160 kişilik bir ekip var. Ekibimiz gerçekten çok iyi, bizim inşaat ekibimiz var proje müdürümüz, şantiye şeflerimiz, makine mühendisi, elektrik mühendisi arkadaşlarımız var. Proje ofisimiz var, tabi bu kadar inşaat ekip ile oluyor. Ekibimiz profesyonel, işlerini iyi yapıyorlar. Bizim bir de satış ekibimiz var. Birçok alanda 9 tane satış ofisimiz var, satış ofislerimizde çalışan birçok satış ekibimiz, müşterilerimizin şartlarına uygun dairelerimizi kendilerine bildiriyorlar. İşin finans boyutu muhasebe boyutu toplamda 160 kişilik dev bir ekibimiz var. Şantiyeler dâhil yaklaşık olarak bin iki yüz kişiye istihdam sağlıyoruz, buda dört bin- beş bin kişiye vesile olmak anlamına geliyor. Yaklaşık 1 hafta önce personelle bir iftar yemeğimiz vardı. Orada da kısa bir konuşma yapmıştım, geçen yıl idari kadromuz bu yılki sayının yarısı kadardı, belki de ilerleyen dönemlerde idari kadromuz 1000 kişiye çıkacak yani bizim düşündüğümüz hedeflediğimiz projeleri yapabilmemiz içinde toplamda on bin kişiye ihtiyaç var tabi ki hedeflerimizi gerçekleştirirse. Bu da ciddi anlamda bize mutluluk veren iş imkânı sağlamak ülkemize faydalı olmak vergi olarakta vergi rekortmeniyiz her yıl da artıyor. Bu da bizi mutlu ediyor, çünkü ülkemizin ekonomisine de katkımız oluyor. İnşaat sektörü lokomotif bir sektör beraberinde başka bir sektörü de beraberinde götürüyor. Şu anda inşaatımızda 150’ye yakın malzeme kullanılıyor ve teslimat sonrasında da geniş bir lokomotif sağlıyor. Konutlar teslim olduktan sonra birçok alana faydamız var. O yüzden özellikle konut kredilerinin düşmesi yap sat sektörünün ciddi talepler görmesi birçok sektörü hareketlendirmesinden dolayı ülke ekonomimize de katkı sağlıyor.

Yenilenebilir enerjide rüzgargülünden de yararlanacağız

Bugün burada bu kadar büyümemizin arkasında ekibimiz yatıyor onlara da çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu hizmetlerimizle bütün dünyada herkesi mutlu eden projeler yaparız. Çıtayı yüksek tutuyoruz, biz hizmet sektöründeyiz, insanlara çok büyük hizmet sunuyoruz. Hizmeti de hep yukarı çıkartmak için uğraşıyoruz. İnşallah Kayserimiz’de çok büyük projeler yapacağız projelerimizin detaylarını çok fazla düşünüyoruz. Yenilenebilir enerjiden, rüzgârgülünden de yararlanacağız. Bir mahallenin ihtiyaç duyacağı her şeyi de o projede yapmayı düşünüyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim