• BIST 107.401
  • Altın 173,640
  • Dolar 4,1031
  • Euro 4,9999
  • Kayseri : 11 °C
  • Ankara : 9 °C
  • İstanbul : 16 °C

KOSB BAŞKANI TAHİR NURSAÇAN'DAN ÇILGIN PROJELER

KOSB BAŞKANI TAHİR NURSAÇAN'DAN ÇILGIN PROJELER
KOSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI TAHİR NURSAÇAN:

“TÜM SİYASİ PARTİLERİMİZİN TOPLUMDA GENEL KABUL GÖREN YENİ BİR ANAYASAYI HAZIRLAMASI SON DERECE ÖNEMLİDİR” 
- "ÜRETİMİN ARTARAK SÜREKLİLİĞİN SAĞLANMASI İÇİN GEREKLİ TEDBİRLERİN ALINMASI GEREKMEKTEDİR”

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (KOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, düzenlediği toplantıda basın mensupları ile biraraya geldi. Basın toplantısında konuşan Nursaçan 1 Kasım seçimlerinin tamamlandığını belirterek, "Tüm partilerimizin uzlaşmaya açık olması, sivil toplumla birlikte toplumda genel kabul gören yeni bir anayasayı hazırlaması son derece önemlidir” dedi. 
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan basın mensupları ile biraraya geldiği toplantıda gündemde yaşanan olayları değerlendirdi. Nursaçan, "Son günlerde düzenlenen saldırılarla ülkemizin ve milletimizin birlik ve bütünlüğüne, vatandaşlarımızın canına kasteden terör eylemlerini şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabır, gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Milletimiz bu tür sinsice provokatör eylemlerle pek çok kez daha öncede karşılaşmıştır. Eylemlerin failleri daha önceki dönemlerde kirli emellerine nasıl ulaşamamışlarsa, bundan sonrada asla ulaşamayacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır. Millet olarak sağduyuyu elden bırakmadan, bir taraftan bu hain ve çirkin saldırıları lanetlerken, diğer taraftan birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularımızı daha da artırmanın yollarını aramalı ve kenetlenmeliyiz" diye konuştu.
1 Kasım seçimlerinin tamamlandığına değinen Nursaçan, "Ülkemiz, 1 Kasım 2015 seçimlerini demokratik kurallara uygun ve başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Halkımızın iradesi tecelli etmiş, ülkemizin geleceğinde kilit bir rol oynayacak yeni meclisimizin yapısı oluşmuştur. Önümüzdeki süreçte yeni meclisimize tarihi ve önemli görevler düşmektedir. Tüm partilerimizin uzlaşmaya açık olması, sivil toplumla birlikte toplumda genel kabul gören yeni bir anayasayı hazırlaması son derece önemlidir. Toplumumuz ve yeni meclisimiz ortak hedeflerimiz etrafında bu kenetlenmeyi sağlayabildiği ölçüde ülkemiz büyüyecek ve gelişecektir. Avrupa’da, Uzakdoğu’da ve Orta Doğu’ da ciddi siyasi ve ekonomik sorunların yaşandığı bir ortamda iktisadi durumunu güçlendiren bir Türkiye, bölgede önemli bir istikrar unsuru olacaktır” şeklinde konuştu.
Nursaçan ayrıca, “Geçmiş dönemde makroekonomik istikrar anlamında çok önemli kazanımlar elde edilmiştir. Önümüzdeki dönemde ise ekonomide 2023 hedefleri doğrultusunda ülkemize üst seviyelere taşıyacak, sanayide tam bir küresel oyuncu haline getirecek yapısal dönüşüm politikalarını süratle hayata geçirmek olmalıdır. Ülkemizin kalkınmasında lokomotif görevini üstlenen sanayinin arzu, istek ve beklentilerine yeterince cevap verilmesi, ekonominin gündemin birinci maddesi haline gelmesi, yani asıl gündeme dönülmesi ve sanayinin, üretimin artarak sürekliliğinin sağlanması için gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.
Sözlerini sürdüren Nursaçan şu şekilde konuştu; “Sanayicilerimizin daha yüksek teknolojiye dayalı, katma değerli, verimli ve karlı üretim elde etmeleri için, Bilimle sanayiyi - sanayi ile teknolojiyi bir araya getirip, Ar-Ge‘ye, inovasyona, teknolojiye ve tasarıma dayalı uygulamaya dönük projelerle, ekonomimize katlı sağlanması ana hedeflerimiz arasındadır.”
KOSB yönetimi olarak yaptıkları çalışmalara da değinen Nursaçan, Organize Sanayi Bölgesinde yapılacak yatırımları açıkladı. Nursaçan, önümüzdeki dönemde Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün yapılacak binanın ardından taşınacağını söyledi.
Kayseri’nin mobilya şehri olduğunu kaydeden Nursaçan, “Biz mobilya konusunda çok geri kaldığımızı gördük. Artık zengininden fakirine tüm kesime hitap eden mobilya yapmak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Biz eğitim konusunu da çok önemsiyoruz. Bununla ilgili biliyorsunuz bölgemizde METEM var. Organize Sanayi Bölgesi olarak METEM’in ne tür ihtiyaçları varsa desteklemeye hazırız. Bizler artık ‘Kayserili işini bilir’ değil ‘Kayserili devletini sevendir’ demek istiyoruz. Kişiler işini bilir ama bunu Kayseriliye mal etmenin anlamı yok” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim