• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • Kayseri : 4 °C
  • Ankara : 11 °C
  • İstanbul : 16 °C

KTO Üyelerine KOSGEB Destekleri Anlatıldı

KTO Üyelerine KOSGEB Destekleri Anlatıldı
Kayseri Ticaret Odası üyelerine yönelik düzenlenen KOSGEB desteklerine ilişkinbilgilendirme toplantısı, M. Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Bilgilendirme toplantısına; Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı MahmutHiçyılmaz, KOSGEB Bölge Müdürü Ahmet Özbekler ve çok sayıda oda üyesi katıldı. Toplantınınaçılışında konuşan KTO Yönetim Kurulu Başkanı Hiçyılmaz, yenilenen ve gelişen dünyada, değişimve dönüşümün hızla yaşandığını belirterek, bireylerin ve kurumların da bu değişime ayakuydurmak zorunda olduklarını söyledi.

 

KAYSERİNEWS.COM--YAZ--GOOGLE'DAN-GÜNLÜK KAYSERİ'DE YAŞANANLARI TAKİP..EDEBİLİRSİNİZ.

Kayserinews.com@Kayserinewscomtwittersayfamıztakip edebilirsinizTIKLAYIN,BEĞENİ,YAPIN-FACEBOOK-SAYFASI-HABER-TAKİP-SİSTEMİ .https://www.facebook.com/kayserinewscom-261415263889283/?fref=ts

Oda üyelerinin yaşanan bu değişim ve dönüşüme ayak uydurabilmeleri amacıyla KOSGEBdesteklerinin anlatılması ve uygulama süreçlerinin iyi kavranması bakımından toplantılardüzenlediklerini kaydeden Hiçyılmaz, “Kayserili üreticilerimiz, KOSGEB desteklerinden mutlakayararlanmalıdır. Böylelikle, KOSGEB tarafından verilen desteklerin kapsamının daha fazlagenişletilmesi ve yaygınlaştırılması mümkün olacak ve şehrimizin kalkınmasına her yönüyle fayda sağlayacaktır. Firmalarımızın bu destekleri alabilmek için hazırlayacakları projelerin şekillenmesibu bilgilendirmeler sayesinde daha hızlı ve etkili olabilecektir. Son yıllarda yaşanan gelişmelersonucunda KOSGEB’in, müşteri ve KOBİ odaklı yeni bir yaklaşımla hareket ettiğini iyi biliyoruz. Buanlayışın üyelerimizin talep ettikleri desteklere ulaşmasını da kolaylaştıracağından eminiz” dedi.Kayseri’nin, uluslararası ticaret merkezi haline gelmesi ve 2023 yılı hedeflerine ulaşmasıiçin KOBİ’lerin kendilerini geliştirmeleri ve yeni alanlarda faaliyette bulunmaları gerektiğinin altınıçizen Hiçyılmaz, “2023 yılı hedeflerine ilerlediğimiz bu yıllarda, KOSGEB Destekleri; üretiminartmasına, sanayi alt yapısının gelişmesine ve ihracata büyük katkılar sağlayacaktır. KOBİ’lerin,finans sağlamada çektikleri sıkıntıları hafifletmek, yeni yatırım alanlarına destek sağlamak ve diğerbaşlıklardaki desteklere ulaşmalarını kolaylaştırmak için KOSGEB’in faaliyetlerinin iyi bilinmesişarttır” diye konuştu.

Hiçyılmaz, “KOSGEB’in ekonomik gelişmeye daha fazla katkı sağlaması adına çaba sarf edenSayın Müdürümüze gayretlerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Kurumlar arasındaki ortakçalışma anlayışının gelişmesi ve Kayseri insanına daha fazla hizmet götürülmesi bakımındanKOSGEB’le yaptığımız çalışmaları önemsiyoruz. KOSGEB’in destekleri ve üyelerimizin çabaları ileşehrimizde daha fazla üretim ve istihdam sağlanmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Bilgilendirme toplantısında konuşan KOSGEB Bölge Müdürü Ahmet Özbekler ise KOSGEBolarak desteklerini giderek iyileştirdiklerini ve yeni destek programları oluşturduklarını belirtti.Özbekler, “Bununla ilgili genel destek programımızda mevcut değişiklikler ve yakın birzamanda KOBİ gelişim programı veya bizim kısaca KOBİGEL dediğimiz programla ilgili çağrıdabulunuldu ve bir tanesi de tamamlandı. Bugün burada olmamızın nedeni, yeni bir çağrıya çıktık.KOBİGEL olarak 3 başlık altında. Bununla da ilgili son başvuru süresi 1 Temmuz 2016. Bu nedenleRamazan ayı içerisinde bir program yapmamız gerekiyordu. Biraz sıkıştırılmış bir program oldu.Ancak gördüğüm kadarıyla oldukça verimli geçeceğini düşünüyorum. Toplantının sonucundasadece bir firma bile proje geliştirerek işletmesinde yol kat edebilirse bizim için oldukça önemli. O nedenle biz önümüzdeki günlerde de toplantılarımızı sıklaştırmayı düşünüyoruz. Ramazandansonra belki daha uygun koşullarda daha fazla üyeye ulaşarak yeni toplantılar yapmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardında KOSGEB Uzmanı Aziz Kayalık tarafından sunum gerçekleştirildi.Toplantı, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim