• BIST 111.575
  • Altın 174,364
  • Dolar 4,0393
  • Euro 4,9681
  • Kayseri : 17 °C
  • Ankara : 16 °C
  • İstanbul : 15 °C

MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI KAYSERİ ŞUBE BAŞKANI HAKAN ÖZCAN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI

MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI KAYSERİ ŞUBE BAŞKANI  HAKAN ÖZCAN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI
SON DÖNEMLERDE ARADIĞIMIZ HOŞGÖRÜ VE HUZURUN YÜCE PEYGAMBERİMİZ(SAV)’İN SÖZLERİ VE YAŞANTISIYLA VERDİĞİ MESAJLA BULUNACAĞINDAN HİÇ ŞÜPHEMİZ YOKTUR.
Yüce ALLAH(cc) tarafından tüm insanlara rahmet elçisi olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed(sav)’in yeryüzünü şereflendirmesinin miladi 1441’inci yılını karşılamanın tarifsiz mutluluğu içerisindeyiz.

“İlim yapmak amelden hayırlıdır, Âlim ilmi az da olsa, ilmi ile amel edendir” diyen Resulullah(sav) efendimiz bir diğer hadisi şerifinde “Bilginler, nebilerin varisleridir” diyerek ilme ve kendini ilime adayanlara ne kadar büyük bir önem verdiğini göstermektedir.

“Kim kendisinde ALLAH(cc)'ın rızası aranan bir ilmi sadece dünyalığa sahip olmak için öğrenirse, o kimse kıyamet gününde cennetin kokusunu bile duyamaz” “Âlim, ilim ve amelin yeri cennettedir. Âlim ilmi ile amel etmezse, ilim ve amel cennette, âlim ise cehennemde olur.” Hadisi şeriflerine baktığımızda da Habibullah(sav) efendimiz her işimizde mutlaka ALLAH(cc) rızasını gözetmek zorunda olduğumuzu bildirmektedir

Daha Peygamberlik makamına ulaşmadan EL EMİN sıfatını alan, iyiliği, doğruluğu ve güvenilirliği ile insanlığa örnek olan Yüce Peygamberimiz(sav) hikmetli sözleriyle de ümmetini yanlıştan ve sapıklıktan korumaya çalışmıştır. ‘Müslüman Müslüman’ın kardeşidir’ Ona zulmetmez, onu düşmana teslim etmez. Kim bir Müslüman kardeşinin ihtiyacını giderirse, ALLAH(cc)’da onun bir ihtiyacını giderir. Kim bir Müslüman’ın sıkıntısını giderirse, ALLAH(cc) ‘da onun kıyamette bir sıkıntısını giderir, kim de bir Müslüman’ın ayıbını örterse ALLAH(cc)’da onun ayıbını örter diyen sevgili Peygamberimiz(sav), Müslümanlar arasında sevgi, saygı ve kardeşliğin yayılmasında en güzel örneği teşkil etmektedir. Verdiği sözde durmayı imandan sayan, yaşadığı sürece hiçbir zaman şahsi menfaatlerin peşinde olmayan, hasımlarının dahi O’nun doğruluğuna saygı duyduğu Resulullah(sav)’ın “Doğru olunuz doğruluğa yöneliniz” sözleriyle de yıllar öncesinden insanlığa yüksek bir ahlak dersi vermiştir.

Nitekim Peygamberimiz(sav)’in doğumunu anmaktan maksat O’nu anlamaya çalışmaktır. Eğer bizler gerçekten başkalarını sevgi ve şefkatle kucaklayamıyorsak, yaratılanı yaratandan ötürü sevmiyorsak, İslam kardeşliğini tam anlamıyla hissedemiyorsak Peygamberimiz(sav)’i anlamamışız demektir.

Bu gün İslam toplumlarının içine düştükleri Sosyal, siyasal ve ekonomik açmazlar ve kargaşalar, Peygamberimiz(sav)’in hala yeterince anlaşılmadığını hepimize kanıtlamaktadır. Bir zamanlar İnsanlığı aydınlatan İslam coğrafyasının, Bu gün ne yazık ki kan, gözyaşı ve terör belasıyla anılır olması. Müslümanların hiç hak etmediği bir manzaranın resmini çizmektedir.

Son dönemlerde aradığımız hoşgörü ve huzurun yüce Peygamberimiz(sav)’in sözleri ve yaşantısıyla verdiği mesajla bulunacağından hiç şüphemiz yoktur.

Yüce ALLAH’(cc) ın hepimizin yar ve yardımcısı olmasını niyaz ediyor sevgili Peygamberimiz(sav)’in Şefaatine nail olmayı temenni ediyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim