• BIST 110.932
  • Altın 175,003
  • Dolar 4,0605
  • Euro 4,9845
  • Kayseri : 6 °C
  • Ankara : 10 °C
  • İstanbul : 14 °C

MHP 10. Olağan Büyük Kurultayı - Tüm Detayları!

MHP 10. Olağan Büyük Kurultayı - Tüm Detayları!
MHP kurultayında Devlet Bahçeli yeniden genel başkan seçildi..
MHP Genel Başkanı toplam delegenin 725'nin oyunu alarak yeniden genel başkan seçildi. En çok konuşuylan isimlerden Koray Aydın 441 oy, Dervişoğlu ise 48 oy aldı..


TÜM AYRINTILAR


MHP'nin 10'uncu Büyük Olağan Kurultayı Ankara'da başladı. Kurultay'a Bahçeli'nin duası ve Koray Aydın'ın yuhalanması damga vurdu...

MHP'nin 10'uncu Olağan Kurultayı Ankara'da Arena Spor Salonu'nda yapılıyor. Birçok ülkeden davetlinin katıldığı kongre Alparslan Türkeş’in ölümünden sonra ilk kez ciddi bir liderlik yarışı veriliyor.
Kongre Genel Başkan Devlet Bahçeli dışında, parti liderliği için 10 aday ile başladı. Ancak bu adayların büyük bölümünün yeterli delege desteği alamayacakları için adaylıktan çekildi. Genel Başkanlık yarışı şuan 3 aday ile devam ediyor.

GENEL BAŞKANLIK İÇİN 3 ADAY

MHP Genel Başkanlığı 3 aday isim arasında geçiyor. Bu 3 isim delege imzalarını kurultaya sundu ve adaylıkları kabul edildi.
İşte aday olan isimler;
Devlet Bahçeli; 401 delege imzası
Koray Aydın; 72 delege imzası
Müsavat Dervişoğlu; 41 delege imzası ile aday oldu.

KONGREDEN NOTLAR

BAHÇELİ'NİN FOTOĞRAFI SALONDA YOK

Kurultay'ın yapıldığı Ankara Arena'da en dikkat çekici unsurlardan biri, mevcut Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin hiçbir fotoğrafının yer almaması. MHP'liler, bu konuda talimatın bizzat "ben de herkes gibi adayım" diyen Devlet Bahçeli'den geldiğini belirtiliyorlar.
Salonun en görünen yerinde, kürsünün üzerinde solda Alparslan Türkeş, sağ bölümünde ise Mustafa Kemal Atatürk'ün dev fotoğrafları dikkat çekiyor.


CEM İLE SEMAZEN AYNI SAHNEDE

Kurultay'ın ilk saatlerinde en dikkat çeken ise, kürsünün bulunduğu platformun hemen önündeki gösteri; Ortada bir semazen, etrafında cem ayini yapan bir grup sembolize edilmiş durumda. Onların etrafında ise Türkiye'nin farklı bölgelerinden folklor ekipleri yöresel kıyafetler ve kendi figürleri ile ortadaki semazene ve cem yapanlara eşlik ettiler.
TÜRK MİLLETİ SENSİZ ASLA
MHP'nin 10. olağan kurultayı için seçilen slogan "Türk milleti sensiz asla". Tribünlerde ise "786 kilometrekareyiz biz", "1000 yıldır kardeşiz biz" "ilkesi olmayanın ülküsü olmaz, ülküsü olmayanın ülkesi olmaz", "devletsiz millet olmaz" "Biz büyük Türk milletiyiz" sloganlarını içeren dev pankartlar yer alıyor.
SALONDA SLOGAN SAVAŞI...
MHP Kurultayı'nın yapıldığı Arena'da, Koray Aydın'ı destekleyenler kürsünün tam karşısındaki tribünde bulunuyorlar. Salonun geri kalanında ise Devlet Bahçeli'yi destekleyenler hakim. Bahçeli yandaşlarının hakim olduğu tribünlerden "Hareketin lideri Devlet Bahçeli" ve "Devletin başına Devlet gelecek" sloganları atılıyor. Ancak Aydın taraftarları da hemen yanıt veriyor; "Devletin başına Aydın gelecek.."
ORTAK SLOGAN "TÜRKİYE..."
Ancak yaşanan slogan savaşına rağmen, salondaki Aydın ve Bahçeli taraftarlarının üzerinde uzlaştıkları bir slogan var; Zaman zaman, tüm salon, hep birlikte "Türkiye" diye slogan atıyor.

MEHTER TAKIMI SALONU ÇOŞTURDU

Osmaniye Mehter Takımı, Kurultay'ın resmi açılışı yapılmadan önceki gösterileri için sahneye çıktı. Tüm salonun büyük alkışını aldı Mehter Takımı...

BAHÇELİ ALKIŞLARLA KURULTAY'DA

MHP Lideri Devlet Bahçeli saat 10:15'te Kurultay salonuna geldi. Bahçeli salonu selamlarken tam bir izdiham yaşandı. Bahçeli salona, kurultayın resmi sloganını içeren "Türk milleti sensiz asla" şarkısıyla girdi.
ADAYLAR TOKALAŞTI
Salonda yaşanan slogan çatışmasına rağmen, genel başkan adayları arasında gerilim yok. Kurultay'da genel başkanlığa aday olan Koray Aydın Musavvat Dervişoğlu ve Ahmet Çakar, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin yanına giderek tokalaştılar.
AÇILIM İHANETİNİN PANZEHİRİ MHP'DİR
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın konuşmasında "Partimiz, açılım ihanetçilerinin ve terör örgütü üyelerinin korkulu rüyasıdır" dedi. Türk milletinin "bir bayrak gibi rüzgar beklediğini söyleyen Yalçın "Ülkemizde ihanet kol gezerken MHP her zamankinden güçlü ve kararlı bir duruş sergilemektedir. Açılım ihanetinin panzehiri MHP'dir" diye konuştu.
DİVAN BAŞKANI TUĞRUL TÜRKEŞ
Kurultay'ın Divan Başkanlığı'na Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş seçildi. Divanın diğer üyeleri ise Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Malatya İl Başkanı Alp Yıldız, Kırşehir İl Başkanı Cemil Cahit Pişkin ve Genel Başkan Başdanışmanı Muzaffer Şahin oldular.
BABAMIN PARTİSİNİN BÜYÜK GÜNÜNE HOŞGELDİNİZ
Divan Başkanlığı'na seçilen Tuğrul Türkeş, yaptığı konuşmada kurultaya katılanları, babası Alparslan Türkeş'e atıfta bulunarak "Babamın partisine, merhum Başbuğ Alparslan Türkeş'in partisinin büyük gününe hoş geldiniz" diyerek selamladı.
Türkeş, şehitler için saygı duruşuna geçerken ise, saygı duruşunun "Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşları, Alparslan Türkeş, Gün Sazak, Dursun Önkuzu, Recep Haşatlı ve tüm şehitler için" yapılacağını anons etti.
ÜSTÜ KAPALI UYARI
Tuğrul Türkeş zaman zaman sloganlarla konuşmasını kesen genel başkan adayı Koray Aydın yandaşlarını da isim vermeden uyardı. "Ülkücülük, terbiyedir, ülkücülük disiplindir, ülkücülük saygıdır" diyen Türkeş, şöyle devam etti:
"Adaylarımızı hepimiz seviyoruz, ama 43. yılımıza 10. kurultayımıza saygı göstermek her ülkücünün, her genel başkan adayının saygı duyması gerekir."

2071'DE TÜRK MİLLETİ KALMAYACAK

MHP lideri Devlet Bahçeli kurultaydaki konuşmasında AK Parti'ye fena yüklendi. 2071 yılında AK Parti politikası sonucu Türk Milleti kalmayacak iddiasında bulundu.


Partisinin 10. Olağan Büyük Kurultayında konuşan MHP Genel Başkanı Bahçeli, 2023 hedeflerinin AK Parti tarafından gaspedildiğini söyleyip bu kez 2071 hedefini ortaya koydu.


Bahçeli, ''Bu gidişle Malazgirt Zaferi'nin bininci yıl dönümünde Anadolu'da Türk milleti kalmayacaktır'' dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Ankara Spor Salonu'ndaki 10. Olağan Büyük Kurultayı'nda, AK Parti'nin, MHP'nin ''2023 projesini taklit ettiğini ve tüm uyarılarına rağmen bundan vazgeçmediğini'' savundu.

2071'DE TÜRK MİLLETİ KALMAYACAK
Başbakanın 2071 hedefinin tamamen aldatmaca olduğunu ve asıl manasından uzak kaldığını öne süren Bahçeli, ''Bu gidişle Malazgirt Zaferi'nin bininci yıl dönümünde Anadolu'da Türk milleti kalmayacaktır. Başbakanın 2071 hedefinde Türk milleti yoktur. Başbakanın 2071 hedefinde Türk yoktur, Türk vatanı da yoktur'' diye konuştu.

ÜLKÜCÜ CUMHURBAŞKANI

Düşüncelerinden ayrılmadan, ''okyanus ötesine tutunmadan'' Türk milletinin iktidarını kuracaklarını mutlaka ispatlayacaklarını belirten Bahçeli, ''Ülkücü Cumhurbaşkanı, ülkücü Başbakan, ülkücü Meclis Başkanının aynı anda bulunması ve eşgüdüm halinde çalışması hayal değildir'' dedi.

BİN 216 DELEGE OY VERECEK

Toplam bin 216 delegenin katıldığı belirtilen kurultayda Divan Başkanlığı'na Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş seçildi.
Kurultayda MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu başkanlığında bir heyet, Anıtkabir ve Alparslan Türkeş'in anıt mezarını ziyaret etmek üzere görevlendirildi.

ÖCALAN SERBEST BIRAKILACAK!

MHP'nin 10. Olağan Kongresi'nde Devlet Bahçeli kürsüye çıktı ve yaklaşık 2 saat süren bir konuşma yaptı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Türkiye'nin gündeminde olan Kürt sorunu hakkında hükümet ve muhalefeti çok ağır dille eleştirdi. Bahçeli AK Parti'nin bu sorunuz çözümü sırasında Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılacağı iddiasında bulundu.

MHP'nin 10. Olağan Kongresi'nde Devlet Bahçeli kürsüye çıktı ve yaklaşık 2 saat süren bir konuşma yaptı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Türkiye'nin gündeminde olan Kürt sorunu hakkında hükümet ve muhalefeti çok ağır dille eleştirdi. Bahçeli AK Parti'nin bu sorunuz çözümü sırasında Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılacağı iddiasında bulundu.
İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları;

Bugün Ankara'da üç hilal ayağa kalkmaktadır. Millet üzerine düşen sorumluluğun her zaman idrakinde olmuş MHP'nin bu büyük buluşmasını nasip eden yüce Allah'a şükrediyorum.
Türk milleti sensiz asla diyen vatansever milli vicdanlar başkentte bir araya geldi. Varım, var olacağım, birim bir kalacağım diyen millet evlatları Ankara’ya ulaştı. Yenilmedim, yenilmeyeceğim, yıkılmadım, yıkılmayacağım, düşmedim ve düşmeyeceğim diyen millet sevgisi Ankara’da buluştu.
KAN İÇENLERE İNAT BURADAYIZ
Milliyetçi hareket varsa çareler tükenmiş değildir. BOP eşbaşkanına, yanına aldığı ihanet arkadaşlarına, kan içen vampirlere inat biz buradayız ve tüm fedarkarlığı yapmaya hazırlıyız. Ben bu gücümüz sizden alıyorum. Çoşkunuz heyecan katıyor.
SİZ EĞİLMEZ BAŞSINIZ
Siz eğilmez baş, bükülmez bilek oldunuz. Güçlükleri sinenizde erittiniz. Bunlardan dolayı Türk islam ruhunu Ankara'ya mühür gibi vurdunuz. Sizlerin güç ve ilhamla hasretini yüreğinde taşıdığımız Türk ve İslam ruhuna burdan selam olsun.
Türk jeopolitiğinin derinliği hala insalık için bir umuttur. Türk birliği can simiti olmaya adaydır. Biz bunun için varız. Bu muhteşem toplantımızdan Türk dünyasının mesajlarını buraya getiren misafirlerimize hoşgeldiniz diyorum.
AK PARTİ CANİLERİ ALKIŞLASIN
AKP zihniyeti Barzani ile gurur duymuştu. Bu nedenler AKP tercihini yapmıştır. Karanlık seçimleriniz milletimizin gözü önünde vermniştir. Onların gururu Mehmetçiğimizin kanını akıtan peşmergelerdir.
Varsın AKP Barzani ile övünsün, Başbakan şeref kartını İmralı'ya gömsün siz bunların hiç birine bakmayın. Türk milletinin gurur tablosunda yer alan fertler bu salonda ve aramızdadır. AKP'den en önemli farkımız budur. AKP canileri alkışlasın bizlere sizlerin duaları yeter.
AKP Habur'da teröristleri karşılasın biz Mehmetçiliği karşılayalım yeter. AKP'nin gururu müslüman kanı döken işgalcilerdir.
BİZ KAYBEDEN MEDENİYETİN ÇOCUKLARIYIZ
'Türk milleti sensiz asla' hukukunu MHP savunacak. Milletçiliğimizin ilkeleri bunları emretmektedir. Sahip olduğumuz ülkülerimiz, kullnacağı yegane zemindir.
Tarih bizim için paha biçilmezdir. Yalnızca dünle oyalanarak, mazi ile yetinerek kendini tekrarlayan anlayış bizi kaygılandırmalıdır. Dündar Teşer Bey'in "biz kaybedilen medeniyetin çocuklarıyız. Bunu kuracak olan sizlersiniz sözlerinin" anlamını da burada aranmalıdır.
OKYANUS ÖTESİ İKTİDAR
Ülkücü; Türk miletinin umududur, Türkçe duyan, Türkçe seslenen ve Türkçe bakandır. Ülkücü

Bosna'da yıkılan ve yakılan hayallerin tamircisidir. Ülkücü, vefanın ve vicdanın ağırlık merkezidir.
Kendimiz olarak, kendimiz kalarak düşüncelerimizden ayrılmadan iktidar olabileceğimizi göstereceğiz. Okyanus ötesine tutunmadan, iktidara ulaşılacağını dosta, düşmana göstereceğiz. Ülkücü Cumhurbaşkanı, ülkücü Başbakan, ülkücü Meclis Başkanının aynı anda bulunması ve eşgüdüm halinde çalışması hayal değildir.

ÖLÜRÜZ DE VATAN TOPRAKLARINI TAKSİMAT ETTİRMEYİZ

Başkalarına benzeme alışkanlığı, milletçiliğe hiç birşey kazandırmayacak. Her şeye rağmen biz yolumuzu 43 yıl önce 9 ışıkla belirledik. 1969'da çizgimizi belli ettik.
Anadolu'nun kaderi bize emanettir. Arkamızda Türk milletinin desteği ile her melaneti yere sereriz. Her çirkefliğin üstesinden geleriz. Ölürüz de milletimizden vazgeçmeyiz. Ölürüz de vatan toprakları üzerinde taksimat yaptırmayız. Ne Mutlu Türküm sözünden de asla ayrılmalıyız.
TÜRKİYE İÇİN 5 KIRILMA NOKTASI
Bugüne anlamak için düne ihtiyaç vardır. Türk milletinin tarihi içinde 5 önemli kırılma yaşanmıştır.
1. 630 yılında Göktürk Kralı'nın Çinlilerle girdiği savaşta mağlup ayrılmasıdır.
2. 1243 yılından Sivas'ta İlhanlı devletinin Anadaolu Selçuklu'yu yenilgiye uğratmasıdır.
3. 1402 tarhinde Timur'un Yıldırım Beyazıt'ı bozgunu uğratmasıdır.
4. 1. Dünya Savaşı'ndan sonra işgal altına alınmasıdır.
5. Yaşadıklarımızdan sonra 3 Kasım 2002 tarihinde AKP'nin iktidarı gelişi Tük milletinin 5. yıkımıdır.

NE DEDİYSEK HAKLI ÇIKTIK

AK Parti'ye sözde Kürt sorununu tanımadan uzaklaşın dedik, haklı çıktık. İmralı'yı siyasallaştırırsanız örgütü yönetir dedik, haklı çıktık. Adaleti siyasallaştırmayın, hukuk devletini yok edersiniz dedik, haklı çıktık. Barzani'ye güvenmeyin, bu hayasızca görüşürseniz oyuncağa dönersiniz dedik. AKP zihniyetine ne dediysek, haklı çıktık.

AHLAKSIZLIĞIN DİBİNE BATMIŞTIR

Türkiye yararına neyi doğru bildiysek onun yanında olduk. Taşın altına elimizi koyduk. Bunun için yeri geldi hükümeti eleştirdik, yeri geldi destek olduk. Vicdanımız rahat.
Kim partimize kuyruk diyorsa ahlaksızlığın dibine batmıştır. Haysiyet fukaralığın çukuruna düşmüştür. Kim CHP, AKP be BDP'nin içine bizi sıkıştırmaya çalışıyorsa aklını kaybetmiştr. MHP tek olarak milletinin yanındadır. Türk milleti sesiz asla sözü buradan beslenmektedir.
Bu uğursuz genein sabahı yakındır. Bu dünyada bu ahlaksızlıklar cevap bulacaktır. Türk milletine yan bakan herkesle hesabımız vardır.
DÜNYA BİZE HARAMDIR
Bizim Türk ve müslüman katilleri ile hesabımız vardır. Soysuzlarla haramzadelerle hesabımız vardır. Bizim şehit kanı döken canavarlarla hesabımız vardır.
Bu hesap görülmeden dünya bize haramdır. Rahatlık bzie uzaktır. Topunu Allah'ın izniyle alt ederiz. Dava arkadaşlarım Türkiye'nin iç ve dış sorunlarımız büyümektedir.
SÖZDE KÜRT SORUNU
Türk milleti ile felakaetin habercisidir. Kürt kökenli kardeşlerimizi sorun olarak gören tespitlere şiddetle karşıyız. Bugün sözde Kürt sorunu etrafında buluşanlar tarihten yoksundur. Olmayan bir sorunu var olarak göstermek çürük temel olduğunu gösteriyor.
Biz beraberce yurdumuzu alçaklara uğratmadı ki biz namus yolunda beraberce can verdik. Şahlanıp ırmaklarımızda kanlarımız karıştı. Türk milleti sensiz asla imzasını naralarla kazıdık. 100 yıldan beri bir arada yaşayan kardeşlerimiz arasında çeşitlilikler olabilecektir. Bu gerçeği anlamakta direnen emperyalistin şu andaki uşakları hak konularında ortalığı velveye veriyor.
Bunlar Türk vatanını bölmeye yönelik hamlelerdir. Bunu hoş görmemiz tabiata aykırıdır. Türkiye'de Kürt sorunu yoktur. Türk milleti üzerinde oynanan oyunlar vardır. Sözde Kürt sorunu bölücü terörün eylemlerini sakladığı ihanet kılıfıdır.
İMRALI CANİSİ SERBEST BIRAKILACAK
AKP ve gizli ortağı CHP böylesine asılsız bir sorunun arkasına takılmıştır. Düşmanların şu ana kadar yapamadığını yapmaya çalşıyorlar. Bunun adına da çözüm diyorlar. Sözde Kürt sorunu koza gibi örülmektedir. Böyle giderse İmralı canisinin önce ev hapsine sonra da serbest katılmasına izin verilecektir.
Anayasa ile Türklük tasfih edilecektir. Erdoğan'ın çift başlıık şikayeti eyalet isteğine bahane olacaktır. PKK'yı kapsayacak genel bir af çıkarılacaktır. Kürdistan'ın kurulması kaçınılmaz olacaktır.
Bunların karşısında tek güç ise MHP'dir. 3 hilal teslim alınmadıktan sonra hainlikler nefes almayacaktır.

AKP VE CHP UMRUMUZDA DEĞİL

Bize çözüm karşıtı diyorlar. Bırakın desinler. Bizim tarafımızda belli duruşumuzda. Biz allaha bin şükür izziti nefsimizi yitirmedik. AKP ve CHP umrumuzda değildir.
Alayı birlik olsun Allah'ın izniyle hepsine gününü gösteririz. Kürt kardeşlerimin kendi etrafında çevrilecek dolapları farketmeliler. Kardeşlik duygusu tek başına götürülecek bir bağ değildir.
Bugün durum çok ciddidir. Tehdit çok açıktır. Bunun sonucu bölünmüş bir Türkiye'dir. Ya 100 yıllık kardeşlik kurulacak ya da yurdumuz tamamen mahfolucaktır. Buna dur diyecek güç Türk milletidir.

BAHÇELİ MHP'LİLERE DUA ETTİRDİ

MHP Kurultayı'ında kürsüye çıkan Devlet Bahçeli yol arkadaşlarına yemin ettirdikten sonra konuşmasını dua ile sonlandırdı....

MHP Lideri Devlet Bahçeli MHP 10. Olağan Kongresi'nde partisinin Hazırlamış olduğu dokuz maddelik Milli Mutabakat Metnini açıkladı.
Bahçeli'nin yaklaşık 2 saat süren konuşmasında salonun en çok çoştuğu anlardan biri Bahçeli'nin yol arkadaşlarına yemin ettirmesi oldu. Devlet Bahçeli konuşmasını şair Arif Nihat Asya'dan ilham
aldığı bir dua ile bitirdi..
İşte o 9 maddelik mutabakat;
1- Türkiye Devleti sokakta bulunmamıştır. Sokağa teröre ve Ak Parti’ye teslim edilmeyecektir.
2- Türkiye Cumhuriyet Devleti tektir, ülkesi bütündür.
3- Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin kurucusu ve sahibi topyekun büyük Türk milletidir.
4- Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes din dil mezhebe bakılmaksızın Türk milletinin eşit ve saygın fertleridir.
5- Türk milletine yeni vatandaşlık arayışları boştur.
6- Türk milleti varsa, Türkiye Cumhuriyeti Devleti de ilelebet payidar kalacaktır.
7- Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığına Türk milliyetçileri iri diri olduktan sonra kimse son ihanet vuruşunu yapamayacaktır.
8- Bu yüzden ülkücü hareketin sessiz duyarsız kalması da asla düşünülemeyecektir.
9- Türkiye bizimdir, bu aziz vatan hepimizindir.

İŞTE KONUŞMASININ SONUNDA OKUDUĞU O DUA

Şairimiz Arif Nihat Asya’dan ilham alarak hazırladığım duayı okumak istiyorum:
Dua Biz,kısık sesleriz...minareleri,
Sen,ezansız bırakma Allahım!
Ya çağır şurda bal yapanlarını,
Ya kovansız bırakma Allahım!
Mahyasızdır minareler...göğü de,
Kehkeşansız bırakma Allahım!
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allahım!
Bize güç ver...cihad meydanını,
Pehlivansız bırakma Allahım
Kahraman bekleyen yığınlarını,
Kahramansız bırakma Allah'ım!
Bilelim hasma karşı koymasını,
Bizi cansız bırakma Allah'ım!
Yarının yollarında yılları da,
Ramazansız bırakma Allah'ım!
Ya dağıt kimsesiz kalan sürünü,
Ya çobansız bırakma Allah'ım!
Bizi sen sevgisiz,susuz,havasız;
Ve vatansız bırakma Allah'ım!
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allah'ım!

KORAY AYDIN YUHLANDI, TÜRKEŞ KURTARDI

MHP Genel Başkan Adayı olan Koray Aydın'ın vaatlerini açıkladığı sırada salonda 'yuh' sesleri koptu. Devlet Bahçeli ve Koray Aydın destekçileri arasında slogan atışması yaşandı. Protestolardan dolayı konuşmasına ara veren Koray Aydın'ın imdadına divan başkanı Tuğrul Türkeş yetişti. Türkeş yaptığı açıklama sonrasında tribünleri sakinleştirdi.


72 delege imzası ile MHP Genel Başkan Adayı olan Koray Aydın kürsüye çıkıp konuşmasını yaptı. Koray Aydın kürsüye çıkarken yoğun bir kalabalık Aydın'ın etrafını sardı. Aydın destekçileri izdiham yarattı. Koray Aydın'ın hedefinde AK Parti hükümeti vardı. Aydın'ın rakibi Devlet Bahçeli'yi eleştirmekten kaçınması dikkatlerden kaçmadı.

AYDIN'IN İMDADINA TÜRKEŞ YETİŞTİ

MHP Genel Başkan Adayı olan Koray Aydın'ın vaatlerini açıkladığı sırada salonda 'yuh' sesleri koptu. Devlet Bahçeli ve Koray Aydın destekçileri arasında slogan atışması yaşandı. Protestolardan dolayı konuşmasına ara veren Koray Aydın'ın imdadına divan başkanı Tuğrul Türkeş yetişti. Türkeş yaptığı açıklama sonrasında tribünleri sakinleştirdi.

SLOGAN ATIŞMASI

MHP Kurultayı'nın yapıldığı Arena'da, Koray Aydın'ı destekleyenler kürsünün tam karşısındaki tribünde bulunuyorlar. Salonun geri kalanında ise Devlet Bahçeli'yi destekleyenler hakim. Bahçeli yandaşlarının hakim olduğu tribünlerden "Hareketin lideri Devlet Bahçeli" ve "Devletin başına Devlet gelecek" sloganları atılıyor. Ancak Aydın taraftarları da hemen yanıt veriyor; "Devletin başına Aydın gelecek.." sloganları atılıyor.

İşte Koray Aydın'dan konuşmasından satır başları;
İktidar devleti çete mantığı ile yönetiliyor. Sözde raporlarla, telefon dinlemeleri ile belediyelere saldırıyorlar. Ve kendi aralarındaki konuşmalarında bir bir yok ediyoruz diyorlar Onlar gün sayıyorlar.
AK PARTİ YAKALANINCA KIVIRDI

Önce açılım, sonra Habur'da karşılama törenleri bir de Oslo'da teröristlerle kurdukları pazarlık masaları... Bunları kabul etmediler ama suçüstü yakalanınca saklayanınca kıvırdılar adam gibi sahiplenmediler. Siyasi riyakarlıkta sınır tanımayan bir iktidarla karşı karşıyayız.

MINTIKA TEMİZLİĞİ YAPIYOR

Hafife almayın bunlar ne yaptıklarını çok iyi biliyor. Bunlar Türkiye'de ihtilal yapma teşebbüsü var diye ordunun bütün subaylarını yargılama adı altında mapushaneye koydular. Türk ordusunun yarısını içine atan bu hükümet mıntıka temizliği yapıyor.

ÖCALAN TÜRKİYE'Yİ İSTERSE NE DİYECEKSİN?

Bu işi haince yapanlar ne zaman ki şehit cenazeleri gelip içimiz kan ağlarken Türkiye'nin başbakanı Öcalan'la yendien görüşebilirim diyor. Ne görüşeceksin, ortaya bir masa koymuşsun masanın üzerine de Türkiye'yi... Ne diyeceksin 'ne kadar istiyorsun mu?' diyeceksin. Öcalan yüzsüzlük eder de hepsini isterse ne diyeceksin.
Emperyalistlerle kurduğun pazarlık masalarında başkaları teröristlerle kadeh tokuştururken senin hiç mi yüzün kızarmıyor.
BUNLAR SİNSİ
Bunların yeni oyunu adına yeni anayasa dedikleri çalışmalardır. Yeni anayasa o tablonun tamamlayıcıdır. Bunu iyi anlayalım bu işin sonudur ülküdaşlarım. Çünkü şu anda dil olarak kendisine benzeşen CHP ile Meclis'te bir manevra yapıp Türk milletinin adını anayasadan çıkarırlarsa yapacağımız birşey kalmaz.
Bunlar sinsi... CHP ve BDP ile böyle bir adım atabilirler. 5 sene sonra 10 sonra biz ne yapacağız. Türk bir alt kimliği olursa bu ülkenin adının da Türkiye olmasına gerek yoktur diyebilirler.

BÜYÜK GÜCÜ HAREKETE GEÇİRECEĞİZ

Birşeyler yapmamız lazım. Ülküdaşlarım, buna seyirci kalamayız. Suskun kalamayız. Herkes soruyor ne yapacaksınız diyorlar. Ben ne yapacağımızı her zaman söylüyorum buna kayıtsız kalmayacağız. Türk milletine gideceğiz onunla kucaklaşacağız.
O büyük gücü harekete geçirirsek Şubat ayında da Ankara'nın meydanında 1 milyon olarak toplanırsak hangi vatan hainleri buna cesaret edebilir. Bu planı deşifre etmemiz lazım.

MİLLETİN AYAĞINA GİDECEĞİM

Bunun için güçlü bir MHP'ye ihtiyacımız var. Türk milletinin önüne iktidar projesi ile çıkmamız lazım. İlk adımı doğru atmamız lazım. Atacağımız ilk doğru adım ülkücü hareketin birliğini göstermektir. Bu harekete bir gün bile hizmet etmiş her ülküdaşımızla kucaklaşmak zorundayız.
İnsan temelli bir yaklaşım çıkaracağız. Birey temelli bir hareketin başlaması için önce partide üyelik sistemini bir kampanyaya çevireceğiz. Seçime kadar 3 milyon üye yapacağız. Bunu iller arasında bir yarışa çevireceğiz. Eğer ben MHP Genel Başkanı olursam sahaya inip milletimin ayağına gideceğim.

BAŞBUĞ'UN SÖZLERİ İLE BİTİRDİ

Ülküdaşım haydi bir bozkurt gibi davran, çalışmaya koyul, eski günler yeniden doğsun, şan bayraklarını ufuğa doğru yendien dalgalandıralım. Başbuğumuzun bu sözü ile konuşmamı sonlandırıyorum.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim