• BIST 110.059
  • Altın 174,736
  • Dolar 4,0867
  • Euro 5,0024
  • Kayseri : 9 °C
  • Ankara : 13 °C
  • İstanbul : 20 °C

MHP KOCASİNAN ADAYINDAN ASGARİ ÜCRETLİYE EV SÖZÜ

MHP KOCASİNAN ADAYINDAN ASGARİ ÜCRETLİYE EV SÖZÜ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocasinan Belediye Başkan adayı Levent Mete, 30 Mart’ta seçilmesi halinde yapacağı projeleri kamuoyuna açıkladı.

Dar gelirlilere yönelik projeleri ile dikkat çeken Mete, yardıma muhtaç ailelere yıllık 800 metreküp doğalgaz yardımız yapacaklarını, bu yolla hem vatandaşa katkı sağlayıp, aynı zamanda hava kirliliğini de önleyeceklerini kaydetti. Diğer yandan Mete, ayrıca asgari ücretle çalışan vatandaşlara da ev sözü vererek, “Dev Kocasinan Projemiz ile bölgemizde belediyemizin kontrolünde ve desteğinde 10 bin konutluk dev bir proje başlatılacak. Bu proje ağırlıklı olarak asgari ücretle geçinen vatandaşlarımıza yönelik olacak” diye konuştu.

 

 

MHP Kocasinan Belediye Başkan adayı Levent Mete,’nin Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezi’nde  gerçekleştirdiği proje tanıtım toplantısına MHP Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, MHP İl Başkanı Mete Eke, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Özsoy, Talas Belediye Başkan adayı Erkan Kandemir’in yanı sıra  çok sayıda davetli katıldı.

“2O YIL ÖNCEKİ ARGINCIK NEYSE BUGÜN DE AYNI”

Proje tanıtım toplantısının açılışında konuşan MHP Kocasinan İlçe Başkanı Serkan Tok, AKP’nin Kocasinan’ı 30 yıl geriye götürdüğünü söyledi. Tok, “Kocasinan’ı dev bir köy haline getirdiler. Bunu yaparken de ne Allah’tan korktular ne de kuldan utandılar. 30 yıl önce Argıncık bugün yine aynı Argıncık’tır. 30 yıl önceki Mevlana, Ziyagökalp neyse bugünde aynı kalmıştır. Bunlar nereye hizmet etmiştir? 30 yılda tek değişen binalardaki çatılar, duvarlardır. Siz ya beceriksizinizi ya da bu millete kastınız var. Kocasinan’ı 30 yıl geriye götüren zihniyetine son vereceğiz. Kapı kapı dolaşıp akrabalarımızı, komşularımızı da yanımıza alıp hep birlikte çalışıp, MHP ‘yi zafere taşıyacağız” diye konuştu.

 

“İŞÇİ, MEMUR, EMEKLİ PERİŞAN”

MHP İl Başkanı Mete Eke de ülke genelinde 50 milyona yakın insanın açlık sınırı rakamlarının altında yaşadığını ifade ederek “Buradan sorarım AKP’li yetkililere siz ekonomi de neyi düzeltiniz?”  dedi. Eke, konuşmasına şöyle devam etti: “İç politika da demokratikleşme paketleri altında alınan kararlar neticesinde PKK ve onun siyasi uzantısının 30 Mart seçimleri sonrası özerklik ilan edileceği alenen söylenmeye başladı, dış politika da ise 3 tarafımız denizler ile çevrili iken, AKP yanlış dış politika siyaseti ile 4 tarafımız düşmanla çevrildi. Suriyelileri getirdiler, şimdi sınavsız üniversiteye alıyorlar. Peki, yıllardır ezilen bizim gençlerimiz ne olacak. Bizim çocuklarımızın günahı ne? Bunun yanında cari açık Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesine ulaşmıştır, dış borçlanmada 567 milyar dolar ile Dünya da beşinci sıradayız. Tek başına ülkeyi yöneten AKP zihniyeti işçiyi, asgari ücretliyi, memuru perişan etti. Ülke bölünme noktasına geldi. Dur demenin zamanıdır. Bunun ilk adımı da 30 mart yerel seçimleridir. AKP ile suratla bayır aşağı inen Türkiye MHP ile süratle yeniden trend kazanacaktır. 30 Mart seçimlerinden aynı zamanda geleceğimizi de oylayacağız”  

“YAHU SİZ HİÇ Mİ BIKMAZ USANMAZSINIZ?”

Kayseri’nin 20 yıldır aynı zihniyet tarafından yönetildiğini kaydeden Eke, “20 yıldır Kayseri’yi idare eden bir zihniyet söz konusu. Bu zihniyet bu şehre iyi hizmet veya kötü hizmet yaptı yargısı, vatandaş ve Allah’tır. Siz iyi yaptıysanız Allah size karşılığını verir. Kötü yaptıysanız bunun bedelini Allah sorar. Biz diyoruz ki yüz eskimesi vardır. 20 yıla bir 5 yıl daha talipsiniz. Artık yeter. İnsan ömründe 25 yıl. Yahu siz hiç mi bıkmaz usanmazsınız? Yüz eskimesi diye bir şey var. Yeter artık” diye konuştu.

METE’DEN KOCASİNAN’A 21 BAŞLIK ALTINDA HİZMET SÖZÜ

 

Proje tanıtım toplantısında MHP Kocasinan Belediye Başkan adayı Levent Mete ise projelerini 21 başlık altında açıkladı. Fakirin sofrasında aş, mazlumun yanında kardeş ve hırsızın karşısında taş olmak için yola çıktıklarını ifade eden Mete, "Kocasinan böyle basiretsiz, beceriksiz ufku dar yöneticileri hak etmiyor. Kocasinan’da 20 yıldır ne yaptılarsa bundan sonra da onu yaparlar. Kocasinan bunlara mahkûm da mecbur da değildir" diye konuştu.

“DAR GELİRLİLERE EV VE DOĞALGAZ YARDIMI”

Özellikle dar gelirlilere yönelik projeleri ile dikkat çeken MHP Kocasinan Belediye Başkan adayı Mete, yardıma muhtaç ailelere yıllık 800 metreküp doğalgaz yardımız yapacaklarını, bu yolla hem vatandaşa katkı sağlayıp, aynı zamanda hava kirliliğini de önleyeceklerini kaydetti. Diğer yandan Mete, ayrıca asgari ücretle çalışan vatandaşlara da ev sözü vererek, “Dev Kocasinan Projemiz ile bölgemizde belediyemizin kontrolünde ve desteğinde 10 bin konutluk dev bir proje başlatılacak. Bu proje ağırlıklı olarak asgari ücretle geçinen vatandaşlarımıza yönelik olacak” diye konuştu.

İşte Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocasinan Belediye Başkan adayı Levent Mete'nin, seçilmesi halinde yapma sözü verdiği ve kamuoyuna açıkladığı, aynı zamanda “Kocasinan'a can katacak” dediği o projeler;

1- DEV KOCASİNAN PROJESİ

"Kocasinan bölgemizde belediyemizin kontrolünde ve desteğinde  10.000 konutluk dev bir proje başlatılacak. Bu yapılacak proje aylık ödeme şekliyle cadde ve sokakları ile alt yapı hizmetleri ile sosyal yaşam alanları ile Türkiye'de ilk, tek ve örnek olacak. Bu proje ilçemizin yeni yüzü olacak. Bu projede özellikle kısıtlı imkanlarla yani zor şartlarda geçim mücadelesi veren asgari ücretli vatandaşlarımıza öncelik tanıyacağız"

2-MÜHR-Ü KOCASİNAN  PROJESİ

"Bu proje ile Kocasinan’a neşe , heyecan ve canlılık gelecek. Çünkü bu proje ile Kocasinan’a  ayrı bir iklim , ayrı bir mana, ayrı bir suret gelecek.  İlçemize büyüklüğü 100.000 metrekare olan,Türkiye’nin en anlamlı, en estetik en tarih ve kültür kokan  tematik parkını yapacağız. Bu parkın içinde  ilçemizin de ismini aldığı bütün Türk- İslam coğrafyasına mührünü vurmuş büyük usta Mimarsinan’ın devasa bir anıtı  olacak. Bu devasa anıtın etrafında ise  Kocasinan'ın yani Mimarsinan'ın yaptığı bütün eserlerin minyatür halleri olacak. Bu minyatürlerin yanında ise o eserlere ait bilgi  levhaları olacak.

Böylece insanımız Mimarsinan'ın eserlerini , hem de bu eserlere ait bilgileri yakınları ile hoşça vakit geçirerek görmüş olacaklar. Ayrıca bu parkların  içinde  tamamen  doğal  ve biyolojik bir gölet olacak göletin içinde birbirinden farklı  su  bitkileri ve renkli balıklar olacak. Bu parkımızda lale bahçeleri ,gül bahçeleri olacak. Bu parkımızda 30 farklı ağaç türünden oluşan binlerce ağaç olacak. Bu parkımızda herkesin mutlu olacağı, yüzünün güleceği, bilgiler öğrenip kendini geliştireceği merkezler  olacak. Bu parkımızda tamamen doğal yani ahşaptan yapılmış büyük çocuk oyun alanları olacak. Yine bu projemizin içinde  sanat – kültür merkezlerinin yanında spor merkezleri de olacak. Bizim bu parkı yapmak  ilçemize hizmet olduğu kadar, ilçemizin isminin de verdiği sorumluluk duygusu ile birlikte, tarihin gördüğü en büyük mimara da bir vefa borcudur. Biz bu parkı  Allah  nasip  ederde  yapar  isek  bu park  sadece Kocasinan'ın  veya kayserinin  değil  çevre  illerinde  çekim merkezi olacak."

3- SULTAN MELİKŞAH KÜLLİYESİ PROJESİ

"Bu külliye projemizin içerisinde Selçuklu mimarisi tarzında  5000 kişinin aynı anda ibadetini yapabileceği bir cami olacak. 100.000 kitabın bulunduğu bir kütüphane olacak. Kadın ve erkek hamamları olacak. Gündüz ve yatılı olarak iki ayrı eğitimin verildiği kuran kursu olacak. Günlük ihtiyaç sahibi 1000 kişiye ücretsiz yemek verilen aşevi olacak."

4- KOCASİNAN HAREKET EDİYOR PROJESİ

"Toplumun bütün kesimine (çocuk,genç ,yaşlı ,kadın , erkek)  hitap edecek ve birbirinden arındırılmış olarak spor merkezleri kurulacak. Kocasinan da hareketli bir yaşam ve sağlıklı bir toplum oluşturulacaktır. Kurulacak olan spor merkezleri şimdikiler gibi uyduruk ve araba trafiğinin içinde egzoz dumanını yani zehri soluyarak  halkımız spor yapmayacak. Merkezlerimiz her türlü hava, görüntü ve gürültü kirliliğinden arındırılmış olan yerlerde yapılacak. Her türlü alt yapı imkânı sağlanacak."

5 - ACİL SAĞLIK MERKEZLERİ

"İlçemizin muhtelif yerlerine 5 adet aile sağlık merkezleri kurulacak. Bu merkezlerde muayene odaları, ultrason ve röntgen odası, aşı odası , gebe takip odası , acil servis ve laboratuar olacak."

6-KADIN KÜLTÜR VE SANAT MERKEZLERİ PROJESİ

 

"Bu proje ile ilçe genelinde 10 adet  kadın kültür ve sanat merkezleri açılacak. Bu merkezlerde kurslar verilecek. Bu kurslar merkezlerinin içinde kreşler olacak hem kadınlarımız bir şeyler öğrenecekler hem de bir şeyler üretecekler”

7- SEMT HAVUZU PROJESİ

"Bu projemizle Kocasinan İlçesi'ne 5 adet yüzme havuzu yaptıracağız. Amacımız  ilk, orta, ve lise çağındaki gençlerimizin şehir ortamında yüzme sporu ile buluşabilmelerini sağlamaktır. "

8- ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZ PROJESİ

"Sorumluluk anlayışı kapsamında ilçemizin değişik bölgelerinde bütün ilçe sakinlerinin azami bir şekilde faydalanacağı 20 adet çocuk eğitim ve bakım merkezleri açacağız."

9- İYİ GÜNDE, KÖTÜ GÜNDE YANINIZDAYIZ PROJESİ

"Bu proje kapsamında cenaze evlerinin yemek işlerini yemek şirketleri ile anlaşarak belediye olarak bizler sağlayacağız."

10- GELİN TANIŞ OLALIM PROJESİ

 "Bu proje kapsamında mahallelerde ve köylerde yaşayan, belki de hayatında hiç bir zaman sadece gezme amaçlı olarak il dışına çıkmamış büyüklerimizi Kayseri'ye komşu illerin tarihi ve turistlik yerlerine götürerek onları komşuları ile tanıştıracağız."

11-  ÇOCUKLAR DOĞAYLA BULUŞUYOR PROJESİ

"Bu proje de okul idareleriyle ve köy muhtarlarıyla koordine kurarak çocuklarımızı doğayla toprakla buluşturacağız. Onlara; tohum nasıl ekilir, fidan nasıl dikilir, bağ nasıl budanır, pekmez, salça, ekmek  nasıl yapılır yaşatacağız. Kısacası; kültürleriyle, özleriyle buluşturacağız."

12-  YENİDOĞAN ORMANI PROJESİ

"Bu projeyle  ilçemizin , bir çok  bölgesine  hakim , büyük  bir alanı orman arazisi olarak tahsis edeceğiz. Bu alana ise doğan her bebek için bir ağaç fidanı dikeceğiz."

13- SAĞLIKLI BESLEN SAĞLIKLI YAŞA PROJESİ

"Bu proje kapsamında bölgemize ait köylerde köy muhtarları vasıtası ile köyde yaşayan kardeşlerimizin organik tarım yapmasına destek verilecek."

14- SAĞLIĞIMIZI KORUYALIM PROJESİ

"Belediyemiz bünyesinde 1 beslenme uzmanı, 1 psikiyatri uzmanı, 1 aile hekiminden oluşan sağlık ekiplerimiz ilçemizi  ev ev gezecek ve toplumumuzu bu kanserin en yaygın sebepleri konusunda toplumumuz daha da bilinçlendirilecektir."

15-  ONURLU YAŞAM PROJESİ

"Bu proje ile insanlarımız açlık hissi ile onurları arasında sıkışıp kalmayacak. Belediyenin kendi yardımlarının yanı sıra, ihtiyaç sahipleri ile yardım severler arasında da aracı olunacak."

16- MADDE BAĞIMLILARI REHABİLİTE MERKEZİ

"İlçemizin bazı bölgelerinde ‘tinerci’ olarak adlandırılan madde bağımlısı gençlerden ciddi şekilde rahatsızlık var. Burada tabi ki belediyenin de, kolluk güçlerinin de  büyük ölçüde ihmalleri var. Bizim projelerimizden biride bu madde bağımlıları için bir rehabilite merkezi açmak."

17- CANLI HAYVAN PAZARI VE BORSASI PROJESİ

"Bu proje  80000m2  kurulum alanı ,alt yapısı ,teknik ve sosyal imkanlar bakımından, Türkiye'deki emsallerinden fark yaratacak bir proje olacaktır. Bu alanda aynı anda 5000 hayvan barına bilecek. Hayvanların değerlerini bulabilmeleri için müzayede salonu olacak."

18-  KALICI SEMT PAZARLARI  PROJESİ

"Yapacağımız bu proje yaklaşık 10000 metrekare  alan üzerine 3 katlı olarak  kurulacak. Zemin katı otopark olacak. Birinci katı  pazar yeri olacak. bu katta pazarcı esnafımızın ve vatandaşımızın konforu için her türlü imkan sunulacak. Özelliklede pazarcı esnafımıza sıcak, temiz ve kişisel ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir ortamda ekmek parası kazanma imkanı verilecek."

19- TERTEMİZ GÖKYÜZÜ, PIRIL PIRIL KOCASİNAN PROJESİ

"Yaşanabilir bir Kocasinan için; temiz belediyecilik anlayışımızla pırıl pırıl bir gökyüzü vaat ediyoruz. Kömür dağıtarak zehirleyen değil, gelecek nesillere temiz bir gökyüzü bırakan, nefes alınabilir bir Kocasinan vaat ediyoruz. Maddi imkânsızlıklar nedeniyle doğalgaz kullanamayan yaklaşık 30.000 civarında hanenin abonelik ücretini biz karşılayacağız. Doğalgaz tesisat dönüşüm maliyetlerinin ödenebilir bir seviyeye çekilmesi için, uygun kredi koşulları sağlanmasına imkân sağlayacağız. Resmi ve özel sosyal yardımlaşma kurum ve kuruluşları ile işbirliği yaparak, yardıma muhtaç ailelere yıllık 800 metreküp doğalgaz yardımız yapacağız. İmar sorunu ve benzeri nedenlerden dolayı doğalgaz kullanamayan birçok işyeri ve hanenin doğalgaz kullanımına geçmesi için çözüm üreteceğiz."

20- ALO KOCASİNAN PROJESİ

"Alo fatih deyip, milletimizin haber alma özgürlüğünü elinden alanların foyalarının bir bir ortaya döküldüğü bu günlerde;  milletimizin bize her türlü sıkıntısını iletebileceği alo Kocasinan hattını hizmete sunarak milletimizi dinleyecek ve dertlerine derman olacağız."

21- FATURA ÖDEME MERKEZİ

"Kocasinan ilçemizdeki belli başlı bölgelere, Kocasinan Belediyesi bünyesinde hizmet vermek suretiyle; su, elektrik, doğalgaz, telefon ve benzeri fatura tahsilâtlarının yapılabileceği fatura tahsilât büroları açılacaktır."

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim