• BIST 116.432
  • Altın 165,848
  • Dolar 3,9317
  • Euro 4,8170
  • Kayseri : 11 °C
  • Ankara : 6 °C
  • İstanbul : 11 °C

MHP Kurultayı Yapılıyor

MHP Kurultayı Yapılıyor
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanını seçiyor. MHP'nin 10. kurultayında ilk defa bir bayan Genel Başkanlığa adaylığını koydu.
12:01
Ülkücü bunların idrakinde olandır. Ülkücü, Türkçe duyan ve Türkçe bakandır.
12:01
Büyük Türk milletiniz farklılık ve anlam kazandıran, dil ahlak, akıla taşınan muhteşem değerleri köklerlerinden koparmadan anlayıp dinleyip sonsuza kadar yaşatmak. Türklük, islamlığın adalet ve esenliği için çalışmaktır.
11:59
Dündar Teşer beyin biz kaybedilen medeniyetin çocuklarıyız. Bunu kuracak olan sizlersiniz sözlerinin anlamını da burada aranmalıdır.
11:59
Tarih bizim için paha biçilmezdir. Yalnızca dünle oyalanarak, mazi ile yetinerek kendini tekrarlayan anlayış bizi kaygılandırmalıdır.
11:57
'Türk milleti sensiz asla' hukukunu MHP savunacak. Milletçiliğimizin ilkeleri bunları emretmektedir. Sahip olduğumuz ülkülerimiz, kullnacağı yegane zemindir.
11:56
Bu Erdoğan'ın gizli gündemidir. Yabancı dostları heyecan içindedir. Ama ömrü vefa edecek, ne de sonraki kuşakları şahit olacaktır.
11:54
Başbakan'ın 2071 edefinde Türk yoktur. Başbakan'ın 2071 hedefinde Türk vatanı da yoktur.
11:54
AKP zihniyeti dağılmış bir milelt rüyasını gerçekleşmesinin arzusundadır. Bu durum bizim neznimzide kabul edildir.
11:52
Türk milletini dünya klasmanında doruğa taşımaya hazır ve donanımlıyız.
11:51
Kimseyi ayırmadan, kimseyi dışlamadan Türk nilletinin evlatlarının katkıları ile kızıl elmaya varabiliriz. Tüm eğilim tercih ve siyaset ekolları milliyetçiliğimizn ağırlık noktalarına eşittir.
11:49
2077'ye kadar büyük bir başarı gösterilecektir. Bu sürenin 89 yılı geride kaldı. Kalan zaman Türkiye'nin seçimi ile gerçekleşecek. Türk milletini hakettiği yere götürmeye yeminlidir.
11:48
AKP'nin neden olduğu ikinci fetret devri kapandıktan sonra. Süper güçe ulaşmamız konusunda önümüzde engel kalmayacak.
11:47
2023'te lider ülke Türkiye'yi oluşturacağız. AKP bu düşüncemizi kopya etmesi hiçbirşeyi değişrmeyecek. Bu konuda defalarca uyarı yapmamıza rağman Erdoğan 2023 vizyonunu kendi partisine mal emekten vazgeçmemiştir.
11:46
Orhun yazıtlarından itibaren adım adım görmekteyiz. MHP türkiye merkezli yeni bir medeniyet kurma anlayışını kendisine yeni misyon ilan etmiştir.
11:45
Türk milletin varlığını korumak ve ebediyete götürmek fikrine hizmet etmeyen hiçbit davranış Türk milleti için meşru olamaz. Türk milliyetçilerin gelecek vizyonu uzun vadeli ülkü noktasıdır.
11:43
Milliyetçi, ülkücü hareket bu kadar net ve tarafı bellidir. Muhterem dava arkadaşlarım dile kolay MHP 43 yılını geride bırakmıştır.
11:43
AKP Habur'da teröristleri karşılasın biz Mehmetçiliği karşılayalım yeter. AKP'nin gururu müslüman kanı döken işgalcilerdir.
11:42
Varsın AKP Barzeni iel övünsün, Başbakan şeref kartını İmralı'ya gömsün siz bunların hiç birine bakmayın. Türk milletinin gurur tablosunda yer alan fertler bu salonda ve aramızdadır. AKP'den en önemli farkımız budur. AKP canileri alkışlasın bizlere sizlerin duaları yeter.
11:41
AKP zihniyeti Barzani ile guru duymuştu. Bu nedenler AKP tercihini yapmıştır. Karanlık seçimleriniz milletimizin gözü önünde vermniştir. Onların gururu Mehmetçiğimizin kanını akıtan peşmergedir.
11:40
Türk jeopolitiğinin derinliği hala insalık için bir umuttur. Türk birliği can simiti olmaya adaydır. Biz bunun için varız. Bu muhteşem toplantımızdan Türk dünyasının mesajlarını buraya getiren misafirlerimize hoşgelniz diyorum.
11:39
Sizlerin güç ve ilhamla hasretini yüreğinde taşıdığımız Türk ve İslam ruhuna burdan selam olsun.

11:36
Siz eğilmez baş, bükülmez bilek oldunuz. Güçlükleri sinenizde erittiniz. Bunlardan dolayı Türk islam ruhunu Ankara'ya mühür gibi vurdunuz.
11:35
Dava arkadaşlarım sizler Kosava'da şehit olan Murat'ın, Plevne'de din ve milelt savunmasında Gazi Osman Paşa'ya, Çanakkale'de top mermisini sırtlayan Şehit Onbaşı'nın, Antep'te esarete teslim olmana Şaer Bey'inyolundan ve peşinden hiç ayrılmadınız.
11:35
Kan içen vampirlere inat biz buradayız ve tüm fedarkarlığı yapmaya hazırlıyız. Ben bu gücümüz sizden alıyorum. Çoşkunuz heyecan katıyor.
11:30
Bugün aramızda kimler yokki aramızda her birinin yeri ayrıdır. İnançları uğruna her şeyi göze almış insanlar burada.
11:21
Gört iklimin yedi bölgenin ve 81 şehrimizin bağlılıklarını getirdiniz. Muş'tan ilk vuruşu , Amasya'da ilk ilanını Sivas'tan ilk doğruluşun ruhunu getirdniz.
11:20
Yetimzlerimiz, düşkünlerimiz, emeklimiz, işçimiz bu salondan fışkıracak ruha dikakt kesildi. Aç bekleyen yavular, iş bekleyen gençler herkes üç hilale umut bağladı. Sizler yurdumun heryerinden mis kokular getirdiniz.
11:19
Türkiye sevdalıları akın akın bu salona koştu. Millet evlatları Ankara'ya ulaştı.
11:16
Bugün Ankara'da üç hilal ayağa kalkmaktadır. Millet üzerine düşen sorumluluğun her zaman idrakinde olmuş MHP'nin bu büyük buluşmasını nasip eden yüce Allah'a şükrediyorum.
11:15
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kürsüye çıktı. İşte Devlet Bahçeli'nin konuşması;
11:02
Koray Aydın divana 50 isim sunacak. Böylelikle aday adaylığından adaylığa terfi edecek. Koray Aydın " bir konuşma hazırlamadım içimden geldiği gibi konuşacağım" dedi.


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) bugün 10. Olağan Kurultay ile yeni genel başkanını seçecek. Kurultayda, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yanı sıra 10 isim daha MHP'nin genel başkanlığı için yarışacak.


KURULTAY ÖNCESİ HABERLER
MHP Kongresi'nde genel başkanlık için 10 isim yarışacak. Kurultayda bin 240 delegenin oy kullanmasını beklenirken, kongreye 793 gazeteci akredite oldu. Bir çok ülkeden davetlinin bulunduğu kongrede, Bahçeli ve Aydın yanlıları karşılıklı sloganlar atılıyor.

MHP 10. Olağan Kurultayı Ankara Spor Salonunda toplandı. Şu ana kadar Devlet Bahçeli ile birlikte 10 isim genel başkan olma niyetini açıkladı. Sayının kurultayda 4’e inmesi bekleniyor. MHP Genel Başkanlığı için en kuvvetli isimler Devlet Bahçeli, Koray Aydın, Musavat Dervişoğlu ve Ahmet Çakar.

Genel Başkanlık yarışının, Devlet Bahçeli ile Koray Aydın arasında geçmesine kesin gözüyle bakılıyor. Kongreyi ilginç kılan, 1997 yılında yapılan olağanüstü kongrede Tuğrul Türkeş’e karşı mücadele veren Devlet Bahçeli, Koray Aydın, Musavat Dervişoğlu ve Ahmet Çakar’ın şimdi birbirlerine rakip olmaları. Tuğrul Türkeş ise Devlet Bahçeli’nin yanında.

İŞTE YARIŞACAK 10 İSİM
Genel Başkanlık yarışına katılacağını belirten on isim şöyle: Devlet Bahçeli, Koray Aydın, Seyfi Şahin, Mesut Türker, Ahmet Çakar, Sabahattin Şener, Musavvat Dervişoğlu, İsmail Hakkı Küpçü, Nuran Karakan ve Levent Temiz.

BİN 240 DELGE OY KULLANACAK

Bugüne kadar aday adayı olarak 10 isim gündeme gelirken, bunlardan kongre başlangıcında 40 delegenin imzasını bulabilenler tüzük gereği adaylığa hak kazanıp yarışa girebilecek. Bahçeli dışında 40 delegenin imzasını ancak Koray Aydın’ın bulacağına kesin gözüyle bakılıyor. Eski il başkanları Musavat Dervişoğlu’nun son dakikada 40 imzayı bularak yarışa katılabileceği dile getiriliyor. Kurultayda bin 240 delegenin oy kullanmasını beklenirken, kongreye 793 gazeteci akredite oldu. Kongreye, Bosna-Hersek'ten, Kosova'dan, Sırbistan'dan, Karadağ'dan, Kırım'dan, Doğu Türkistan'dan, Kerkük'ten ve Suriye'den şeref konukları katılacak. Kongre salonuna diğer seferlerin aksine bu kez Devlet Bahçeli'nin resimleri asılmayacak.


'TÜRK MİLLETİ, SENSİZ ASLA'
Kurultay'ın sloganı ise, "Türk milleti, sensiz asla" olarak belirlendi.

Kongrede divan başkanlığını Tuğrul Türkeş'in yapması bekleniyor.

'POSTERİMİ ASMAYIN'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kongrede salonda posterlerinin asılmamasını istedi. "Ben de herkes gibi adayım" diyen Bahçeli, posterlerinin asılmaması talimatı verdi.

Devlet Bahçeli tarafından Koray Aydın Tarafına GeçtilerDaha önce Devlet Bahçeli destekleyeceklerini açıklayan SALİHLİ, KIRKAĞAÇ, SOMA VE URGANLI İlçe başkanları ve üst kurul delegeleri bugün yaptıkları toplantı sonucu Koray Aydın ve Değişim kararı aldılar.


1970'ten beri muhalefette olduklarını kaydeden Dedeoğlu, "Bir iktidar dönemi gördük. Bize Başbakanlığı bile verdiler. Ellerinin tersiyle Başbakanlığı ittiler. Tecrübe kazanacağız diye Başbakanlığı ellerinin tersiyle ittiler. Başbakanlık tecrübe kazanma yeri midir? Gelirsin, yaparsın, Başbakanlığı yaparak tecrübe kazanırsın. Onun için biz partimizin önünün açılmasını istiyoruz" diye konuştu.

BAHÇELİ ÜMİTLERİMİZİ BOŞA ÇIKARDI

Kurucu üyelerinin 15 yıl süre zarfında bir ümit ışığı görmediklerini ifade eden Dedeoğlu, "Partimizde bir ümit ışığı için Koray Aydın beyi gördük. Onun için Koray Aydın beyi destekliyoruz. Bizler zamanında Devlet Bahçeli'ye de oy verdik. Ama ümitlerimiz boşa çıktı. Şimdi değişimden yanayız. Partimizin önünün açılmasını istiyoruz. İktidara yürümek istiyoruz. Bunun için destekliyoruz" dedi.

Ozan Arif'in Kurultay Salonuna Alınmayacak İddiası


Ozan Arif'in MHP 10. Kurultay'a Devlet Bahçeli'nin talimatı ile alınmayacağı iddia edildi. Ozan Arif'ten şimdiye kadar herhangi bir tepki gelmedi.


KURULTAY PROGRAMI


MHP 10. Olağan Büyük Kurultayı'nın Gündemi ve Canlı Yayın Bilgileri MHP Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Peof. Dr. Tunca Toskay tarafından aşağıdaki şekilde bildirildi:

MHP 10. KURULTAYI GÜNDEMİ

1- Yoklama ve Açılış
2- Kongre Divan Başkanlığı Seçimi
3- Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
4- Genel Başkanın Açış Konuşması
5- Merkez Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ile Mali Raporun Okunması
6- Merkez Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ile Mali Raporun ibrası
7- Siyasi konuşmalar
8- Seçimler
a) Genel Başkan Seçimi
b) Genel Merkez Organları Seçimi
9- Genel Başkan’ın Kapanış konuşması
10- Kapanış

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim