• BIST 94.008
  • Altın 191,284
  • Dolar 4,6948
  • Euro 5,4894
  • Kayseri : 18 °C
  • Ankara : 19 °C
  • İstanbul : 24 °C

MHP lideri Bahçeli'den hükümete sert eleştiriler

MHP lideri Bahçeli'den hükümete sert eleştiriler
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, iktidarın Türkiye için artık bir tehdit unsuru oluşturmaya başladığını öne sürerek, "Başbakanın 'ustalık' diye nitelendirdiği 3. iktidar yılları öfkenin, kinin, kabalığın, rezaletin, kadir bilmezliğin ve bölü
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Mersin'in Erdemli ilçesinde bu yıl 25.'si gerçekleştirilen Geleneksel Türkmen Şöleni'ne katıldı.

"HİTLER SANKİ YENİDEN DOĞMUŞ, STALİN SANKİ YENİDEN İŞ BAŞI YAPMIŞTIR"
Bugünkü şölenin kaygı verici bir dönemde yapıldığını savunan Bahçeli, ülkenin tam bir sorun yumağına dönüştüğünü söyleyerek şöyle devam etti:

"AK Parti, Türkiye'yi her taraftan çözmek ve koparmak için uğraşmaktadır. Bireysel özgürlük alanları gasp edilmekte, tarihimize hakaret edilmektedir. Türk kimliği ve Türk milliyetçiliği ayaklar altında çiğnenmek istenmekte, teröristler el üstündedir. Canibaşı ile pazarlıklar son sürat yapılmaktadır. Türkiye istikrarsızlığın karanlık koynuna AK Parti kılavuzluğu ile demirlemiştir. İnsanımızın can ve mal güvenliği kalmamıştır. Hudutlarımız, teröristlerin meskeni haline gelmiştir. Katiller temize çıkmış, suçlular aklanmış, bölücüler pazarlık ortağı olarak sivrilmiştir. Maalesef akla kara birbirine karışmıştır. Türkiye AK Parti ile cinnet geçirme noktasına gelmiştir. Sosyal barış tükenme aşamasına kadar gerilemiştir. Uzlaşma ve demokratik anlayış körelmiştir. Hükümet yeni bir vesayet düzeni, yeni bir statüko sistemi ve yeni bir baskıcı yapı kurmuştur. Aklınca toplumu hizaya getirmek için otoriter eğilimlere sapmıştır. Hitler sanki yeniden doğmuş, Stalin sanki yeniden iş başı yapmıştır. Türkiye tehdit altındadır ve bu tehdidin adı iktidardır. Türkiye gerilimin tam ortasındadır ve bunun sorumlusu iktidardır. Türkiye cepheleşmenin son safhasındadır ve bunun suçlusu iktidardır. Başbakan Erdoğan sertlikte sınır tanımamaktadır, ceberrutlukta rakipsizdir, milletimin her ferdi Başbakan ve hükümetinin hışmına ve hakaretine uğramaktadır. Bu çerçevede Başbakan yorulmuş, tıkanmış ve politika üretemez hale gelmiştir. Türkiye'yi yönetmekten uzaklaştıkta zalimce davranmakta, devlet gücü ile önüne gelene saldırmaktadır. Bugünkü ülke tablosu alarm vermektedir, sokakların tansiyonu iyice yükselmiş, toplumsal enerji iyice birikmiştir. Başbakan Erdoğan şuursuzca kararlar alıp, keyfine baktıkça tepkiler dalga dalga yükselmektedir. Bu zihniyet her şeye karışmayı, her şeyi talin etmeyi kendisinde hak görür olmuştur. Başbakan ve hükümetinin Türk milleti ile gönül köprüsü yıkılmıştır. Demokrasimiz buhrandadır, temek hak ve özgürlükler çıkmazdadır. İktidar çoğulcu anlayışı bastırmak için her yolu denemektedir. İktidar çok sesliği sesliliği kısmak, muhalefeti susturmak için her karanlık yönetimi devreye koymaktadır. Başbakanın 'ustalık' diye nitelendirdiği 3. iktidar yılları öfkenin, kinin, kabalığın, rezaletin, kadir bilmezliğin ve bölücülüğün içine gömülmüştür. Başbakan için herkes kötüdür, ancak bir tek kendisi yandaşları ile iyidir. Başbakan için herkes cahildir, ancak bir tek kendisi ve yandaşları akıllıdır. Başbakan tek gören, tek bilen, tek anlayan, tek yıkan, tek yapan, tek hakim olan ve tek belirleyen olmakla kalmamış, tek bölenliğe de talip olmuş ve devamlı vites büyütmüştür. Başbakanın beğenmediği ne varsa ucubedir, sakıncalıdır. Başbakanın istemediği ne varsa başı ezilmeli, kızdığı kimler varsa hakkından gelinmelidir. Türkiye Cumhuriyeti'nin hiçbir devrinde böyle şımarık, böylesine çizmeyi aşan ve bu derece küstahlaşan bir Başbakan görülmemiştir."

"TÜRKİYE DİKTATÖRLÜĞE DOĞRU GİTMEKTE, EKSENİ ŞİMDİ KAYMAKTADIR"
Başbakana göre gündemi belirmek ve ülkeyi tartışmalara teslim etmenin adetten olduğunu savunan Bahçeli, şunları söyledi:

"Başbakana göre toplumun sinir uçları ile oynamak, hassasiyetlerini kaşımak, dokunulmazlıklarını tahriş etmek, özelini darbelemek beceridir. Başbakan ve hükümeti oynamadık, sorgulamadık, yargılamadık, kavga etmedik bir şey bırakmamıştır. Ne yazık ki, Türkiye diktatörlüğe doğru gitmekte, ekseni asıl şimdi kaymaktadır. Artık AK Parti iktidarı çığırından çıkmış, ölçü ve ayarı kaçırmış, herkesi karşısına almıştır. Bu ülkenin iktidarın oyuncağı ve hezeyanlarının sahnelendiği bir yer olmadığını göstermek, öncelikle halkın elindedir. Bu gidişat iyi değildir, gelişmeler hayırlı sonuçlar vermeyecektir. İktidar sadece sorun üreten, çelişkilerde bulunan, yanlışlara çakılan, sübjektif önyargılara bakan bir hürriyete bürünmüştür. İktidar hoşgörüsüzdür, iktidar zorbadır, iktidar vicdansızdır, iktidar kontrolsüzdür. İstanbul Gezi Parkı'nda 5 gündür yaşanan olaylar, iktidarın tavrını ve tercihi göstermesi bakımından son derece anlamlıdır. Burada yaşanan ilkel görüntüler Türkiye'yi küçük düşürmüştür. Ağacı sökerek alışveriş merkezi yapmak isteyen AK Parti iktidarı ülkemizin her tarafına yayılan itirazlarla karşılaşmıştır. Başbakanın doğayı katletme pahasına AVM yapmak istemi anlaşılır değildir. Başbakanın saçma sapan işlerle vakit kaybetmesi, İstanbul'u yandaşlara peşkeş çekme çabası yanlıştır ve çürümüşlüktür. Biber gazlı müdahaleler, aşırı güç kullanımı ülkemizin ne duruma geldiğini açıkça kanıtlamıştır. Türkiye'yi geri bir duruma düşürmeyi buradan kınıyorum. Fırsattan istifade ederek Türk polisini suçlayanlara da şunu ifade etmek istiyorum; elbette müdahale ağır olmuştur ama emniyet güçlerinin aldıkları talimatlarla hareket ettiğini kimse unutmamalı. Başbakan ve yardımcılarının polisi zan altında bırakmaları utanmazlıktır. Silsile yoluyla en başta siyasi irade olmak üzere emniyet mensuplarına müdahale emrini verenler hesaba çekilmeden, polisimi suçlamak çok ciddi bir seviyesizliktir. Türk polisini maksatlı bir şekilde eleştirenlere en başta İstanbul Valisine, İçişleri Bakanına ve Başbakana bakmalarına istiyorum. Başbakan çözüm fitnesi ile yapamadıklarını halk ile devleti karşı karşıya getirerek mi gidermek istemekte? Ortadoğu yangınını ve kaosunu Türkiye'ye ithal etmek isteyenler, el altından AKP tarafından özendirilmiş ve teşvik edilmiş midir? Sözüm ona Türk baharı yaşatmak isteyenler Taksim provokasyonlarını atlama taşı olarak mı değerlendirmişlerdir? Bunun arkasında hangi emel ve niyetler vardır. Türkiye bir oldu bittiye getirilmek mi istenmektedir?"

MHP'nin BDP, PKK ve aşırı uç örgütlerle yan yana getirilmesinin aklın inkarı ile eş değer olduğunu kaydeden Bahçeli, "Başbakan Erdoğan, bölücü kadro ile kimin ittifak içinde olduğunu, kimlerin al takke ver külah olduğunu görmek istiyorsa, aynadaki akslarına bakmalıdır. Ne ilginçtir ki Türkiye'nin bölünme süresine kararsız kalanlar, AKP'ye kredi açanlar, yıkım ve çözülmeye karşı 3 maymunu oynayanlar anında ağaç savunucusu kesilmişlerdir. Elbette ağaçlar korunmalıdır. Peki sorarım size; Türk vatanı ağaçtan daha mı değersizdir. MHP'nin bunlarla ne işi ne de benzeşen neresi olacaktır. Taksim'de mangalda kül bırakmayanlar Türk milletinin saldırıya uğradığı her durumda hangi ağaç kavuğuna girmişlerdir. Biz tek başımıza Türkülüğü savunurken gıkı çıkmayanların şu işe bakın ki Taksim aslanı kesilmesi trajikomiktir. Bu yüzden Başbakanın olur olmaz gruplarla yan yana göstermesi kendisine pirim sağlamayacaktır. BDP'li vekillerle uygun adım yürümek, fırıldaklar çevirmek Başbakan ve partisi ile üst üste örtüşen bir sadakatsizliktir. Dikkatlerimizden kaçmamıştır ki ormanlarımızı yakan, caddelerimizi savaş alanına çevirenler, bir anda doğa savunucusu olmuştur. Mahkemenin kararı sükunetin sağlanması için önemli. Başbakan Taksim'i talan etmekten mutlaka vazgeçmeli" dedi.

Bahçeli, kışkırtmalara karşı partililerini ve halkı da uyararak, "Buradan aziz milletime sesleniyorum; MHP'nin sosyal medya üzerinden Taksim Gezi Parkı'nda sahnelenen tehlikeli senaryo ile olmaya davet edenlere hiçbir şart altında icabet edilmeyecektir. Devlet millet çatışması için ellerini ovuşturanlara, tahrike yeltenenlere asla itibar etmeyeceğiz. Bütün partililerimizin ve vatandaşlarımızın bu kapsamda hareket edeceğine inanıyorum" diye konuştu.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim