• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • Kayseri : 16 °C
  • Ankara : 21 °C
  • İstanbul : 18 °C

MHP MELİKGAZİ İLÇE KONGRESİ YAPILDI

MHP MELİKGAZİ İLÇE KONGRESİ YAPILDI
Milliyetçi Hareket Partisi, ilçe kongrelerini Melikgazi’de sürdürdü.
Büyük bir katılımın gerçekleştiği kongreye tek liste ile giren Güven Hocaoğlu, yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.
Kongreye Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Mustafa Eraslan, İl Başkanı Mete Eke, 24. Dönem Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, il yöneticileri, ilçe başkanları, belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.
İl Başkanı Mete Eke, AKP döneminde yapılan tahriple cumhuriyetin büyük tehdit altında olduğunu söylerken, Milletvekili Yusuf Halaçoğlu ise, eğitim sisteminde yaşanan sorunları anlattı ve çözüm önerilerini sıraladı.
Kongrede konuşan İlçe Başkanı Güven Hocaoğlu, “Geçtiğimiz 10 yıllar AKP iktidarının sonucunda bebek katilinin sayın, Genel Kurmay Başkanı’nın terörist sayıldığı süreç sonunda ülkemizin biz ülkücülere yani Milliyetçi Hareket Partisi iktidarına ne kadar ihtiyaç duyduğunu apaçık göstermiştir” dedi.
Burada konuşan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mete Eke, “Malum mihrakların yaşadıkları tecrübelerinden liste çıkararak yeni yöntemler ve yeni manevralar gerçekleştirilmiş oldukları anlaşılmaktadır. Kendilerine sağlanan uluslar arası himayeyi de kullanarak Cumhuriyetimizin temel temellerini her zamankinden daha fazla tahrip etmeye başlamışlardır. Gelinen aşamada 89 yıl önce kurulan devletimizin varlığı büyük tehdit altına girmiytir. Büyük Türk Milleti’nin birlik ve beraberliği ağır yaralar almaya başlamıştır. Anayasa sayfalarında güvence altına alınan maddeleri sinsi bir şekilde ve siyasi kurnazlıkla fiiliyattan çıkarılmaya tehlikesi ile yüz yüze gelmiştir. Bu yüksek risk ve tehditlerin bir kaynağı küreselleşme denilen bizim dışımızdaki büyük bir rüzgarın esintisidir. Diğer kaynağı ise maalesef ülkemizi yönetme fırsatı elde etmiş olan gayri milli zihniyetin tek başına iktidar oluşudur. Bugün iktidardaki AKP ile ülkemiz kuşatılmaktadır. Üniter yapı sarsılmaktadır. Değerlerimiz tartışılmaktadır. Tarihimiz sorgulanmaktadır. Beraberliğimiz parçalanmaktadır. Vatanımız içerden hançerlenmektedir. Türk milletinin geleceği yok edilmektedir. Tamiri olmayan planlar milletimizi süratle bölünmeye götürmektedir” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu ise, “Şimdi tablet bilgisayarlar veriyorlar. Bedavadan ders kitapları dağıtıyorlar. Dağıttıkları ders kitabını diyelim ki çocuk kaybetti. Bir daha bulamıyor. Çünkü satılmıyor. Artık o çocuğun kitabı olmayacak. Yeni bunların hepsini iş yaptıklarını göstermek için yapıyorlar. Ama tablet bilgisayar sadece içine koyulan bilgiyi veriyor. Yeni bilgi yoktur onun içinde. Onların yüklediği kadar bilgi vardır onların içinde. Yani bunu göz boyamak için yapıyorlar. Çocuklarımız tabiî ki internete girsin. Bilgisayarı kullansınlar. Ama o değildir mesele. Doğru dürüst bir sistem getirmek istiyorsanız şunu yapın… İlk sekiz yıl çocukların belli bir rehberlik gözetiminde yetenek testlerine tabi tutarak hangi konuda daha yeteneklidir çocuklarımız onları tespit edin. Ondan sonraki dört yılı düz liseleri kaldırın meslek liseleri yapın.O meslek liselerine gönderin çocuklarımızı. O zaman öğrencilerimiz üniversiteye gidemezse bile iş sahibi olur. Ondan sonra vasıflı insan olarak çalıştıkları yerlerde verimli olurlar. Ama bakın başka şeyler düşünülüyor. Sizden nasıl oy alacaklar. Tablet bilgisayarlar vererek ne kadar iş yaptıklarını gösteriyorlar. Akılsı mı Amerika? Akılsız mı İngiltere, Fransa, Almanya’da tablet bilgisayar vermiyorlar. İlk kez Türkiye’de uygulanıyormuş. Kimler zengin ediliyor? Kaça alıyorsunuz? Hepsini bir düşünün.” şeklinde konuştu.
Divan başkanlığı yapan Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Mustafa Eraslan ise, AKP iktidarı boyunca köy ve ilçelerin hızla boşaldığını dile getirdi. Eraslan, “Bu arkadaşlar iktidara geldikten sonra köyler, beldeler, ilçeler tamamen boşalıyor. Önceden de vardı ama bu kadar değildi. Neden biliyor musunuz? Nedeni köydeki insanların hayat şartlarından haberdar olmamaları. Bu arkadaşlar sadece seçimden seçime gidiyorlar orada bizim değerli vatandaşlarımızın duygularına din üzerinden sömürüp akabinde de onları unutuyorlar” dedi.


Kongrede Güven Hocaoğlu dışında aday çıkmazken, delegelerin tamamının oyunu alan Hocaoğlu başkanlığa seçildi. Kongre sonrasında Güven Hocaoğlu başkanlığında oluşan Kocasinan İlçe Yönetimi şu şekilde:

Asil Üyeler: Ertuğrul Yücebaş, Volkan Uygunuçarlar, Ali Çolakoğlu, Soner Eryılmaz, Kemal Er, Adnan İncetoprak, Selim Kadir Sepici, Azmi Koşmaz, Mustafa Küçük, Erol Bağırıcı, Şükrü Keçeli, Özgür Öztürk, Aydın Yörük, İsmail Özören, Turan Özmen, Yılmaz Koçlar, Ahmet Bilen, Ahmet Polat, Ali Mehmet Kıdam, Celal Adıgüzel, Kayhan Eraslan, Ahmet Aldaş.
Yedek Üyeler: Lütfi Taşdemir, Talat Çolakoğlu, Baki Yozkoyunu, Veli Özlü, Hacı Öztürk, Hasan Karakaya, Ahmet Bayram, Şenol Özçam, Dursun Boran, Yaşar Yağan, Yalçın Patat, Musa Önder, Sinan Öztürk, Nurettin Kaygısız, Ahmet Salman, Mustafa Oğuzhan, Aziz Halat, Metin Sönmez, Mehmet Koç, Mehmet Kabaktepe, Nurettin Uzun, Mustafa Demir
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim